redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Większość języków europejskich ma słowiańskie korzenie. Część 1

71 Komentarzy

Film po angielsku, na podstawie materiałów ze strony wspaniałarzeczpospolita.pl

Niech się obcokrajowcy i inni Słowianie dziwią 🙂

Reklamy

71 thoughts on “Większość języków europejskich ma słowiańskie korzenie. Część 1

 1. fragment artykułu z http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/11/30/big-small-nike/

  Dla większości współczesnych ludzi szokiem jest informacja, że 1300 lat temu w Grecji mówiło sie po polsku/słowiańsku, no bo w szkole tego przecież nie było 🙂 Dlatego tyle polskich słów jest obecnych we współczesnej grece, a że z greki wyemigrowały później do innych języków, to wszystkie słowniki wyprowadzają masę słów z greki, skrzętnie pomijając ich słowiańskie pochodzenie w grece. Żeby nie było, że to czcze gadanie, chciałbym przytoczyć cytat Michała – Cesarza Bizancjum z Żywotów św. Metodego z 885 roku, który tak mówi do misjonarzy

  „Słyszysz li filozofie, słowa te. Otóż dam ci dary mnogie, weź z sobą brata swego, ihumena Metodego, i idź. Jesteście bowiem Tesalończykami, a WSZYSCY Tesalończykowie czysto po słowiańsku mówią”

  Cały tekst znajduje się tu: http://www.collegium-novum.pl/biblioteka/File/cyryl%20i%20metody.pdf

  Tesalia to nie jest tam, gdzie jest Sołuń (Thesalloniki), choć nazwa podobna (zaraz to wyjaśnię). Tesalia jest dużo niżej, na południe od Olimpu, jej stolicą jest Larissa. Sołuń natomiast jest stolicą Macedonii (regionu Grecji, a nie pobliskiego słowiańskiego państwa, którego stolicą jest Skopje). Skoro Tesalia (dużo na południu) mówiła po słowiańsku, to co dopiero Macedonia. Nawet grecka nazwa Sołunia jest słowiańska! Ale jak?

  To było tak: Kassander, macedoński książę założył Sołuń i nazwał go Thessaloniki na cześć swojej żony Thessaloniki. Ta znów była siostrą przyrodnią Aleksandra Macedońskiego, który mniej-więcej wtedy zdobył Kraków. Księżna Thessaloniki natomiast dostała imię od wydarzenia, które nastąpiło w momencie jej narodzin. Chodziło o Bitwę na Krokusowym Polu, którą wygrali Macedończycy z Tesalończykami i “wniknęli” do Tesalii i “zniknęli” jej armię. Celowo używam tu słowa “niknąć”, otóż od tego słowa pochodzi greckie “nike” czyli zwycięstwo (stąd grecka bogini zwycięsta nazywa się Niki/Nike). Ze złożenia Thessalia i Niki powstaje imię księżniczki Thessaloniki (Zniknięcie Tesalii / Zwycięstwo nad Tesalią), które jest w greckiej nazwie miasta z nami do dzisiaj. Co ciekawe, z greki w postaci “vike” (greckie N zapisuje się jak łacińskie V) trafiło do pozostałych języków jako np. en:victory, a do Polski w imionach Wiktor i Wiktoria.

  • Wiecie jaki to jest wniosek albo wnioski ?, wręcz sensacyjny : tzw. pisma greckie Nowego Testamentu były pisane nie po grecku tylko po ….słowiansku / polsku . Tak WN zmienila historie i ukryła ten fakt. W sumie greka byla potrzebna by zastosowac koszerne nazwy i przez to zmienic lokalizację terenów działalnosci Isusa (?…zaraz o tym napisze) z terenów nad Bosforem na Palestynę. To jest ten sam numer , co zrobiono z Septuagintą , o ktorej juz pisalismy w komentarzach , że została zerżnięta i przerobiona ze słowiańskiego oryginału.

   Idziemy dalej , ponieważ kwestia jezykowa jest tu kluczowa i ona rozwala temat, mozemy dzieki niemu dojsc do prawdy. 🙂

   Jak greka wtorna to imie Zbawiciela to nie jest nawet Isus , a co nie ? , to tylko grecki odpowiednik, pytanie jaki byl oryginał.

   Co ciekawe: słowianie rosyjscy, szczególnie ci ktorzy staraja sie odtworzyc oryginalna słowianszczyznę w Rosji a jest to dość duży i prężny ruch , Zbawiciela nazywają …..Radomirem , co znaczy „Radość pokoju” .

   No , trzeba przyznać , wnioski sa niesamowite. Do czego my tu jeszcze dojdziemy ….. 🙂

   • A co z Piłatem i sądek nad Zbawicielem ?

   • Spoko wszystko do dalszego przefrezowania , na razie mamy jezyk polski/słowiański nad Bosforem. 🙂 a to już jest sensacja.

    Sąd nad Zbawicielem opisany w Jana , wcale nie przeszkadza temu faktowi , bo wiemy ze NT to koszerna przeróbka , ( ja uznaje Jana i Objawienie) niby oryginalna , wlaśnie greka byla potrzebna by zakryc polskie / słowianskie korzenie, opisu działalnosci …..Radomira . Niestety takie wnioski sie nasuwają , jak widac sa niedwuznaczne.
    Pytanie do kogo mial by przyjść Zbawiciel ? 🙂 , …..wlasnie do tych co mowili oryginalnym językiem niezmienionym od czasów Noego 🙂 i nie tylko z tego powodu .

 2. Dlaczego Sanskryt jest podobny do słowiańskiego ? Bo to jest słowiański, przyniesiony przez Słowian, Arian wg indyjskich Wed.
  Zatem wspólny rdzeń tzw. indo-europejski to eufemizm na…słowiański 🙂 Wszystkie pozostałe języki są wtórne. W tym łacina, greka itd. Hebrajski ? Paleohebrajski to po prostu runy słowiańskie i po temacie 🙂
  Sanskryt jest przez niektórych uważany za najstarszy język świata, ten którym mówili ludzie przed pomieszaniem języków przez Boga.

  • Co do palohebrajskiego : jeden z czytelników bloga napisal mi ze jest film Dariusza Kwietnia – speca od miedzy innymi jaskiń i tuneli , ze kiedy po jedenej z jaskin oprowadzał grupę turystów spragnionych takich wrażen, znaleziono tam napisy runami słowiańskimi. W tej grupie był żyd i jak je zobaczył to wiecie co powiedział ? , że takimi znakami był spisany w oryginale Stary Testament 🙂

  • Wszystko dobrze chłopaki …ale z tym Radomirem to się rozpędziliście. Wiecie że mnie wzdryga jak się wrzuca coś co nie jest udowodnione!!!
   Przeszukałam wszystko o Radomirze i nie ma kompletnie żadnej informacji by był taki Bóg

   http://pl.wikipedia.org/wiki/Bogowie_s%C5%82owia%C5%84scy

   a już na pewno nie ma żadnych dowodów że był on synem Boga, czy Mesjaszem!!!!

   Radzę trzymać się faktów, bo o ile z językiem to już jest ich sporo to Radomir zupełnie odpada!!!

   • Z mojej wiedzy jak również z wielu odkryć, oraz z samych wed wynika, że Słowianie czcili wiele bóstw a najczęściej bóstw wyrażających się w zjawiskach przyrody.

    „Panteon Słowiański

    Białobóg – bóstwo dobroci i szczęścia. Nie należy do pierwotnego panteonu, stworzone zostało ok. 12 wieku w wyniku kontrofensywy wiary pogańskiej.

    Chors –bóg księżycowej tarczy. Jeden z synów Swaroga

    Czarnobóg – bóstwo zła i nieszczęścia. Razem z Białobogiem byli odzwierciedleniem dualizmu chrześcijańskiego (Bóg i Szatan).

    Dadźbóg – opiekun ognia domowego, rozdawca łask i bogactw, trzyma pieczę nad kopalniami. Syn Swaroga.

    Dennica – bogini zorzy porannej, światła dziennego, dnia. Niesie pomoc zbłąkanym ludziom i zwierzętom. Córka Swaroga; według jednych źródeł siostra Boga-Słońca, według innych jego matka.

    Dola – bóstwo indywidualnego losu ludzkiego, niewidzialna towarzyszka każdego człowieka. Córka Roda.

    Jarowit – uosobienie sił młodości. Bóg wiosny, płodności oraz miłości.

    Łada – bogini płodności i wegetacji.

    Mokosz – Matka Wilgotna Ziemia. Bogini Ziemi, płodności, aktywności seksualnej, patronka małżeństw. Opiekunka sfery zajęć kobiecych, m.in. macierzyństwa, przędzenia lnu. Silnie związana z wodami.

    Nyja – bogini świata podziemnego. Obiecuje ponowne odrodzenie po śmierci, patronka reinkarnacji. Towarzyszka Welesa.

    Perepłut – bóg wody, opiekun korzeni drzewa życia. Jest on także patronem piwa, miodu, tańca i libacji.

    Perperuna – bogini urodzaju, uosobienie deszczu. Partnerka Peruna.

    Perun – bóg błyskawicy, burzy, a także walki. Opiekun warstwy rycerskiej, pilnuje przestrzegania przysiąg. Syn Swaroga.

    Pochwist – bóstwo niepogody, wirów powietrznych. Syn Strzyboga.

    Podaga – bóstwo pogody, zjawisk atmosferycznych.

    Porenut – bóg atmosferyczny. Syn Peruna.

    Porewit – bóg siły. Syn Peruna.

    Prowe – bóstwo prawości i prawa, strażnik sądów.

    Radogost – bóg czczony w świątyni w Radogoszczy na Połabiu; posiada cechy solarne oraz wojenne. Możliwym jest, iż jego imię związane jest z gościnnością.

    Rod – bóg-stwórca, stworzyciel świata, ojciec wszystkich bogów, istot demonicznych a także ludzi. Opiekun losu i przeznaczenia. Pojawia się zawsze z Rodzanicami.

    Rodzanice – trzy boginie losu ludzkiego, pojawiające się przy nowo narodzonym dziecku i wyznaczające jego los. Partnerki Roda.

    Rujewit – bóg wojny, ran oraz płodności. Syn Peruna.

    Simargł – bóg ziemi, zboża i żniw. Opiekun wszystkich roślin i zwierząt należących do sfery gospodarskiej, życia rodzinnego, wegetacji.

    Strzybóg – bóg żywiołu powietrza, ojciec wiatrów.

    Swarożyc – bóg Słońca na niebie, na ziemi utożsamia ogień. Syn Swaroga.

    Swaróg – bóg nieba, boski kowal. Główny bóg rządzący przyrodą i społeczeństwem, stworzył on prawo.

    Świętowit – bóg mocy twórczej, siły życia, twórczości przyrody. Ogarnia wszechświat swym spojrzeniem. Zajmuje się obfitością plonów, powodzeniem wypraw wojennych.

    Trzygłów – bóg sprawujący pieczę nad trzema światami: niebem, ziemią i podziemiem. Jego siedzibą jest góra wyłoniona z chaosu, zwana Osią Kosmiczną.

    Weles – bóg magii, śmierci, przysiąg oraz chorób. Władca Nawii, krainy umarłych i nawek, dusz ludzkich. Także opiekun bydła.

    Wiły – trzydzieści sióstr ściśle związanych z Mokoszą. Boginie przyrody (powietrza, wody i gór). Pomagają ludziom i zwierzętom, jeśli uznają to za stosowne, jednak mogą również być niebezpieczne.

    Żywia – bogini życia i sił witalnych.”

    Owszem uważam, że wszystko co nas otacza jest świadectwem mądrości i wielkości Boga jednak oddawanie temu czci i nazywanie Bogiem jest wykluczone!

    Poza tym wedy wskazują, że do Słowian przyszli z innego wymiaru bogowie i dali im wszelka mądrość i wiedzę….itd.

    O tym samym pisze Henoch tyle że on dokładnie wie kim byli ci co przyszli i dali ludzią tę mądrość.
    Nie wydaje mi się byśmy mogli kierować się w stronę słowiańskich bożków z Radomirem włącznie. mimo, że to nasza własna historia…

   • Estero: pytanie dlaczego nie jest to udowodnione 🙂 , ? , dlaczego musi być Bogiem jeśli był synem Bożym ? ,
    dlaczego słowianie rosyjscy utożsamiają te imię z …..Isusem ?

    https://www.youtube.com/results?search_query=%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%80+%D0%B8%D0%B8%D1%81%D1%83%D1%81+%D1%85%D1%80%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%81

    A co to złe imię ?, piekne określenie : Radośc Świata , ta nazwa jest zła ?

    Dlaczego jestesmy odseparowani od tych infornmacji ?

    Odpowiedz jest bardzo prosta : tak każe nam mysleć koszerna WN

    Nie wszyscy znają rosyjski ale niektorzy tak …….. 🙂

    Czy dociekanie prawdziwego imienia mistrza , jest czymś złym , jesli jak dotąd doszlismy do ….Isusa , a dalej już nie możemy ?,

    Bo jak widać z materiału dowodowego to „dalej” istnieje.

    Oczywiscie wszystkie materiały po rosyjsku musze dobrze przesiać. 🙂

    ……………………………

    Nikogo nie dziwi, że wręcz maniakalnie nawet w „niezależnych” internetowych mediach, podaje się i to dokładnie panteon bóstw słowiańskich a nikt nie rozważa i nie zadaje sobie pytania , czy tak było od początku ?

