redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Nowa Chronologia 1/4 napisy PL

23 Komentarze

Przyszedł czas na zajęcie się tematem który „wynurzył” się jakiś czas temu na blogu, ale tylko fragmentarycznie z powodu braku tłumaczenia z j.rosyjskiego filmów zródłowych. Czy obecna chronologia jest prawdziwa? , czy znów mamy kolejną lipę? 🙂

Jest to temat kompatybilny względem kwestii historycznych , ktore opisujemy na blogu. Dzieki niemu stają się one bardziej rzeczywiste, a to juz film :

23 thoughts on “Nowa Chronologia 1/4 napisy PL

 1. Zaczynamy kolejną rewolucję 🙂

 2. Witam,
  a nie lepiej jak BÓG przykazał już Adamowi nazywać rzeczy i sprawy po imieniu ?
  czyli oszustwo ? a nie jakaś tam lipa ?

 3. Super film! Wielkie dzięki za tłumaczenie. Czekam na następne odcinki.

  • Dzieki za uznanie . No opracowanie tez jest na poziomie i to nie byle jakim . A to juz robił Togarma . Jemu tez trzeba podziękować. Wybrałem ten film bo jest kompilacją wielu filmów na ten temat.

   Rosjanie mają ten temat rozwalony w detalach, tu jest po rosyjsku ….24 filmy 🙂

   cała playlista ;

   Istny maraton sukcesu 🙂 a w Polsce cisza jak makiem zasiał 🙂

   Fomienko wydał opracowanie na ten temat 7 -mio tomowe , a kazdy tom to ma ….600 stron 🙂

   Tytuł: „Historia: nauka czy fikcja ? ”

 4. Tutaj inny, bardziej komunikatywny i przetłumaczony film z tego tematu, który był wcześniej poruszony na blogu Treboroka (stamtąd również „Zapomniana Jerozolima”). Również Fomienko i Nosowski w rolach głównych.

  „Historia: nauka czy fikcja”.

  Na wszelki wypadek link, gdyby wklejenie ramki YT nie wyszło:

  Sprawa rzeczywiście rewolucyjna, porównywalna swoją sensacyjnością z Niebocentryzmem. Czyżby oficjalna chronologia była też robotą diabła? No bo jeżeli tak, to kto właściwie rządzi tym padołem?

  P.S. W omawianym filmie poruszony został wątek Całunu Turyńskiego, który sam w sobie jest wart osobnego tematu. Dla mnie jest to niewątpliwie fałszywka (jeżeli wierzyć pewnej hipotezie – autorstwa Leonarda da Vinci), z jednej prostej przyczyny – mianowicie geometrycznej. Otóż głowa domniemanej postaci Jezusa jest przedstawiona w proporcjach jak na zdjęciu. W przypadku odwzorowania obrazu głowy na owiniętym wokół niej płótnie – po rozwinięciu musielibyśmy otrzymać owal, o szerokości ok. trzykrotnie większej niż średnica głowy (pi × d).

  • Czyżby chronologia była robotą diabła ? Jak najbardziej 🙂 Nawet tego nie ukrywają 🙂 Karta Illuminati: „pisanie nowej historii”

   • @ka rol
    Dobrze, że przypomniałeś temat Illuminati Cards. Otóż, cokolwiek działoby się w ramach spiskowej rzeczywistości – okazuje się, że wszystko już było zapisane w tych kartach. W związku z ostatnimi wydarzeniami w Nepalu, załączam kartę o nieskomplikowanym przesłaniu: Earthquake Projector.

    Zdolny musiał być ten rysownik – podobnie zresztą jak autor lub autorzy (oczywiście fałszywych) „Protokołów mędrców Syjonu”.

  • Fomienko i Nossowski opiera się na ewangeliach synoptycznych by okreslić datę narodzin Isusa.

   Problem w tym ,że one nie mają cech wiarygodności , a szczególnie ew. wg Łukasza.

   Od poczatku wiedziałem że opieranie się na ew, synoptycznych w kwestii narodzin Isusa to ślepy zaułek, a ci badacze nie wiedzą że te ewangelie są lipne.

   Uwazam że kwestia narodzin Isusa jest nadal otwarta.

   Co do reszty chronologii , to pasi 🙂

   Wychodzi na to , że musze naskrobać Fomience i Nossowskiemu maila 🙂 .

