redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Nowa Chronologia 3/4 Napisy PL

33 Komentarze

Radziłbym włączyć tryb kinowy oglądając ten film , wtedy świetnie się go ogląda.

Reklamy

33 thoughts on “Nowa Chronologia 3/4 Napisy PL

 1. Niestety ale coś tutaj Rosjanie przekombinowali. Uważają, że datowanie Całunu Turyńskiego jest zgodne z ich chronologią. Ale sam główny badacz całunu wycofał się z pierwotnego datowania, ponieważ pobrana próbka była średniowiecznym naprawczym fragmentem nie z lnu jak całe płótno lecz z bawełny . W tym całym galimatiasie czasowym Rosjanie maja dużo racji ale niefortunnie wybrali całun jako dowód słuszności ich badań.

  Całun Turyński Nowe Odkrycia – w czterech częściach.
  cz.1. https://www.youtube.com/watch?v=P1jxXGTTx6A
  cz.2. https://www.youtube.com/watch?v=YdrBeJ8blSk
  cz.3. https://www.youtube.com/watch?v=oAJ1zmk0RK0
  cz.4. https://www.youtube.com/watch?v=NxiodKxJdWQ

 2. Wielkie dzięki za tłumaczenie! Odcinek kończy się sprawą „problematycznego” datowania radiowęglowego. Jestem niezmiernie ciekaw co z tego wyjdzie, bo wiadoma jest nagonka na to datowanie jako bardzo niezgodne z oficjalnymi cyferkami. Pozdrawiam i czekam na następną część.

 3. Ciekawe jak do tego można odnieść badania polskiego genetyka prof. T.Grzybowskiego który mówi (wg.przeprowadzonych badań genetycznych na naszej populacji) ze Słowianie są ludem autochtonicznym,czyli wywodzącym się z tad a nie przybyłym jak wmawia kościół i biblia i datuje jego powstanie w tych ziemiach na okres 7000 lat temu.Przeczy to widzeniu biblistom którzy tak jak judaisci datują wiek człowieka na 5770 lat.https://youtu.be/cv-HXQbOGcg

 4. Swastyka to nierozłączny symbol Boga w słowiańszczyźnie. Najstarsza swastyka znaleziona na Ukrainie datowana na 10-12 tyś lat została wykonana na kości mamuta. 12 tyś lat temu o cywilizacji Sumeryjskiej, Egipskiej nawet skowronki nie śpiewały.

  http://www.swastika.cba.pl/europa.htm

  Swastyka jest symbolem solarnym. Uważam, że swastyka to symbol Jezusa który w wierze słowiańskiej nazywany był Jasz lub Jesse, Iesse znany obecnie jako Światowid lub Świętowit.
  na moim blogu znalazłem sporo materiału który potwierdza moją hipotezę.
  jeśli kogoś to interesuje to zapraszam do przeczytania na moim blogu

  https://dmr44blog.wordpress.com/2014/12/21/slowianszczyzna-byla-pierwsza-czesc-i-stonehenge/

  https://dmr44blog.wordpress.com/2014/12/28/slowianszczyzna-byla-pierwsza-czesc-ii-trzyglow-i-swietowit/

  https://dmr44blog.wordpress.com/2015/01/11/slowianszczyzna-byla-pierwsza-czesc-iii-syn-bozy/

 5. Swastyka to symbol Boga udowodniłem to na moim blogu.
  https://dmr44blog.wordpress.com/2014/12/28/slowianszczyzna-byla-pierwsza-czesc-ii-trzyglow-i-swietowit/

  Bóg jest nieograniczony czasem i przestrzenią. Niebocentryzm ogranicza Boga do wnętrza Ziemi. Jezus powiedział ” Ja jestem w Ojcu a Ojciec jest we Mnie”. Oznacza to, że Bóg jest wszędzie. Stworzenie Boskie jest ograniczone bo jest dziełem Stwórcy.
  Wewnątrz Ziemi może znajdować się Władca naszego ziemskiego świata. O Takim Władcy Świata pisał Ferdynand Ossendowski w swojej książce „rzez kraj ludzi, zwierząt i bogów”. Ostatnie trzy rozdziały tej książki poświęcone są Tajemniczemu Bogu którego wschodnie ludy nazywają Władcą Świata. Ten Bóg znajduje się wewnątrz Ziemi !!. Posiada on niezwykłą moc.
  Jeżeli kogoś interesuje ta książka to można ją ściągnąć stąd:

  https://dmr44blog.files.wordpress.com/2015/01/antoni-ferdynand-ossendowski-przez-kraj-ludzi-zwierzc485t-i-bogc3b3w.pdf