    Dlaczego podaje sie to tak dokładnie , a wszystko robi wrażenie , że te dane i te tematy wskakują ni to z gruszki nie pietruszki , albo jak diabeł z pudełka , ktore nie mają żadnych podstaw merytorycznych istnienia ?, komu nagle są potrzebne bóstwa Słowian i ich wierzenia ?, co to za sztuczny temat ?. to wszystko robi wrazenie w jakim świetle koszerna WN chce przedstawić historię Słowian.

    jeden tylko przykład: ( zaznaczam że tego jest w necie od metra )

    Nie wiadomo do czego ten film ma sie odnosić. ……. 🙂

    Wiem do czego :

    tego typu filmy a jest ich sporo, ma urobić widzów w jeden obraz :

    NIE INTERESUJ SIE SŁOWIANAMI BO TO POGANSTWO !!! tak mamy myśleć , ale nie musimy tak myśleć 🙂

    Przecież na poczatku nie musiało być od razu poganstwo i tak nie było , oni nie budowali przecież wieży Babel 🙂

    Wszystko było ok, do momentu jak weszli w pogaństwo i skonczylo się błogosławieństwo Boga i wtedy wpadli pod jarzmo Bestii a potem Wielkiej Nierządnicy i na tym elemencie odstępstwa Słowian skupia sie wysiłek propagandowy WN.

 3. Poprawka : Co do składni mir : w rosyjskim i serbsko chorwackim ma dwa znaczenia – pokój i świat. Imię Radomir by znaczyło Radość Świata i by bardziej odpowiadało oryginalnemu imieniu Zbawiciela .

  Isus to by był greckim odpowiednikiem, popularnym greckim imieniem, znanym z Iliady Homera i imieniem syna Piama , wodza Troi.

  Co sie okazuje , że Radomir to bardzo popularne imię w Serbii , a tam do Bosforu „rzut beretem” 🙂

  a nawet w Bułgarii :

  http://en.wikipedia.org/wiki/Radomir_%28given_name%29

  albo wiecej danych :

  https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=Radomir

 4. Co do wypowiedzi Estery – wiele osób przepychających słowiański jako pierwszy język, również promuje właśnie pogańskie słowiańskie bóstwa, będąc często przy tym katolikami 😀 😀 zabójcza mieszanka 😀 np. Gawroński.

  Co do zapędzania się to właśnie ten temat widzi najwięcej przykładów takiej praktyki :D, stwierdza się np. że paleohebrajskie to po prostu słowiańskie runy, ale tylko od tak 😀 jak to się mawia ‚papier przyjmie wszystko, a niektórzy dodają, że ‚nawet największe głupstwa’ (delikatnie mówiąc). Podejście jak pewnego internetowego guru, który nie musi niczym podpierać swoich opinii.

  Na pewno przekonywującym dowodem za słowiańskim jako oryginalnym językiem Biblii będzie… po prostu taki tekst. Póki co zostają domysły i opinie.
  Ciekawe strasznie stwierdzenie tutaj jest, że można czytać te samo pismo przez zupełnie różne języki, ja rozumem czeski i polski, ale grecki i słowiański. Dodatkowo proponuję sprecyzować co to za język ten słowiański po prostu dla ułatwienia..

  • Jesli Slowianie mieli taki wplyw od poczatku na inne narody, ich kulture i jezyki to kim oni byli ?
   Z kosmosu sie wzieli ? A ‚prawdziwy’ narod wybrany gdzie w tym czasie byl ze swoim paleohebrajskim ? I czym ten paleohebrajski był, bo tego w takim razie wciąż niewiadomo 🙂

  • Elarze, proponuje rozwiązac problem : Gawrońskiego poinformuj mailowo o czym tu piszemy i co udowadniamy, jest przecież dziennikarzem śledczym , powinien z butów wylecieć od razu 🙂 , bo na razie z tego co piszesz to jest „w lesie ” 🙂 , jak zajarzy to z lasu wyjdzie piorunem 🙂

 5. ciekawy komentarz z http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/10/21/polski-to-podstawa/

  kunegunda says:
  2014/11/13 at 02:40
  Polecam “Omero nel Baltico” Homer nad Baltykiem (nie wiem czy jest tlum.) Wloch Felice Vinci czytajac Iliade i Odysee postanowil przesledzic opisane tam podroze na mapie i w ogole mu nie pasowaly greckie wyspy do opisow Homera, poniewaz Peloponezja to nizina tak w Iliadzie, jak i w Odysei. Analizujac starozytne zrodla odkryl, ze historie opisane przez Homera mialy miejsce nad Baltykiem: Itaka to dunska wyspa Lyo, Lemno to wyspa Lemland. Natomiast antyczna Troja znajduje sie blisko Helsinek – Toija, i niedaleko wiele nazw z Iliady pozostalo prawie identycznych w dzisiejszej Finlandii: Ascainen – Ascanio, Reso – Reso, Karjaa – Carii, Nasti – Naste, Lyokki – Lici, Tenala – Tenado, Kiila – Cilla.
  Sredniowieczny historyk Saxo Grammaticus cytuje wiele razy w “Gesta Danorum” narod Ellespontini, ktory byl wrogiem Dunczykow……Ellesponto Homera? Natomiast Enetoi w Iliadzie to Weneti 🙂

  kunegunda says:
  2014/11/23 at 13:54
  Felice Vinci, autor “Omero nel Baltico” ( “Homera nad Baltykiem” ) jest inz. nuklearnym zapasjonowanym kultura klasyczna, jego ksiazka wywolala szok wsrod europejskich historykow. Podaje on, ze lud micenejski dotatl do Grecji w XVIw p.n.e. z polnocy. Natomiast hinduski naukowiec Bal Gangadhar Tilak podaje, ze wedlug Wed ludnosc indoeuropejska pochodzi z polnocy Europy i Azji. Temat jest olbrzymi i nie moge tu przytoczyc wszystkich watkow, ale jesli ktos z Was znajdzie polskie wydawnictwo, ktore bedzie zainteresowane wydac ta ksiazke i pokryc prawa autorskie – to moge ja przetlumaczyc: wydawnictwo Palombi Editori rok 1995.
  Zainteresowalam sie ta ksiazka po mojej podrozy do Finlandii; 1) kiedy plynelam po polnocnym Baltyku mialam bardzo silne wrazenie jakbym byla w srodku epopeji Homera-jest tam mase skalistych wysp, 2) zywnosc Finow jest paradoksalnie b. lekka, 3) przyjeto mnie w finskim domu zgodnie z ich tradycjami – byl bard, ktory z gitara opowiadal historie. Ja nic nie rozumialam i oni cos tlumaczyli – byly to pol-spiewane prawdziwe historie miejscowych ludzi o tym co robili, gdzie podrozowali, gdzie sie przeniesli….takie tradycje nie rodza sie w 10 lat, ale sa bardzo bardzo stare
  http://it.wikipedia.org/wiki/Omero_nel_Baltico

 6. Rozprawa ks.Wojciecha Dębołęckiego, która ukazała się w Warszawie w 1633 roku
  (fragment)
  Że pierwotny syryjski język słowieński był
  Nie może się wątpić, że pierwotny syryjski lubo z żydowska aramejski język najstarszy jest. Pierwotny mówię, bo dzisiejszy syryjski szczerochaldejski jest, dopiero tam za czasów Nabogdonozora wprowadzony. Gdzie się od miejsca tylko zowie syryjskiem, równie jako tatarski w Krymie scytyckiem i niemiecki w Prusiech pruskiem. Na który stopień oczywisty prawdy wstąpiwszy, łacno się znowu dorachować, iż pierwotny język syryjski, którem Jadam, Noe, Sem i Jafet gadali, nie inszy był, tylko słowieński. Ponieważ abowiem jedniż to byli różnemi względami Syrowie i Arameowie, a o tych Pliniusz (między inszemi) rzetelnie mówi lib. 6 cap. 17: aramaei ab antiquis vocabantur Scythae, qui et alio nomine Saccae appellantur, tedyć pierwotny aramejski lub syryjski język musiał być nie inszy, tylko scytycki. Czego niepomału potwierdza Scytharu civitas, o której mamy 2 Machab. 12, iż jeno 60 staj było od Jaruzalem. Jeżelić abowiem aż tak blisko były granice scytyckie, tedyć pogotowiu dalsze onego miejsca samarytańskie i syryjskie musiały być scytyckie.
  Własności zaś języka scytyckiego łacno się znowu dorachować, wspomniawszy na to, iż Królestwo Scytyckie wszystek świat cum fasciculo temporum w dzisiejszej Koronie Polskiej pokazuje. Bo jeżeli tu jest Królestwo Scytyckie, tedyć i tuteczny język, a nie który inszy, musi być prawdziwem scytyckiem. A iż w Koronie Polskiej nigdy od początku jej nie było inszego języka prócz dzisiejszego (jako się w tym wywodzie obaczy), tedyć tenże musiał być i w Syryjej przodków naszych, którzy tam Egipcyjany o starożytność rodzaju przedysputowali.
  Jawno tedy jest, że scytycki abo słowieński nasz język nic więcej nie jest różny od pierwotnego syryjskiego lubo aramejskiego, jeno jako łaciński od rzymskiego. Zaczym wątpić się nie może, iż ten jest najstarszy na świecie i on własny, o którym Genes. 2 mamy: Omne quod cocavit Adam animae viuentis, ipsum est nomen eius. Dla tegoż się słowieńskim, jakoby pierwotnem i jedynoprawdziwe słowa mającem, zowie.

  https://bialczynski.wordpress.com/2015/04/19/wiki-o-wywodzie-iedynowlasnego-panstwa-czyli-klamstwo/

 7. Jest nawet książka, ale po angielsku: http://www.amazon.com/Baltic-Origins-Homers-Epic-Tales-ebook/dp/B0068Q6UE0

  „Bałtyckie korzenie wielkich epopei Homera”

  🙂

 8. Znalazłem prezentację z międzynarodowego seminarium przeprowadzonego przez autora książki „Bałtyckie korzenie wielkich epopei Homera” w 2007 roku.

  Jeden ze slajdów podsumowuje temat książki:

  Teza wyjaśniona w książce „Homer nad Bałtykiem”

  Sagi, które dały początek Iliadzie i Odysei pochodzą z regionów nadbałtyckich gdzie epoka brązu kwitła w 2 tysiącleciu przed naszą erą. Wiele opisanych przez Homera lokalizacji takich jak Troja czy Itaka może wciąż być tam zidentyfikowanych. Jasnowłosi żeglarze zwani Achajami, którzy założyli cywilizację mykeńską w 1600 roku przed naszą erą przyniesli ze sobą te opowieści ze Skandynawii do Grecji po zaniku ‚optimum klimatycznego’. Tam odbudowali swój oryginalny świat, gdzie miała miejsce wojna trojańska i wiele innych mitologicznych wydarzeń.

 9. Estero: zapewne czytasz i powołujesz się na ksiegę Henocha, ale jest jedno ale . Jest ich sztuk 4 , w tym jedna …..słowiańska, ktora się odróżnia od pozostałych .

  Pytanie dlaczego . I dlaczego jest Słowiańska . 🙂

  Moze ktos ma linki do niej ?

 10. Niektórzy piszą niby o Słowianach i ‚rasie białej’ a lansują…NIESŁOWIAŃSKĄ haplogrupę 🙂

  Niemcy, Wlk. Brytania, Francja, Hiszpania ? Śmiechu warte.

  Prawidłowa (R1A1) jest ta poniżej. Ale pytanie co robią Słowianie w Indiach. O tym mówią Wedy 🙂 Aryjska (słowiańska) inwazja miała miejsce już 1800 lat p.n.e a ponoć tzw. Izraelici wyszli z Kaukazu dopiero w 7 wieku p.n.e 🙂

  • Z tego wynika jeszcze jeden wniosek 🙂 Haplogrupa R1b to po prostu jedna z haplogrup buntowników Nemroda, którym Bóg pomieszał języki. Dlatego ich pełno w Niemczech, Hiszpanii a nawet w Afryce. Słowian tam nie ma 🙂 Te dwie mapy to jakby odwrócenie proporcji. Słowianie doszli do Renu i tyle. Tam gdzie przeważa haplogrupa R1b tam jest mniejszość R1a (Słowian) i odwrotnie.

  • Swojego czasu ten art wrzucilem na forum ogolnopolskie i co mnie zdziwilo ze zawodowa dezinformacja go olała 🙂 , pytanie dlaczego : proste bo to kolejna koszerna lipa , to wymysł żydów by po raz kolejny zalegalizowac siebie i Palestynę , zrobili to z pomocą „proroctw” proroka Natana 🙂 a potem byly poszukiwania czarnego kota w ciemnym pomieszczeniu , ktorego tam …nie ma 🙂
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziesi%C4%99%C4%87_Zaginionych_Plemion_Izraela

   A żydzi sie śmieją do rozpuku …

   Dodatkowo jest jeden powazny problem w samym w/w artykule , ktorego wcześniej nie widziałem.

   Lud Gimara ucieka przez Kaukaz na północ..
   Ten blef powiela wielu rysujących mapy wedrowek słowian.

   Lud Gimara to Slowianie , ktorzy dostali sie do 1-szej niewoli asyryjskiej z ternów dzisiejszej Turcji. Zostali rzuceni na Zakaukazie.

   Pies pogrzebany polega na tym ze przez Kaukaz nie było żadnej ucieczki bo byla niemozliwa z tego powodu że byly zamieszkane wczesniej przez potomkow buntowników Nemroda.

   Tak się złozyło ze na Kaukazie swojego czasu byłem 3 razy a na Zakaukaziu byłem raz : w Armenii.