 5. Sorry – nie odświeżyłem strony przed wysłaniem poprzedniego postu i nie wiedziałem, że po części wyważam otwarte drzwi. Już wielokrotnie zauważyłem na forach jakieś takie dziwne zjawisko synchroniczności, które trudno wytłumaczyć racjonalnie.

  W każdym razie, Red – uznanie za ten temat i w ogóle za całokształt działalności związanej z demaskowaniem kłamstw Matrixu.

 6. Nie kwestionując samej idei Nowej Chronologii, która znacznie wykracza poza kwestię wydarzeń biblijnych, mam jednak pewne wątpliwości co do ścisłego trzymania się informacji o komecie i wybuchu „supernowej” w czasach domniemanych narodzin Jezusa. Mogą to być elementy, którymi dawni kronikarze ubarwiali opowieści, ponadto – wiele wskazuje na to, że sama postać Jezusa jest po prostu kolejnym wcieleniem bóstwa solarnego – jak Ozyrys, Jowisz, Apollo, Mitra. Świadczy o tym nierealna pora roku „Bożego Narodzenia” oraz używana do dzisiaj w Krk monstrancja – niewątpliwie rekwizyt wywodzący się z kultu solarnego. Trzeba tutaj dodać, że w początkach chrześcijaństwa Jezus był nazywany „Słońce niezwyciężone” (Sol Invictus), który to tytuł (wraz ze świętem 25 grudnia) został wprost przejęty z kultu Mitry.

  Dlatego też nie wiadomo, urodzin jakiego boga tak naprawdę mają dotyczyć te badania rosyjskich naukowców? Skoro można było dopisać ponad 1000 lat do historii, to czy nie można było stworzyć fikcji literackiej Nowego Testamentu, kompilując i ubarwiając elementy dawnych, boskich mitów i legend? Jednak nawet fikcja literacka powinna mieć jakieś przybliżone odniesienie czasowe – i naukowcy rosyjscy starali się je znaleźć. Jednak wnioski z ich badań mogą być następujące:

  1. Istniejąca chronologia jest fikcją – przy założeniu prawdziwości opisu wydarzeń związanych z życiem i śmiercią Jezusa.

  2. Wydarzenia opisujące życie Jezusa są fikcją lub dotyczą innego boga, w innym czasie – przy założeniu prawdziwości oficjalnej chronologii.

  Jeżeli jesteśmy w kręgu zwolenników Niebocentryzmu, to jakieś wybuchy nowych gwiazd – to jest zwyczajna fiction (nawet bez science). Nie siedzę głęboko w astronomii, ale czy rzeczywiście można dokładnie obliczyć daty „wybuchów supernowych” sprzed tysięcy lat? Również wątpliwa – w świetle NB – jest sprawa komet, chyba jeszcze tutaj nie omawiana – ale to jest kwestia ewentualnego przesunięcia datowania o rząd kilkudziesięciu lat, a tutaj chodzi przecież o ponad 1000 lat!

  Dla mnie ta sprawa pisowni dat z „i” lub „X” na początku jest jednoznaczna i ona zasadniczo uwiarygadnia Nową Chronologię. Ten sposób dawnego datowania oznacza jednak, że kiedyś ludzie mieli świadomość rzeczywistej chronologii wydarzeń, zakładając, że za datę „narodzin Jezusa” – przyjmowano rok odpowiednio poprzedzający wprowadzenie w Rzymie nowej religii państwowej.

  To wszystko burzy całą wiedzę i świadomość historyczną milionów ludzi na świecie – no bo np. czym uzasadnić agresywną „ewangelizację” cesarstwa rzymsko-niemieckiego prowadzoną wobec krajów „pogańskich” w czasach, kiedy nie mogło jeszcze być chrześcijaństwa? A co zrobić z „chrztem” Mieszka I na 200 lat przed Jezusem?