  Jezus też powiedział coś takiego:

  (Ew. Jana 12:28-34, BT)
  (28) Ojcze, wsław Twoje imię. Wtem rozległ się głos z nieba: Już wsławiłem i jeszcze wsławię. (29) Tłum stojący /to/ usłyszał i mówił: Zagrzmiało! Inni mówili: Anioł przemówił do Niego. (30) Na to rzekł Jezus: Głos ten rozległ się nie ze względu na Mnie, ale ze względu na was. (31) Teraz odbywa się sąd nad tym światem. Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony. (32) A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. (33) To powiedział zaznaczając, jaką śmiercią miał umrzeć. (34) Na to tłum Mu odpowiedział: Myśmy się dowiedzieli z Prawa, że Mesjasz ma trwać na wieki. Jakżeż Ty możesz mówić, że potrzeba wywyższyć Syna Człowieczego? Któż to jest ten Syn Człowieczy?

  (Ew. Jana 14:27-15:3, BT)
  (27) Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka. (28) Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. (29) A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. (30) Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic swego we Mnie. (31) Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!
  (15) 01 Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. (2) Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. (3) Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was.

  (Ew. Jana 16:8-14, BT)
  (8) On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. (9) O grzechu – bo nie wierzą we Mnie; (10) o sprawiedliwości zaś – bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; (11) wreszcie o sądzie – bo władca tego świata został osądzony. (12) Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz /jeszcze/ znieść nie możecie. (13) Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. (14) On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi.

  • No to powstaje pytanie co jest tą przestrzenią i czasem . Przecież w NC mamy …transformację przestrzeni http://www.langw.de Niebocentryzm pokazuje Jego miejsce zamieszkania w środku kuli ale to nie oznacza automatycznego ograniczania jego zdolności kontrolowania wszystkiego razem z tym co jest na zewnątrz. Generalnie rzecz biorąc to ci od PZ i HC , tak przedstawiają Boga w NC jak by nie miał swojej mocy i możliwości działania. Nawet człowiek ma ręce i nogi by się przemieszczać i wykonywać pracę ale Bóg wg nich już nie ma prawa mieć „rąk i nóg”. 🙂 i musi być w tej kuli zamknięty. Jakaś paranoja 🙂 . W tej paranoi/hipokryzji przodują szczególnie ci od PZ, ale to nie dziwota bo wg. nich Bóg ma moc ale już w NC musi być obowiązkowo jej pozbawiony. Po prostu im NC nie pasi , to wymyślają takie pierdoły. 🙂

   • Nie można Boga umiejscawiać gdziekolwiek w świecie materialnym bo to niemożliwe. W świecie materialnym możemy umiejscawiać tylko elementy tego świata. Czy Bóg jest materialny? Nie . Sam Jezus powiedział że jest nie z tego świata.

    (Ew. Jana 8:18-24, BT)
    (18) Oto Ja sam wydaję świadectwo o sobie samym oraz świadczy o Mnie Ojciec, który Mnie posłał. (19) Na to powiedzieli Mu: Gdzie jest Twój Ojciec? Jezus odpowiedział: Nie znacie ani Mnie, ani Ojca mego. Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i Ojca mego. (20) Słowa te wypowiedział przy skarbcu, kiedy uczył w świątyni. Mimo to nikt Go nie pojmał, gdyż godzina Jego jeszcze nie nadeszła. (21) A oto znowu innym razem rzekł do nich: Ja odchodzę, a wy będziecie Mnie szukać i w grzechu swoim pomrzecie. Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie. (22) Rzekli więc do Niego Żydzi: Czyżby miał sam siebie zabić, skoro powiada: Tam, gdzie Ja idę, wy pójść nie możecie? (23) A On rzekł do nich: Wy jesteście z niskości, a Ja jestem z wysoka. Wy jesteście z tego świata, Ja nie jestem z tego świata. (24) Powiedziałem wam, że pomrzecie w grzechach swoich. Tak, jeżeli nie uwierzycie, że Ja jestem, pomrzecie w grzechach swoich.

    Jezus wyraźnie mówi, że miejsce jego (i Ojca) jest nie na tym świecie. Niebo to miejsce poza światem materialnym , nawet nie wiadomo jak to miejsce nazwać światem równoległym, innym wymiarem czy czymś podobnym. Kontakt z Bogiem mamy przez Ducha Świętego który przenika wszystkie światy materialne i nie materialne , inne wymiary itd. – jednym słowem wszystko.
    Aby Boga gdziekolwiek umiejscawiać trzeba najpierw zrewidować pojęcie Boga. Postać Boga najlepiej opisana jest przez Jana w „Apokryfie Jana”
    Oto ten opis

    Teraz zaś podnieś swą twarz, abyś przyjął rzeczy, o których cię dzisiaj
    pouczę, abyś je przekazał twoim braciom duchowym, tym, którzy są z nie zachwianego pokolenia doskonałego (25) człowieka”. I pytałem więc, abym mógł to poznać.