   Co mnie zdziwiło wtedy ze miejscowi gorale rozmawiali ze sobą po ….rosyjsku 🙂 , znajomy Gruzin wyjasnił ze górale mają takie jezyki , ze jeden drugiego nie rozumie a jezykiem spinajacym był rosyjski i tak jest do dzisiaj na tych terenach. Sprawdziem to po powrocie do Moskwy w oficjalnej encyklopedi ze jest tam 14 grup jezykowych , niepodobnych jeden do drugiego i tylko rosyjski mogł je spiąć , by sie z sobą porozumiewali , a mieszkają tam jeden od drugiego na rzut beretem 🙂 , potwierdzenie tego faktu mamy też w książce „Co sie stało z wieżą”.
   To że były zamieszkane to jedno , drugie to sa góry tak strome i wysokie że przejscie jest strasznie trudne, a przebicie się przez wąski pas nadmorski morza Czarnego prowadzi do kilkukilometrowego przesmyku wzdłuż morza i o szerokosci maksymalnej …100 m , dalej rozpoczyna sie 900 metrowe wzniesienie , w miejscowosci Gagra , ktory wystarczy zablokowac stosunkowo małym odziałem wojowników . Z południa go Gagry , wedrowcy musza pokonac gorskie wartkie potoki , ktore ida w poprzek drogi marszu. Turcy ktorzy mieli zakaukazie przez 300 lat to wyzej Gagry nigdy nie ruszyli bo tam stacjonowała jedna stanica Kozacka 🙂 , ktora ryglowała drogę na pólnoc . Od strony morza Kaspijskiego pilnowali swoich terenów Azerowie , gdzie warunki terenowe były podobne . Dodatkowo , nawet na upartego po przekroczniu od południa gór , ( pewnie po ewentualnym wybiciu górali w cholernie stromych wąwozach), znajduje sie ogromna płaska równina , stepy bez roslinności . jechalem tam samochodem to wiem co to znaczy 🙂 , prawie jak na pustyni 🙂 To wszystko do kupy zebrac to Kaukaz był barierą nie do przebycia.

   Co więc zrobili Słowianie ?, gdzie pryśli ? , mogli ruszyć do Persji albo osiedlic się w dolinie Eufratu i Tygrysu i dzisiaj nazywają sie ….Kurdami !. Dodładnie tak, Kurdami , to Słowianie, wystarczy popatrzec na mapy haplogrup. 🙂 , jest taka plamka w polnocnym Iraku identyczna z terenami ….Polski . 🙂

 11. Po pomieszaniu języków, z okolic wieży Babel (w Turcji) buntownicy (w tym R1b) rozeszli się po całym globie, w tym między innymi udali się na zachód, w kierunku Bosforu przez Azję Mniejszą.
  Jeśli oficjalnie haplogrupa aryjska (słowiańska) przeszła przez Kaukaz na północ, to w takim razie…Chrystus przyszedł do buntowników Nemroda, a 7 zborów było pogańskich 🙂 A może nie ?
  Problem w tym, że rodzina Noego (Słowianie 🙂 ) pozostała na miejscu, a gdy się rozmnożyli i zrobiło im się ciasno, to nie pchali się przez Kuakaz tylko..podążyli tą samą drogą co buntownicy, na zachód. Wyparli pogan i utworzyli 7 zborów z Objawienia na terenie Turcji. I to do nich przyszedł Chrystus.

  • Zwróćmy uwagę na tą mapkę jeszcze raz.

   Ggdzie jest odcięcie haplogrupy słowiańskiej na terenie Azji Mniejszej ? Na Kaukazie. Oni szli na Kaukaz ale od północy, po przejściu przez Bosfor.

  • Może kiedyś te tereny były słowiańskie. Turcja, Liban, tam są najstarsze zabytki chrześcijańskie. Świątynia Sofia była kiedyś chrześcijańska. Teraz są tam Turcy, a Grecy z tymi starożytnymi mają wspólną jedynie nazwę. R1A1 znaleziono wśród faraonów, odkopuje się gdzieś w Chinach. Kto wie gdzie jeszcze. Teraz jesteśmy w odwrocie. Rosja wymiera, Polska podobnie, na Ukrainie się strzelają, jedyny ratunek w Indiach. Może tam przeżyją. Licytują się już, na razie w formie żartu, kiedy blond gen zniknie. Dają nam 200 lat.
   http://www.snopes.com/science/stats/blondes.asp

 12. Napis w czerwonym kółku: Haplogrupa R1a pojawia się na północny zachód od R.

  Bzdura, R1A (Słowiańska) podążyła na zachód, ale to trzeba było ukryć 🙂 I oficjalnie Słowianie wzięli się ze stepów w Azji. Stek bzdur poniżej.

  http://odkrywcy.pl/kat,122994,title,Kim-sa-Slowianie,wid,13042676,wiadomosc.html?smg4sticaid=614b8c

  „Grupa Słowian należy do rodziny ludów, zwanej Indoeuropejczykami. Indoeuropejczycy zamieszkiwali obszar stepowy Azji. Powstało kilka hipotez odnośnie dokładnego miejsca, z którego pochodzą ludy indoeuropejskie. Największe poparcie zyskała hipoteza lokalizująca ich praojczyznę na stepach południoworosyjskich lub kazachskich. Prawdopodobnie tam więc mieszkali początkowo Słowianie. Po kilku falach migracyjnych ludność indoeuropejska, w tym nasza grupa etniczna, zajęła część Europy i Azji. „

 13. No to dla niewiernych Tomaszów- czyli dla mnie 😦 kolejny dowód

  Jam jest światłością świata

  Symbolem ⰋⰔ (IS) oznaczano boga Jassę, Jeszę Jassego, Isa
  (jego imię ma wiele wariantów),
  który był bogiem światła czy piorunów.
  Ten słowiański bóg stał się protoplastą Isy (Jezusa), czyli jego judeogreckiego odpowiednika.

  Pamiętacie J 8:12? A oto znów przemówił do nich Jezus tymi słowami: “Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia”.

  Należy zauważyć, że imię Jezus jest tworem stosunkowo nowym.
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Oryginalnie po polsku Jezusa opisywano Isa,
  po słowiańsku ⰋⰔ (IS) lub ⰋⰔⰀ (ISA),
  po rosyjsku do dziś Jezus to Isa,
  tak samo jest po turecku, arabsku
  i wieeeeeelu innych językach.
  Skąd więc imię Jezus?

  Otóż Jezus to nic innego jak Isa z grecką końcówką -os, która dodawana jest tam do wszystkiego np. Andreas, Polonikos itd.
  Do zamiany Isy na Jezusa doszło w ten sam sposób jak z Jędrzeja na Andrzeja. Powolnymi krokami zamiany imion słowiańskich na obce odsłowiańskie, ale na tyle zniekształcone, by typowy Kowalski się już nie połapał.

  http://wspanialarzeczpospolita.pl/2015/04/09/glodnemu-chleb-na-mysli/

  Oj!!…daje do myślenia!

  Dziś przeczytałam pół książki „zaginiona biblia” jest bardzo dobrze opracowana oraz wielu przypadków różnego rodzaju ksiąg i apokryfów autor wykazuje dowodowo jakie sekty miało interes by zmienić czy napisać własne księgi biblii, by „popchnąć” własne poglądy.

  Taka sytuacja była również z kalendarzem; wiele wskazuje na to, że kalendarz księżycowy był celowo wypchany przez babilońskich żydów!

  „Kwestią ogromnej wagi jest w Księdze Jubileuszów kalendarz, który rzeczywiście ma decydujące znaczenie w judaizmie, gdyż reguluje przestrzeganie różnych świąt, stanowiących serce religijnego życia narodu. Każda niezgoda dotycząca kalendarza byłaby istotna, ponieważ oznaczałaby, że dzień świąteczny dla jednych Żydów byłby zwyczajnym dniem pracy dla innych. Istnieją dowody na ostre spory o kalendarz w ostatnich wiekach p.n.e., które znalazły swoje odzwierciedlenie w wielu pismach, a zwłaszcza w Księdze Jubileuszów i 1 Księdze Henocha, orędujących za kalendarzem słonecznym,
  ktory różni się znacząco od kalendarza księżycowego,
  zaakceptowanego przez główny nurt judaizmu po niewoli babilońskiej.

  W kalendarzu księżycowym początek każdego miesiąca był wyznaczany przez pojawienie się no¬ wego księżyca: każdy miesiąc księżycowy miał 29 lub 30 dni, tak że cały rok liczył 354 dni. Natomiast kalendarz słoneczny, aktywnie promowany przez Księgę Jubileuszów i inne dzieła, charakteryzował się idealną regularnością, z czterema trzymiesięcznymi porami roku, każdy miesiąc miał dokładnie 30 dni.

  Jednak z tego powodu, że 12 miesięcy po 30 dni dawało w sumie tylko 360 dni, dodawano dodatkowy dzień po każdej porze roku, ale nie wliczono go jako część któregoś z miesięcy. Cały rok kalendarzowy składał się wtedy z 364 dni, podzielonych przez świętą liczbę siedem na dokładnie 52 tygodnie. W praktyce ten kalendarz pozostawał w tyle za corocznymi ruchami słońca (rzeczywisty rok księżycowy ma 365,25 dni), ale nie jest jasne, czy Księga Jubileuszów była świadoma tego problemu. Autor otwarcie potępia zwolenników oficjalnego żydowskiego kalendarza księżycowego jako odstępców, trzymających się „świąt pogan” – może jest to aluzja do faktu, że po niewoli babilońskiej coraz częściej posługiwano się babilońskimi nazwami miesięcy. Dla księgi kalendarz słoneczny był pierwotną Z Księgi Jubileuszów, Rdz. 3,21.23 Pan uczynił ubiory ze skóry i ubrał ich, i wygnał z ogrodu Eden… Tego dnia zwierzęta, bydło i ptactwo, i wszystko, co chodzi i porusza się, przestało mówić, przedtem natomiast one wszystkie porozumiewały się jedną mową i jednym językiem. On wyprowadził z ogrodu Eden wszelkie ciało, które się tam znajdowało
  …”
  bardzo ciekawe…

 14. Kochani!!!
  jaka …historia!!!
  tak na prawdę to my nie wiemy co było 100 lat temu…
  ok! wykopaliska i dowody materialne trochę mówią nam o ostatnich kilkaset lat ale reszta…?
  Jak jej nie odkopiemy to Słowianie dalej z gołymi dupami po buszu będą latac do Mieszka I – choć to obrzydliwe kłamstwo!!!
  nie zastanawialiście się dlaczego rzymianie nigdy tu nie weszli???
  ale dam wam inny materiał do rozwagi… bo matrix trzyma nas nogami i rękami…

  cytat;
  „Wydaje się to nieprawdopodobne by 3 wieki z dziejów ludzkości zniknęło niczym wchłonięte przez czarną dziurę. Rok 614 i tuz po 31 grudnia następuje nie 1 stycznia 615 roku ale rok 911. Tak, rok 911 dobrze widzicie. Tak zwana hipoteza czasu widmowego zakłada, że całe 297 lat to czysta fikcja. Aby tak się stało wynajęto do tego cudownego planu rzesze zakonników skrybów na zlecenie cesarza Ottona III oraz papieża Sylwestra II. To ta wielka armia pisarzy miała wymyśleć wojny, zawierane pokoje, wyprawy badawcze a przede wszystkim postacie dla całej Europy w tym najbardziej znaną jaką był Karol Wielki, twórca pierwszego zachodniego imperium po upadku cesarstwa rzymskiego.”
  .
  Czy tak było? Wiele wskazuje że dziś nie mamy 2015 roku lecz 1718. Coraz większa ilość prawdziwych naukowców-badaczy historii zaczyna widzieć w tej teorii prawdę i największe fałszerstwo w historii ludzkości.

  Otton chciał zostać cesarzem nowego tysiąclecia, nowej ery państwa chrześcijańskiego, ale niestety żył w okresie przed rokiem 700. Dlatego wymyślił sobie 300 lat dzięki czemu stał się cesarzem roku 1000,”……………………………

  http://innemedium.pl/wiadomosc/najwieksze-klamstwa-w-historii-ziemi?page=1

  wspomnę tylko że to nie jest jedyne kłamstwo Historii

  już dawno pisaliśmy o kradzieży dłuższego okresu czasu – cóż to dla panów świata… dziś nie możemy dojść współczesnej prawdy bo nam telewizja kłamie co chce a 300 lat temu gdy nie było żadnej informacji… a jak ktoś prowadził kroniki to się paliło całe tony dokumentacji i całe biblioteki!!!

  Robili co chcieli a historie pisali sługasy WN a i ona sama…

  • Na początek tabela rozkodowująca pismo runiczne

   Teraz znany nam diagram

   Tłumaczenie większości tekstu.

   Punkt 3 (z czego zbudowane jest szkło nieba)

   POLECAM POCZYTAĆ
   https://dmr44blog.wordpress.com/2014/07/14/wewnetrzna-ziemia-pismo-runiczne-na-niemieckich-rysunkach/

   • Tutaj pod tym komentarzem należy się trochę wyjaśnień. Rozszyfrowane przeze mnie diagramy dotyczą pisma runicznego stworzonego prawdopodobnie na potrzeby organizacji Ahnenerbe lub wcześniejszej Thule. Pismo runiczne słowiańskie używane na terenach zachodnich było trochę inne ale wiele symboli jest spójnych.
    Rozkodowałem to pismo ponieważ nikomu w internecie tego się nie udało a ciekawiło mnie co jest tam napisane. Nie przetłumaczyłem całego tekstu bo nie miałem już na to czasu. Ale podałem wszystko co potrzebne aby przetłumaczyć resztę.
    Chciał bym nadmienić, że grecy to naród wywodzący się z ludów słowiańskich czyli nasi bracia. Coraz więcej pojawia się na ten temat informacji z dowodami. Np. Trojanie to Słowianie wyznawcy Boga Trojana znanego u nas Jako Trzygłów a na terenach Rosji Trygław lub Strybog ( S-Try-Bog u nas Strzybóg S-Trzy-Bóg) mamy tutaj Tryznę znana w chrześcijaństwie jako Trójcę Święta. Najważnieszym Bogiem słowiańszczyzny był Jesse ( Jezus) znany dzisiaj jako Świętowit lub Światowid. Ten fakt jest skrzętnie ukrywany przez kościół katolicki.
    Wracając do pisma słowiańskiego … Pisownia Sowińska nie była usystematyzowana pisano od lewej do prawej i na odwrót, czasem część liter napisana była jako odbicie w lustrze.

