redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Tego nas Polaków nikt nigdy nie nauczy … (playlista 13 filmów)

48 Komentarzy

Reklamy

48 thoughts on “Tego nas Polaków nikt nigdy nie nauczy … (playlista 13 filmów)

  • Dzięki, takich rzeczy niestety polak nie ma prawa wiedzieć. Ale ci co sobie strzelili wieżę Babel przy gmachu TVP, (cz. 2.2 ) są świetnie zorientowani , oni nie popełnili żadnej pomyłki , tylko Polacy mają nic o tym nie wiedzieć…..
   Tam na tej focie jest jeszcze jeden element o którym nie mówiłem, ale zostawimy sobie go na kolejny film 🙂 .

 1. Mariusz.Jako ciekawoskę mogę Ci podać pewien przykład postepowania władzy carskiej w okresie rozbioru Polski.Kiedyś w delegacji koło Bydgoszczy trafiłem na niełe żródełko bimbru.Był na prawdę
  znakomity.Człowiek który go sprzedawał mówił że jest on produkowany w pewnej wsi a tamtejszy samogon ma długie tradycje i jest zaprawiany miodem.Za czasów cara,wieś nie miała czym placic podatku
  bo była biedna.Wiec władze carskie kierujac sie wyrozumiałoscią orzekły ze ludzie z tej wsi beda płacic podatek bimbrem który i tak pedzili.Teraz przenieśmy sie w nasze czasy.Dzis jeśli nie zapłacisz
  podatku,skarbówka zabierze i zlicytuje ci wszystko.Nie chce nic w zamian.Tylko pieniadze w naszym niby niepodległym państwie.Mozna by pokusić sie o stwierdzenie iz ówczesny carat miał wiecej miłosierdzia
  dla Polaków niz dzisiejsza demokratyczna Polska.

  Co do jezyka.Prawda jest że Polski jest niemiłosiernie rozbudowany,chociażby w rzeczowniki.Swego czasu byłem kilka lat we włoszech i powiem ci ze byłem zszokowany jak ten jezyk jest ubogi.
  Równierz filipińczycy w swoim nie mają okresleń nawet na takie rzeczy jak worek.Wszystkie terminy potrzebne im do wyrażenia przedmiotów,wytworów cywilizacji sa pochodnymi z innych jezyków.
  Polski w porównaniu z tym czymś jest przebogaty,co moze swiadczyć o dominujacej kiedyś roli „polskiego społeczeństwa”.

  Wynarodowienie.Jest to palący problem,równierz mój.Człowiek nie wie co ma mysleć.Nasza historia jest tematem pierwszej potrzeby,dla tego należy go drązyć unikając przy tym naleciałosci ciał pasozyta.

  Obca siła i ich agentura tłumaczy okrucieństwo,rządzących wobec własnego narodu.Nigdy nie mogłem pojac jak to jest mozliwe aby władca tak sie pastwił nad swoim społeczeństwem.np.stalin,czy Pinochet-przyjaciel Krwawej Mery

  Cos mi sie wydaje że z tym blogiem dzieje sie coraz gorzej.Juz nawet nie moge sobie poszerzać pola do komentarza.Skasowałem cały system i wgrałem od nowa.To samo.Juz nie wiem czy ja mam jakiegos kreta,czy ktos ci grzebie w zabawkach.

  • Świetne argumenty , dzięki , na razie na blogu nic ekstra graficznego „nie tak” nie widzę , bo się wyświetla normalnie.

   Co do wynarodawiania i historii to teraz mam „banię jak sklep” 🙂 z tym tematem , bo tu wyskakują takie numery , ze się w pale nie mieszczą…..
   Ale nie wszystko od razu . Będą kolejne filmy. 🙂

   • Ciekawostką można rzecz dowodem poszlakowym i to mocnym,świadczacym o zdrowiu i potędze dawnego Państwa Polskiego jest fakt iż Polska pózno przyjeła chrześcijaństwo,w stosunku do reszty słabych państw europejskich.Religia rzymsko-katolicka jako upaństwowione wyznanie Rzymu mogła być wprowadzona w państwach słabych i bedących pod rzymską dominacją jak Hiszpania czy Francja.Mocne państwo polskie nie przyjmowało owej obcej doktryny,aż do czasu kiedy kosciół zjednoczył w swoich szeregach Europę.I dopiero wówczas król polski,był zmuszony przyjać chrzescijaństwo,jako religie stajac wobec konfrontacji zbrojnej z całym kontynentem.Obawiajac sie najazdu,sankcjonowanego przez katolicką zaraze musiał takze przyjać pasożyta,co przyniosło państwu,dwuwładze.Ta historia swiadczy o tym że Polska była juz wówczas potęgą,a nie przysłowiowymi dzikusami biegajacymi po lasach.

   • Mariusz proszę używaj języka polskiego czasami nie wiem co prawisz nie używaj młodzieżowej gwary z okresu naszej młodości,z pozdrowieniami Tadeusz

 2. A jesli mogę to zapytam o inny temat ale posrednio zwiazany z tematami omawianymi w tych filmach, mianowicie czy niejaki Derek Prince był w jakiś sposób prowadzony przez Ducha Świętego ?

  • Odpowiedz sobie sam. 🙂 Masz wolną wolę i możesz dokonywać wyborów, odpowiadać sobie na pytania itp. Nikt za ciebie nie będzie myślał przecież 🙂

   • Chodzi o to że jestem ciekawy Twojej opini na ten temat 🙂

   • Ok. Ten Derek Prince to taki sam dezinformator, jak każdy inny tego typu religiant, dlaczego ? , bo wszystkie religie łącznie z judaizmem to projekty dezinformacyjne buntowników Nemroda . Judaizm sam w sobie jest projektem stricto legalizacyjnym buntowników Nemroda , zrobionym po to, aby ukryć prawdziwą tożsamość pochodzenia tych że buntowników już jako …żydów i jednocześnie stanowiących prostą linię rodową pochodzącą od Nemroda , który był potem czczony w ….Babilonie jako bóstwo.
    http://mattheupel.files.wordpress.com/2012/01/nimrod2-300×292.jpg

    Stary testament jest legalem buntowników Nemroda/żydów a zdradza ich ….Talmud . Judaizm ma w sobie masę naleciałości właśnie …..Babilońskich :). Pisaliśmy o tym wcześniej.

