redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Początki Narodu Polskiego cz. 1

6 Komentarzy

Reklamy

6 thoughts on “Początki Narodu Polskiego cz. 1

 1. Temat mega ciekawy ,owszem przeczytałem kiedyś ta książkę i z opisu jest wiarygodna ze względu na osobisty udział autora i jego zdjęć .
  Zobacz Mariusz ,rozmawiam przy kauflandzie z facetem o historii Słowian i podchodzi jego żona ,zaciekawiona ? Opowiadam o kronikach Polski z przed Moieszko 1 ,i pytam czy to prawda ?
  Kobieta ma ok.55 lat uczy histori od lat ,i mówi tak to prawda ! No to czemu nie uczucie tego w szkole dzieci ?JEJ CYTAT ! ,,wszystkiego nie muszą wiedzieć ,, dalej ,,od czegoś trzeba zacząć ,,
  Wcześniej nawiązaliśmy do legendy jak to Lech Czech i Rus spotkali się na ….
  Pytałem kiedyś moja żonę na ten temat ,bo uczyła 29 lat w szkole i mówi mi …ze zna tylko legendę o Lechu ,Czechy ..bo nie uczyła historii ,czyli poziom jest jaki jest ,komuś na tym zależy .
  Po co masz wiedzieć że twój Tata był generałem ?

 2. Historia jest jedną z dziedzin dziś niedocenianych przez społeczeństwo.Sam próbuje dopiero teraz nadrabiać zaległości.Nigdy nie lubiłem historii i przyrody.Zauważyłem ze inaczej się czyta i rozumie historie jako analizę i zdarzenia przyczynowo -skutkowe ,jak suche daty nie mające ze sobą wiele wspólnego.A właśnie tak się jej uczy w szkołach.Historia ukazuje prawa rządzące naszym gatunkiem,pewne prawidła których nie sposób dostrzec jej nie poznawszy.Otwiera oczy i nie chodzi w tym o dowartościowanie się,znalezienia w niej wartości narodu.Pike w niby swoich listach pisał o wielkiej roli poznania historii i przyrody.W pełni się z nim zgadzam.Tyle ze trzeba w tym wypadku mieć dostep do wartościowych źródeł.

 3. Czy mógłbym prosić Pana o podanie projektów pierwotnych symboli narodowych o jakich było wspomniane? Bowiem zapewne nie tylko ja chciałbym zobaczyć prawdziwą polską flagę i godło (jeśli istnieje wersja dla obecnej tarczy herbowej).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s