    Ponizej spostrzeżenia Piotra Czarkowskiego odnośnie tworzenia słów słowiańskich

    https://books.google.pl/books?id=zkc_AQAAMAAJ&pg=PA3&dq=piotr+czarkowski+mównictwo&hl=pl&sa=X&ei=P-E3VfuwNJbxaL36gegP&ved=0CB8Q6AEwAA#v=onepage&q=piotr%20czarkowski%20m%C3%B3wnictwo&f=false

 15. https://bialczynski.wordpress.com/2015/04/19/wiki-o-wywodzie-iedynowlasnego-panstwa-czyli-klamstwo/

  Adam Smoliński said, on 21 Kwiecień 2015 at 0:03
  „Przykro mi Mezamir, ale to było właśnie w 2007 r. Panowie przyszli na wesele, a w trakcie wywiązała się rozmowa ponieważ zapytali skąd jestem. Nie wypadało pytać o nazwiska. Wiedziałem tylko napewno, że są Braminami zaproszonymi. Jeden z gości mi to powiedział, no i widziałem z jakim szacunkiem do nich się odnoszą.
  Kiedy powiedziałem, że jestem Słowianinem z Polski, to się zaczęło, nie dali mi spokoju. Od razu powiedzieli, że jestem Aria. Ponieważ sporo wiedziałem na temat Indii oraz religii, rozmowa trwała długo.
  Niestety namiarów nie mam, nie przyszło mi do głowy, że warto je mieć.”

 16. Naprawdę strona super!!! polecam:
  https://dmr44blog.wordpress.com/

 17. Taka mała dygresja dotycząca problemu czy Słowianie byli bałwochwalcami czy nie?

  Wszystko wskazuje na to, że Słowianie wierzyli w jednego najwyższego Stwórcę, a cała rzesza bożków mniejszych opiekunów domostw, siewów, czy żniw można porównać do świętych, patronów i proroków w wierze chrześcijańskiej gdzie mamy św. Mikołaja, św. Bartłomieja , św.Krzysztofa, św. Jerzego itd. tak też mamy w słowiańszczyźnie, Marzannę, Ładę, Jarowita, itd.
  Słowiańszczyzna nie używała sformułowania święty tylko bogowie mniejsi ( Grecy nazywali ich półbogami) ale sens jest ten sam co w wierze chrześcijańskiej. Część nazw bóstw słowiańskich została spisana przez kronikarzy chrześcijańskich przede wszystkim niemieckich, nazwy zostały niejednokrotnie przekręcone a znaczenie danego bóstwa zinterpretowane domyślnie lub źle. Przy usystematyzowaniu bóstw słowiańskich jest jeszcze wiele pracy, mimo że powstało sporo diagramów przedstawiających panteon bóstw słowiańskich np. można taki znaleźć na blogu Czesława Białczyńskiego ale uważam, że ten i temu podobne usystematyzowania będą jeszcze wielokrotnie zmieniane ponieważ może być wiele bóstw z których każdy może tam występować pod wieloma różnymi nazwami.

  Proszę przeczytać co o wierze Sarmatów pisze ksiądz Łukaszewicz. (plik ma 81 MB więc długo się otwiera, po otwarciu proponuję ściągnąć go do swojego komputera)
  https://dmr44blog.files.wordpress.com/2015/04/sarmacja-lechia-polska-m-w-c582ukaszewicz.pdf

  Rodzimowiercy opisują Stwórcę tak:

  https://bialczynski.wordpress.com/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/dzieje/winicjusz-kossakowski-takie-sobie-gadanie/czy-slowianie-zmienili-boga-w-czasie-chrystianizacji/

  Rodzimowiercy mojej hipotezy i odkryć, że chrześcijaństwo ma swoje korzenie w wierze słowiańskiej nie może przełknąć. Niestety grzebanie w starych książkach i coraz to nowe odkrycia ukazujące się w internecie coraz bardziej łączą te wiary ze sobą. Zachęcam wszystkich do poszukiwań w tym kierunku tym bardziej obecna oficjalna nauka jakby od tego uciekała jak były miała się tym poparzyć.

  • No to mamy kolejny temat rzeka 🙂 , ja sie chwilowo wypinam do nastepnego tematu czyli nowej chronologii , bo już to było na blogu , ale film był po rosyjsku i mialem go przetłumaczyć. Jednak inne tematy przebiły i jak dotąd tego nie zrobiłem , ale temat sie znów wynurzył. 🙂 . W PL necie nie ma tłumaczenia tego filmu i ja się podjąłem tego i obecnie jestem na etapie tłumaczenia 1 czesci z 4 -rech . Pierwsza częśc bedzie miała około 25 minut a całość filmu to 1 godzina i 33 minuty. Musiałem to podzielic bo tłumaczenie jest bardzo pracochłonne. Pierwsza część pojawi sie za troche , bo to nie tylko tlumaczenie ale tez wklejanie napisów i stosowna obróbka . Kiedyś ten film już oglądałem to wylot z butów gwarantowany 🙂 . Od razu powiem : minimum 1000 lat dodano do naszej historii 🙂 , nawet pierwsza częśc bedzie odlotowa 🙂

   • Czekam Mariusz z niecierpliwością na filmy 😉

   • A widziałeś to: https://treborok.wordpress.com/wojny-termojadrowe-na-ziemi/ hipoteza wojen termojądrowych w 13-15 w. Wiele ciekawych rzeczy rozważa się w rosyjskojęzycznym necie. Super, że są ludzie którzy to tłumaczą.

   • Kalebie: wiesz co jest najciekawsze z tego ?, pytanie zasadnicze: dlaczego nie przetlumaczyli Nowej Chronologii 🙂 , był jakiś problem? 🙂 co z tego ze wiele innych filmów przetlumaczyli a tego tematu ktory wysadza wszystko nie przetłumaczyli ? , ja to robie teraz , chociaż ogladalem ten fim dawno , to teraz wylapuje takie detale że „buty wyrywa” 🙂 . Dobrze że tłumaczą, ok , ale co im nie pasiło w tej Nowej Chronologii? , ja wiem co 🙂 , NCH wyrzyna to datowanie , na ktorym opierają się zwolennicy inetrnetowej słowiańszczyzny, taki wniosek się nasuwa na razie . Ale nic , zobaczymy film i napewno dojdziemy do odpowiedznich wniosków. 🙂

  • Podpisuję się pod stwierdzeniem że Słowianie nie byli bałwochwalcami.
   Wystarczy popatrzeć po wykopaliskach pochówków żeby zobaczyć co czcili :

   Wszędzie krzyż opisany w kole
   Pozdrawiam

   Szacunek za pracę w tłumaczeniu pisma runicznego – bbcpoland

 18. Ten człek, Paweł Szydłowski ,poszukiwacz i amatorski historyk ,odkrywa biblijne słowiańskie korzenie.
  Może on wydawac sie nieco niepoważny i wyraża się w sposób chaotyczny,to mimo tego wart jest przekaz jakim dysponuje.

  Jest w tym wywiadzie wiele kontrowersji, co też dodaje nowego wglądu w osąd prawdziwości tekstów biblijnych.Mędzy innymi ten gość odróżnia Chrystusa ST od Jezusa NT nazywajac go żydowskim rabinem a nie prawdziwym Bogiem-Światłością. Zresztą ..zobaczcie sami.

  Jan jednakowóż w Apokalipsie opisuje prawdziwego Boga ,co daje świadectwo o prawdziwym ISA.

 19. Ściągnąłem sobie Pawełka na dysk programem aTube Catcher stąd: https://www.youtube.com/watch?v=TpC9immhDtc Trochę chaotycznie mówi, wiadomo na żywo, ale warto obejrzeć. Wiecie co wam powiem? Każdy mówi że nie jest prorokiem, a ja jestem 🙂 I prorokuję, że my wszyscy staniemy się ateistami. To tylko kwestia czasu. A wiecie dlaczego? Bo poszukujemy prawdy i kierujemy się umysłem, a biblia tego nie lubi, oto dowód: Księga Przysłów 3:5 „Zaufaj Panu z całego swojego serca i nie polegaj na własnym rozumie!” I wiecie co jeszcze wam powiem? Ludzie nie boją się piekła czy utraty wiary. Boją się tego, że stracili tyle lat, pieniędzy, karier, czy jeszcze czegoś tam, wierząc w brednie. Był kiedyś na forum taki napaleniec apokalipsowy o nicku „Lucyfer” – Mołoń miał na nazwisko – ciągle wieszczył że już koniec świata, aż w końcu umarł i taki to był koniec świata dla niego. Teraz thewordwatcher czując że już bliżej niż dalej do końca życia, to też na siłę chce końca świata, albo chociaż jakieś małe porwanko na komecie na antarktydę. Ale niestety, żadnego porwanka nie będzie 😦

  • Szogunie : wywaliłeś temat o którym miałem napisać, ale nie było okazji a teraz jest . 🙂 Juz do mnie dochodzą sygnały , że niektórzy boją się czytać Bibli, bo po po tym, co tu sie pisze , a „zaorywa się” wszystko 🙂 nie są pewni co jest prawdą a co kłamstwem. Troche już o tym pisałem tutaj:
   https://redoctobermsz.wordpress.com/2015/03/31/kim-jest-nierzadnica-babilon-wielki-cz-2-3/comment-page-1/#comment-5411

   Tu zwrócimy uwagę na ten werset , ktory jest sprzeczny z Przysłow 3:5,6 ,

   Daniela 12:10
   (10) Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie. Żaden bezbożny nie będzie miał poznania. lecz roztropni będą mieli poznanie.

   Czyli mamy sprzeczność: jeden werset mowi zaufaj calym sercem jak by rozumu nie mialo być, a drugi podkreśla że zrozumienie jest domeną roztropnych czyli rozumnych 🙂

   Mało tego: w tym wersecie z Daniela jest jeszcze jedna mysl: kwestia zrozumienia , nie bedzie taka prosta jak wielu sobie wyobraża.

   Czyli mamy wniosek , co do wersetów to musimy z nimi postepowac ostrożnie bo Stary Testament w wersji LXX , czy Tekstów Masoreckich , to nic innego jak żydowska mieszanina prawdy i kłamstwa , ktore powstało na wedyjskim Słowiańskim „kopycie” , a to co mamy zwane Biblia , należy weryfikowac Objawieniem .

   Werset z Przysłow 3:5,6 o tym zaufaniu calym sercem , to zawsze wydawal mi sie trefny z podstawowego powodu: kiedy byłem SJ , to akurat ten werset był przypominany na okrągło i wykorzystanie jego miało jeden cel: masz wierzyć sercem i mieć zaufanie do Boga w formie jego ziemskiej organizacji , ktorą oni sobie uzurpowali ze ona nią jest.

   Najbardziej kontrowersyjnym jednak wydaje się ten zwrot ” nie polegaj na swoim zrozumieniu” , tak jak by rozum , dzieku ktoremu mozesz sprawdzic danego „proroka”/religię nie istniał , a przecież każdy ma obowiazek sprawdzać czy w necie ktoś nie popycha pierdół , w ktore masę ludzi wierzy. Objawienie 22:15

   Tak jak z tymi co chcą lecieć na komecie na Antarktydę ( daleko nie mają ) 🙂 , albo że diabła wyrzucono z nieba 3 lata temu 🙂 , .

   Tzw. „prorocwa czasowe” to nic innego jak cecha charakterystyczna chwastów , ktore nawet jak się nie spełnia to użyteczni durnie dalej beda trwać w kłamstwie czekając na kolejne , na zasadzie „a nóż widelec tym razem sie spełni” 🙂

   Powstaje pytanie , po co są tzw. „proroctwa czasowe” ? , odpowiedz jest prosta : by utrzymać użytecznych durni w dyscyplinie i gotowosci . Jedni robia to przez religie a drudzy przez fora internetowe .

   A najciekawsze : z czego zawsze słyneli Świadkowie Jehowy? , własnie z proroctw czasowych 🙂 , jest takie przysłowie ,’ „nie daleko pada jabłoko od jabłoni” 🙂

   dlatego byli Swiadkowie Jehowy w necie też słyną z prorocw czasowych 🙂 , to sie nie ma co dziwić ,ze wybierają się na Antarktydę/porwanie 🙂 i to w dodatku na komecie 🙂 , jest lepszy numer : to porwanie ma byc w ciuchach czy bez ? 🙂 🙂 🙂

   Dzisiaj modne jest tzw. „wielkie otwarcie wrót” i nawet co niektorzy w swoich audycjach internetowych , zapowiadają że bedzie to nuklearna zagłada i jako pierwsi będa biegli do grzyba atomowego 🙂 , widzicie jaki to jest stopień paranoi ? 🙂

   Dlatego ateizm , nie jest grozny 🙂

 20. Święte słowa!!!

  SHOGUN masz wyjątkową rację !
  podpisuję się pod tym dwiema rękami!!!

  Zapominanie o mocy stwórcy i wyciskanie prawdy na siłę – jeszcze nikomu się nie udało!
  Podważanie proroctw i proroków, kiedy takie ilości z nich spełniły się już w przeszłości – jest zbytnim rozpędzeniem. A ilu z Was pyta BOGA o prawdę?
  Ile zaufało mu bezgranicznie?

  Wiemy z biblii, że szatan zakłamał i zwiódł cały świat!!!
  Wiemy też że ci którzy słuchali fałszywych proroków = poginęli wraz z nimi!

  Dziś jedynie świat i piękno przyrody świadczą prawdę o BOgu, przyglądajmy się proroctwom i czekajmy na zniszczenie NIerządnicy!
  jak można czekać na porwanie które było w I wieku i w ogóle nas nie dotyczy – chciałam zauważyć ze Detektyw prawdy i Henio prorokowali to z konkretną datą – mieli już około miesiąca temu być porwani… Henio świadczył również że szatan był wyrzucony z nieba jakieś 3 lata temu i kupę bzdur bez pokrycia ma na swoim kącie…

  Ich proroctwo się nie spełniło i się nie spełni – bo zamiast doczytywać się prawdy z objawienia – na siłe tworzą swoją …

  teraz sprawdźcie; co BÓg mówi o takich proroctwach których proroctwo się nie spełniło!!!

