redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Nowa Chronologia 2/4 napisy PL

46 Komentarzy

Ciąg dalszy tematu :

46 thoughts on “Nowa Chronologia 2/4 napisy PL

 1. Wow, okazuje się, że nie tylko Nosowski widzi „nieścisłości” w datowaniu, a jest to problem już od dawna poruszany w różnych kręgach. Wielkie dzięki za tłumaczenie. Nowa Chronologia ko kawał świetnej roboty.

 2. Mit Chazarii, który jest poruszony w tej części filmu powstał w dokładnie zaplanowanym celu 🙂 Chodziło o stworzenie wrażenia, że istnieją dobrzy i ‚prawdziwi’ Żydzi i Ci fałszywi czyli Edomici i Chazarzy. Czyli dobry i zły glina. Wszystko po to aby zalegalizować werset z Objawienia 3:9 „Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, którzy podają się za Żydów, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem”

  Czyli żydowska wersja historii wciaz legalna 🙂 Nikt w necie specjalnie nie blokuje informacji o Chazarii, autor ksiazki ‚synagoga szatana’ jakos nie miał problemów z jej wydaniem, wszyscy biorą Chazarię za pewnik i jednocześnie wpadają w sidła ‚dobrych’ żydów 🙂

  I stąd takie bzdury jak: powrót ‚prawdziwych’ żydów z Babilonu, tłumaczenie Septuaginty przez ‚prawdziwych’ żydów i filmy jak ten ponizej:

  http://gloria.tv/?media=242122

  Wszystko aby zgubić Słowian i ukryć fakt, ze Zydzi to po prostu slowianscy zdrajcy i wynarodowiency.

  • Właśnie to jest najciekawsze : „dobry glina i zły glina” . ale to zawsze ….glina . Nie ma żydów dobrych i złych, oni są identyczni , czyli tacy sami

   Przykład dobrego gliny i złego gliny jako „chazarzy”, to dobry chwyt dla gojów , dla ukrycia swojej Judaistycznej , czy dokładnie Talmudycznej tożsamości i potwierdzić swoją lipną historię :
   http://wolna-polska.pl/talmud-obnazony

   To tłumaczy zbrodnie NKWD (żydowskiego) , centralnego organu władzy w ….ZSRR ( obecnie Rosja).

   http://pl.wikipedia.org/wiki/NKWD

   Wystarczy ten film obejrzec o „fałszywych żydach” co zapodał wyżej ,Karol, na dowód.

   • Ze swojej strony,znałem zydów niebieskookich i bląd włosych(żydówek).Nie mieli,genetycznie nic wspólnego z Hazarią.

   • Bo to kundle , mieszańcy z mieszanych małżeństw. Armia Krajowa miała problem z takiego typu konfidentami, trudno było ich rożóżnić.
    Dopiero jak ich złapałi na konfidenctwie to dostawali „czapę”. Generalnie AK była wyczulona na żydów , przykład Bartoszewski , bał się bardziej polaków niz hitlerowców.

    Po wojnie jak żydowska władza nastapiła w PL , to ona tepiła zaciekle przywodztwo AK , NSZ i innych formacji z prostego powodu: zlikwidowac opór polityczny, ktory był świetnie zorientowany o co chodzi z żydami i zemścić się za likwidacjię żydowskich kolaborantów.

   • Jak juz wałkujemy ten temat w świetle koszernej bestii i wielkiej nierzadnicy to koło tego tematu nie da się przejść.

    Juz pisałem wczesniej o tym czym jest NKWD , to w tym filmie jest mowa własnie o tych dywizjach NKWD , ktorych w PL było więcej niż na terenie Radzieckiej strefy okupacyjnej

 3. Tu jest klasyczny przykład „dobrego gliny ” , a co ciekawe niektórzy , dali się nabrać na ten Talmudyczny chwyt dla „gojów” i nazywają żydów „starszymi braćmi w wierze” .

  Wszystko służy temu by zachować tzw. „biblijną” ich historię.

  Nawet takich wystąpień się specjalnie nie tępi , bo odwalają „dobrą robotę ” . 🙂

  • Mariuszu, oni mogą nas wprowadzać w bład lub nie, to jest twoje założenie, że wprowadzają w bład, wg mnie nie i mam nadzieję że to ty się mylisz 😉

   • Ja nie mam założeń , tylko dowody 🙂

   • Mariuszu większośc polaków zachowuje się jak talmudyczni żydzi, więc, co ja będe krytykować żydów , jak polacy wcale nie są lepsi…
    może oni rzeczywiście są ta garstka, która zachowuje się o.k. ?
    Mariuszu a jakbyś urodził sie w ortodoksyjnej żydowskiej rodzinie, czy też byś wtedy kochał polaków ;D ?

   • Zgadzam się z tobą Pamelotusk bo rosjanie mają problem ten sam co niemcy.Nie wiedomo skąd się wzieli.A z historii starożytnej wynika że to odszczepieńcy i i banici którzy zostali przepędzeni z rodu słowiańskiego za mieszanie się z rodem hybryd.Nawet słowo bank wzieło się od nich bo na bankach(ławkach) siedzieli lichwiarze i pożyczali pieniądze.

 4. Albo boją się o swoją skórę,albo specjalnie wprowadzją w błąd łatwowiernych.Ten kto zna stary testament i talmud nie uwierzy w ową intencję.

 5. Dlaczego wprowadzono wydłużony kalendarz o ponad 1000 lat ?.

  Aby ukryć moment wyrzucenie diabła z nieba i zamknięcie go w otchłani, jak i moment jego wypuszczenia. Ludzie nie mieli wiedzieć w jakim strumieniu czasu się znajdują . Stąd mylne poglądy na temat 1000 lecia , wg wielu religii i internetowych dezinforamtorów , te tysiac lat ma dopiero nadejść.
  To tak pokrótce.
  Ale idziemy dalej :
  Kwestia daty narodzin Chrystusa jest kwestią otwartą , ponieważ Fomienko i Nossowski oparli się na „gwiezdzie Betlejemskiej” , czyli komecie z roku 1152, i przy tym opierali się na sprawozdaniu Łukasza a ono było pisane grubo po narodzinach Chrystusa i z polecenia falszywego apostoła Pawła i miało na cel legalizację daty 25 grudnia , jako narodzin Chrystusa.