    Nemrod był pierwszym dzieckiem spłodzonym z kobiety, a poczętej przez samego diabła. Po potopie diabel i jego demony materializowały się i robili dzieci kobietom ludzkim, ale już nie były to giganty jak przed potopem. Byli już z wyglądu jak ludzie i tak jest do dzisiaj. Tego jest więcej ale na razie tyle 🙂

 3. Panie Mariuszu. Poruszał Pan sprawę godła polskiego. Ja się na tym nie znam, lecz zwrócił moją uwagę fakt, że znakomita większość „kuraków” w godłach krajów ma dziób zwrócony na zachód. Czy ma to jakieś znaczenie? U Fomenki z Nowej Chronologii spotkałem się z twierdzeniem, że w czasach gdy tereny dawnej Rzeczypospolitej i wschód górowały nad światem „kurak” miał dziób zwrócony w lewą stronę (jeśli dotyczył obszaru Europy zachodniej) lub miał dwie głowy zwrócone ba wschód i zachód (gdy dotyczył reszty świata) i godła te oznaczały podległość pod władzę Lechitów-Rusów. ostatni kraj z godłem „w dwie strony” to była Jugosławia:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Herb_Jugos%C5%82awii#/media/File:Coat_of_arms_of_Serbia_and_Montenegro.svg
  Wiadomo że Rosja jeszcze za caratu miała dwugłowe godło. a tutaj godło pol-ros. Hordy (Mogul, Mogol, Horde to nazwy tego samego, biblijny Gog I Magog to Wielka Orda (Horda) przed którym zachód drżał:

  Gdy nasze tereny straciły na potędze reszta świata natychmiast zmieniała godła na skierowane dziobem na zachód, czasem zupełnie nieudolnie, zakrywając po prostu prawą stronę jak tutaj:

  Zachód wyrwał się z pod jarzma Wschodu i zaczął pisać swoją wersję historii, stąd mamy wszystko tak poplątane, stąd nie zezwala nam się na odkrywanie naszych korzeni, a jakiekolwiek głosy rozsądku próbuje zakrzyczeć. Być może rozbiory były nie wypadkiem przy pracy, ani głupotą szlachty, lecz ostatnim etapem umierania dawnego świetnego Imperium, od morza do morza, ostatnim bastionem oporu, gdzie nawet język się jeszcze zachował. Stąd nienawiść elit sąsiednich krajów do nas. Oni wiedzą, że jeśli się otrząśniemy to znów powróci to co kiedyś. Pamięć jest świeża bo i czasy naszej świetności nie odległe.
  Ja nie wiem jak było na prawdę ale po mału puzzle się układają.

  • W pierwszym akapicie chodziło mi oczywiście, że godła były zwrócone na wschód. Potem zmieniano to na obecnie na zachód zwrócone godła.

  • Bardzo dobrze , drążymy temat, przecież o to chodzi. 🙂 Ja w swoich filmach i tak nie powiedziałem wszystkiego. 🙂 , bo to temat rzeka , dzięki za szczegóły .

  • Spójrzmy na ciekawą wymowę godła,tego drugiego.Zamiast wsparcia wschodu jako naródu słowiańskiego zwróconego w strone wschodu,został wbity klin w postaci chrześcijaństwa.Teraz nie mozna było liczyc na pomoc ewentualnych plemion wschodnich,gdyż to kosciół stał sie naszą kuratelą,i to teraz on miał niby chronić Polskę przed agresja zachodnią.Co pużniej stało sie faktem w postaci chrztu Polski.Wiem to tylko fantazje.

 4. I jeszcze jedna sprawa: w filmie jest wspomniana dynastia Romanowów, jakoby polska i przyjazna Polakom. Tymczasem dynastia ta była zawsze bardzo silnie związana z zachodem i nigdy nie pewna swojej władzy w Rosji. Były tam problemy z wiarygodnością ludzi podających się za Romanowów o czym nawet Wiki mówi „The Romanovs’ fortunes again changed dramatically with the fall of the Godunov dynasty in June 1605. As a former leader of the anti-Godunov party and cousin of the last legitimate Tsar, Filaret Romanov’s recognition was sought by several impostors who attempted to claim the Rurik legacy and throne during the Time of Troubles”
  Co więcej pełna nazwa Romanowów to Holstein-Gottorp-Romanov Dynasty. Stąd ucieczka z Moskwy do St. Petersburga tak aby w razie problemów móc szybko odpłynąć do ziomali na zachodzie. Romanowowie brali czynny udział w rozpadzie Imperium Lechitum.

  • Spoko, drążymy temat 🙂 , tego co piszesz nie można wykluczyć. Najwidoczniej polscy Carowie nie wiedzieli kim są , jaką mają historię , mieszali się z genetycznymi sabotażystami, mając fałszywą wizję „ogólnoeuropejskiej rodziny panujących”. Temat jest rozwojowy 🙂 . A najciekawsze zawsze jest przed nami 🙂
   Można już autorytatywnie powiedzieć że dwuczłonowe imperium Lechitów rozpadło się na skutek ….zdrady Boga (odstepstwo) i jego zasad, poprzez wpuszczenie projektów takich jak chrześcijaństwo (zakamuflowany kult słońca), oraz ludności pochodzącej z prostej linii rodowej od buntowników Nemroda , wraz z ich religią zwaną judaizmem , której podstawą jest ….Talmud . W tym układzie Stary Testament służy im tylko za ukrycie prawdziwej tożsamości pochodzącej od samego Nemroda. Jak już o tym piszę to trzeba powiedzieć że ST jest tylko i wyłącznie sabotażową przeróbką polskich wed, dostosowaną do potrzeb legalizacji buntowników Nemroda jako narodu wybranego przez diabła.