  – mówi że mówią nie w Jego imienia – i wysyła na śmierć!!!

  Naszą sprawą jest zrozumienie proroctwa już danego a nie tworzenie nowych.

  Ja nie wyjdę poza biblię, no chyba że apokryfem!

 21. Widzę Mariusz, że gdy ktoś na blogu wyraża jakąś wątpliwość co do tekstu w Biblii ty jesteś pierwszy do wyrzucania całego tekstu 😀 tak więc sam należysz do grona osób, które boją się czytać Biblię :D. Zawsze dobrze jest właśnie samemu trochę ‚powęszyć’ – jak to wspomniałeś ‚sprawdzać proroków’ :).
  Na studiach podczas praktyk mieliśmy fajne powiedzonko ‚nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu’ 😀 :D.

  Werset z księgi Przysłów neguje rozum całkowicie? Zwróćcie uwagę na wspomnianych już ateistów, albo wszelkich guru – tak jak już wspomnieliście, m.in. Szogun (chodź Szogunie 🙂 ), że całkowicie polegają na swoich pomysłach (rozumie), zamiast polegać na Bogu – posiadanie rozumu, to nie to samo co bycie rozumnym/roztropnym :).

  „Ich proroctwo się nie spełniło i się nie spełni – bo zamiast doczytywać się prawdy z objawienia – na siłe tworzą swoją …”
  Dokładnie tak Estero! pod tobą się mogę podpisać ;).

  W toku naszych artykułów o hermetyźmie i lekturze książki przytoczonej w artykule o Koperniku mam podejrzenie, że księga Przysłów została spisana przez Salomona po jego odrzuceniu Boga i przejściu na pogaństwo – wszak to Salomonowi przypisuje się wiele z dzisiejszych praktyk i symboli magicznych (np. heksagram), nie zdziwiłbym się gdyby Kabała bazowała na jego pomysłach.

  Skąd podejrzenie moglibyście zapytać – stąd, że tekst tej księgi ma znamiona tekstu hermetycznego – mędrzec przekazuje nauki wtajemniczonej osobie, ale mają charakter bardzo ogólny. Czytając tą księgę zawsze miałem odczucie jej oderwania od Biblii jak np. podczas lektury ewangelii synoptycznych – oczywiste porady jak ‚nie przejmuj się jutrem’ albo ‚Bóg troszczy się o was bardziej niż o zwierzęta’ – to wszystko można samemu wywnioskować z lektury Biblii, historii Narodu Wybranego, nie trzeba żadnego ‚tłumacza’ do prostych wyjaśnień :D.

  Z góry uprzedzam, że to tylko podejrzenie, nie zapędzajcie się do kwalifikowania tej księgi jako niebiblijnej tylko dlatego, że wam to ‚pasuje’.

 22. Elar nie z sympatii a ze zwykłej sprawiedliwości; potwierdzę Twoje „podejrzenia” co do Salomona i jego księgi. MYślę, że nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Nadmienię jeszcze, że jest więcej prawdy i sprawiedliwości i mądrości w wielu apokryfach starego testamentu niż u Salomona…

  Mam jednak uwagę co do zrozumienia o którym pisze Mariusz;

  Zrozumienie o jakim mówisz jest opisane w ks. Daniela;

  Jednak i daniel pomimo[takich cech;

  Dn 5:12 bg „Dlatego, iż duch obfity, i umiejętność, i zrozumienie, wykładanie snów, i objawienie zagadek, i rozwiązanie rzeczy trudnych znalazły się przy Danielu,

  oraz tego, że Daniel był prawy, sprawiedliwy i nieugięty w trwaniu w Bogu i jego Słowie. Jednak Daniel nie mógł otrzymać zrozumienia dopóki księga była zapieczętowana… jak na zapieczętowaną na 70 tyg. księgę to dostał ogrom informacji od Isusa i anioła ale należy pamiętać, że Apokalipsa jest księgą nie zapieczętowaną.

  Ps 119:169 bp ” Niech me wołanie dotrze, Jahwe, przed Twoje oblicze, daj mi zrozumienie według słowa Twego.”

  Zarówno Daniel, Dawid jak i inni słudzy Boga wiedzieli, że prawdziwe poznanie pochodzi i przychodzi tylko od Boga. Jednak błaganie Boga o poznanie i zrozumienie jedynie przynosi skutek!!

  CZy TY prosisz Boga o poznanie? Czy jesteś przekonany że wszystko co dzieje się na świecie i co ma się wypełnić jest pod zupełną kontrolą Bożą? Czy prosisz Boga o zrozumienie proroctw a zwłaszcza Apokalipsy?

  Jak wiemy Daniel modlił się o poznanie i zrozumienie dniami i nocami, bywało, że omdlewał od zastanawiania się nad zrozumieniem i nie mógł spać. Tak Bardzo pragnął poznania Prawd Boga i poznania proroctw. Prócz tego Daniel rozczytywał się w proroctwach i tak czytając rozważał proroctwo Izajasza i prosił Boga o poznanie…

  Czyli mamy zbiór cech roztropnego człowieka;
  1. zupełne zawierzenie Bogu i świadomość że to Jego moc wypełnia proroctwa
  2. Modlitwa o zrozumienie i poznanie
  3. wczytywanie się w Słowo Boga i sprawiedliwy osąd – wczytywanie się w proroków.
  4. Trzymanie się proroctw…
  dlaczego?

  Dn 12:4 bp „A ty, Danielu trzymaj w tajemnicy [te] słowa, zapieczętuj księgę aż do końca czasu. Wielu będzie szukać i wzrośnie poznanie.”

  Daniel dostaje pewne wyjaśnienia proroctwa jakie otrzymał – miał je zapieczętować do końca – czyli co? to proroctwo ale na końcu wielu ludzi co miało robić?
  miało szukać?
  czego?
  szukać tego w proroctwie czego wcześniej szukał Daniel zrozumienia i dopasowania do czasoprzestrzeni.
  to szukanie miało spowodować wzrost poznania!

  Poznanie nie dostaje sprawiedliwy człowiek w pakiecie zbawienia- tu trzeba jeszcze trzymać się słowa i szukać!

  Poznawanie- to proces, jak wiemy Daniel też nie miał danego wszystkiego od początku…

  Dn 12:10 bw „Wielu będzie oczyszczonych, wybielonych i wypławionych, lecz bezbożni będą postępować bezbożnie.

  bezbożność tak jak prawość rodzić będzie owoc- dlatego nie miejcie mi za złe, że nie będę czytać nawet art. ludzi, którzy są katolikami i na klęczkach czczą drewnianych i glinianych Bogów.
  bo jeśli nie mają podstawowego poznania co do bałwochwalstwa to jakie mogą mieć poznanie co do proroctw…?

  „Żaden bezbożny nie będzie miał poznania. lecz roztropni będą mieli poznanie.”

  Mi 6:9 bg „…ale roztropny sam się ogląda na imię twoje, o Boże!) Słuchajcież o rózdze, i kto ją postanowił.”

  roztropny – to też człowiek dziłający z namysłem, opanowaniem i zdający sobie sprawę, że słowo ma ogromna moc!
  dlatego nie ma mowy o tym by wrzucać dla czytaczy każde info w pośpiechu i bez gruntownego zastanowienia się. Biblia mówi że roztropny czasem musi milczeć … dać sobie czas na gruntowne zbadanie sprawy. Nie wolno krzyczeć w niebogłosy, bo coś tam przeczytaliśmy na innym blogu. Ale można to i owszem wsadzić do rozpatrzenia i analizowania. By się zastanowić i sprawdzić ale nie wydawać od razu wyroki…

  Dn 9:23 bw „Gdy zacząłeś zanosić błaganie, wyszło słowo, a ja przyszedłem, aby ci je oznajmić, bo jesteś bardzo miły; uważaj więc na słowo i zrozum widzenia!”

  Na pewno należ błagać Boga o poznanie…i być Bogu miłym!

 23. Jedno pytanie zastanawia mnie. Bóg Stwórca stwarza niebo i ziemie. Umieszcza ciała niebieskie które krążą z dokładnością do ułamka sekundy nad naszymi głowami. Stwarza rzeczy o których jeszcze nie mamy pojęcia. Aż tu nagle, jakaś grupa ludzi postanawia zbudować wieżę. Bóg widząc tą stertę kamieni „wymięka” przylatuje w wielkim strachu na obłoku, poraża wszystkich i nie mogą się już dogadać… rozchodzą niepocieszeni. Zupełnie ale to w ogóle nie klei mi się ta historia. Mam wrażenie, że to jakaś symboliczna bajeczka. Skoro ludzie budowali tą wieżę to czy zagrażali tak bardzo Bogu-Stwórcy?
  „(1) Cała ziemia miała jeden język i jednakowe słowa. (2) Podczas swojej wędrówki ze wschodu znaleźli równinę w kraju Synear i tam się osiedlili. (3) I mówili jeden do drugiego: Nuże, wyrabiajmy cegłę i wypalajmy ją w ogniu! I używali cegły zamiast kamienia, a smoły zamiast zaprawy. (4) Potem rzekli: Nuże, zbudujmy sobie miasto i wieżę, której szczyt sięgałby aż do nieba, i uczyńmy sobie imię, abyśmy nie rozproszyli się po całej ziemi! (5) Wtedy zstąpił Pan, aby zobaczyć miasto i wieżę, które budowali ludzie. (6) I rzekł Pan: Oto jeden lud i wszyscy mają jeden język, a to dopiero początek ich dzieła. Teraz już dla nich nic nie będzie niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. (7) Przeto zstąpmy tam i pomieszajmy ich język, aby nikt nie rozumiał języka drugiego!”
  No i kolejna kwestia Bóg nie schodzi sam! „zstąpmy tam i pomieszajmy ich język”! Dalej ludzie po co to robili? „i uczyńmy sobie imię, abyśmy nie rozproszyli się po całej ziemi!” Chcieli mieć imię(?) oraz chcieli zapobiec rozproszeniu! Dlaczego? To imię to zagadka ale dlaczego ludzie nie chcieli żyć w rozproszeniu, chcieli żyć ze sobą razem. Ile miałaby mieć wieża ułożonych wypalonych cegieł aby sięgnąć nieba? 1 km, 10 km, 100 km? Co by to dało?
  Dla mnie, zgaduje, są dwie wersje: pierwsza to coś było na rzeczy ale tak to przekształcono, że jest więcej wątpliwości niż faktycznego przekazu. Dwa: Babel nie istniał nigdy. To symbolika bardzo popularna (np. UE) symbolizująca: będziemy jak Bóg (Bogowie), kiedyś się nie udało ale prace cały czas trwają.

 24. ja tu głównie nawiązalem do filmu pawła szydłowskiego, dajcie jeden dowód w jego chaotycznej wypowiedzi- związanej z tym ze mówił do tysiecy ludzi na żywo – ze nie mówił prawdy, Elar po co sie rzucasz, tak nie bylo jak pisze bog kaza nie zabijajaj a potem i dz i zabijaj kanaanejczykow, czy tak nie bylo?chrystus mowi nie przyszedlem zmienic prawa a le zmienia
  tak nie jest? bedziesz nienawidzil swego wroga versus kochaj swego wroga i daj sie zabic, szesc bedziesz robil kontra ptaki niebieskie nie sieja i orza to ty tez nie rob
  , moglbym cie tu tysacami cytatow zasypac, ale licze na twoje zrozumienie, ze bedziesz ateistą 🙂

  • Problem jest głębszy! dość chaotycznie napisałeś swój komentarz ale myślę, że Cie zrozumiałam.
   Chrystus nigdy w niczym nie zmienił prawa Bożego- ale je potwierdził i podniósł Ojca do chwały.
   Musicie zrozumieć że te idiotyzmy i zarzucanie Mesjaszowi dwulicowości i zachowania niespójnego ze sobą itd. nie wynika z zachowania Isusa czy z jego słów.

   Wynika z tego, że kłamliwa BESTIA wcisnęła ludziom pisma apokryficzne w żaden sposób nie autoryzowane przez Boga i CI którzy dale swój zgniły owoc i udowodnili że służą diabłu z całego serca wcisnęli nam że to co oni uznali za natchnione – nim jest!
   A jakim prawem???
   Kto dał prawo tym mordercom i bałwochwalcom decydować o tym co jest słowem Boga???
   a co nadto wycinali i wykreślali nawet z tego co uznali za Słowo Boga to co im nie pasiło…

   a gdzie ludzie mają rozum by dać sobie takie ohydne brednie wciskać?

   Dlaczego nikt nie słucha słów Boga który mówi że wszystko oddał pod osąd?!
   oddał pod osąd i to słowo i proroków i samego Siebie!!!
   dlaczego kiedy stwierdzacie takie niezgodności w biblii” nie zadacie sobie pytania- czy to pochodzi od BOga?
   skoro jest w konflikcie z jego prawem i sprawiedliwością?
   dlaczego prędzej uznajecie że to Chrystus zakłamał i zaprzeczał sobie…?
   zamiast powiedzieć sobie – KUrcze z tymi synoptykami coś jest nie tak?
   Bóg się nie zmienia i nie podlega ewolucji – nie zmienia prawa i kazał kamieniować fałszywych proroków!!!
   Ukamieniujcie te synoptyki i Lity Pawła i dzieje Ap. bo to to „chrześcijańska” – Pawłowa ściema i nic nie ma wspólnego z PRAWYM I SPAWIEDLIWYM BOGIEM i z Jego Synem który nie mówił od siebie a tylko to co mu Ojciec kazał!

   Mesjasz nigdy nie powiedział tych słów które mu przypisują te kłamliwe dranie.