  Czyli kwestia narodzin Chrystusa jest nieokreslona, ale mamy inne wydarzenia ktore świadczą o tym …..kiedy diabeł był ….wypuszczony.

  No to zaczynamy : 🙂

  1. Powstanie zakonu iluminatów , prawie że oficjalnie . 1 maja 1776 ( pierwszego maja , co się tak naprawdę świętuje ? 🙂 )

  Adam Weishaupt

  link do historii powstania
  http://www.iluminaci.pl/iluminaci/iluminaci-historia-powstania

  1a. Powstanie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej 1776

  2. rewolucja Francuska , bardzo krwawa, bezprecedensowa. 1789 – 1799

  2a III rozbior Polski 1795 ,

  3. Wojny napoleońskie i atak Napoleona na Rosję – co terenu mu brakowało ? , pozornie dziwne, ale był to punkt jego kampanii ….najważniejszy. 1799 – 1815

  Napoleon pod Borodino :

  4. Wykupienie za frajer gospodarki brytyjskiej przez Rotchilda na skutek manipulacji informacją o rzekomej klęsce GB pod Waterloo.

  5. Nagły skok technologiczny: maszyna parowa (1763) , kolej żelazna , technologia obróbki i produkcji stali dla maszyn i torow kolejowych, lokomotyw, śruba okrętowa, chronometr, i wiele innych


  1804


  1829

  6. Rewolucja poglądowa : darwinizm , marksizm ( komunizm)

  To wszystko może powstało ot tak sobie ?

  Diabeł powoli dozował technologie od prymitywnych po dzisiejsze skomplikowane, by nikt sie nie połapał z ludzi , że to w rzeczywistości jego pomysły, a ludzie mieli mysleć , że to taki sobie „naturalny rozwój” 🙂

  Realnie diabła wypuszczono z 1000 letniego więzienia w Otchłani (na zewnatrz ziemi ) przed rokiem 1800.

  I to trzeba było ukryć .

  • Mariusz zupełnie się z Toba zgadzam.. Co więcej powiem we wcześniejszych moich artykułach dowodziłam, że zamkniecie szatana odbyło się w niedalekim okresie czasu po objęciu przez Zbawiciela Niebiańskiego Tronu i po porwaniu Chłopczyka. On chwilę jeszcze ścigał pozostałe potomstwo Niewiasty a potem wysłał bestię – Pawłowe chrześcijaństwo, by mogło siać zament na ziemi i antychrystyczne nauki- te nauki obrażają Boga!!!

   https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/04/26/zrzucenie-szatana/
   oraz inne artykuły wspominają o tym fakcie

   Mariuszu przedstawiłeś sprawę w telegraficznym skrócie a z tematu można epopeje narodową napisać!
   Ponieważ należałoby wejść w sens tego, ze szatan wrzucony do tej otchłani dołączył do grona swoich kolesiów dowódców armii Boga, którzy to chcieli żyć jak ludzie- rządzić, stwarzać i kochać i dla tej idei opuścili niebo. Oni to również dali rozwój ludziom jaki mieli przed potopem. Część tych opisów mamy w Henocha i w książce” co się stało z wieżą Babel?”

   Tak więc wypuszczony szatan wiedząc, że ma mało czasu rozkręcił się jak dziecięcy baczek i w ten wir wciągnął wszystko i wszystkich – co pięknie obnaża – film o aniele ludzkiej ewolucji. Choć ludzie którzy zrobili ten film nie do końca pojmują jak to było z tym szatanem – to trzeba przyznać że prawidłowo odczytali kto i dlaczego to wszystko spowodował i do czego to wszystko zmierza.

   Szatan zbiera królów ziemi na wielką wojnę przeciw Bogu i to co się teraz będzie działo – wszystko będzie miało wpływ na tworzenie się takowej armii szatana.

   Nic na Ziemi nie dzieje się tak sobie!

   Bóg wie co miało być i co będzie i podał nam te wiedze jednak słuchając komentatorów apokalipsy przekonujemy się, że więcej cytują fałszywe nauki – zmyłki Pawła niż analizują sam suchy tekst Apokalipsy – dlatego nie potrafili rozwikłać sprawy szatana i opowiadają bzdury o 1000 letnim królestwie na ziemi – nigdzie w biblii nie znajdziecie tego potwierdzenia.

   Szatan siedział w otchłani właśnie w czasookresie 1000 Królestwa w Niebie a na to dowodów jest ogrom!!!

   zacząwszy od tego że w tym 1000 letnim królestwie jest światynia a zabrany chłopczyk był – byli kapłanami i królami w tym królestwie – przecież wiemy że gdy zejdzie NJ na ziemię – w nim nie będzie już świątyni… o tym tez pisałam w artykule o 1000 letnim Królestwie.

   Wszystko swiadczy o naszej prawidłowej interpretacji tych rzeczy. Dziękuję Bogu, ze jest dla nas tak miłosierny i dobry by powoli obdarzać nas zrozumieniem i błogosławić naszej ciągłej podążaniem za nim i za Jego miłością.

   Wiem, że sprawy będą miały coraz większe światło aż dojdzie do tego o czym pisał Joel. Że w snach i proroctwach będziemy wysławiać i chwalić Boga uświęcając Jego wielkie imię!!!
   Niech się tak stanie!