 7. Ta, nowa chronologia jest bardzo powiązana z treścią Biblii – Apokalipsą!
  Zauważmy że Mesjasz mówił o czasie wyznaczonym… po jego wniebowstąpieniu miał On rozpocząć 1000 letnie panowanie w Niebie jako Król Królestwa Bożego i tam ze swoimi wybranymi rozwiązać kwestie niebiańskie i przygotować się do przyjścia na ziemi…
  Pan wrócił po swoich jakiś czas po wniebowstąpieniu – pisałam już o tym wcześniej.
  Dla szatana byłby to priorytet by zafałszować historię i przekonywać nas że Bóg nie dochowuje terminów.
  1. ukrył – zataił przed nami informacje o zabraniu 7 zborów do NIeba ale nie zupełnie bo można się dokopać do danych o wydarzeniach na ziemi i niebie ….ale i do opisów tych wydarzeń, mówi się o nich tez w apokryfach.
  2. Dołożył 1000 lat – by nas przekonać że Bóg o nas zapomniał że wyznaczony czas przeminął a Bóg nie wraca i że nie wróci…bo co ? bo go nawet nie ma….itd… takie tezy się szerzą i nic dziwnego!

  3. Sprytnie maskuje swoje wypuszczenie z więzienia jakie zapowiada Apokalipsa, ale gdy wiemy co dawali miedzy innymi ludziom upadli aniołowie przed potopem to można powiedzieć, że to samo działanie mamy dziś. Jesteśmy zalani przez technologię, wynalazki, i „naukę” wszystko po to by odwrócić uwagę od przyjścia Zbawiciela – od Jego powrotu… zajęci kolejnym serialem, grzebaniem w necie i rozgryzaniem kolejnych zabawek technicznych i co najważniejsze gonieniem za kolejnym etatem, by na to wszystko zarobić łapiemy się w szatańskie sidła!
  Łapiemy się w szpony bestii i co dzień wystawiamy się na działanie szatańskiej propagandy płynące do naszych głów przez media.

  To wszystko przez to, że szatanowi o którym Chrystus powiedział, że idzie za mną książe tego świata;

  J 14:30 bg „Już dalej z wami wiele mówić nie będę; albowiem idzie książę świata tego, a we mnie nic nie ma;”

  Szatan przed uwięzieniem zdążył wypuścić swoje bestie

  Przede wszystkim wypuścił swój najmocniejszy oręż !!!

  Pawła z Tarsu i jego sługasów, którzy stworzyli nam i wcisnęli nam obraz Isusa, którego nigdy nie było i wcisnęli mu usta słowa których nigdy nie powiedział i wcisnęli światu że robił coś czego nie robił. Stworzyli obraz antychrystusa, anty mesjasza!!!!!

  Dodali opisy rzekomo z Jego życia za pomocą różnych ksiąg jaki sami ogłosili za natchnione przez BOga wcześniej wycinając z nich co ważne i dodając to co kłamliwe.

  Przykro stwierdzić ale to oręże szatana było praktycznie doskonałe…

  I tak dajemy się zwodzić do dziś!!!
  Kto wam powiedział, że przy narodzeniu Isua świeciła gwiazda betlejemska?????

  Łukasz a kim on jest ? Jeśli w ogóle on to napisał?
  wiemy że to był „wafel” przyjaciel satanisty Pawła z Tarsu ?

  a Bóg ??? Czy Bóg, czy Isusa dał jakąkolwiek autoryzację tym oszustom ????

  Skoro Mesjasz mówił że od tej pory zajmujemy się tylko tym co duchowe a Pawełek zajmował nam głowę tym co cielesne????

  zawracał tyłek tym kto jak ma i z kim i kiedy!!!

  To niedorzeczne!

  stąd powyższe pytania i wątpliwości jakie przedstawia Easy
  bo te opowiastki nijak nie pasuje do Bożego porządku.
  Ale odjęcie 1000 lat świetnie współgrałby z czasookresem 🙂

  Ja wam mówię nie wierzcie nikomu a Bogu zawsze wierzcie.

  To wszystko musiało nadejść i to wszystko odejdzie!!!

  • aa… jeszcze jedno; Isus nie urodził się w grudniu i z Katolickim bogiem słońca i monstrancją nie ma nic wspólnego.!

 8. SZukałam informacji od kiedy wprowadzono ten zapis dat- n.e. i p.n.e.

  znalazłam taki zapis;

  „Ze względu na fakt, że zmiana ta dokonała się w różnych krajach w różnym czasie, daty zapisane na dokumentach wytworzonych np. w XVI-, XVII- a nawet XVIII-wiecznej (z I połowy wieku) Wielkiej Brytanii nie były utożsamiane z tak samo zapisanymi datami w Hiszpanii, Portugalii, Włoszech, Polsce i we Francji.”