   A to ich „smaczek” z Warszawy : gmach TVP1.

   • Wciaz nie rozumiem na czym ma polegać grzech Nimroda.Biblia też tego nie donosi.Moze chodzi o sposób sprawowania władzy,z która mamy doczynienia dziś,wola mniejszosci na szczycie decyduje o reszcie,a nie że jest ona inicjatywą wypływającą od dołu,albo chodziło o do końca nie jasny plan bogów.Pewną wskazówka moze być doktryna Józefa Edwarda Abramowskiego który widział władzę jako kajdany niewolnictwa,a jego socjalizm bezpaństwowy,przypomina nauki Chrystusa.Ciekawy człowiek.Jego ksiażki będa moja nastepna lekturą.

   • Pomyśl , dlaczego budują wieżę , mimo zapewnienia Boga, danemu Noemu i jego rodzinie , że nigdy już Bóg nie będzie karał potopem ? , ale dobrze, że zadałeś to pytanie 🙂

 5. Warto się zastanowić nad etymologią słowa Niemcy. Być może bowiem pochodzi ono od imienia własnego. Tym imieniem jest właśnie Niemrod. Czyli słowem Niemcy oznacza się ludzi, którzy są potomkami tych, co budowali wieżę Babel.

  • Kupuje to 🙂 , już mi zwrócili uwagę, że wystarczy napisać ….Niemrod 🙂 i już masz etymologię 🙂 , czyli Niemcy. Dorzućmy do kompletu 150 tys żydów w armii Hiltera , który sam był żydem berberyjsko-aszkenazyjskim, i mało tego oni byli w lwiej części na wysokich stanowiskach: 2 feldmarszałków, 2 admirałów, generałów w od groma, między innymi …Himmler, szef SS i jego świta i tak dalej.

 6. Niedawno przechodziłem obok koscioła w Siennie.Niewielka miescina z jednym skrzyżowaniem i rynkiem.Mieszkam obecnie od niej jakies 12 kilometrów.Na terenie koscioła była tabliczka historyczna.Zrobiłem jej zdjęcie ale nie wiem jak ja tu wrzócic.Jest tam mowa o Dobiesławie Oleśnickim urodzonym w tym miasteczku i równierz zmarłym w tym samym miejscu.W wikipedii tez go znalazłem.https://pl.wikipedia.org/wiki/Dobies%C5%82aw_Ole%C5%9Bnicki
  Dobrze jest sobie o nim przeczytać aby zobaczyć jakich ludzi rodzi ta polska ziemia.Nikt by nie przypuszczał ze z tej okolicy moze pochodzić taki mocarz,a ile takich historycznie nie poznanych miejsc w Polsce jest jeszcze?Podejrzewam że duzo.

 7. Osobiście uważam wielce niesprawiedliwie dla Nimroda utożsamianie go z buntem wobec Boga. Tym bardziej, że nawet Biblia nie jest tu jednoznaczna nazywając go „wielkim myśliwym” oraz „wielkim przed Bogiem”. Potem jednak Biblia zmienia zdanie Bóg (ten sam?) nie pochwala jego poczynań. Nimrod bydował wieżę bo chciał byc bliżej Boga. To podbnie jak Pan Mariusz uważał że Bóg jest blisko! Co ważne chciał znednoczyć ziemię, która, uwaga, mówiła jednym jezykiem! Bóg (ten co niechciał ludzi zjednoczoch i dążących do niego) pomieszał języki. Jak to się stało?

  Jak wiemy uzurpatorzy którzy przejęli władzę po upadku zjednoczonego świata pod dowódctwem Polaków-Rusów-Lechi wiele rzeczy kopiowali: genealogie, godła, historię… Moim zdaniem było tak: Po zabiciu wielkiego nauczyciela, ktorego kochali zwykli ludzie Jezusa Chrystusa, po dokonaniu wypraw krzyżowych, nastąpiła rozprężenie w imperium. Nimrod „wielki przed Bogiem” z powrotem przywracał porządek. Żydzi, wieczni rewolucjoniści, stanęli na przeszkodzie. Co się stało zostało opisane w kiędze Judyty oraz w rozszerzonej wersji w księdze Estery. Do dzisiaj świętują tamte wydarzenia jako święto Purim, dzień w którym Bóg pomógł im pozabijać gojów. Nimroda uważają za buntownika.
  Judyta alias Estera alias kilka innych imion

  Rewolucje są ich ulubionym zajęciem do dziś. Maja to we krwi. Do dzis dnia nazywają siebie żydzi, Jude, Judaizerzy, czyli zwolennicy Judyty.

  Oczywiscie, że Nimrod sprzeciwił się bogu, tym bogiem było nowe wyznanie czczonego Jehowy. Nimrod wiedział gdzie jest Prawdziwy Bóg do którego ludzie powinni dążyć.
  Aby ludzie byli rozproszeni i skłóceni należało wprowadzić języki. Tak wymyślono łacinę, przez nikogo nigdy nieużwaną, która jest jakąś marną przeróbką starosłowiańskiego,. Wprowadzono grękę koine którą podobnie niewiadomo kto używał. Przepisywano dzieła pod zmienioną treścią i wymuszano edukację w nowych językach, nowych alfabetach. Napisano Biblie w różnych językach. Wiek 15-16 masowy wysyp Biblii w „narodowych” językach. Ludzie chodzą do świątyń i nie rozumieją co kapłan do nich gada. Tak przeprowadzono inkwizycję, reformację, spalono więkrzość dorobku naszej kultury a język słowiański ogłoszono językiem diabelskim. Rozpoczęto germanizację, latynizację itd.
  Ja nie wiem jak było na prawdę ale za mało mamy dowodów aby osądzić Nimroda. Jeśli się zbuntował przeciw bogu to tym Bogiem był Jehowa, wyznawany przez elity pragnące władzy. Za Nimrodem poszli ludzie pragnący być bliżej prawdziwego Boga, stwórcy wszechrzeczy.