  • Trochę o zakonach,kabale,gnozie i hermetyźmie:

   Bogini Kirke = kościół. Wywodzi się z kultów bliskowschodnich.
   Zapraszała do siebie za pomoca czarów zwiedzonych i zamykała za nimi drzwi, by się nimi karmić.

 6. Opowiem Wam pewną historie aby nie było tak czarno biało.Był pewien raz sobie żyd pochodzenia bułgarskiego o nazwisku Nathan.Poznał pewną kobietę już w Izraelu Polke panią Lusie którą kochałem niezmiernie chociaz miała ponad 70 lat(nie miłoscią męzczyzny do kobiety,w języku polskim miłosc jest pojeciem ubogim)była Polką z Drochobycza(Dzisiejsza Ukraina)która potem studiowała medycyne w Wiedniu.Kochała mnie tak samo jak ja ją.Wydaje mi sie ze tylko dla tego ze byłem Polakiem.Uciekła do Izraela dzieki matce która została w Wiedniu licząc na to ze gestapo zwolni jej meza aby razem mogli opuscić \Europe.Przeliczyła się.Także pani Lusia wsiadła na statek i już nigdy więcej nie zobaczyła swoich rodziców.Powiem wam szczerze na temat tradycji talmudycznej i zydowskiej nie wiedziała NIC.Mówiła po włosku i francusku ale tylko w polskim znajdywała przyjemność.Nie znając mnie i nie wiedzac nawet jak wygladam,wysyłała mi pieniadze bo pojmowała że w Polsce jest trudna sytuacja i to nie małe…!Jej mąz jak osiedlił się w Mediolanie pomagał wielu katolikom!Biednym ludziom,którzy nie mieli czym się odpłaćic dlatego po dziś dzień jego syn korzysta z ich wdzieczności chociaż nic nie zrobił.Marco potrafił wejsc do katolickiej katedry,i zapytać się katolickiej kobiety dlaczego tak klęczy i płacze.Ona odpowiedziała że ma chorego syna i nie stać ją na operacje i rekonwalescencje i ze jej syn UMRZE.On powodowany litością i tym ze miał pieniądze zasponsorował to wszystko.Owa kobieta jak i wielu INNYCH nie była w stanie odwzajemnić sie za pomoc,dlatego po dzisiejszy dzień jego syn zbiera tego owoce.To tak jak Chrystus mówi o uczcie weselnej.Znam tą rodzine.Sam Jakow nienawidzi ortodoksów jak i wielu innych zydów óważa ich za darmozjadów i pasożytów.Znam ich wielu(znałem)Sam jezdzi BMW,nigdy ale to przenigdy nie zadał mi pytania o obozy w Polsce ,miał to głęboko w dupie poza etatowymi pracownikami włoskimi którzy próbowali mi z tego powodu robić trudnbości.Jak się pewnego dnia opiłem i rozjebałem drzwi do jego fabryki tak że nikt nie mógł do niej wejść dopóki nie przyszedł ślusarz,(ja spałem najebany)powiedział ze jak mnie zobaczy to zabije,ale mu przeszło.Kochał dobrego pracownika ponad swoją zonę.Jak po dwóch latach zaczałem chlać tak ze powiedział zę mnie wywali i zebym sie pakował,to płakał(tak jak i ja)że opuszczam fabrykę.Jak miałem mu oddać klucz to udawał ze nic się nie stało dawał mi pieniadze(premie) i mówił ze mam wrócić po wakacjach,nie chciał klucza!Ja sam chciałem to skończyć chociaż kochałem jego matke mieszkającą w Nicei,bardzo mi jej brakuje bo nie miałem własnej rodziny.Więc jeśli ktoś kto nie widział w swoim żeciu żyda,a ma wiele do powiedzenia (z internetu)niech weżmie pod uwagę świadectwo ludzi prawdziwych którzy nie siedzą na dupie i pierdolą głupoty ale tych którzy coś wiedzą w temacie… widzieli,pracowali ,daja swiadectwo swoim życiem i krwią.

  • My tu nie opowiadamy fałszywie o żydach ,lecz o fałszywych żydach.
   Historii dobrych ludzi można mnożyć z doświadczeń każdej rodziny,nie tylko kulturowych żydów.

   Ale, nie na tym polega zwiedzenie szatańskie, jego plemie uzurpuje sobie przywileje ,których nie posiada.I tu jest problem w zrozumieniu.

   Nam chodzi,aby zrozumienie opierało się o nielogiczność istnienia systemu zniewolenia finansowego,dzięki któremu mnoży sie ubóstwo i dzięki któremu są poszkodowane ofiary,którym zawsze trzeba pomóc.A ten ,który panuje w systemie dzięki pieniądzom,panuje nad biedotą ludzi skrzywdzonych przez los.I ten wydaje się być dobry ,który pomaga tym ludziom,ale dzięki właśnie operatywności pieniężnej przyczynia się do tego stanu.Więc kto jest tym dobrym człowiekiem?
   To jest fałszywe dobro.Bo ,najpierw uzależnia się od siebie poprzez bezinteresowność jak np. pożyczki,lub usługi,ale potem sie okazuje ,że narasta zobowiązanie,jawne-uwowne,bądź nie jawne-w sensie ‚tak wypada’.
   Co gorsza skutki zobowiązań są dzisiaj legalizowane przez sądy,stanowiące artykuły w kodeksie prawnym z rygorem wykonawczym .I tym właśnie zajmuja się o wieków ci dobrzy jak i ci źli żydzi,którzy tego procederu zaprzestać nie chcą.