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Daty_nowego_i_starego_porz%C4%85dku

  ….sprawdziłam te daty na budynkach sprzed 1800 roku i mam uwagę przed tym rokiem rzeczywiście widnieje na zabytkach w moim mieście tylko data, taka w której trudno stwierdzić czy 1 symbol jest cyfrą czy literą
  tak jak np. na tym nagrobku

  http://www.zjk.centrix.pl/index.php/2013/10/14/kamien-graniczny-z-mniszego-lasu/

  po roku 1800 już raczej jest zawsze dokładnie jedynka 1

  należy się przyjrzeć temu…..

  Odnosze to do filmu podanego w komętarzach…

  • W temacie dat i niejednoznaczności mamy również polski dowód. Otóż w dokumencie zrealizowanym z dużym rozmachem: Krzyżacy – Powstanie, potęga, upadek jest fragment pokazujący oryginał kroniki Długosza (niestety cyfrowa kopia kroniki nie jest dostępna poprzez internet) w minucie 6:48 jest pokazana data J411 (czyli 1411) co ciekawe, widać jawnie różnicę w zapisie jedynki na początku jako J i na końcu daty, gdzie są dwie jedynki w postaci cyfr „11”.

   Gdyby ktoś znalazł podobne dowody w polskiej historii to proszę o podanie linków…

 9. Z historią jest troche podobnie jak z opisem ziół,zbieram zioła to wiem.
  Jest tak ,że w zależności od miejsca opisu danego ziela jest inna jego nazwa.
  Np. Tasznik takie zioło lecznicze wystepuje pod różnymi nazwami ,ale zawsze chodzi o to jedno i to samo.
  Nazwy ludowe Tasznika : taszka, tobołki pastusze, kaletka pasterska, kaletki, gryczka, sumki pastusze, pastewne ziele, bydelnik, stulidupa.
  A przykładów można mnożyc w nieskończoność.
  Czyli ,dla porównania każda nazwa jest opisem innego zbieracza,czyli np. historyka,który opisuje według swego odkrycia i poznania.Jeśli takich zbieraczy jest wielu to i wiele jest przekładów tego samego zjawiska i obiektu zainteresowania.
  Jak zatem można pogodzic wiele opisów tego samego? Otóż na przykładzie ziela ,czas nie stanowi roli,gdyż rośnie całe wieki i nie przemija,więc tu oszustwo nie przejdzie,bo zawsze się znajdzie ktoś ,kto dopilnuje tego nazewnictwa.
  Ale tam gdzie zdarzenia przemijają ,a znamy je tylko z opowieści świadków,to w rezultacie z czasem z jednej opowieści powstanie kilka już natenczas ‚bajek’,które mają swój nowy czas powstania.A jak ich jest z pokolenia na pokolenie coraz więcej jako przekładów ,to siłą rzeczy nie starcza czasu aby je zmieścić w lini chronologicznej.
  I tutaj odkrywcze jest to ,co jest przedstawione w tym filmie,że wszystkie historyjki jak np. mitologie,czy grecka ,czy rzymska jest tym samym co aryjskie wydarzenia biblijne.
  Poprostu jest za dużo opisujących jedno zdarzenie w histori dziejów,a ludzie myślą,że każdy opis to inna data.

 10. Bardzo interesujący film , czekam na pozostałe części:)

 11. Witam.Polecam zapoznanie się z …no własnie nie wiem jak to ująć ,ale po początkowym zniechęceniu do czytania wciągneło mnie TO http://www.trzecitestament.com/

  • Na samym początku napisane jest tam tak:
   „Wierni zbierali się w każde niedzielne przedpołudnie …”
   Otóż niedziela nie została ustanowiona przez Boga, ale przez kogoś innego. W związku z tym (i nie tylko), ten materiał jest skażony i raczej szkoda na niego czasu. Jeśli jest wciągający, to radzę być ostrożnym. Chodzenie po bagnach również wciąga. Sobota jest dniem świętym. No chyba, że księga Rodzaju jest zachwaszczona, ale skąd by się ten dzień wziął w językach słowiańskich. Etymologia mówi, że pochodzi on od słowa ŚWIĘTY. Pozdrawiam.