    I odrzekł mi: „Monada jest władzą, ponad którą nie ma nikogo. [Ona to jest Bogiem]
    i ojcem pełni, jest niezniszczalny, bo istnieje ponad (30) [pełnią, istniejąc] w niezniszczalności i jako światłość[czysta]. On jest tym, [którego nie może żadne oko]
    oglądać, on jest duchem niewidzialnym, o którym nie można niczego pomyśleć, jakby był Bogiem, albo czymś podobnym. On jest bowiem czymś więcej niż Bogiem,
    nie ma nikogo ponad nim, ani nikogo, kto (3,1) byłby nad nim panem. [Bo nie istnieje] nic, co byłoby mu podporządkowane, bo wszystko jest w nim {IV, 4,9–10: bo
    to on ustanowił siebie} samego. [On jest wieczny], bo nie potrzebuje niczego. On
    jest całkowitą doskonałością (5). Nie potrzebuje niczego, aby móc się udoskonalić,
    przeciwnie, jest zawsze doskonały w światłości. Jest [nieograniczony], bo nie ma nikogo, [kto byłby ponad nim], by go ograniczył. Jest niezgłębiony [bo nie ma nikogo]
    (10), kto byłby ponad nim, [by go zgłębił]. Jest niezmierzony, bo nie ma nikogo, [kto
    byłby ponad nim], by go zmierzył. Jest niewidzialny, bo nie ma kogoś, kto by go widział. Jest wieczny, bo wiecznie [istnieje]. Jest niewymowny (15), bo nie ma nikogo,
    kto by go zrozumiał i mówił [o nim]. Jest nienazwany, bo nie ma nikogo, [kto by
    istniał ponad nim] i kto by nadał mu imię. Jest światłością niezmienną, która jest
    czysta, [święta i nieskalana]. Jest nie do wypowiedzenia, bo jest [doskonały w] nie-zniszczalności (20). (On) nie istnieje w doskonałości ani w błogosławieństwie, ani w
    bóstwie, bo jest czymś więcej. Nie jest ani cielesny, ani bezcielesny. Nie jest ani
    wielki, ani mały. [Nie istnieje] (25) sposób, aby powiedzieć[o nim, jak jest wielki.
    Albo jakiego jest rodzaju], bo nikt nie jest w stanie [go poznać]. Nie jest kimś wśród
    istniejących (bytów), lecz jest czymś więcej, i to nie jakby wobec siebie był czymś
    więcej, ale jest tym, czym jest. Nie ma żadnego udziału w eonie ani w (30) czasie.
    Ten bowiem, kto ma udział[w eonie], został najpierw przygotowany. Nie został rozdzielony w czasie, ponieważ nie otrzymał niczego od kogoś innego, bo otrzymałby
    to jako dar. Jednak nie odczuwa braku ten, który jest pierwszym tak, żeby miał [coś]
    otrzymać. On jest raczej tym, który z podziwem patrzy na siebie [samego] w (4,1)
    światłości. Jest [wielkiego] majestatu. Ma nieskazitelną czystość. Jest wiecznością
    i daje wieczność. Jest życiem i daje życie. Jest błogosławiony i daje (5) błogosławieństwo. Jest gnozą i daje wiedzę. Jest dobry i obdarza dobrocią. Jest miłosierny
    i obdarza miłosierdziem i zbawieniem. Jest łaską i daje łaskę. Nie dlatego, że jej sam
    doznaje, ale ponieważ daje niezmierzone (10) i niepojęte światło. Jak mam mówić
    z tobą o nim?

    Tutaj link do całego Apokryfu Jana
    https://dmr44blog.files.wordpress.com/2014/11/apokryf-jana.pdf

    Jeżeli Bóg jest niematerialny to jego siedzibą jest cały świat (nie tylko w pojęciu materialnym).