  • Tobie też Kalebie zadam pytanie 🙂 , po co buntownicy Nemroda budowali wieżę? ,przecież Bóg był z Noem i jego rodziną?, skąd się wziął Nemrod , jeśli potop był tak spektakularnym wydarzeniem?. pytań można zadać więcej 🙂

   Co do mnie, to ja nie budowałem wieży, 🙂 ale ujawniłem niebocentryzm 🙂 , do bycia bliżej Boga nie jest potrzebna żadna konstrukcja budowlana. 🙂 , to po co budowali wieżę? 🙂

   • A co złego jest w wybudowaniu wieży?

   • No złego , kto im dał prawo koncentracji ludzi na wąskim odcinku i organizowania budowy mimo zapewnienia że nie będzie potopu? , odpowiedzi są w księdze Rodzaju. Żeby się pokusić na taką imprezę budowlaną to już była potrzebna …..piramida władzy 🙂 , czy tak miało być od początku Kalebie ?

   • Nie tylko Jerozolima w Palestynie to ściema. Moim zdaniem większość wydarzeń starotestamentowych zostało skradzionych Słowianom. Tutaj mamy pana Maerten van Heemskerck który w 1572 roku narysował Babilon. Wyszło mu jakieś miasto, coś jakby Moskwa, może jakieś inne europejskie. Oczywiście można iść oficjalną linią historyków i zakładać, że w średniowieczu to same tłuki były co nie wiedziały, że wspaniałe cywilizacje to się na pustyniach buduje. Ale ja uważam że ci ludzie byli bliżej prawdy więc więcej wiedzieli niż my dzisiaj.

    Jerozolima to w 19 w. jakaś mała wieś o nazwie El Kuc. Babilon jeszcze w 20 w. ledwo co istniał na mapach a porządną odbudowę wykonano w 1985 roku, nie rozumiem na jakiej podstawie akurat tam. Każdy kamień znaleziony na pustyni datuje się od razu na tysiące lat i przypina nazwę z Biblii, a ten sam kamień w Polsce nie ma historii.
    Kiedyś niemal utożsamiano wieżę Babel z podziemnymi tunelami a la labirynt i było to dobrze strzeżone miasto. Ludzie wiedzieli gdzie jest Babel. To my dziś nie wiemy i chodzimy jak dzieci we mgle.
    Wystarczyć spojrzeć na podobizny Nimroda robione na przestrzeni wieków. Typowy dla Scytii fryz i kiecka. Kto to byli ci starożytni Scytowie? Czyż nie odłam Lechitów? Skoro mamy pewne podpowiedzi w językach to czyż Elochim nie wzięło się od El Lachim – Pany Lachy do dziś u sąsiadów po głowach brzęczy. To jest strasznie pogmatwane wszystko, ale moim zdaniem, Nimrodowi powiodło się. Zbudował wieżę którą było miasto o statusie Jerozolimy, które panowało nad całym światem po przez wojowników Lachów-Rusów. Mamy wzmiankę w księdze Estery o królestwie które się rozciąga od Indii po Egipt. W Biblii jest nazwane jako perskie. Ja uważam, że to było królestwo o zasięgu Euro-azjatyckim, czyli obszar Indie-Syberia-Europa-Etiopia. I to jest obszar który w nielicznych naszych przekazach pokrywałby się z dokonaniami naszych przodków. Dalej nadarzyła się okazja aby przejąć władzę w Imperium. Za pomocą nałożnic udaje się zawiązać intrygę. Zabity Haman, powiernik króla, jest Macedończykiem z pochodzenia, czyli Słowianin. Dalej następuje holocaust największych i najwierniejszych wojowników, holokaust Słowian, być może właśnie formacji utworzonych przez Nimroda-Słowianina. Według mnie Biblia opisuje wydarzenia niedawne. Udokumentowane wydania Biblii są z 15-16 wieku. Żydzi twierdzą, że siedzieli nad tekstem masoreckim 7-11w. czyli 400 lat ale w to nie wierzę. W księdze Estery mamy przedstawiony upadek Imperium Lechitum i przejęcie władzy przez zwolenników Jehovy i dalszy powolny rozpad. Znajduje się tam opis upadku królestwa naszych przodków, wystarczy tylko przeanalizować to pod kontem fałszowania i datowania, połączyć porozrzucane wydarzenia i wydobędziemy prawdę. Moim zdaniem są duże przesłanki do założenia, że Nimrod mógł być Lechitą.
    Uważam również, że sama wieża nie mogła nikogo uchronić przez potopem, myślę, że nawet przed większością dobrze zorganizowanych oblężeń nie ochroniłaby nikogo. Bóg-Stwórca nie karałby tak srogo ludzi za układanie kamieni, nie czymś takim. To jest właśnie wskazówka do rozwiązania tej historii. Ludzie przed wieżą Babel mówili jednym językiem. Wiele wskazuje n to, że to język słowiański tym rozumianym przez wszystkich. Ktoś kto się podawał za boga pomieszał języki. Wykonał to tak jakby się to wykonało dzisiaj: urzędowo wymusił posługiwanie się nową mową i nowymi alfabetami. Cyryl i Metody, którzy niosą w rękach cyrylicę aby nas nauczyć jest wymowny. Tak nie rozumiemy starych pism, a w efekcie nie wiele już ich mamy.