  • Mój drogi Tagarma.Tak jak napisałem żyd a żyd to wielka róznica.Pani Sara Nathan córka pana Marco.Kobieta dusza i Miód biorąca przykład ze swojego ojca.Powiedziała że chciałaby być jak jej ojciec ale jest dla niej nieosiągalną ideą.Swoje nastawienie przejawiała wzgledem mnie, dlatego wiem o czym mówię.Kiedyś (dzięki pieniądzom,bo otworzyła swoja fabrykę)dała Mediolańskiemu kloszardowi prace,DOM,Ubrania.To są ludzie powodowani uczuciami ale też nie znający prawideł przyrody jak dzisiejsza masoneria(moja mama pracuje dla masona,w Nicei są 3 loże)Ów kloszard po pewnym czasie wrócił na ulice Mediolanu,bo nie chciał pracować.Życie owej pani Sary nie ułozyło się dobrze,jest nieszczęśliwą kobietą.Ma pieniądze,mogłaby szkodzić.Moi drodzy.Nie ma czarno biało.Są tylko odcienie szarości z tego co zaobserwowałem.Jej syn Marco zdolny matematyk,nienawidził swoich rodziców za to że są bogaci.W Indiach jak zbierał dzieci z ulicy za pośrednictwem czerwonego krzyża i uczył ich matematyki,dostąpił nagrody od miejscowego góru.Tydzień w lochu w odosobnieniu.Jak z tamtąd wyszedł i przejechała koło niego motorynka,to myślał ze cos wybuchło.Chodził do domów starców we Francji i ZA DARMO z potrzeby serca,robił dla tych ludzi przedstawienia iluzjonisty,przedemną i moja zona tez to robił.Od ojca po skończonej 18 nie wziął ani grosza.Jak byś zobaczył go na ulicy,to wyglądał jak Kurt Kobein.Chodził równierz sam z siebie do francuskich więzień uczyc więzniów matematyki,za darmo.ZA owe i nie tylko poczynania rząd francuski nadał mu swoje obywatelstwo,co totalnie olał bo on nie będzie uczestniczył w pustych uroczystościach.Jak kiedyś u nich byłem w ich rezydencji w Nicei i pływajac w ich basenie mówie”Marko a ty się nie kapiesz”odpowiedział „w tym basenie w zyciu się nie wykapie”.Tak ich nienawidził.Za ich przepych.Na temat ich produktów też wyrażal sie odpowiednio”przerost formy nad treścią’.I co zrobi bestia z takim zydem?Na co ON zasługuje?Moim zdaniem tylko na to aby żyć,i dalej czynić dobro.

   • Estero.Rozumiem.Ale czy wszscy rozumieją?Wiem kim jest wielka nierządnica ale czy wzsyscy wiedza?Ujme to tak:dysponuje wiedza życiową za którą dziękuje Bogu wykraczającą poza miejscowe blokowisko.Wydaje mi się że moje doświadczenie umożliwia przekaz któremu nie mogą sprostać przekazy czysto telewizyjne czy niby prawdziwe internetowe.Mógłbym na pewne tematy napisać książki.Moje przekazy są prawdziwe są za darmo,są dla Was.Nie znajdziesz ich NIGDZIE.Nie mam z nich zadnych korzyści.Już dawno doszedłem do wniosku iż nie należy mieć za wszelką cene rację.To się nie opłaca i niczemu nie służy.(w moim przypadku.)Jedyna wiedza wartościowa,jak już pisałem jest wiedzą naszą z doświadcznia a nie przekazaną przez innych,niby prawdami.Mogę Wam powiedzieć(nie nauczać)wiele.Czy ta wiedza będzie dla Was wartościowa?Nie wiem.Według mnie tylko ona ma jakąś wartosć.

 7. @Milicja Ty nie rozumiesz o czym my tu piszemy …bo wszystko w ubogości języka wpycha się tu pod nazwę Żyd. Nie piszmy tu o ludziach należących do społeczności żydowskiej – czy to z urodzenia czy z wiary przodków… nie widzisz, że Hitler bedacy sam pochodzenia żydowskiego nie mordował tych którzy dawali jemu kasę na wojnę na mordowanie Słowian i żydów. Tu nie chodzi o przeciętnego człowieka, Tak jak nie będziesz obwiniał przeciętnego Kowalskiego mieszkającego na zadupiu w biedzie za szatański niszczący Polskę system i układy rządzących. Sama mam przyjaciółkę żydówkę, która jest dobrym człowiekiem żyjącym skromnie pisze wspaniałe wiersze i straciła syna, Jest sama i z mamą ja wspieramy bo to uczciwa kobieta. Co ona winna układowi i mafii szatańskiej? NIC! sama jest jej ofiarą tak jak inni żydzi.

  więc nie rzucaj wulgaryzmów stronę ludzi dlatego, ze nie rozumiesz, ze swiat szatana nie składa się z uczciwych dobrych ludzi obojętnie do jakiej narodowości nalezą ale z wielkich tego świata, mocarzy, siedzących na kasie którzy bawią się nami jak marionetkami. Chyba nie masz wątpliwości że Żydzi mają w garści U,S.A. ale nie twoja pani czy żyd u którego pracowałeś ani moja przyjaciółka my sobie możemy wszyscy rękę podać. jeśli wyraziliśmy się w temacie za mało zrozumiale – powtórzę że chodzi tu o góry o elity a nie pospólstwo jakim wszyscy razem właśnie ze wspomnianymi Zydami jesteśmy… nikogo tu nie obrażamy a zwłaszcza tych o których tu mówimy – naszych przyjaciół. Zauważ, ze sami mamy przypuszczenia graniczące z pewnością, ze i ludy słowiańskie należą do pokolenia Izraela… więc nie ma co się napadac a raczej należy zrozumieć temat…

  • Tak jak piszecie.Ważne jest aby ludzie nie postrzegali nas jako nieprzejednanych rasistów,dlatego czasem takie komentarze są „na miejscu”.