    Kto jest wewnątrz ziemi ? nie wiem. Buddyści twierdzą – że jest to Władca tego Świata

 6. Napisałeś…
  Generalnie rzecz biorąc to ci od PZ i HC , tak przedstawiają Boga w NC jak by nie miał swojej mocy i możliwości działania. Nawet człowiek ma ręce i nogi by się przemieszczać i wykonywać pracę ale Bóg wg nich już nie ma prawa mieć „rąk i nóg”. 🙂 i musi być w tej kuli zamknięty. Jakaś paranoja 🙂 . W tej paranoi/hipokryzji przodują szczególnie ci od PZ, ale to nie dziwota bo wg. nich Bóg ma moc ale już w NC musi być obowiązkowo jej pozbawiony. Po prostu im NC nie pasi , to wymyślają takie pierdoły. 🙂 …..

  Po przeczytaniu Apokryfu Jana całkowicie zmieniłem swoje pojmowanie Boga. Świat materialny jest niedoskonały a Bóg jest doskonały w całej swojej postaci. Umiejscawianie Boga w miejscu niedoskonałym jest zaprzeczeniem Jego Doskonałości. Aby Jezus mógł się pojawić w Świecie Materialnym musiał przybrać postać materialną czyli przyszedł z miejsca którego w świecie materialnym nie ma.
  Zanim powstał Świat Materialny , Bóg już istniał, ponieważ go stworzył.
  Gdzie mieszkał Bóg przed stworzeniem Świata Materialnego?
  Odpowiedź jest jedyna – Tam gdzie teraz mieszka. Jego siedziba była wcześniej niż Nasz Świat Materialny. Dlatego też szukanie Jego siedziby w Naszym Świecie jest niemożliwe.

  Pytanie – Kto/co jest w Środku Ziemi ? – pozostaje dale bez odpowiedzi.

  • „Świat materialny jest niedoskonały a Bóg jest doskonały w całej swojej postaci.”-Jedno przeczy drugiemy.Dlaczego doskonały Bóg,stworzył niedoskonały swiat?Czyli doskonały Bóg tworzy twory niedoskonałe?Stworzenie jest w swojej formie nad wyraz doskonałe,aby to pojać należy zająć się studiowaniem konstrukcji żywych istot i zycia na naszej planecie.Jest to jedyny dowód prawdy.Życia nie da się zafałszować.Biblie czy inne księgi tak.Przecież samo pismo święte jest księgą obcej ,nieprzyjaznej nam kultury.Jest trucizną dla umysłu.Jego wytyczne są absurdalne.Jak rozdawanie majątków czy miłowania nieprzyjaciół.Jest to choroba,anomalia w przyrodzie nie występuje.Nigdzie w niej tego nie ma.Jestem w szoku jak ludzie przyjmują do umysłu każdą bzdure,wystarczy ze będzie się zowieć słowem bozym.Odpowiedż prawdziwych i naturalnych praw jest w przyrodzie.Zacznijcie ich dociekać.Tyle tego jest że zycia nie starczy aby wszystko poznać.Poznawanie biblii jest strata czasu,na która przeznaczyłem swoich 20 lat życia.20 lat zmarnowanego czasu.Polecam na początek studium kopca mrówek.Nawet nie wiecie jak sa fascynujące.Prawa które respektują są wszystkiim.Daja odpowiedź w każdej dziedzinie ,a nie jakies zydowskie banialuki.

 7. Ludzie ! Proste pytanie .DLACZEGO ZMARTWYCHWSTAŁY JEZUS NIE BYL PODOBNY DO SIEBIE ???
  Bo tego diabeł nie potrafi .Ano uczciwie by bylo gdyby zmartwychwstały Jezus byl identyczny jak za życia ,jego ciało z jego setkami ran zmartwychwstaje w obecnosci wielu świadków .Ale ciało znika gdzieś i po 3 dniach ,,ukazuje się ,,ktoś kogo rodzona matka nie poznaje i chwali się ranami po gwozdziach,4 dziurki plus jedna .A gdzie reszta ran ? Czy dla Boga było by to trudne wykrzesic go tego samego ? NAPEWNO NIE !!! AAle dla diabła !!! Jakie z tego konsekwencje ?
  Zmartwychwstały Jezus to przebrany szatan . BOG nie miał nigdy ani syna ani kuzyna ….

  • Prawdopodobnie Jezus miał więcej lat gdy umarł na krzyżu.

   (Ew. Jana 8:57 BT)
   (57) Na to rzekli do Niego Żydzi: Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?