   • Sprawa zagadkowego rozproszenia Lechitów. Duże występowanie w Polsce, Ukrainie i Rosji, dalej duże występowanie Afganistan, Pakistan, północne Indie, a pomiędzy nimi dziura. Ewenement na skalę światową Jak to?
    Otóż w przerwie między jednym skupiskiem a drugim mieszkali R1a, a jakże. Niestety zginęli niesprawiedliwie, a Biblia podaje szczegóły jak to się stało. Ten klin był początkiem końca naszej świetności.

   • A co takiego jest zawarte w tych płaskorzeźbach, wyrytych w wieży Babel? Bo być może z tego źródła dowiedzielibyśmy się, gdzie leży prawda. Być może ta wieża miała być pamiątką po starych, zapomnianych czasach. Bo jaki był inny, bardziej realny cel?

   • Najlepiej będzie jak w kwestii wieży babel odwołamy się do żródła-biblii.W społeczeństwie mamy doczynienia z wieloma przesądami,które w wyniku nieustajacej propagandy sa obecne i mocno w nim
    zakorzenione.Jak powiedził Marks-dajcie mi chłopca na wychowanie na 4 lata a sprawie ze nikt pózniej z niego nie wyrwie ziarna które w nim zasieje.Mniej więcej tak to szło.Okresla to pewną prawdę
    którą dostrzegał równierz Hitler,ze łatwiej jest walczyć z faktami,na poziomie intelektualnym,niz z wiarą.Przykładem może być temat niebocentryzmu,jakie wywołuje emocje i ze pomimo
    przedstawianych przez ciebie Mariusz dowodów za nim przemawiających,trudno jest definitywnie zaakceptować ten poglad.Nie wynika on z tępoty umysłowej ludzi,ale z powodu ich wcześniejszej indoktrynacji w fazie
    ich dzieciństwa.:”Ponieważ masy mają tylko słabą znajomość abstrakcyjnych idei,przeto ich reakcja wypływa raczej z domeny uczuć,gdzie
    tkwią korzenie pozytywnej czy negatywnej ich postawy…Niezwykła stabilność mas wynika z emocjonalnych postaw ich nastawienia.Zawsze trudniej jest walczyć z wiarą niż z wiedzą.
    Siłą napedową prawie wszystkich wielkich rewolucji na kuli ziemskiej nigdy nie było jakieś naukowe poznanie,które opanowało masy,ale zawsze fanatyzm,który je natchnął,i często pewnego rodzaju
    histeria pchająca je do czynu.Ktokolwiek chce porwać masy,musi znać klucz do ich serc.Tym kluczem jest nie obiektywizm,a więc nieudolna postawa,ale stanowcza wola poparta,jeżeli trzeba siła.”
    Podobnie przedstawia się rzecz ze „słowem bozym”.Dlaczego nim jest?Bo tak nam wmówiono i siłą zostało wprowadzone przez kosciół.Jego moc pochodzi,tak jak mówi Hitler z domeny uczuć a nie faktów czy
    racjonalizmu.Jak można nazwac księge szerzącą anomalie przyrodniczą, słowem boga?Prawo do istnienia na ziemi tylko jednego gatunku-Izraela?Jeśli Hitler przyznawał to prawo „rasie aryjskiej”,dlaczego go potepiamy
    a biblie która robi to samo,uwazamy za słowo boga?Przeciez naród wybrany równierz zabijał i był powodem holokaustu 7-iu narodów-I wszystko jest o.k.Jak robi to Hitler,to jest zakałą i zbrodniarzem?
    Doszukiwanie się wartości w biblii,jej natchnienia przez boga przypomina uznawanie Hitlera za bożego posłańca,bo w jego przemówieniach i ksiązce nie wszystko jest kłamstwem.Byc moze gdzieś w niej sa
    zawarte poglady samego boga czy bogów(biblii).Dzis nie znamy własnej historii a uwazamy za oczywistosc pisma o których sie mówi ze pochodzą tysiące lat sprzed „naszej” ery?Nie ma żadnych podstaw aby
    twierdzic ze ten zlepek ksiąg,do tego nam wrogich i propagujacych idee pochodnych hitlerowskich,pochodził od miłującego nas Ojca.Jestem skłonny do innego poglądu.Biblia jest dziełem istoty,przypominającej
    swoimi atrybutami diabła,a nie miłosciwego boga.Żydzi zachowują sie jak sataniści,wiec biblia wg której postępują jest dziełem szatana.Dla czego ludzie uważają ze pochodzi od naszego boga?Bo tak tam
    pisze?Wystarczy spojrzeć co propaguje,a historia z wieżą babel jest tylko tego potwierdzeniem.Biblie należy osądzić na podstawie tego co przynosi.Tak jak rządy oceniamy na podstawie tego co przynoszą
    obywatelom,tworzone przez nie prawa.Biblia niesie z sobą jedno.Rasizm i wojne co sama potwierdza,dowodzi tego historia kościoła i postepowanie Izraela wobec otaczajacych go narodów.
    Kto dał Nemrodowi prawo do koncentracji ludności na waskim obszarze ziemi?Odp.a kto go nie dał?Izrael równierz się kncentrował w swoim Jeruzalem i na ziemi obiecanej.Babilon równierz.Z jaką różnicą?Z ta ze byli już podzieleni.
    Niektórzy twierdzą ze zostało złamane przez Nimroda to prawo:Rodz 1:28-Po czym Bóg im błogosławił,mówiąc do nich:Bądzcie płodni i rozmnażajcie się,abyście zaludnili ziemię…….”Czy rzeczywiście jest
    to zakaz zamieszkiwania w miastach?Jesli powiem do syna -idz znajdz sobie zonę i napełnij ziemie swoim potomstwem,znaczyłoby to :tylko nie wolno ci mieszkać w mieście?Absurd.Prawdiwy powód „grzechu
    Nemroda,podaje biblia.Rodz11.5.”A Pan zstapił z nieba by zobaczyc to miasto i wieże,które budowali ludie.”Jest mowa o mieście,więc nie chodziło tylko o wieże.Rodz 11:3.”I mówili jeden do drugiego:”chodzcie
    wyrabiajmy cegłe i wypalmy ja w ogniu…..”Zwróćmy uwagę na zwrot”I mówili jeden do drugiego,czyli nie Nemrod każe,lecz ludzie sami tego chcieli.Sam powód interwencji bogów,jest tu.Rodz11.6″I rzekł:Sa oni jednym ludem
    i wszyscy mają jedną mowę,i to jest przyczyną ze zaczeli budować.A zatem w przyszłosci NIC nie będzie dla nich NIEMOZLIWE,cokolwiek zamierzą uczynić.”To jest własnie powód.Podaje go sama biblia.
    Jest nim obawa przed niezaleznoscią człowieka.I tylko taki podaje biblia.Reszta pogladów propagowanych przez kościół i chrzescijaństwo jest wyssane z palca i nic nie warte.W wersecie 6,mamy „opis”
    wręcz paniki bogów.”ZEJDZMY więc i pomieszajmy tam ich jezyki,aby jeden nie rozumiał drugiego!”Zwrócmy uwagę na wykrzyknik.Mamy doczynienia wręcz z paniką bogów,na kształt ludzki.Zróbmy cos!I to natychmiast!
    Po tym zdarzeniu,ludzie nadal budowali miasta i wieże.Tyle ze juz z zupełnie innych powodów.Jeden obawiał sie drugiego,wiec budowano miasta warowne.Boze obawy w stosunku do niezalezności człowieczej mamy juz w
    Rodz3:22 „Po czym Pan Bóg rzekł:Oto człowiek stał sie JAK JEDEN Z NAS(oto natura boża-mój przypis),ZNA dobro i zło;niechaj teraz nie wyciągnie przypadkiem ręki,aby zerwać owoc także z drzewa życia,
    zjeśc go i żyć na wieki”.W tym przypadku równierz próba zdobycia niezalezności od bogów przez człowieka,spotyka sie z odmowa zycia wiecznego.Pózniej niczym dziwnym, staje sie fakt iz bogowie są
    krwiożerczy,daza do wojny i wymagają ofiar z ludzi.Tworzą swoje religie,w tym biblie dla żydów która jest powodem ich agresji i rasizmu.Prawdziwe prawa,Boga(mojego) który kreował w swojej dobroci ten świat,
    sa zawarte jedynie w przyrodzie.Są w niej zawrte zdrowe poglądy i madrość.Przez jej obserwacje mozna ZROZUMIEĆ(czego nie mozna czytając biblie) wagę i logiczne podstawy moralnosci,czy miłosci do blizniego.
    Jedynie konstrukcja życia,dowodzi miłosci jakiegos Boga czy Bogów do ludzi ale nie Biblia.Biblia jest ksiega diabła i nienawisci.