   Polecam – wyciąć z umysłu wszystkie ewangelie a czytać jedynie przez pewien okres Jana (choć i tam sa pewne małe kłamstewka i świadectwo samego siebie – czyli Chrystusa – to znaczy Apokalipsę !!!
   porównaj czy Apokaliptyczny i Janowy Mesjasz jest tym samym którego „sprzedaje się ” w synoptykach i w innych antychrystycznych księgach!
   I przeproście Zbawiciela żeście zwątpili i swoją niewiedzą i niezrozumieniem obrażali Boga.

   A ateizm jest kolejną jego obrazą!

   • Estero, pisałem wtedy posta o 2 w nocy zmęczony, teraz jest 17 po południu to trochę mniej chaotycznie spróbuję napisać i oczywiście że przeprosimy Zbawiciela jeśli będą dowody istnienia jego jak i Boga Ojca. Zaratustra, perski prorok żyjący na przełomie VI/V w p.n.e. – nota bene który spotkał świetlistą postać która mu przekazała nauki – twierdził że są trzy stopnie rozwoju duchowego i przedstawił je jako: wielbłąd, lew i dziecko. Najniższą formą jest wielbłąd, który nie ma własnej woli, można mu pociskać każdy kit, potrzebuje kogoś kto by go obciążał i poganiał i tak dalej, słowem bezmyślna istota. A my chyba poszukujemy prawdy. Jezus/Isus, jeśli w ogóle istniał – choć nie ma żadnych historycznych zapisków żyjących wówczas historyków, ani żadnych dokumentów z rzekomego procesu jak i u namiestnika rzymskiego tak i u rzekomej naradzie Sanhedrynu, dziwne jest też to, że w najbardziej buntowniczej prowincji rzymskiej jaką była Judea, ktoś taki jak Isus sobie chodzi z tysięcznymi tłumami w te i we wte, i nie niepokoi to w ogóle Rzymian i nie podejrzewają żadnych okazji do potencjalnego buntu. I teraz, załóżmy czysto hipotetycznie, że Bóg dbał o swoje Pismo Święte i sprawił że na spotkaniach „siedemdziesięciu” jak i „konstantyńskim” szło wszystko według jego woli i kanon jest prawidłowy a ewangelie synoptyczne są prawdą. To co widzimy w takiej ewangelii? Widzimy Isusa siedzącego sobie na pustyni, którego kusi szatan. Pospekulujmy. Być może siedział tam i medytował sobie o swojej przyszłej misji, i nagle jedzie sobie jakiś handlarz wonnościami na wielbłądzie i widzi Isusa. Ma wodę, ale skończył mu się już chleb, to sobie myśli że zatrzyma się przy tym człowieku i kupi od niego trochę chleba. Zaczyna się rozmowa, i tak od słowa do słowa, Isus – podobnie jak w przypadku rozmowy z Samarytanką – daje mu do zrozumienia że jest Synem Bożym. A że handlarz myśli racjonalnie, to chce dowodu i mówi Isusowi żeby zamienił kamienie w chleb, to wtedy uwierzy, a przy okazji coś zje bo już mu burczy w brzuchu. Jaką dostaje odpowiedź? Że ma nie kusić Pana Boga. Potem Isus idzie do miasta i głosi że kusił go szatan. No niestety ale tak to wygląda. Zapytasz się wierzącego o dowody, to ci powie że to tajemnica Boża, albo żebyś nie kusił Boga 🙂 Pójdźmy dalej. Jak wiemy Isus autoryzuje Boga Starego Testamentu, powołując się na różne postacie biblijne, zatem wierzy że ST jest natchniony przez samego Boga Najwyższego. Zobaczmy jak się zachowuje ten Bóg Najwyższy i czy myśli logicznie. Mówi żeby nie zabijać, następnie każe iść i wyciąć Kanaanejczyków, mówi żeby nie sporządzać żadnej rzeczy tego co jest na górze i na dole i nie oddawać temu czci, po czym każe sporządzić arkę przymierza z czym?… z aniołami, czyli tym co jest na „górze” i oddawać temu cześć. Czy to jest racjonalne postępowanie? Albo umieszcza Słońce i Księżyc oraz gwiazdy na sklepieniu które nazywa niebem. Kopernik swoimi dowodami matematycznymi, a potem Galileusz potwierdził to też matematycznie że nie ma tam żadnego Słońca itd Mamy XXI wiek, są loty w kosmos i nikt nie mówi że na sklepieniu nieba jest jakieś słońce. A może to spisek? Może nie ma żadnych rakiet, von Braun nigdy nie istniał, samoloty, samochody, to wszystko iluzje szatańskie? Zobaczmy na Wikipedię co to jest sklepienie: „Sklepienie – w architekturze, konstrukcja budowlana o przekroju krzywoliniowym, służąca do przykrycia od góry przestrzeni pomieszczenia w budynku (w konstrukcji inżynierskiej), ograniczona murami, łękami, belkami itp. Oparta na kolumnach, filarach, arkadach.” Sklepienie jest oparte na czym? Na filarach. I tak mówi rzekomy Bóg biblijny, nota bene niedouczony: Hi 38,6 „Na czym są osadzone jej filary albo kto założył jej kamień węgielny?” Tak ludzie w epoce brązu wierzyli, mówiąc że to Bóg tak powiedział. I jak pisałem w innym poście, ludzie boją się, boją się potępienia, utraty wiary, myślenia itd. A dlaczego się boją? Jak się czyta takie teksty, że kto uwierzy będzie zbawiony a kto nie, to będzie potępiony, to nie dziwne. Albo inny przykład. Bóg tak umiłował świat (czyli rozumiem bezbożnych też), że daj swojego Syna, a potem w apokalipsie mówi że bezbożni będą potępieni. To umiłował, czy nie? Tak więc musimy mieć dowody, nasza wiara nie może być „wielbłądzia”. Jak Estero będziesz głosić Chrystusa, jak każdy Cię „zagnie”? Jak na razie, to wierzę w Boga rozumu i praw natury, czyli praw matematycznych, fizycznych itd. Co to jest, agnostycyzm? Nie wiem gdzie zajdę, może do ateizmu. Jak na razie nie ma racjonalnych dowodów, tylko jest rzekoma tajemnica i nie kuszenie Boga jako odpowiedź. A to za mało dla istoty myślącej. Nie uważasz?

  • Chcesz bazować na dawno ujawnionej już sprawie lipności tzw. ‚apostoła’ Pawła i jego ewangelii synoptycznych to proszę bardzo :D. Ja jednak dla odmiany lubię wnikać w trudny tekst żeby go zrozumieć, ale większość ludzi nie chce kiwnąć palcem i rzuca tylko cudzymi opiniami, których również nie sprawdza 😀 :D.

   Ateistą nie będę – o obłudzie i głupocie teorii ewolucji i wielkiego wybuchu pisałem wcześniej jak nie zauważyłeś 😀 :D, a co do heliocentryzmu wielokrotnie odwoływał się Mariusz, a to są sztandarowe dogmaty tej religii nazwanej ateizmem 😀 :D.
   Tak więc twoja… teoria spłynęła do rynsztoka, jak zawsze ‚papier przyjmie wszystko’, nawet najbardziej oczywiste brednie.

   • Skąd wiem że wasz bóg nie istnieje?

    1. Wiedza o początkach ludzkich cywilizacji udowadnia nam że ludzie MAJĄ W ZWYCZAJU wymyślać sobie bogów, boginie, duchy i potwory. Zabobon był obecny w każdym zamieszkałym zakątku kuli ziemskiej. To po prostu nieodłączna część naszej natury.

    Religie rozwijały się w warunkach wzajemnej izolacji (z przyczyn geograficznych) i dlatego różnią się od siebie. Bywa że drastycznie. Lecz mimo to, można w nich znaleźć wspólne schematy. To jest efekt tego, że religie opierają się na podobnych mechanizmach socjologicznych i psychologicznych. W prawie każdej religii możesz znaleźć:
    – wiarę w życie po śmierci
    – wiarę w bajki, czyli rozbudowaną mitologię (w tym mit o „stworzeniu” świata), personifikacje sił natury
    – wiarę w istnienie potężnych istot których „nie widać”, lub są w inny sposób niedostępne (nie tylko bogowie, także duchy, anioły, diabły, itp)
    – układy z bogami: „coś za coś”, czyli wiara w możliwość wynegocjowania sobie pomocy u bogów (np. w zamian za ofiarę)
    – rytuały, modlitwy, świątynie, ofiary, magiczne przedmioty, magiczne gesty, magiczne słowa, magiczna numerologia
    – kastę funkcjonariuszy religijnych: szamanów, kapłanów, mnichów, księży, pastorów, popów, imamów, rabbinów, itp.
    – wpływ na system prawny, na obyczajowość, na dzieła sztuki, na architekturę, itp.

    Wobec tych faktów stawianie żydowskiego bożka w centrum świata jest dowodem braku wyobraźni:
    – wasz bóg, którego piszecie przez duże „B”, jest tylko jednym z tłumu 2500 innych.
    – naród żydowski to tylko jeden z tysięcy innych
    – Izrael i okolice to tylko niewielki skrawek zamieszkałej powierzchni Ziemi.
    – wasz bóg jest dokładnie tak samo niewidzialny jak inni bogowie i boginie.
    – modlitwa do waszego boga daje dokładnie taki sam skutek, jak modlitwa do innych bogów i bogiń (czyli żaden).
    Brak zdolności do tej trzeźwej oceny to skutek indoktrynacji oraz moralnego szantażu (pierwsze przykazanie).

    To był argument dotyczący wszystkich religii. Teraz argumenty specyficzne dla waszego boga.

    2. Mam 100% pewności że żydowski bóg nie istnieje, bo jest ABSURDALNY.

    – absurd celu istnienia Boga
    – absurd celu stworzenia świata (100 miliardów galaktyk, po to by urządzić Big Brother’a w Izraelu)
    – absurd celu stworzenia człowieka (wg. Ks.Rodzaju Bóg potrzebował ogrodnika w rajskim ogrodzie)
    – absurd Boga faworyzującego jeden naród.
    – absurd Boga „nieśmiałego”, którego wolą jest ukrywać swoje istnienie przed większością ludzi.
    – absurd Boga „doskonałego”, który odczuwa potrzeby (np. potrzeba stworzenia świata i człowieka, potrzeba kultu i posłuszeństwa ze strony człowieka)
    – absurd Boga „doskonałego”, który sam o sobie mówi, że jest zazdrosny (Dekalog w oryginale)
    – absurd Boga „doskonałego” i „miłosiernego”, który stworzył świat w którym organizmy żywe muszą pożerać się wzajemnie by przeżyć.
    – absurd Boga „wszechmogącego”, który potrzebuje aniołów do pomocy.
    – absurd Boga „wszechmogącego”, który czegoś chce, ale jakoś mu nie wychodzi (np. rażąca niedoskonałość Pisma Św.)
    – absurd Boga „wszechmogącego”, który potrzebuje kooperacji ze strony człowieka do realizacji swoich planów (np. ucieczka Żydów z Egiptu)
    – absurd Boga „wszechwiedzącego”, który popełnia pomyłki, zmienia zdanie, a nawet negocjuje z człowiekiem (Mojżesz)
    – absurd Boga „ponadczasowego”, który zmienia zdanie na temat tego co jest dobre, a co złe (np. dopuszczalność rozwodów, traktowanie wrogów)
    – absurd Boga „wszechobecnego”, pod którego nieobecność gadający wąż spiskował z Ewą.
    – absurd Boga „kochającego” ludzi, który przygląda się biernie ich cierpieniu.
    – absurd Boga „kochającego” ludzi, który popiera ludobójstwo i niewolnictwo
    – absurd Boga „sprawiedliwego”, który zaleca karę śmierci za takie „zbrodnie” jak nieposłuszeństwo dziecka, zatajenie braku dziewictwa przed ślubem, homoseksualizm, praca w „dzień święty”, itd.
    – absurd Boga „sprawiedliwego”, który stosuje karę nieskończonych tortur.
    – absurd Boga „sprawiedliwego”, który stosuje odpowiedzialność zbiorową.
    – absurd Boga „sprawiedliwego”, który stosuje odpowiedzialność dziedziczną.
    – absurd grzechu pierworodnego (gadający wąż wyrolował „wszechwiedzącego” Boga)
    – absurd odpowiedzialności Adama i Ewy (przed rzekomym spożyciem owocu „Drzewa poznania dobra i zła” byli z definicji niepoczytalni)
    – absurd koncepcji zbawienia (słowo „zbawienie” oznacza „ocalenie”. Tylko przed czym?)
    – absurd Boga „księgowego”, który sam sobie musiał zapłacić okup.
    – absurd „konieczności” narodzin Boga jako człowieka („wszechmogący” Bóg nie mógł sprawy załatwić inaczej)
    – absurd Boga będącego „jednocześnie” człowiekiem (Bóg jest „wszechmogący”, człowiek nie)
    – absurd arytmetyczny Trójcy (3 = 1)
    – absurd genezy Szatana (sensowność buntu wobec istoty „wszechmogącej”, „wszechobecnej”, „wszechwiedzącej” itd.)
    – absurd tolerowania istnienia Szatana przez Boga (podtrzymywanie nonsensownego konfliktu przez istotę „wszechmogącą”)
    – absurd opętań ludzi przez Szatana (przyzwolenie Boga, rzekome ostrzeżenie przed Szatanem jako przesłanie dla ludzi)
    – absurd Boga kuszonego przez Szatana (Jezus kuszony na pustyni: pertraktacje z bogiem „wszechmogącym”, próba manipulacji bogiem „wszechwiedzącym”)
    – absurd Boga który oczekuje od człowieka wiary w rzeczy niewiarygodne
    – absurd Boga który oczekuje od człowieka wiary pod szantażem kary nieskończonych tortur.
    – absurd Boga który sam wybiera kto wierzy („wiara jest łaską”), ale za brak wiary karze.
    – absurd Boga który chciał się „objawić” ludziom, ale usłyszała o nim tylko garstka Żydów (Indianie na przykład musieli czekać aż do odkrycia Ameryki pod koniec 15 wieku)