   Gdyby Jezus miał 33 lata to żydzi powiedzieli by : Czterdziestu lat jeszcze nie masz …..
   Skoro pady słowa : Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz …. to oznacza że Jezus był po czterdziestce

   całkiem możliwe, że tutaj ukryty jest wiek Jezusa 46 lat.
   (Ew. Jana 2:19-20, BT)
   (19) Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. (20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? Tutaj jest moja analiza wg. relacji biblijnych.
   https://dmr44blog.wordpress.com/2012/11/18/ile-lat-mial-nasz-zbawiciel-kiedy-umarl-na-krzyzu/
   https://dmr44blog.wordpress.com/2013/01/06/isus-mial-46-lat-kiedy-umarl/

   Wracam do twojego pytania
   „DLACZEGO ZMARTWYCHWSTAŁY JEZUS NIE BYŁ PODOBNY DO SIEBIE ???”

   Znam człowieka który był już po drugiej stronie. Powiedział mi, że tam nie ma ani starców ani dzieci, są sami młodzi w wieku pomiędzy 20-25 lat. Jezusa po z martwych wstaniu prawdopodobnie posiadał ciało takie jakie miał w wieku 25 lat a to oznacza, że był ( według moje chronologii) o 20 lat młodszy. Weź czyjeś zdjęcia, jedno jak był w wieku 25 lat, drugie w wieku 45 lat zobaczysz tę różnicę.
   Dezorientacja przy grobie była u wszystkich, bo każdy szukał Jezusa takiego, jakiego widział ostatni raz.
   Takie widzę wytłumaczenie twojego pytania.

 8. Ok ,lecz spójrzmy na zimno ,bez emocji. CCzy nie było uczciwie gdyby ten sam co 3 dni temu umarł zmartwychwstał taki jjak byl ,pobity zmasakrowany ? Czy nienie byłby to wielki TRYUMF Boga ? Nie bylo by żadnych wątpliwości ,tak jak było z Łazarzem ,wielu to obserwowalo.
  Gdzie podziało sie jego ciało ?

  • (Jan 11/43)
   (43) To powiedziawszy zawołał donośnym głosem: Łazarzu, wyjdź na zewnątrz! (44) I wyszedł zmarły, mając nogi i ręce powiązane opaskami, a twarz jego była zawinięta chustą. Rzekł do nich Jezus: Rozwiążcie go i pozwólcie mu chodzić.
   łazarz opuściwszy grób mia twarz zasłoniętą chustą. Nikt nie miał wątpliwości że to on ponieważ wyszedł z grobu do którego został złożony i miał na sobie to w czym go pochowano. Rozwiązano go i dano mu chodzić. na tym koniec opisu zmartwychwstania Łazarza.

   Z martwych wstanie prawdopodobnie wiąże się z rekonstrukcją (odnowieniem) ciała. Dlaczego tak jest że ciało się odmładza – nie wiem. Jezusa nie widziałem ale w Niego wierzę. Może potrzebna jest wiara. Wiara czyni cuda.

   • Dalej mamy napisane ze od tąd uczeni w pismie naradzali się aby zabic Chrystusa i Łazarza.Czyli Łazarz w tym wypadku był żywym świadectwem mocy Chrystusa.Nie mógł by nim być gdyby wyglądał jak ktoś całkiem inny.Jaki by stanowił dowód jak ktoś kto podaje się za Łazarza?.Tak ze pomysł że miałby mieć inne ciało jest wg.mnie nie trafiony lub bezpodstawny.Masa wersetów które przytoczyłeś nijak się maja do tego gdzie bóg mieszka,w ogóle się tego nie tycza.Pozostaje to w sferze nadal domysłów.Równierz gdzie znajduje się i czym jest swiat duchowy,tez tego nie wiemy.Mówi się o niebie,chociazby w ojcze nasz,i to ze jest panem zastępów niebieskich.To że mieszka bóg tam gdzie mieszkał też nie znajduje odzwierciedlenia ani dowodu w biblii.Chociażby objawienia mówi o zstepujacym Jeruzalem,czyli przemieszczającym się i dalej ze bóg będzie mieszkał pomiędzy swoim ludem.Czyli mowa o jakimś tam przemieszczeniu.Zmianie położenia.Dla mnie te tematy sa mało ważne i nierozwiązywalne….Prawda nie jest daleko,nie trzeba siegać az do nieba i domu Boga.Prawda jest zawarta w stworzeniu,tuz pod naszymi stopami.

 9. Wiesz co bbs ?Smigalem po twoich stronach godzinami ,sa super ,ppotem jakos zaponialem twoj adres ,szukałem no i sam się znalazłeś ,lecz twoja odpowiedź nana moje pytanie jest cienka .
  Jak czytam Jaszera to widać jak latwo diablu się przebrać ,kiedy Abraham szedł ofiarować Izaaka zrobił to 3 razy ,raz stary ,raz młody raz w wodę ababy ich potopic . To co był to problem dla diabła przebrać się za zmartwychwstałego jezusa ? Ale ,,skopiować,, Go co do joty nie umiał !!!
  I to jest podejrzane ,Bóg zrobił by to inaczej ,tak by nie było ŻADNYCH wątpliwości !
  Moj mur w mózgu upada ,a Twój ma jeszcze ok,3,5 metra grubości i jakieś 9 m wysokości ,lecz nie chcę Cię tym obrazic .Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie .

  • Nie przeczę, że taka możliwość istnieje, że to intryga Szatana. Twoim tokiem myślenia można też powiedzieć, że Jezus który pojawił się na świecie to tez jego dzieło. Tym sposobem można udowodnić, że nie ma Boga. Jezus nauczając powiedział, że pojawi się po śmierci w Ewangeliach takich oświadczeń jest sporo. Gdyby z martwych wstanie było dziełem Szatana, to można by sądzić, że Szatan działał w interesie Jezusa który o tym zakomunikował Apostołom za życia. Szatan działał by raczej aby z martwych wstania nie było. Brak z martwych wstania Jezusa było by świadectwem nieprawdy. Skoro z martwych wstanie było to znaczy że Jezus mówił prawdę. W Ewangeliach nie jest powiedziane, że Jezus będzie wyglądał tak jak w chwili śmierci.
   Przejdźmy do innego wydarzenia. Paweł twierdził, że na pustyni ukazał mu się Jezus. Tutaj jest masa wątpliwości.
   1. Paweł nigdy nie widział i nie słyszał głosu Jezusa więc tak naprawdę – jeżeli ta wizja faktycznie miała miejsce – nie był w stanie zidentyfikować z kim ma do czynienia.
   2. Dzieje Apostolskie opisują spotkanie Pawła z Jezusem 3x i za każdym razem inaczej.
   3. Wg. Dziejów Apostolskich postać na pustyni przedstawiła się Pawłowi jako Jezus.
   4. Żaden Ewangelista nie odnotował takiego wydarzanie jakie mamy w Dziejach Apostolskich.
   Tutaj prawdopodobnie mamy do czynienia z kłamstwem Pawła albo intrygą Szatana.
   Zastanówmy się jaki jest cel Szatana? i jakich w tym celu używa środków.
   1. Celem Szatana jest zwieść ludzi tak aby odstąpili od Boga
   2. Podstawowe narzędzie Szatana to kłamstwo, oszustwo.
   Jaki miał by cel Szatan pozorując z martwych wstanie Jezusa, które przepowiedział Jezus ?
   Jeżeli upozorował z martwych wstanie Jezusa to znaczy ze przyczynił się do tego co przepowiedział Jezus. Z martwych wstanie mało ze nie zwiodło ludzi ale wręcz pchnęło ich w kierunku Boga.

   Patrząc na to wszystko z logicznego punktu widzenia to Szatan robił by wszystko aby do z martwych wstania nie doszło.
   Proponuję, abyś dokładnie przemyślał czy działanie Szatana miało by jakiś logiczny sens.

 10. Bbs ,dzieki za komentarz .mur troche stopnial ,chyba nie ma tyle co pisałem.Ta kwestia zmartwychwstałego Jezusa nurtuje mnie od kilku tygodni ,jest dosc świeża ,nienie wiem skad mi to przyszło ,lecz nienie daje mi spokoju .
  Konwersja Pawla jest od dawna podejrzana z powodów ktore opisales , i jego osoba nie budzi u mnie wątpliwości że jest fałszywym apostołem .
  Sprawa wygląda na mega przekręt wszech czasów i wiem że to może prowadzić do wykluczenia Boga ,a tego bardzo nie chce .Rok temu nie dał bym dotknąć NT ,a dziś lezy w gruzach . Cóż trzeba szukać tej PRAWDY ,a wiem że jestem daleko od niej ,choć czuje wewnętrznie ze idę drogą Bożą ,czytam teraz tylko ST i to jest jakby inną religia .Chyba nadszedł czas ,,poznania ,,jak pisze Daniel ,a to znaczy ze i czas końca .Pozdrawiam Cię .

