redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Jak Gorbaczow zbagrzył NRD w 1989 r.

20 Komentarzy

Reklamy

20 thoughts on “Jak Gorbaczow zbagrzył NRD w 1989 r.

 1. To według Was,biorąc pod uwage szanse na możliwosci rozwoju Polski,PO mogło by wygrać wybory i różnicy byście nie dostrzegli.Łącznie z wartościami,jakie teraz można odbudować.To według takiej myśli,uważam demagogi z waszej strony,to wasze sejmikowanie nie ma najmniejszego sensu,bo to też twory skarzone,a dowodem jest ostatnie wasze oddzielenie od marszałka Leszczynskiego.Nie wspomne,z katolicy krzyż na ścianie itd.To przez sejmiki mieliśmy ostatnie rozbioryno nie można mówić,ze bez różnicy obecny rząd a poprzedni,pomimo wielu znaków zapytania.pozdro.j

 2. Rozbicie Układu Warszawskiego, ZSRR i wycofanie wojsk z NRD było majstersztykiem Gorbaczowa. Wszystko to miało to jeden cel … doprowadzenie do połączenia RFN z NRD w jedno państwo niemieckie. Ówczesny Szef CIA skomentował to tak: jest to największy zamach na NATO. bardzo fajnie ten problem geopolityczny przedstawia prof. Marczak.

  • Tak jak powiedział,to są tylko jego rozwazania.Jednak świat jest podzielony ,wschód sowiecki ,zachód USA.Jest to przyklepane i potwierdziła to ostatnia wizyta i wypowiedz w Rosji Henry Kissingera o uznaniu ponowania Rosji w tej części swiata.Co do Syrii i Ukrainy,też już sie dogadali,właśnie Rosja wycofuje sie z Syrii.Zjednoczenie Niemiec nie ma znaczenia.Zmienił sie jedynie status komuchów.Z ideowców ,gdzie wszystko wspólne w królewiczów ,kapitalistów,O szykowaniu potopu muzułmańskiego ,wiadomo już od ponad 150 lat.Niemcy są poddani Ameryce Anglii Francji,taki jest pakt ustalony po 2 ws.Każdy kolejny kanclerz podpisuje lojalkę,wobec wymienionych.Wykład z 2014.Rok 2016 będzie rokiem historycznym i odpowie nam w którym kierunku zmierza swiat.

  • Marczak ? raz widziałam na Jugosłowiańskiej 65 we wrocku 2015 (przed urną) i nigdy potem… Czy to nie jest dziwne ? https://twitter.com/AndrejasBeata

  • Cytat: „… doprowadzenie do połączenia RFN z NRD w jedno państwo niemieckie […] jest to największy zamach na NATO.”

   Jeżeli to nie jest błąd w tłumaczeniu, to nie bardzo rozumiem. Przecież to nie NRD wchłonęło ówczesny NRF, tylko odwrotnie. Dzięki tzw. „transformacji” NATO mogło rozszerzyć swój zasięg o jakieś 1000 km na wschód – to o jakim zamachu na NATO tutaj mowa? Jeżeli już można mówić o zamachu – to raczej na Układ Warszawski.

 3. Czołem, wreszcie udało mi sie zalogować. Pozdr.

 4. NRD to Niemcy gorszej kategorii mniej zarabiają od braci zachodnich,są biedni,nic się u nich nowego nie buduje,drogi dużo gorszej jakości.Młodzi wegetują na socjalu.Ci co mieszkają blisko Polski mają dużo lepiej.Po ubiorze jestem w stanie rozpoznać enerdowca bo mieszkam w pobliżu.Jedyny plus że nie jeżdżą dwusuwami.Jaki jest głębszy cel że są tak nie lubiani przez swoich z zachodu?

 5. Witam Panie Mariuszu. Napisałem do Pana prywatną wiadomość na facebooku(folder wiadomosci —> inne). Liczę na odpowiedż 🙂 !

 6. najnowszy film z M.Sz. oczywiście 🙂

 7. Niniejszy temat mógłby być potraktowany jako przyczynek do dyskusji o roli jednostki w historii. Dyskusje tego rodzaju – to temat odwieczny, jednak mają one charakter czysto akademicki, nie uwzględniają bowiem spiskowego charakteru rzeczywistości.