   • Zaraz opublikuję film na ten temat . Czy oby tak jest jak piszesz. 🙂

  • Kaleb.Ciekawy i oryginalny pogląd.Dla mnie biblia jest żydowskim rasistowsko-nacjonalistycznym manifestem,usprawiedliwiającym rozbójniczo-morderczy tryb postepowania narodu wybranego.Sama biblia podaje imiona wielu bogów,wskazujac na fakt ich istnienia i to w obrębie samej ziemi Kaanan.Problem polega na tym który z nich jest prawdziwy,dlatego w biblii mamy wiele wzmianek o tym ze to Jahwe nim sie okaze,gdyz jest to bóg żydowski i jedynie słuszny.Samo imie oznacza Stwórca.Tetragram je okreslający wywodzi sie z czasownika stawać się,powodować że się staje.Przyznają to nawet żródła koscielne.Dlaczego nie został przetłumaczony na język polski jak reszta biblii,oraz inne imiona które równierz są przetłumaczone jak „jestem który jestem”,”pan zastepów”,”zazdrosny”?Gdyz chodzi o to aby bóg pozostał tylko bogiem zydów a naród Izrael narodem wybranym przez boga wszystkich.W tym kontekście nie jest rzeczą dziwną iz imie boze wystepuja w biblii ok.7000 razy,gdyż stanowiac jego uniwersalne imie „stwórca” jest najczęsciej używane.Biblia jest zydowska spuscizną,pozbawiajacą inne narody swoich bogów i twórców.Kosciół jako siła żydowska skutecznie pozbawił nas kontaktów z naszymi bogami.Aby zrozumiec naród wybrany i jego przesłanie,nalezy poznac biblie a przynajmniej 5 mojrzeszowych do których oficjalnie sie przyznają jako wytycznych ich religii.Jakie jest miejsce Polaka wobec tych wytycznych?Może niektórzy sie zdziwią ale rolą innych nie żydowskich narodów jest ich niewola na rzecz Izraela.Podłe tratkowanie jako ich niewolników.Żyd moze bezkarnie zabijac niewolnika,i gwałcic jego kobiety.Przyjmujac biblie jako słowo naszego boga,sprowadzamy sie własnie do takiej roli,jako ludzi niegodnych innego losu.Jest to trucizna.Godnosc jednostki,powinna byc przyczyna i argumentem do jej odrzucenia.Jesli ktos nie ma swojej godnosci,widzi sie jako niewolnika,nie ma swojego boga a wyznaje żydowskiego który ustalił owe zasady,niech dalej w tym trwa.Mnie moja godnosc na to nie pozwala,a mój bóg na razie jest dla mnie bogiem nie znanym jak prawdziwa historia Polski.W swietle tory,nie jest dziwnym zachowanie się dzisiejszego państwa Izrael wobec otaczajacych go narodów.To oni są narodem wybranym,mają prawo do zabijania innych,nadane im przez ich boga i sprowadzania innych do roli zwierzyny czy niewolników.Ludzie tego nie rozumieja,bo nie znaja tory, dla tego są zdziwieni postepowaniem państwa Izrael.Jest to ich naturalne postępowanie i stan które ma swoje żródło w biblii.Nowy testament jest nastepna trucizna spreparowana przez żydów,ale przeznaczona dla nas.Doktryny Chrystusa pozbawiaja nas instynktów obronnych,aby łatwiej było nas łupić.Bezwarunkowa tolerancja,i miłosć do pasożyta,czy własnego prześladowcy jest jej wyrazem(trucizny).W przyrodzie nie ma takich anomalii,a mrówki w chwili zagrozenia ,kazda z nich zamienia sie w bezwzglednego morderce,w interesie całego mrowiska.Chrystus przyszedł do zydów i jego nauki mogą być rozpatrywane tylko w stosunku do jednej populacji,mrowiska.Wówczas są zdrowe,poza pewnymi wyjatkami.Lecz kościół i jego protestanckie odłamy robia rzecz szkodliwą.Wpajaja ze Jezusowe nauki obowiazuja wszystkich.Polacy powinni powrócić do swojej dawnej oryginalności,historii prawdziwej i wartosci.Biblia w tym jest przeszkodą.Nie możemy powrócić do swoich korzeni i dawnej potęgi,opierajac sie w tym wypadku na żydowskiej truciznie,i oni to wiedzą.Po to właśnie powstała bibliia i katolicyzm jako religia dla ich niewolników.