  • Pojawienie się Jezusa na ziemi żydowskiej było żydom nie na rękę. Jezus swoim słowem równo batożył żydów a z martwych wstanie Jezusa uzmysłowiło im jaki popełnili czyn i na kim. Niestety żyd jest taki, że za pieniądze sprzeda każdego, nawet swoich ziomków więc lepiej było nie słuchać Jezusa który uczył skromności, pokory i pomagania biednym. Trudno ocenić zapis z martwych wstania Jezusa jeżeli w poszczególnych ewangeliach opisy te różnią się od siebie. Trudno też się temu dziwić skoro niektóre relacje były z drugiej albo trzeciej reki. Gdyby Jezus z martwych wstały wyglądał by tak, jak go zdjęli z krzyża, to żydostwo odtrąbiło by, że żołnierze źle ocenili śmierć Jezusa i rozgłoszono by, że Jezus został złożony do grobu żywy, nieprzytomny cud został by natychmiast obalony i prawdopodobnie z chrześcijaństwa były by nici. Tak to widzę.
   Jeśli chodzi o czasy końca to jesteśmy dopiero na początku tych czasów. Czasy końca to nie 10 lat czy 100. Okres czasów końca może trwać 1000 lat lub więcej. Nie bez przyczyny wrzuciłem u siebie na blogu interpretację Centurii Nostradamusa jaka zaprezentował Arteuza. Arteuza napisał to co się teraz dzieje 6 lat temu. Nikt nawet wtedy nie ćwierkał o wojnie na Ukrainie czy o powstaniu państwa islamskiego. Uważam Przekaz Nostradamusa za nowszą wersję Apokalipsy która łatwiej jest umiejscowić w czasie i przestrzeni. Arteuza źle zinterpretował jeden czterowiersz Nostradamusa w którym napisane jest , że „Podwójna Arka nosić będą jeden pastorał”. Arteuza zinterpretował ten fragment tak, że chodzi tu o papieża o dwóch imionach Jan Paweł II. nawet do głowy mu nie przyszło że w jednym czasie może być dwóch papieży na raz z których żaden nie jest antypapieżem. Arteuza opisuje losy naszej Ziemi do 3797 r. bo poza tę datę Bóg nie pozwolił mu zajrzeć. My jesteśmy dopiero w 2015 r. czyli do tj daty mamy grubo ponad 1,5 tys lat. Praktycznie przez ten okres czasu, ludzkość będzie nękana wojnami.

 11. Bbs. Twoje pytanie ,,czy działanie szatana mimialoby jakiś logiczny sens ,,
  Ma sens bo robi nas od wieków w konia ,ww fformie różnych kultow diabelskich łącznie z ofiarami dzieci .W kwesti Jezusa wynik jest taki że mamy miliard Chrześcijan i dużo odlamow .Islam podobnie .Kriszna w Indiach a wszystko to po to aby odwrócić naszą uwage od prawdy ..
  ST to calkiem inna religia ,i teraz mozemy rozgryzac 1000 lat co to jest 666 ,WN ,plagi ,czasze, Babilon i zycie nam zleci , a w ST jest prawda..Pozdrawiam.

  • Moje pytanie o logiczny sens tyczyło się tylko i wyłącznie oszukania ludzkości z martwych wstały Jezusem. Oczywiście, że oszustwo i kłamstwo to podstawa działalności Szatana ale rozpatrywaliśmy tylko przypadek z martwych wstania Jezusa i w tym przypadku podszywanie nie Szatana za Jezusa nie przyniosło by Szatanowi żadnych korzyści.

 12. Jestem osobą z otwartym umysłem, nie wierzę w to co mówią , podważam fakty i szukam wyjaśnień namacalnych

  Efekt lornetkowy – jako dowód ( słabo to widzę ) obiekty na wodzie oddalając się od brzegu według pana powinny rosnąć, przybierać na wymiarach proporcjonalnie czym dalej się oddalają
  Obserwowałem, raczej jest odwrotnie i są coraz to mniejsze aż znikną poza horyzont

  Jeśli jesteśmy we wnętrzu ziemi to powinniśmy zaobserwować efekt schodów do nieba, czyli ziemię którą widzimy przed sobą powinna nie znikać za choryzątem a być widoczna podobnie jak w filmie „Elizjum” na stacji orbitalnej

  Gdy podniesiemy głowę do góry to nie zobaczymy nieba a nadal będzie widoczna ziemia, o ile wysokość do szklanego sufitu 100Km, to horyzont widzenia będzie znacznie większy niż normalnie i to można matematycznie przeliczyć , kwestia jeszcze widoczności do ilu kilometrów przy dobrych warunkach pogodowych można dostrzec obiekt.
  Bo jeśli pułap wysokości to 100Km więc można by było dostrzec wypiętrzanie się ziemi na wysokość 50km co najmniej zależy od średnicy naszej ziemi po której stąpamy

 13. Warto powiedzieć, że wspomniany Isaac Newton był nie tylko fizykiem, ale także badaczem Biblii. Tenże naukowiec wyliczył datę końca tego świata na 2060 rok. Patrząc co teraz dzieje się na świecie, ta data jest przynajmniej prawdopodobna.