   • @Milicja: ja mam z żydami dobre i bardzo złe doświadczenia. Te doświadcznia miały wpływ na moje zycie. Gdybym je tu opisał to było by to na zasadzie „nie do wiary” 🙂 , tak naprawdę o skali problemu dowiedziałem się w lutym tego roku. To juz trwało kilka lat , miedzy innymi : zwolnienie z pracy , inwigilacja – telefon stacjonarny na podsłuchu od minimum 2 lat, usuwanie na facebooku niektorych znajomych , co powodowało fałszywe ich oskarżenia, pisanie prowokacyjnych maili do moich znajomych i napuszczanie ich na mnie, i tak dalej. Wszystko to organizowała osoba będąca arabem , żydowskiego pochodzenia , urodzona w Dubaju, mieszkająca obecnie w NL (milioner), majątek jego rodziny w Dubaju szacuje się na kilkadziesiąt milionów EUR. Przyparty do ściany , przyznał się że jest Templeariuszem , z „krolewskiego rodu” 🙂 – jak widac nimi się też manipuluje, zrobili sobie „krolewski ród” , bo tak naprawdę to przybłędy z Babilonu. Oczywiście w opinii wokół siebie robi wrażenie „dobrego wujka” 🙂 i nikt nie wie kim on napradę jest. To nie koniec, wymyślili sobie ideologię , na mocy której oni są „dobrzy” a „iluminaci” są zli :), czyli dobry glina i zły glina ,ale zawsze to ten sam glina 🙂 czyli klasyka Talmudu.
    Mojego bloga to zna na pamięć 🙂 ( jemu to tłumaczą ) , wiecie na co zareagował ? , na co tacy sataniści reagują ? , na prawdę , tę najboleśniejszą : to byly dwa tematy: język polski jezykiem Adama i Ewy , i niebocentryzm . W pierwszym temacie to sie „zagotował” 🙂 i sie wścielkł że to bzdury, a na temat niebocentryzu tak się wypowiedział : „Szczytyński ameryki nie odkrył, jak pojechał nad jezioro z kamerą udowadniać niebocentryzm, ponieważ to, że żyjemy wewnatrz ziemi było znane już w starożytnosci ” . ( a tu kozły w necie biją się o HC i PZ 🙂 ) Już nie będę pisał reszty detali , bo to nie ma sensu, ale najciekawszy numer to wg mnie był taki , ze w lutym w jedna sobotę rozmawiałem z moim „kontaktem” 🙂 w NL , a w niedzielę była już dyskusja kontaktu z nim i ten pokazuje ……wydruk z rozmow telefonicznych mojego telefonu 🙂 , wczesniej rozmowa sobotnia była nagrana i przetłumaczona z PL na NL .

    Dla ciekawości i zrobienia sobie rozeznania w temacie polecam historię Bartoszewskiego , to klasyka gatunku ;
    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wladyslaw-bartoszewski-bartman-zyd-kolaborant-zdrajca-2013-09

   • NIgdy nie byłam i nie jestem rasistką!!
    Kocham Boga i ludzi jednak nienawidzę ich złych uczynków, nienawidzę wroga naszego szatana i jego dzieła jakie nam zafundował a które nas w koło otacza.
    Kocham ludzi szukających Boga i ich obecność w moim życiu jest bezcenna a doświadczenie bezcenne.
    Sama we własnym tempie wychodzę z szatańskiego matriksa tylko dlatego, że dawno temu wczytywałam się w przymioty Boga i wklepałam je w serce jak pacierz. Poznanie Boga i Mesjasza pozwoliło mi zauważyć, że Chrześcijaństwo zna innego Boga niż ja.
    Swiat czci kogoś kim mój Bóg nie jest.
    Ja kocham BOga ST. Dokładnie rozważyłam jego postępowanie bo wnikałam kiedy mówiono o nim, że to tyran i bezduszny drań. Ja wiem i rozumiem dlaczego jego prawo się nie zmienia i rozumię, że on sam zadecydował że będzie sam podlegać temu prawu – dla sprawiedliwości- a jeśli zdecydował – to zdania nie cofnie – nic nie wraca do niego bez wartości.
    To pozwoliło mi widzieć Boga wszędzie – w każdym Jego dziele a Jego dzieło jest dla mnie nieosiągalne umysłem aczkolwiek wspaniałe.

    Wiem, że nie wszyscy rozumieją o co tu chodzi? Wiem, ze większość ludzi czytających to co tu piszemy odchodzi stąd z uczuciem zgorszenia. Wiem, że wielu nam bluźni i nas przeklina lub tak jak pisali Mariuszowi pyta; co ćpasz lub kieruje go do psychiatry…
    i co z tego…?
    nic!
    „Uczeń nie jest nad Nauczyciela a sługa nad Pana „!!!
    Chrystus dokładnie wytłumaczył nam jakie reakcje świata wywołuje każda próba trzymania się Prawdziwego BOga i Jego prawa!

    Nas nie słuchają…? cóż dziwnego? a kim my jesteśmy? a ilu usłuchało Mesjasza?
    Gdy mówił – gorszyli się, bluźnili, zarzucali mu coś czego nie lubił, uważali że zagraża bezpieczeństwu państwowemu, że jest zbyt pyszny, pewny siebie, że bluźni, że mówi rzeczy niedorzeczne, Mówili że ma demona, że oszalał, że ma urojenia, brzydzili się nim i twierdzili że lud podburza itd. itp. a kim my jesteśmy, by takie rzeczy o nas mówiono?
    Uśmiecham się bo to co powyższe jest kolejnym świadectwem, ze idziemy dobrą drogą;
    Isus powiedział, że Jego naśladowcy będą w nienawiści od świata. I rzeczywiście nie mam żadnej więzi z tym światem a moja postawa zawsze budzi co najmniej szok i zadziwienie.
    co dzień jestem gotowa by bez mrugnięcia okiem zostawić ten świat i dlatego nie biegam za pieniądzem, za sławą. Zdobyłam wykształcenie tylko po to by ludzie z którymi się spotykam nie mieli argumentu w postacie – tłuk bez szkoły!
    Jednak nie ma to dla mnie znaczenia, bo po nic więcej tego nie używam…
    czy jestem normalan?
    z całą pewnością nie!!!
    Inna taka estera zrobiłaby karierę, wybudowała piękny dom, kupiła wspaniały samochod i jeździła po całym świecie … a ja mogąc to mieć uciekłam od tego by móc więcej czasu spędzać z Bogiem i czekać na niego, by pilnować szat swoich, – na pewno nikt tego nie rozumie i ma takie zachowania w pogardzie..
    No cóż – ja jednak niczego nie zmienię ponieważ – Ja nie wierzę – Ja jestem przekonana, że Chrystus powróci i zniszczy system wartości tego świata.