    3. Mam 100% pewności że żydowski bóg nie istnieje, bo jego prymitywne cechy są ODBICIEM prymitywnej cywilizacji która go stworzyła:

    a) Odbiciem jej prymitywnej wiedzy o świecie:
    Kosmologia:
    – geocentryzm
    – ignoranckie rozróżnienie między słońcem a gwiazdami
    – niebo to „sklepienie”, a gwiazdy i planety są na nim „zawieszone”
    – gwiazdy mające pospadać na Ziemię w dzień końca świata
    – ruchoma gwiazda która „wskazała” miejsce narodzin Jezusa (absurd geometryczny)
    Geologia:
    – mit globalnego potopu
    – niewiedza o kształcie, wielkości i wieku Ziemi (Ziemia jest płaska, stoi na filarach, itp)
    Biologia:
    – opanowanie przez „złe duchy” jako przyczyna chorób (np. Jezus egzorcyzmami leczy epileptyka i trędowatego)
    – niewiedza o formach życia niewidocznych gołym okiem (np. bakterie wywołujące trąd)
    – niewiedza o gatunkach zwierząt żyjących poza okolicami Izraela (mit Arki Noego)
    – niewiedza o ewolucji (zwierzęta wyczarowane z niczego: rybki w czwartek, ptaszki w piątek)
    – elementarna niewiedza zoologiczna: np. nietoperz to rzekomo ptak

    b) Odbiciem jej prymitywnej moralności, dzisiaj zupełnie nie do zaakceptowania:
    – poparcie dla niewolnictwa
    – poparcie dla ludobójstwa
    – poparcie dla rasizmu
    – poparcie dyskryminacji kobiet
    – poparcie dyskryminacji kalek i chorych
    – poparcie kary śmierci za błahe przewinienia

    Wszystko to razem stanowi NIEZBITY dowód działania mechanizmu, którego przedstawiłem w punkcie 1. Jeśli zadamy sobie pytanie „czy to Bóg stworzył człowieka, czy to człowiek stworzył Boga?”, to w świetle powyższej wiedzy odpowiedź może być tylko jedna.

    4. Mam 100% pewności że żydowski bóg nie istnieje, bo jedyne informacje o nim pochodzą z literatury, którą należy zakwalifikować do BAJEK:

    (ćwiczenie dla czytelnika: porównaj to z Harrym Potterem)

    a) magiczne zwierzęta i rośliny:
    – gadający wąż
    – gadający krzak
    – gadający osioł
    – jednorożec (koń z pojedyńczym rogiem)
    – manna spadająca z nieba

    b) potwory:
    – wielka ryba, w której brzuchu połknięty Jonasz spędził 3 dni
    – olbrzymy Nefilim (spłodzeni przez „synów bożych” z ziemskimi kobietami)
    – Moloch
    – Behemot
    – Lewiatan
    – satyr (pół człowiek, pół kozioł)
    – bazyliszek (ang. cockatrice, skrzyżowanie koguta ze smokiem)
    – baran z siedmioma rogami i siedmioma oczami (postać Boga w dzień apokalipsy)
    – lew z sześcioma skrzydłami (towarzysz Boga w sali tronowej w Niebie)
    – siedmiogłowy smok

    c) ludzie posiadający niezwykłe właściowości:
    – ludzie żyjący 900 lat (Adam i jego rodzinka)
    – dziewica która magicznie zaszła w ciążę
    – zombie, które powstawały z grobów i rozlazły się po mieście (Jerozolima w dzień ukrzyżowania Jezusa)
    – włosy Samsona jako źródło nadludzkiej siły

    d) ludzie posiadający magiczną władzę nad siłami natury:
    – zatrzymanie słońca w ruchu, na czas bitwy
    – wpływ na losy bitwy poprzez uniesienie rąk do góry
    – rozstąpienie się morza
    – woda wypływająca ze skały po uderzeniu w nią kijem
    – chodzenie po wodzie
    – uleczenie ślepoty za pomocą błota ze śliny

    e) czary zamiany czegoś w coś innego:
    – woda zamieniona w wino
    – kij zamieniony w węża
    – kobieta zamieniona w słup soli (żona Lota)
    – Adam ulepiony z gliny

    f) inne cuda:
    – świat wyczarowany z niczego w ciągu 6 dni
    – samica gatunku homo sapiens wypączkowała z żebra zabranego samcowi.
    – globalny potop, mający za zadanie uśmiercić wszystkie lądowe formy życia.
    – drewniany statek o rozmiarach lotniskowca, zdolny pomieścić po parce zwierząt z wszystkich gatunków, wybudowany przez człowieka mającego 600 lat
    – pojedynek na czary magików egipskich z magikiem żydowskim (Izrael-Egipt 1:0)

    http://pokazywarka.pl/dfgdgfhg/

   • Shogun, Twój problem wynika z tego, ze z góry wydałeś wyrok. Mimo, że nawet ludzkie prawa każą zbadać i rozpoznać sprawę przed wydaniem wyroku.
    Nie wiem dlaczego nie znasz świeckich dowodów istnienia Mesjasza, ja znam… wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. Jezus historycznie i odnajdzie się źródła do dokumentów, które mówiły o Isusie. Owszem, może nie ma tego wiele ale może czytałeś historię żydowską i opisy historyczne zburzenia Jerozolimy… trudno by po takich wydarzeniach zasypać nas archiwami…Pisma i owszem żadne święte a opowieść o Isusie na pustyni to kompletna bzdura jakich w NT nie brakuje!
    Ale kto powiedział, że to słowo boże?
    KRK? chrześcijanie itp.?
    Po to Bóg dał człowiekowi rozum, by myślał i dziwi mnie, że ludzie czytają „zakłamany przekaz’ o kimś i natychmiast tę osobę lubią lub nie. Np. czytasz w gazecie, że jakiś celebryta zachowuje się przerażająco i od razu wyrabiasz sobie o nim opinię- nie wiedząc czy autor tego artykułu napisał prawdę czy kłamał jak świnia. I to jest szatańska propaganda a w czasach Isusa praw autorskich nie było a gdzie Isus powiedział, że po nim miała zostać jakaś książka i gdzie powiedział że ma tam być to co tam wsadzono…? a może tz. apokryfy lepiej tam pasują? a może prawdziwe księgi były tak nie na rekę Pawełkowej sekcie i innym np. żyda że wszystko popalili..?
    I tak dalej tych przykładów można mnożyć!

    Ale jeśli mowa o Bożej sprawiedliwości- postawie oraz pewnych ks. ST owszem mamy tez dużo problemów z fałszowaniem…jednak największy problem to bark zrozumienia prawodawcy – BOga, praw itd. Mówisz że Bóg zabraniał zabijać a potem sam zabijał …
    NIc mylnego… Bóg zabronił bezlitośnie mordować prawego, niewinnego- to ogromna różnica. Zabijanie zawsze było formą wyroku dla tych co dopuszczali się notorycznego łamania prawa i nie chcieli się nawrócić. I tu znów przykładów można mnożyć!

    Bog pozwolił ludziom siebie szukać, pozwolił na własny osąd i ustanowił że i On musi się trzymać nadanych przez siebie praw.
    Nigdy nie widziałam tak daleko idącej prawej postawy.

    Teraz masz czas na to by poznać Boga przez krytyczną analizę zebranych dowodów na Jego temat.
    Ale nie wolno Ci postępować bezprawnie- tz. pierw osądzić a potem szukać powierzchownych „dowodów” na ten osąd
    . Jest to działanie typu; pokaż mi człowieka a paragraf się znajdzie!!!

    Nie da się poznać Boga bez poznawania dzieła Stwórczego a każdy minimetr naszego ciała, każdy liśc na drzewie i każda myśl nasza jest świadkiem w tym procesie!

    Potem nalezy analizować dowody jakie mamy – w formie dokumentów.
    Owszem sprawa nie jest łatwa, bo przeciwnikowi Osądzanego zależało, by w tych papierach namieszać i zafałszować wszelkie dowody na jego własną winę a zależy jemu na oczernieniu Osądzanego – no cóż sądy znają takie przykłady, gdy dokumenty są fabrykowane i fałszowane a świadkowie kłamią. Ale uwierzcie dokładna analiza tego materiału pt. ST jest możliwa do przeanalizowania i nie wystarczy raz przekartkować ten dokument, nie wystarczy przeczytać dokładnie jakieś fragmenty ale należy analizować to z najgłębszą dokładnością i nagle okazuje się, że wszystko w oskarżonym – Bogu jest ok! jest prawy, jest sprawiedliwy, ma moc – i nie mówię tu o cudach, cudeńkach. Ja to potrafiłam zrobić… Mariusz potrafił poświadczyć Bożą prawdomówność na temat firmamentu nieba i wielu innych spraw dotyczących Ziemi i tz. kosmosu. Jak widać nawet z tą pracą Mariusza się nie zapoznałeś.
    Udało nam się zbadać dokumenty i poświadczyć, że ks. NT nie były z woli Boga napisane. Prócz Apokalipsy.
    Zbadaliśmy sprawę i wiemy jak często je przepisywano i dopisywano i wykreślano co chciano!
    Wiemy i poświadczamy, że obraz przedstawiony w synoptykach oraz we wszystkich tz. pismach Pawłowych to nie jest obraz prawdziwego Mesjasza – to nie jest obraz Chrystusa a raczej obraz Antychrystusa stworzony po to by rozwijać dalej szatańskie starożytne kulty i rytuały, by dale zwodzić głupich ludzi…

    Można z łatwością stwierdzić że opis tz. pięćdziesiątnicy, kuszenia Isusa i wypędzania demonów – to jedno wielkie kłamstwo. To kłamstwo prowadziło do tego że nikt już nie rozumiał po co Mesjasz w ogóle przyszedł i co było ważne w jego pobycie tu!

    a w ogóle czy ten pobyt miał miejsce?

    Dowodów jest tyle, że nie można mieć wątpliwości ale trzeba wykonać tę okropnie ciężką pracę sędziowską i zbadac z ogromną dokładnością co jest prawdą – I ja lub my tu za nikogo tego nie zrobimy… to jest praca dla każdego kto chce się osądzić co jest prawdą i tu nie można odkładać pewnych dowodów czy pism – dokumentów i mówić ; „oj ta księga taka fajna mi się zawsze podobała, te lubię to ją zostawię…
    To nie jest sprawiedliwy osąd!!!

    Sprawiedliwy osąd polega na tym by wszystko badac krytycznie; tak jak sędzia nie może być powiązany z oskarżonym, by móc zachować bezstronność!!!

    Po tej rozprawie; ja mogę ze spokojnym sumieniem potwierdzić wielkość, prawość, mądrość i miłość Boga – Bóg nie zawinił temu, że ktoś o nim kłamie i naprodukował kłamstwa i mataczy i zbiera fałszywych świadków by GO fałszywie oskarżać i pomawiać!

    Winni są ci co sporządzili takie zakłamane pisma i sądy. Wini sa ci – co tym kłamom dają wiarę i bez gruntownego zbadania pomawiają Stwórcę dalej, dodając co nieco do tamtych kłamstw kolejne!!!!

    Proszę Boga, by sprawiedliwie ich osądził!

 25. Zobaczcie jeszcze na taką rzecz, ci ludzie piszący biblie, o co ich nie zapytasz mają na wszystko odpowiedź, mówisz że nie ma Boga, to jesteś głupi (rzekł głupi w sercu swoim), powiesz że modlitwa nie działa, to ci powiedzą że się źle modlisz, ale zapytaj się ich kim są, to jeden rybakiem, drugi pasterzem, trzeci niewolnikiem, jeszcze inny alkoholikiem współżyjącym ze swoimi córkami (Lot), Noe alkoholik i tak dalej. Nie mówię że nie mamy badać gdzie leżała ziemia obiecana, czy jakimi językami mówili Słowianie. Powinniśmy to badać, to samo robią np. archeolodzy szukając przy górze Synaj śladów i udowadniają że tam w ogóle nie było tłumów, i tak dalej. Uczmy się.

  • shogun chciałam odpowiedzieć na twój poprzedni post …
   Ja też posłużę się tą wygodną metodą przeklejania informacji – (myśleć nie trzeba 😉 )

   „Mózg ludzki – super cud zdolny do wyrażania emocji, uczenia się i logicznego myslenia!

   Ludzki mózg, niesamowita tajemnica. Zaledwie parę kilogramów masy, ale masy cudu i zdumienia. Około 75 % mózgu składa się z wody i waży przeciętnie tylko 1300 do 1400 gram. Nawet cała skóra człowieka waży prawie dwa razy więcej.

   W jego części zwanej korą mózgową zawarty został wspaniały dar świadomości i naszych zmysłów; możliwości analizowania obrazów i widzenia oraz ruchu i słuchu.

   W jeszcze głębszych warstwach zlokalizowane są mechanizmy odpowiedzialne za te właściwości, które zasadniczo różnią człowieka od innych stworzeń, czyli: zdolności kreatywnego i logicznego myślenia, uczuć, emocji, marzeń oraz umiejętności mowy.

   Jeszcze głębiej położone są ośrodki odpowiedzialne za czynniki kontrolujące nasz organizm jak: oddychanie czy akcja serca. Mózg posiada niepojęte możliwości uczenia się i zapamiętywania.

   Jeden ludzki mózg posiada w sobie więcej połączeń niż cały największy system komputerowy na świecie.

   Mózg zdolny jest odczytywać i interpretować jednocześnie informacje tak z zewnątrz jak i z wewnątrz organizmu. Co sekundę mózg ludzki odbiera więcej niż 100 milionów niezależnych informacji, tak też informacje te są sortowane z szybkością 100 milionów na sekundę i tylko te najistotniejsze i potrzebne, dopuszczane są przez niego i według jego decyzji do naszej wspaniałej świadomości.