  Może w zamierzchłych czasach, kiedy panowały systemy monarchiczne, jednostki będące u władzy mogły mieć jakiś wpływ na bieg historii. Natomiast co najmniej od ponad 200 lat, tj. od powstania Zakonu Iluminatów, światem rządzą ponadnarodowe tajne gremia, a pozorny indywidualizm jednostek sprawujących tytularną władzę – to tylko teatr dla publiki. Takim teatrem dla publiki były np. konferencje w Jałcie i Teheranie, o czym świadczy tzw. mapa Gomberga, opublikowana w USA już w 1942 r. świadcząca o tym, że nowy podział świata był już wówczas przez tajne gremia przesądzony, a marionetki iluminackie odegrały tylko swoje zaplanowane role.

  Stąd też, tytułowe sformułowanie odbieram jako pewien skrót myślowy, bo przecież nie można zakładać, że Gorbiemu nagle przyszedł do głowy pomysł zlikwidowania komunizmu i samodzielnie do tego doprowadził, nawet jeżeli uwzględnić fakt, że był masonem związanym z Klubem Rzymskim – agendą NWO. System komunistyczny zlikwidowali ci sami, którzy go założyli (mający centralę w N. Jorku), gdyż nie poszło to tak, jak planowali i trzeba było stworzyć nowy chaos, aby móc z tego wyciągnąć korzyści ekonomiczne i polityczne. Proszę tylko porównać daty (zbieżność chyba nieprzypadkowa): 1789 – pierwsza rewolucja iluminacka we Francji, 1989 – „obalenie komunizmu”. Sprawili sobie prezent na rocznicę 200-lecia swojej zbrodniczej działalności.

  Ponadto, z punktu widzenia sytuacji wewnętrznej w ówczesnym Związku Sowieckim, gdyby rzeczywiście Gorbi sam chciał sprzedać Rosję, to przede wszystkim zostałby wykończony przez swoje otoczenie. On musiał obiecać swoim pretorianom z nomenklatury i agentury, że dobrze wyjdą na tym „obaleniu komuny”, podobnie zresztą musiało się to odbyć w innych krajach bloku wschodniego. Wymyślono chwytliwe hasło „pieriestrojki” (może przez tych samych specjalistów od „kolorowych rewolucji”), żeby ludzie się nie burzyli, a korespondował z tym określeniem sam wizerunek Gorbiego, będący jaskrawym przeciwieństwem wcześniejszej partyjnej gerontokracji.

  P.S. „Zbagrzył” – to chyba dialekt kresowy? -; Bo w sieci nie ma żadnej informacji dotyczącej znaczenia tego słowa. Jedyny związek semantyczny, jaki przychodzi mi na myśl, to ze słowem „bagrować” – pogłębiać dno, ale czy na pewno o to chodzi?

 8. A tak z innej beczki, skoro zrozumiało się że miłość do wrogów opisane w Ewangeliach to nie jest jakieś bezmyślne rzucanie się komuś na szyję i go obcałowywanie, tylko po prostu nie wyrządzanie im krzywdy w sensie ataku, to warto pójść dalej i w końcu zacząć mówić chrześcijanom że mają prawo się bronić z bronią w ręku, a nie bezmyślnie kłaść głowę na pieńku, czy też pozwalać aby wróg robił sobie „wianuszki” z chrześcijańskich dzieci. Ilu jest takich pastorów w Polsce którzy o tym mówią (jak ten w linku poniżej), jeden na całą Polskę? Całe chrześcijaństwo jest zlewicowane, zafałszowane. Warto aby Mariusz też zaczął o tym mówić na swoich filmikach, że chrześcijanin ma prawo posiadać broń palną do samoobrony . To jest skandal, że w postsowieckiej Rosji można sobie legalnie nabyć broń palną, a w Polsce co najwyżej „wiatrówkę”! Warto też tłumaczyć skażonym lewactwem chrześcijanom właściwe rozumienie słów Chrystusa o nadstawianiu drugiego policzka, że chodzi tam o to, że jeśli ktoś nas napadnie i akurat nie jesteśmy uzbrojeni to warto nadstawić drugi policzek i oddać wrogowi nasz portfel, niż stawiając się uzbrojonemu napastnikowi który może nas pozbawić życia, bo o życie akurat w tym wersecie chodzi. Co nie znaczy że nie powinniśmy się starać potem temu napastnikowi oddać sprawiedliwość, bo wybaczyć można jeśli sprawca żałuje, ale sprawiedliwość musi być wymierzona. Nie może być tak, że ktoś przyjdzie zabije ci dziecko i potem powie: -„sorki bracie, wybacz” i idzie sobie dalej zabijać, wiedząc że baran mu wybaczył i nic dalej nie zrobił.

  Podaję link:

 9. Witam ponownie czy może mi pan przesłać link do filmu tzw gwóźdź programu Waldemar polcentryzm
  Dziekuje i pozdrawiam
  Ajk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s