 14. Ok ,sorry .Pozdrawiam .

 15. Na siłę mógł to zrobic na blizniaka ,tylko znajdź ,,takich dwóch ,,.Jeden mówi ,,ja chcę zmartwychwstac ,a drugi mowi ,,nie ja ,,!

 16. W kwestii Newtona i roku 2060 to proste ,Daniel ppisze że upłynie 1290 dni …blogoslablogoslawiony kto DOŻYJE 1335 ,tj.różnica 45 ddni czy lat .Odejmij odsię 2060 mminus 45 i masz 2015 ! Początek czasów końca które maja trwać 45 lat

 17. Nie będzie teraz żadnego końca świata w 2060 r jak napisał w swoim komentarzu Zbigniew. W ST jest napisane że księga ta została zapieczętowana a mówiąc po naszemu, że księga ta została zakodowana. Newton pod koniec życia próbował znaleźć kod Biblii i odczytać informacje o naszym losie jaki nas czeka w przyszłości. Wiemy ze kodu Biblii nie rozszyfrował. Nie wiem skąd Newton wziął datę 2060 r. ale był blisko. Według mnie czekają nas najbardziej krwawe dzieje ludzkości tj. III WŚ do której zaczął się waśnie wstęp a zakończyć się ma przed połową tego wieku. czyli ok.2050 r. Dwie katastrofy kosmiczne dopełnią goryczy wojennej tragedii. Zapewne zginie gdzieś ok. 3 mld ludzi ale koniec świata to nie będzie. To tylko wycinek z Apokalipsy św. Jana.
  Powrócę tutaj do przepowiedni Nostradamusa który mówi, że Państwo Islamskie nie będzie osamotnione, na wschodzie dojdzie do przejęcia władzy przez Talibów w Pakistanie i Afganistanie.

  Link do artykułu w którym jest napisane ze Amerykanie zwijają w Pakistanie swoje placówki dyplomatyczne. To oznacza ze niedługo tam będzie druga Libia.
  http://www.wprost.pl/ar/412152/Wladze-USA-ostrzegaja-Pakistan-nie-jest-bezpieczny-dla-Amerykanow/

  Nostradamus pisze, że dojdzie do połączenia Państwa Islamskiego z Talibami. Przypomnę, że Pakistan posiada arsenał broni nuklearnej i rakiety do jej przenoszenia. Teraz już widać czym będzie dysponować przyszłe państwo Islamskie. Europa zamiast się zbroić to instaluje na swoim terytorium V kolumnę państwa islamskiego. Proroctwo Daniela i Apokalipsa Jana to starsze wersje tej samej przepowiedni co przepowiednia Nostradamusa. Przepowiednie Daniela i Apokalipsę Jana trudno umiejscowić w czasie i przestrzeni. Przepowiednia Nostradamusa jest bardziej zrozumiała i można większość wydarzeń umiejscowić na mapie i oszacować czas nastąpienia tych wydarzeń. Pewne działania zmierzające do III WŚ rozpoczęły się dużo wcześniej niż 2015 r ale dla przeciętnego Europejczyka były niezauważalne bo nie dotykały go bezpośrednio. Pewnie w przyszłym roku Chiny upomną się o Tajwan co będzie kolejnym dowodem prawdziwości przepowiedni Nostradamusa bo tam jest czterowiersz mówiący o takim wydarzeniu.

  Czasy końca to nie najbliższe 50 lat ale najbliższe 1500 lat albo i więcej.

 18. Patrząc jak potężny jest Kazachstan i jego oscienne kraje islamu to można by podejrzewać w tym króla północy .Kazachstan ma siano a Pakistan atom .Mamy tu w kupie Kazachstan ,Uzb.Tad.Afg. Pak.Turcja, Turkmenistan,Iran ,Irak , Syria ,Saudi,Jordania Egipt Sudan Libia Algieria.BIADA chrześcijańskiej Armenii .

 19. Obejdzie się bez Kataru

 20. Czuję że nikt z nas tego nie rozkmini przed jakimś dużym wydarzeniem .Poczytajcie tylko ile jest ,,wersji ,, na temat 2300 ,,wieczorów i porankow ,,z Daniela 8 ,,14

 21. Lecz biorąc pod uwagę przekręt z kalendarzem od 614 do 911 to mamy dziś rok1718 czyli 2300 wieczorów i porankowo jeszcze nie upłynęło ,i minie za ok 120 lat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s