 8. dla mnie wieża babel, to przestroga skierowana przez mędrców syjonu (biblijne zgromadzenie bogów na św. górze narad czy jakoś tak) do ludzi :
  słuchajcie bydło (ludzie) nawet nie próbujcie się zjednoczyć i coś wspólnie zbudować, bo i tak skłócimy was jak niebocentryków z plackami i wasze budowle obrócimy w niwecz
  macie być pokornymi owcami-niewolnikami , macie nas czcić i nam służyć, a może jakiś ochłap z naszego stołu wam co jakiś czas spadnie… he he he !!!

  • Mariusz ,wrzuciłeś Zbigniewa Olesnickiego a chodziło mi o Dobiesława Oleśnickiego,ale nic to.Moze cos znowu sie dzieje z moim komputerem.

  • Pamelatusk.Jest wtym trochę racji.Bogowie wymagają ofiar,najlepiej z ludzi.Religia Azteków czy Druidów.Składano ofiary w imię lepszych plonów,czy powodzenia materialnego.Kult Molocha któremu składano dzieci w ofierze.Wydaje się,jakbyśmy byli pieniądzem bogów.Coś za coś.Ty mi ofiare ,ja ci błogosławieństwo.Jahwe też chciał ofiar,tyle że jak mówi biblia ze zwierząt.Chrystus równierz był krwawa ofiarą.Czyżby zbieg okolicznosci czy żródło sensu jego smierci pochodzi z pogaństwa?Czy natury bogów?Nazwałbym to kultura smierci,od której odzegnuje sie kosciół,a prawda jest taka ze sam ja propaguje.Władzy zydów i tzw.mędrców syjonu tez bym nie przeceniał.Oni by chcieli aby tak było i wiecznie nawiązuja do tego w biblii.Nawet w Izajasza 14.3 będac w niewoli babilonu widzieli jak babilonczycy staja sie ich sługami i niewolnikami.Marzenie scietej głowy.Zawszze jako państwo nic nie znaczyli i zawsze byli bici,bo nie potrafili sie dostosować.Robia w okół siebie szum w postaci listów Paika,czy „prawdziwych wywiadów” ale zasze koniec końców dostaja lanie.Prawdziwym zagrozeniem dla nas są państwa w których rządzi korporacjonizm,a tzw.Izrael jak bedzie sobie za dużo pozwalał co juz w Polsce zaczyna czynić,to przypomni o sobie historia.Oni nie znaja Polaków i myslą,ze sa zniewiescieli jak reszta europy.Zobaczcie co sie dzieje w Izraelu,jak żydowskie dzieci rzucają kamieniami w arabskie kobiety.Jak wpaja im się nienawisć do „obcych”.Jak wyzywają innych od „dzieci gówna” i stosuja inne epitety.Jest to naród nie przystosowany do zycia z innymi.Mysla ze w Polsce bedą postepować tak samo jak w swoim Izraelu,ale sie mylą.Chrystus i ideologia miłosci bedzie ich „bronić”,ale do czasu.Trzeba zaznaczyć ze zródłem ich zachowania jest Biblia.Machomet i jego koran równierz są pochodnymi,biblijnymi,dla tego nie dziwie sie ze wielu uwaza religie za zródło zła i podziałów.Bo co innego przyniosła?Moralność?Moralnosc i poczucie sprawiedliwosci,wynika z serca a nie biblii która rosci sobie do niej prawo.Jest to następne kłamstwo które szerzy chrześcijaństwo,uzurpujac sobie monopol na moralnosć.Równierz twierdzą ze ten kto nie uznaje tzw.”pisma swietego”-musi być pod wpływem diabła,albo nic nie warty.Wynika to z widzenia świata tylko w dwóch barwach.Czarny i biały.Jesli nie jesteś z nimi(czyli biały),to musisz podlegać we władze demona(czarny).Jest to spaczony obraz świata.Obraz biblijny.Co nam daje chrześcijanstwo i biblia.Poglądy typu:1.Jesteś nic nie warty(zawsze grzeszny).2.Jeśli czujesz dyskomfort w wyniku ze ktoś ci robi kuku od tyłu.(trwaj w tym,niezbadane są wyroki boskie).3.Musisz cierpieć(chrystus też cierpiał).4.Miłuj swoich nieprzyjaciół i módl sie za nich(czyli dalej patrz jak morduja i cię rabują)5.Nic nie rób,i tak nie masz na nic wpływu.(Bogiem tego systemu jest diabeł,wiec nic nie zdziałasz.Innaczej gódz sie na wszystko).Izrael jest narodem wybranym(ty tylko bardziej rozwinieta małpą,lub bożym bublem.)5.Sprzedaj swój majatek i rozdaj biednym(czyli kosciołowi który ich wspomaga,”karitas”.Stań sie w ten sposób równierz nędzarzem,czym doprowadzisz do nedzy swoje dzieci.W przypadku sprzedazy przedsiębiorstwa i jego majątku,spowoduj bezrobocie i nedze w narodzie.)6.Tylko zyd może zapewnic ci błogosławieństwo(ale musisz mu sie bezwarunkowo poddać i stać sie jego niewolnikiem.)7.Ten świat jest do d…,bublem,prawdziwe jest tylko królestwo boze w niebie.(wiec od razu sie zabij aby sie do niego dostać i oddaj wszystko innym.Ale co to?Nie wolno ci sie zabic!Jeśli to zrobisz,pójdziesz do piekła.Jesli zabijesz kogoś,bóg byc moze ci wybaczy ale siebie?Musisz najpierw łozyc na kosciół.)Tak wyglada doktryna biblijno koscielna.Jaką ma wartość?Jak naród wyznajacy te poglady może miec poczucie własnej wartości?Jak moze powodowany swoją godnoscia bronic swojej ziemi?Przeciez te doktryny sprowadzają nas do roli niczego,jak sama biblia mówi, tylko prochu i nicosci.