   Tylko jedna komórka mózgowa jest w stanie pomieścić 5 razy tyle informacji, co dla przykładu encyklopedia Britainca”

   Koniecznie oglądnij linki podane poniżej.

   http://wiara.us/10_przyk%C5%82ad%C3%B3w_w_przyrodzie_-_cud_ludzkiego_m%C3%B3zgu_-_ca%C5%82y_mikro_kosmos

   Reasumując – chciałam powiedzieć, że MÓZG to właśnie ten narząd który Bóg chyba tobie odebrał!!!!

   Cisną mi się na usta różne inwektywy w twoją stronę, bo zawsze mnie wkurza jak ktoś obraża tak doskonale wspaniałego Stwórcę!!!!
   Jak ktoś obraża tak potężnego BOGA!!!

   Jak ktoś jest tak ślepy i nie widzieć i nie rozumie tak potężnej mocy a w niej tej matematyki, chemii, biologii, inżynierii, technologii itd., itp…. nie znasz nawet nazw tych nauk, które zajmują się jedynie odkrywaniem Bożej doskonałości widocznej w Jego dziele stwórczym, a każda jest nadal przez człowieka zupełnie niezgłębiona…

   …sam zapewne nie umiesz nawet roweru skręcić..!?

   Jednak staję się spokojniejsza … bo wiem, że staniesz przed BOŻĄ sprawiedliwością, której kompletnie nie rozumiesz i przed BOŻĄ mocą, która zdmuchnie cię jak pył!
   Bo bez Bożej mocy nim tylko jesteś!

   • Estero, myślę że już powinniśmy zamknąć ten temat, rozpala niepotrzebne nikomu emocje:) Ja Ci coś powiem: osobiście dalej wierzę, ale wierzę wbrew logice, wbrew naukowym dowodom z dziedzin kosmologii, geologii, biologii, wierzę bo bardzo dawno temu będąc młodziutkim chłopakiem – acz już pełnoletnim – dokonałem wyboru i klamka zapadła, zmierzam już tylko w nicość śmierci z wiarą. Więc powiesz: po co się rzucam? Ano po to żeby Ci pokazać, że nasza wiara nie jest oparta na logice i dowodach. Podałaś tę stronkę z tymi rzekomymi dowodami, które już dawno darwiniści roznieśli w puch. W książce profesora Richarda Dawkinsa pt. „Bóg urojony”, profesor przytacza taką historię o kreacjoniście który w Sądzie nie miejąc już żadnych argumentów, powołał się właśnie na wić bakteryjną, ten argument jest też na tej stronce którą zapodałaś. Oczywiście Sąd powołał na biegłych naukowców darwinistów z jakiegoś tam Uniwersytetu, którzy zbili jego argumenty i gość ze wstydem wyszedł z Sądu. Piszesz, że cisną Ci się na usta różne inwektywy, a wiesz dlaczego? Bo tak reagują ludzie którzy tracą grunt pod nogami, zwłaszcza Chrześcijanie – obejrzyj filmik, zwłaszcza początek. Czy wyobrażasz sobie Chrześcijan za czasów Nerona albo czasów apokaliptycznych prześladowań którzy rzucają inwektywami? hehe 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=S0J7E5olCT4

   • Zamykając już temat ateizmu, zapomniałem wam powiedzieć, że natchnęła mnie taka myśl wczoraj. Czy prorocza? Nie wiem. Sami oceńcie:

    „Na początku świata, ludzie mieli problem z uwierzeniem Bogu. Na końcu świata, ludzie będą mieli problem z uwierzeniem w Boga.”

   • sami zobaczcie jak to człowiek „z wybuchu ewolucji” powstaje…
    to świetny aczkolwiek nie oddający dokładnej rzeczywistości film. No cóż gdy tworzy się nowe życie zostaje uruchomiona cała fabryka – potężna myśl technologiczna i kto wie jaka jeszcze by to małe życie rozwijać, budować układ nerwowy, przekazać geny, ukształtować ciało i utrzymać przy życiu.

    Naprawdę nie wiem jak człowiek może być tak ograniczony, tak pozbawiony umysłu i tak oszukany przez diabła, by znając tę moc stwórczą zaprzeczać istnieniu Boga – Inteligentnego prawego Stwórcy!!!!

  • Tu zachodzi wielkie nieporozumienie w kwestii wiary,ponieważ my nie wierzymy w boga ludzi ,lecz Boga ,który jest panem stworzenia.
   Tu także jest problem,bo zrozumienie całego stworzenia,jest dla człowieka nieosiągalne.

   W tym momencie,na arene poznania wchodzi ‚zły’ i głosi swoje nauki poznawcze,dzięki którym powstaje szereg instytutów i uniwersytetów,które promują. np. eugenikę ,filozofie życia opartą o odkrycia naukowe,która nie akceptuje słabości.
   W tym momencie powstaje instytut psychiatri ,który bada ludzkie obawy,a że każdy je ma ,czyni to nas z ich punktu widzenia ,niezdolnym do samostanowienia o sobie.
   W tym momencie powstaje ewolucja,która odwraca pojęcie doskonałości.Ludzkość była doskonała,po czym upadła,ewolucja głosi odwrotnie,ludzkość dąży do doskonałości.
   W tym momencie powstaje kult śmierci,wojny ,honor umierania za ojczyzne ,sprawę,interesy.Wywyższa się nieżyjącego bohatera,niż żyjącego człowieka,z którym można nawiązywać relacje.Życie jest nieważne,ważniejsze jest oddanie życia.
   W tym momencie nagle znamy gdzie mieszkamy,czyli w niezmiernym wszechświecie,z ogromnymi słońcami i galaktykami i układami planetarnymi.Ziemia jest tylko tego częścią.Więc i nie jest w centrum zainteresowania Bożej jaźni.Czyli,gdzie jest ten bóg?
   W tym momencie powstaje parę zrzeszonych korporacji,których celem i narzędziem działania jest lichwa i dług,by wymóc na ludziach pracę ponad siły.Każdy zależny od dążenia tego systemu przyczynia się niewolnictwu.Bo bogiem stał się pieniądz i wypracowany dobrobyt.
   W tym momencie na tym wypracowanym dobrobycie ,zły’ planuje rozstać się z pachołkami,którzy zrealizowali jego cele i całą ‚inteligencje’ posyła w piach.Naukowców,pastorów,filozofów,polityków,technokratów i banksterów.
   W tym momencie nie masz juz wyboru szczycąc się swoim poznaniem,ponieważ wszystko co miałeś nie pochodziło od Boga,lecz od ‚złego’ ,który jest skory do nichilizmu i jemu nie zależy na ludziach i ich dobru.

   Zastanów się nad prawdziwym obliczem prawdy , a nie daj się zwodzić fałszywym jej obrazem.
   Kto mieczem wojuje ,od miecza ginie.
   Jaki sądem sądzicie, sądem takim was osądzą.
   Kto jest zdany na niewolę, do niewoli pójdzie.

   • czyli Tobie Shogun nadal się wydaje ze chrześcijaństwo pochodzi, czy słózy Bogu…?
    okropny błąd!

 26. Proszę Państwa, nadchodzą hordy dzikusów islamskich na Europę, spragnionych gwałtów i mordów osłów pragnących nadstawić drugi policzek i chcących złożyć z siebie ofiare, ofiare z ludzi, coś ohydnego, dlatego musimy być przygotowani, zwłaszcza pod względem intelektualnym. Polecam też obejrzenie w wolnej chwili tych filmików: https://www.youtube.com/watch?v=CwPXmq4yBWg https://www.youtube.com/watch?v=Pym3LUSnDLM

  • ‚Ja Ci coś powiem: osobiście dalej wierzę, ale wierzę wbrew logice, wbrew naukowym dowodom z dziedzin kosmologii, geologii, biologii, ‚

   Tak, naprawdę? wbrew tym samym, które opierają się na hinduiźmie (ewolucja i wielki wybuch), wywróconej kosmologii hermetyzmu (kult Słońca), naciąganej geologii (starzenie się Ziemi o tysiąc lat co roku 😀 ) i przestarzałej, czysto mechanicznej biologii? 😀 Nie mówiąc już o oficjalnej wersji chronologii – to już w ogóle jest kupa bredni.
   logika jest prosta, skoro oficjalna nauka jest przepełniona kłamstwami i pogaństwem to nie ma w niej… logiki :D.
   O hermetycznej kosmologii już było dużo mówione na blogu, a co do bredni ewolucji zapraszam tutaj https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/12/26/ewolucja-okultyzmu-ciag-dalszy/
   Są informacje, wcale nie ukrywane, na czym wzorował się dziadek Karola Darwina, mason, a co również wpoił wnukowi – misteria eleuzyjskie 😀 na tym bazuje również i dzisiaj Richard Dawkins :D. Od starożytności do dzisiaj, tzw. nauka jest tym samym ‚produktem’ opakowanym w nowe pudełko – po prostu ten sam stary satanizm. A jak jest satanizm to nie ma bata – musi być i Bóg :D, nawet sataniści przyznają 😀 :D.

   Szogunie, wiara to nie ‚uznanie czegoś za prawdę’, a pewność którą buduję się m.in. na poznaniu (w tym przypadku na wiedzy o pogaństwie ateizmu), wierzyć zaś znaczy wspierać coś/kogoś, a jak nazywa się człowieka wspierającego satanistyczną naukę … 😀

   Wedle twojego życzenia zakończyłem ten temat 😀 😀

 27. zastanawiające jest to że za czasów komuny dużo było ulic 10000lecia PP upamiętniających tak naprawdę chrzest polski. czy to nie dziwne? niby cel szczytny upamiętnić naszą historię, ale to tak jakby ta historia zaczęła się od chrztu polski…
  z dzikusów staliśmy się „narodem cywilizowanym” dzięki krk
  a może ten chrzest to lipa…?

 28. Cytat z „Kronika Polska” Wincenty Kadłubek

  Wszystkich cnót żywicielką jest pokora, lecz gdy chodzi o ludzi
  niskiego stanu, częściej zwykło się je zagradzać niż nagradzać.
  Bo czym że jest cnota w niskim stanie?
  Słońcem u antypodów!

  antypody – wyobrażenie mieszkańców przeciwległej części ziemi,
  wynikłe z istniejącego w starożytności przekonania o kulistości ziemi.

  Nie można wyprowadzać ze zdania tego wniosku ani o poprawnych wyobrażeniach
  geograficznych kronikarza (tak F. Bujak, Studia geograficzno – historyczne,
  Kraków 1925, s. 80), ani o błędnych (kula czy krąg ziemski).
  Sicut soi apud antipodes – jest lokucją przysłowiową.

  Por. jednak M.J. Karp, Znajomość kulistości ziemi w Kronice Kadłubka
  […], ́Kwartalnik Historii Nauki i Techniki 27 (1982), nr l, s. 139-148 oraz niżej,
  ks. II, rozdz. 13.

 29. Demokracja Bezpośrednia Paweł Tanajno z którym boi się debatować gwiazda Kukiz, czy Ogórkowa , jedynie Braun i Wilk nie boją się rozmawiać , a pozostali „kandydaci” uciekają gdzie pieprz rośnie https://www.youtube.com/watch?v=5qIIupeJJz0&index=11&list=WL https://www.youtube.com/watch?v=fyFVDzb0yn8
  może nie na temat ale ważne:)
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wyscig-szczurow-2015-04

 30. @SHOGUN

  Wydaje mi się, że Twój problem polega na tym, że odbijasz się między dwoma ścianami – religią i ateizmem, jakby nie było trzeciej drogi, a przecież każdy człowiek ma przyrodzone prawo do własnego światopoglądu i własnej ścieżki duchowej.

  Nie potrafisz odróżnić narzuconej siłą religii od duchowości, która u każdego człowieka jest czymś wewnętrznym, wrodzonym, nie każdy jednak potrafi ją w sobie odkryć i rozwijać. W istniejącej spiskowej rzeczywistości i wynikającym z niej systemem kontroli umysłów – religia i oficjalna nauka są dwoma biegunami tego samego systemu, w wyniku czego człowiek jest od dziecka stawiany wobec alternatywy: religia albo ateizm i Ty właśnie jesteś dobitnym przykładem tego rodzaju sytuacji.

  Odrzuć dotychczasowe schematy (zarówno religijne, jak i ateistyczne) i zacznij myśleć samodzielnie. Jako antidotum – proponuję lekturę miesięcznika „Nieznany Świat”, jeżeli dotychczas jeszcze tego nie uczyniłeś.

  P.S. Nie wiem, dlaczego akurat tutaj wywiązała się dyskusja światopoglądowa nie na temat – mam nadzieję, że nie chodziło o wykolejenie tematu podstawowego. Ze swojej strony postaram się nie kontynuować tego wątku, jednak nie mogłem milczeć wobec powyższych wypowiedzi.

  • I bardzo dobrze 🙂 , czasami coś komuś leży na wątrobie to musi odreagować, 🙂 , nawet taka dyskusja nie przeszkadza tematowi.

   Oponenci względem prawdy mają to do siebie , że przedstawiają wisielców , ktorzy wierzgają sie na taborecie.
   Im bardziej się wierzgają tym szybciej dyndają 🙂

   W sumie , nikt nie musi wierzyć w to co tu sie pisze. 🙂 nawet mimo dostarczanych niedwuznacznych dowodów .

   Z drugiej strony jak komuś odpowiada pływanie w koszernym szambie bestii i wieliej nierzadnicy to jego wybór , 🙂

   To dotyczy każdego tematu. 🙂

 31. Właśnie nawiązując do tematu chciałem coś dodać na temat Języka POLSKIEGO, https://www.youtube.com/watch?v=78FpZVVEpk8
  Ciekawe skąd te predyspozycje których nie ma żadna inna nacja na świecie 🙂
  pozdrawiam ekipę 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s