    Wiem też, są tacy którzy czytając moje czy innych artykuły – choć nie jestem żadną zdolną pisarką, znajdują w nich prawdę. Widziałam to wiele razy i widać to w komach.
    Przepraszam ale musiałam też „schować” mój adres mailowy, bo nie da się w koło pisać ludziom to co już dawno znalazło się na Blogu czy na forum czy w komach.
    Cenię u ludzi głód duchowy jednak należy raczej samodzielnie go zaspakajać – nic nie da że ktoś będzie karmił nas łyżeczką…
    Kto ma dzieci wie o czym mówię- tak robić wstrzymujemy ten rozwój!

    Dlatego zawsze proszę i tłumaczę by z wielką powagą i odrzucając to co nam już do głowy narzucano, by z ogromnym szacunkiem „cedzić” analizować każde słowo BOga.
    Oczywiście Wiecie, ze Słowo Boga jak świadczy Mesjasz to nie NT !!!
    Chrystus poświadczył ST, Jana i przekazane jemu objawienie!!! Jest to wszystko poświadczone nawet tylko w pierwszym rozdziale Ap.

    Dlatego jak widzisz nie zbyt będę się przejmować tym co ludzie o mnie sądzą i jak mnie oceniają- bo większości oni ani nie znają Boga, często służą bałwanom reszta postawiła Pawła ponad Słowo Boga i akceptują NIkolaicką hierarchię w kościołach, zamiast słuchać Boga rozczytują się w zaleceniach Pawła zamiast zastanowić się dlaczego Isus nie pouczał ich gdzie ma siedzieć kobieta w kościele a jakiś Paweł, który Chrystusa na oczy nie widział. Nie zastanowią się dlaczego Mesjasz nigdy nie wspomniał o tak „wielkim pracowniku” którego pisma zajmują więcej miejsca w NT niż opowieści o Mesjaszu. Policzcie to!
    Policzcie wypowiedziane słowa Mesjasza a nawijkę Pawła i jego przydupasów.
    Przecież trzeba być ślepym by nie widzieć jak i dzięki komu szatan zwiódł świat.

    Nie ma więc znaczenia co ludzie o nas mówią ale to co o nas powie Bóg!

 8. Zaraz ją zobacze bo pije i mam czas.Bardzo sobie cenie Twój blog.Dlatego w niego zaglądam jeśli mam tylko czas.Mariusz,nie zaprzeczam istnienia masonerii i innych pokrewnochwalebnych organizacji niby żydowskich.Nie jestem miłośnikiem żydów,ale miłośnikiem dobrych ludzi których brakuje nam stale.Pisałem o ludziach którzy mają władzę i pieniądze a nie o naszym marginesie.Nie wiem co to znaczy.Po prostu przekazuje Wam to co zobaczyłem i doświadczyłem.Sam nie jestem Żydem.Znam historie swojego rodu na poziomie podstawowym.Chciałbym przedstawić Tobie inną wizje żyda której doświadczyłem.Nie pisałbym tego gdyby nie mój odmienny stan świadomości,miałbym to głęboko gdzieś.Pisałem tylko prawde.Nie ma w mojej relacji nawet cienia kłamstwa.Jest wiele świadectw,równierz twoje.Wierze Tobie a nie telewizji,ale czy potrafisz takze uwierzyć w moje świadectwo?Żydzi których spotkałem byli niebieskookimi blądynami ale nie tylko.Jedyne co mi się wydaje.To nie władza i pieniadze stanowią o zepsuciu człowieka.Gosc był moim kolega(potrafił się zniżyc do mojego poziomu)a posiadał hotele na karaibach,Wieżowiec w Hong Kongu,i fabryke w Mediolanie.Kochał dziwki,Polaków i wszystko co było fajne.Jak go zobaczyłem pierwszy raz to dał mi 50 euro i powiedział ze starczy mi to na prostytutke i Pizze,i abym poszedł zwiedzać.Mariusz.O co chodzi.O To aby tobie wmówić ze człowiek nie posiada żadnych wartości a szczególnie bogaty który może sobie pozwolić na wszystko.Jest to nieprawdą!!Wielu którzy mają pieniadze i władze są dobrymi ludżmi.Są szuje i niszczyciele ale na szczęście do nich się nie dostałem .MOJA wiedza<doświadczenie (tak jak twoje )Jest prawdziwą wartościa.Słuchaj.Mam pochodzenie arystokracji,Jestem rodem królewskim nie jakims tam co zdobył szlachectwo.I co z tego?Nic.Jestem z rodu który wprowadził Chrześcijaństwo do Europy.Czy czyni mnie to bandytą?

  • Dla równowagi w temacie : groby żołnierzy gen. Andersa pod Monte Casino.

  • A jak myślisz.Czy ONI uważali siebie rzeczywiście za żydów,czy Polaków.Co zrobiła z nimi tzw.kultura a jaka jest prawda?To byli prawdziwi Polacy żydzi którzy nie rozróżniali narodowośći.Innaczej nie ginęli by na froncie.!!Więc gdzie jest prawda?Odpowidzcie sobie sami.