 9. Dlaczego przestaliście mówić o Bogu?

 10. Jeżeli chodzi o symbole narodowe. Zgodnie z ustawą z 1993r: „Orłem wojsk lądowych jest orzeł w koronie zamkniętej, ze wzniesionymi skrzydłami, głową zwróconą w prawo, siedzący na tarczy amazonek.” i pozostały formacji również ale z dodatkami… tylko to wszystko na tle czerwonym.
  Link do krótkiej ustawy o znakach Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej + załączniki (flagi):
  http://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.1993.034.0000154,ustawa-o-znakach-sil-zbrojnych-rzeczypospolitej-polskiej.html

 11. Witam
  na wstępie chcę zaznaczyć, że nie przeczytałem komentarzy tutaj się znajdujących, więc jeśli zagadnienie będzie powtórzone proszę o wybaczenie.
  Jestem w trakcie zapoznawania z tymi filmami. W trzecim z nich Pan Mariusz Szczytyński wspomniał o nietłumaczonych na język polski kronikach starożytnych wspominających o państwie Polskim (tytułowe „Polonorum Imperium”). Stąd zwracam się do Autora: mógłbym prosić o podanie większej liczby szczegółów? Mam na myśli autorów, tytuły, gdzie Pan na te kroniki natrafił, czy w ramach własnych badań i poszukiwań, czy ktoś je Panu wskazał? Czy są one dostępne do przejrzenia internetowo? W tej chwili coraz więcej się digitalizuje. Wskazanie takiego skanu, by każdy mógł go przejrzeć i sprawdzić czy chociażby podanie tytułu kroniki i autora na pewno pomogłoby całej sprawie.

  Pozdrawiam serdecznie

 12. Pod samym filmem numer 3 na kanale KRÓLEWSKA TV wyświetla mi się 10 komentarzy z czego w żadnym nie znalazłem odpowiedzi. Widzę jedynie podobne pytanie od niejakiego SkroD82.

 13. Dziękuję za odpowiedź. Co prawda liczyłem na przykład kroniki zagraniczne i to z czasów co najmniej przedpiastowskich, ponieważ w filmie mówił Pan o kronikach starożytnych.

  • A to znaczy ,że były te najstarsze niszczone celowo. A Dzierzwa to z czego przepisywał ? właśnie z kronik …rzymskich a one trafiły do franciszkanów :), chodzi o okres czasów z przed Mieszka I , przed Katolicyzmem w Polsce. Szydłowski to tłumaczy w filmie .

   Dorzucimy skopaną chronologię to mamy komplet 🙂 , patrz filmy o Nowej Chronologii .

 14. Red Przeczytaj to… Strona Instytutu, którego hipoteza brzmi, że wszystkie języki świata maja swoje jedne źródło. Uważają, że słowo Poljak w sanskrycie znaczy niebiański itd. resztę masz tutaj http://www.poloneum.com/PRAWDA.pdf

  w tym linku przeczytaj 36 komentarz https://marucha.wordpress.com/2014/02/06/tabliczka-dispilio-najstarsze-znane-pismo/

 15. Natknałem sie na ciekawą książkę, pozycja wydaje mi się obowiązkowa 🙂

  http://www.gandalf.com.pl/b/jak-podbilismy-rosje/?gclid=Cj0KEQiAycCyBRDss-D2yIWd_tgBEiQAL-9Rkiyszh9q7CZ4BWf-938bF4RedlOzg5pkBchSCRQzYAQaAhij8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

  „Polacy założyli Moskwę? Najwięksi rosyjscy pisarze, artyści, politycy byli Polakami? Te nieznane fakty zebrał i opisał Mariusz Świder. Znawca Rosji i pasjonat historii.

  Wyliczył w niej znanych Rosjan i pokazał ich polskie korzenie. Któż z nasz wie o tym, że wielki rosyjski pisarz Gogol, to tak naprawdę polski szlachcic o nazwisku Chochoł? Jeszcze zabawniej robi się, gdy czytam, że faworyt carycy Katarzyny II Potiomkin (ten od potiomkinowskich wiosek) tak naprawdę nazywał się Potępski i nawet sam uważał się za Polaka.

  Świder idzie dalej. Przypomina kroniki Nestora, które dla Rosjan są tym czy dla Polaków księga Galla Anonima. On wprost napisał, że plemię Wiatyczów, które założyło Moskwę było… z rodu Lachów. Czyli, że Moskwę, której tak się boimy i z którą walczymy, założyliśmy sami.

  To oczywiście prowokacyjne uproszczenie. Pokazuje jednak, że Polaków i Rosjan mimo, że dużo dzieli, to też bardzo dużo łączy.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s