 12. Z całości tematu wyłania się jeden najważniejszy wniosek. Oryginalny ST czyli Wedy Słowiańskie zostały przetłumaczone na grekę (język wtórny do słowiańskiego). Ale kto dokonał tego tłumaczenia ? Wynarodowieni w czasie pobytu w Babilonie Słowianie, którzy w ten sposób stali się ‚Żydami’. Ich Biblią był bluźnierczy Talmud, dokonując ‚cudownego’ przekładu, zapewne pod kierownictwem diabła o ile bajkę o identycznych przekładach 70 żydowskich (babilońskich) tłumaczy uznać za prawdziwą, zalegalizowali siebie jako ‚naród wybrany’. W ten sposób powstał pierwszy fałsz, czyli Septuaginta, który bazował na Wedach, ale nie był dość dokładny.

  • Jaka cała jest idea tego manewru z tłumaczniami Septuaginty i NT na grekę.

   Tu chodziło tylko o ukrycie faktu , ze jezykiem pierwotnym wszystkich wed / ST jest staropolski , taki z czasów Mieszka I i wcześniejszych króli Polski , to samo z „oryginalnym ” jezykiem greckim NT , a dokładnie chodzi tu tylko o ew. Jana i Objawienie , reszta to lipa z NT, jak wykazywalismy niejednokrotnie.

   Cały sens tych tłumaczeń LXX polegał na ukryciu prawdziwego języka oryginału , oraz miedzy innymi wprowadzeniu aramejskich nazw, imion, zmianę lokalizacji ziemi obiecanej , wprowadzenie takich słów , jak : Jerozolima /miasto słonca -diabła , Izrael / naród boga ra , czyli diabła , wszystko to służyło legalizacji babilonczyków czyli żydów.

   Czyli klasyka talmudu.

   Dzisiaj dla picu , trąbią wszyscy że Nt był spisany po grecku , bo nie ma na to innych dowodów 🙂

   A skąd my mamy te informacje że nie ma dowodów 🙂 , od żydów 🙂 zainstalowanych w strukturze bestii , wykonujacych wolę wielkiego babilonu.

   To nie dla picu jest napisane : Babilon Wielki , bo to miejsce pochodzenia żydów .

   W ten sposób diabeł zawiązał narodowość , ktora jest trzonem składowym bestii i babilonu wielkiego , dlatego się nie ma co dziwić , że mamy ……talmudyczną historię .

   To własnie oni spowodowali tłumaczenie jak i obróbkę słowianskich wed na grekę, jeśli chodzi o ST , to samo sie stało z „oryginalną greką „”NT”

   A co do języka to po jakiemu Pomazaniec Boży mówił ?, pasowało by sie już dawno domyslec . 🙂

   Po polsku , i niech sie kozły teraz „chlaszczą” 🙂 🙂

   Obejrzyjcie sobie filmy przedwojenne: aktorzy maja taki dziwny ….rosyjski akcent , niby słowa polskie a akcent inny niz dzisiaj , albo jak się wymawiało L wtedy 🙂 .

   Właśnie jak się „L”wymawiało? tak jak dzisiaj… po rosyjsku 🙂

   Kiedys po powrocie z Moskwy miałem okazję taki film obejrzeć i wtedy mnie to uderzyło.

   Dzisiaj tez to jest zauwazalne. Tylko trzeba się dobrze wschłuchac.

   • 🙂 Pięknie powiedziane , zwaliło mnie na siedzenie 🙂
    Swoją drogą ,pamiętam takie filmy , nawet ze szkoły język b. Ignacego Krasickiego w bajkach ,albo monachomachii był swoistym kunsztem wymowy.
    Uczyłem się tego tak dla siebie na pamięć,co do tej pory wspominam.
    Staropolszczyzna jest trudnym do opanowania językiem,nawet teraz mimo,że jesteśmy polakami z trudem możemy go opanować.
    Nikt z nas nie przeczyta tekstu z XVII wieku , nie ma szans.
    A wymowa ! to dopiero. Jeszcze są gwary w polsce ,które są w okolicach beskidu,śląsk cieszyński,co wioska to inne nazewnictwa.Ale. to juz upada, 20 lat temu było to zjawisko bardziej widoczne,teraz wszyscy przechodzą na język administracyjny. I to jest ból,tamtych czasów nie zawrócimy.
    Będziemy mieć tekst i pismo,ale wymowy juz nigdy nie usłyszymy. 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s