   • Nie ma znaczenia co ja myslę 🙂 , debata na temat szczegółow , mija się z kwestią strategiczną , o torej pisałem tutaj:
    https://redoctobermsz.wordpress.com/2015/04/30/nowa-chronologia-14-napisy-pl/comment-page-1/#comment-5593

    A fakt , że temat jest wałkowany od kilku miesięcy to nikt z żydów się nie kopsną na wypowiedz? 🙂

    To oni mogli by sie wypowiedziec autorytatywnie w tej kwestii o ktorą pytasz, a co kij połknęli ? 🙂

    Ja zauwazam wejścia na bloga nawet z samego Izraela, a w PL ich mało ?, 🙂

    Przecież masę żydów tu wchodzi i to czyta, a co może nie ? 🙂

    Jak taki milioner z NL , zna na pamięć bloga , to reszta tego nie zauwazyła ? 🙂

 9. Przede wszystkim trzeba napisać, ze dyskusja na temat jakichś poszczegolnych przypadków żydów jest w temacie już na starcie chybiona, gdyż po prostu nie o to chodzi. Mamy tu ewidentny przykład gdzie jedna narodowość uzurpuje sobie prawo do bycia narodem wybranym a nim nigdy nie była. Zaś na Biblię każe nam się patrzeć przez zydowskie okulary, bo w istocie to przerobione przez nich slowianskie wedy , o czym wczesniej pisalismy. Chodzi tu o prawdę strategiczną, kim są, skąd pochodzą, dlaczego się pojawili i tak dalej. Dyskusja nawet na temat indywidualnych przypadków nie ma najmniejszego znaczenia , bo chodzi o cel strategiczny czyli czym jest i z jakiej narodowości składa się Bestia i Wielka Nierządnica. Natomiast patent na gojów, polegający na udawaniu dobrych i złych zydów ( dobry glina i zły glina) ma tylko na celu legalizację tak zwanej „ich historii”, rodem z przerobionej przez nich księgi znanej nam dziś jako Biblia.

  • Podpisuje się pod tym Karolu dwoma rekami i nogami 🙂

   A żeby nie odbiegac od tematu to jest kolejny argument tym razem „od frontu” , ktory w pełni wyjaśnia dlaczego nasza historia i tym samym chronologia zaczyna się od …..966 roku 🙂 co tu trzeba było ukryć ?

   żeby się ktos nie pomylił to w 4:17 jest świetna mapka angielska : pokazuje LECHINA EMPIRE , to dlatego Imperium Rzymskie , nie było w stanie przesunąć swoich granic na wschod od Renu i na północ od Dunaju, gdzie jednocześnie legiony Rzymskie maszerowały nawet przez Persję i wzdłuż wschodniego brzegu Morza Kaspijskiego:

   Dodatkowo w pełni potwierdza to co pisaliśmy o Imperium Lechitów od Renu po Chiny , natomiast my to zrobiliśmy „od kuchni” 🙂 i dodaliśmy więcej szczegółow niż mapka z filmu .

   a to było tu :
   https://redoctobermsz.wordpress.com/2015/03/12/niepismienni-slowianie/comment-page-1/#comment-5185

 10. Co do mapki przedstawionej jako Lechina Empire to niestety po szybkim przeszukaniu internetu okazuje się, że ta mapka najprawdopodobniej nie jest oryginałem.

  Proszę spojrzeć:

  Poniżej obszar zamalowany zostaje na niebiesko, z pozbyciem się Awarów i Lombardsów z dopiskiem Lechina Empire (tą samą czcionką co East Roman Empire, to trzeba przyznać).

  Tak więc mapka istotnie jest angielska, lecz poświadcza jedynie o Slavic Peoples. Przeróbka jest zapewne polska, pierwszym wynikiem jej wyszukiwania jest strona Pana Wandaluzji, może pochodzi od niego.

  • Czy ta mapka jest oryginalna czy nie , to jest nieistotne. 🙂 Jak by nie było … obie potwierdzają fakt , dlaczego Rzym nie był wstanie przesunąć na wschod od Renu swoich granic jak i na pólnoc od Dunaju 🙂 , z powodów jak na mapce 🙂 , ponad to fakt nieprzetłumaczonej na język polski kroniki jest niedwuznaczny a ten fakt jest opisany w filmie .

  • Proszę obejżeć film Pawła Szydłowskiego w którym prezentuje on tą mapę oraz zapoznać się z kronikami które podaje w linkach jako źrodła i wyjaśni się dlaczego teren Slavik People oraz Awars są ujęte razem. Wandaluzja może przeczytał te kroniki 🙂

 11. Chcę tylko powiedzieć, że mapka ta prezentuje allochtoniczną koncepcję istnienia Słowian w Europie („jakieś tam plemiona pojawiły się w VI wieku”). W tym czasie Imperium Rzymskie (ani zachodnie ani wschodnie) nie prowadziło już ekspansji.
  O której kronice Pan wspomina?

  • W tej pierwszej twojej mapce widać , że Karolingowie juz mają swoj teren 🙂 , z nowej chronologii wynika że ta dysnatia Karolingów to lipa :), czyli mapkę „oryginalną” robiono na podstawie lipnej chronologii 🙂

   Ale ta „niebieska” mapka z filmu , to jest jak najbardziej prawidłowa: Słoweńcy, Chorwaci, Czarnogórcy , Bośniacy, Serbowie to przecież Słowianie , to nie dziwota , że zajmują całe wybrzeże wschodniego Adriatyku.
   Jakoś w oficjalnej historii Rzymu niewiele się mowi na temat tych „ludów” , mają jakies dziwne nazwy ale i nikt sie nie połapuje ze chodzi o Słowian , np. Bułagarzy to tez Słowianie i mają nawet cyrylicę , a w Rzymie nazywali się oficjalnie Trakami ( o ile to prawda ) – no taka historia zrobiona pod politykę .

 12. Bardzo ciekawy tekst z którym polecam się tutaj wszystkim zapoznać. Z Mariuszem wielokrotnie poruszaliśmy sprawę autentyczności ST – jako historii żydowskiego narodu. Chodziło przede wszystkim o powstanie Septuaginty. Okazuje się że nasze obawy co do jej autentyczności porusza bardzo dużo ludzi na całym świecie.
  Link do tekstu

  https://terazbedziebylo.wordpress.com/2015/03/31/pierwsze-zydowskie-klamstwo-fabrykacja-starego-testamentu-o-tym-ze-izraelici-byli-niewolnikami-w-egipcie/

 13. Witam.Natrafiłem na taki filmik o piramidzie Cheop. i geometrii w niej zakodowanej , gdzie autorka tego filmu instruowana przez tajemniczego znajomego/podejrzewam,że ze środowiska masoń. / wyjasnia w logiczny sposób sprawy zwiazane z tzw. zlotą proporcją ale……. na podstawie kuli ziemskiej jaka oficjalnie obowiązuje.Przyszło mi pobieznie na myśl ,ze to wszystko mozna ująć w modelu NC i wtedy zaświtala mi iskierka w głowie,ze przy panskim modelu wkleslej Ziemi dawni budowniczowie piramidy ukryli równiez w jej geometrii PRAWDZIWĄ BUDOWĘ ATOMU. Tak jak udowaniał to nieżyjacy juz prof. Gryzinski. Polecam to http://kodczasu.pl/printview.php?t=2622&start=0&sid=48bad086a373f02302a7be44d456a3ff oraz wspomniany film https://www.youtube.com/watch?v=xGc_nglYiJA. Ciekawy mozna z tego zrobic temat do dyskusji?

  • Spoko 🙂 , jak przetłumacze oprócz tego , a zostały mi część 3 i 4 , film, o tylko …300 letniej historii „starożytnego Egiptu” 🙂 , to wypłynie w sposób naturalny wniosek , że piramidy są o wiele , i to o wiele młodsze niz się nam wciska . 🙂 , wtedy mozna podyskutować , nie ma problemu , teraz to ja tylko bym strzelał dowodami bo widziałem film i znam język , a z drugiej strony nikt by nie widział dowodów .

 14. Gdzie znajdowała się świątynia jerozolimska? Wygląda na to, że ogłupiały naród żydowski wkłada karteczki i bije głową w resztki muru fortecy rzymskiej …
  http://argonauta.pl/archeologiczna-sensacja-zydzi-moga-budowac-trzecia-swiatynie/

 15. Dzięki zawartym na stronie Mariusza, informacjom zacząłem propagować NC wśród znajomych. Dane są rzetelne i sprawdzalne w praktyce.
  Zainteresowaliście mnie też innym podejściem do chronologii.
  Ze względu na moje zainteresowanie do dawnych przedmiotów, jak odniesiecie się do datowania starych monet. Jedynki oznaczające liczbę tysięczną wydają się identycznie z dziesiętną i jedności.
  Oto przykładowe odnośniki do obrazów:


 16. Patrząc na te monet mam wrażenie, że rację mieli Ci naukowcy twierdzący, że pierwsza litera oznacza czas n.e. = „I” – litera i – od pierwszej litery Isus. Dlaczego; na pierwszej monecie pierwszy symbol oznaczający rzekomo liczbę tysiąc jest ewidentnie różny o jedynki z liczby dziesiętnej.
  Na drugiej monecie nie widać zbytnich różnic między jedynkami ale zobacz jak daleko osadzona jest ta pierwsza od całej reszty 510; sugeruje również i a nie jeden właśnie przez to rozdzielenie.
  Trzecia moneta ma znaczną różnicę pierwszego symbolu od kolejnej liczby 1..
  Ciekawa spawa ale 3 monety to zbyt mało a poza tym trzeba by dokładnie określić czas dokonanego złodziejstwa czasu… ale badania są bardzo intrygujące.
  Sama zaczęłam szukać na zabytkach starszych niż rok 1800 i okazało się że albo usunięto te daty po remontach albo są właśnie tak trudne do odczytania przez dziwny wymiar tej pierwszej niby litery niby cyfry… zawsze innej lub osadzonej w dużej odległości od reszty!

  • W czwartej części filmu dokumentalnego zrobionego z dużym rozmachem, patrz Youtube: Krzyżacy – Powstanie, potęga, upadek (cz.4/4) pokazane są oryginalne fragmenty kroniki Długosza
   https://www.youtube.com/watch?v=XFpdgXDl84k w minucie 6:48 widać dokładnie jak jedynka na końcu daty J411 (1411) różni się od „jedynki” na początku czyli J. Co ciekawe cyfrowe kopie kroniki Długosza nie są dostępne w sieci. Gdyby ktoś odnalazł jeszcze inne podobne przykłady z polskich źródeł to proszę o podanie linków.

 17. ciekawe arty wyjaśniające dlaczego „bogowie ” podarowali nam technologię uprawy zbóz i jak to się wiąze z ich niebieską krwią http://www.olabloga.pl/tajemnica-blekitnej-krwi-bogow http://www.olabloga.pl/rolnictwo-dar-bogow-reptilian

 18. kiedy następna część?

 19. W czwartej części filmu dokumentalnego zrobionego z dużym rozmachem, patrz Youtube: Krzyżacy – Powstanie, potęga, upadek (cz.4/4) pokazane są oryginalne fragmenty kroniki Długosza
  https://www.youtube.com/watch?v=XFpdgXDl84k w minucie 6:48 widać dokładnie jak jedynka na końcu daty J411 (1411) różni się od „jedynki” na początku czyli J. Co ciekawe cyfrowe kopie kroniki Długosza nie są dostępne w sieci. Gdyby ktoś odnalazł jeszcze inne podobne przykłady z polskich źródeł to proszę o podanie linków.

 20. Pingback: Gazeta Szczecińska - Skąd Pan czerpie te informacje ? ! cz. 2/3

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s