redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

533 km

14 Komentarzy

 
Wszystkie linki znajdują się w opisie do tego filmu na vimeo http://vimeo.com/111233325 , wraz z całością tłumaczenia artykułu z języka niemieckiego.

Reklamy

14 thoughts on “533 km

 1. Jak myslicie, po co gonić samolot na 7 km i w dodatku z kamerą na podczerwien?, jaki był cel tego eksperymentu? , ci co to robili to doskonale wiedzieli jak odgina sie swiatło i dlatego wzieli kamerę na podczerwień. Mało tego, bardzo dobrze wiedzieli że zyjemy w kuli i to byl glowny powod sprawdzenia kamerą na podczerwien , czy tak jest.

  Fragment cytatu użytego w filmie pochodzi z książki Johanesa Langa , ta w środku:

  https://redoctobermsz.files.wordpress.com/2014/02/naples.jpg?w=1200&h=&crop=1wyrownywacz i ksizki

 2. Szkoda, że ci Niemcy, co za prywatne pieniądze wysłali ten balon z kamerą na kilkadziesiąt kilometrów, nie pomyśleli i nie zrobili zdjęć w podczerwieni. Ciekawe jakby wtedy wyglądała nasza ziemia. Ciekawe jakie to są pieniądze, żeby taki balon wypuścić? Może by tak zrobić zbiórkę? 🙂

  • Też o tym pomyslałem , zwykłe kamerki to wysyłają a nikt nie pomyslał o kamerze na podczerwień. 🙂

   Pewnie dlatego , że skupiaja się na horyzoncie a nikt nie zna skutków widoku w podczerwieni , a ci co wysyłają balony nie mają pojęcia że żyjemy w kuli i nawet jak zrobią takie foty to im nawet przez głowe nie przejdzie że już na 33 km powinna byc niezła krzywizna (obliczeniowo , patrz symulator google) a jej nie ma. Tu dla przykładu od 1.00 minuty:

   Jak już chodzi o podczerwien to mamy ciekawy film gdzie jest widok z 90 km od 2.03 minuty i to z celownikiem srodka ekranu 🙂 :

  • Masz odpowiedz dlaczego balonami nie puszcza się kamer na podczerwien, zobacz na ceny:

   http://www.dry24.pl/pl/c/TERMOWIZJA/10 to tak znalazlem na pierwszy strzał 🙂

 3. Jaki wpływ na obserwacje z nagrania nr 2 (OPGAL) ma w.n.p.m? Ka rol zadał to samo pytanie pod filmem lecz nie otrzymał jeszcze odpowiedzi.

  Co widać od 2.03? Pytam bo horyzont jest krzywy w porównaniu z poprzednimi ujęciami.

 4. Co owo oddalenie się wykazało / miało wykazać? Że wraz ze zwiększeniem odległości horyzont idzie do góry a nie w dół z perspektywy oddalonego? Przy wypukłej Ziemi powinien znajdować się coraz niżej, dobrze rozumiem?

  • Przy wypuklej ziemi to trzeba sobie wyobrazic co by bylo . Realnie mamy dowod ze zyjemy wewnątrz ziemi kiedy na przyblizeniu horyzont idzie do gory.

   Przypomina to sytuację doswiadcznie z Brighton gdzie wypozomowana kamera ma srodek obrazu ciut wyzej nad horyzontem a w miarę przyblizania srodek obrazu wali w wodę a horyzont podniosl sie do gory, to samo mamy w podczerwieni.

   na tej zasadzie dziala efekt lornetkowy; http://vimeo.com/84311015

   Mamy też inną sytuację, kiedy mamy kamerę gdzie srodek jej obrazu jest ponizej horyzontu przed przyblizeniem a po przyblizeniu horyzont idzie w dol a środek obrazu leci do gory : jest pod przęsłem mostu Golden Gate :

   https://redoctobermsz.files.wordpress.com/2014/02/goldengate2.jpg?w=1200&h=&crop=1gg

   Oryginalny film :

   Tu mamy kolejny przyklad jak biegnie promien swietlny w srodku ziemi, kamera zaczyna przyblizanie kiedy jest celownik powyzej horyzontu :

   a tu przyklad jak celownik ponizej horyzontu w wodzie a po przyblizeniu na burcie frachtowca od 1:18 :

   Powstaje pytanie dlaczego raz jest tak a drugi raz na odwrot. Jest to kwestia ustawienia aparatu z celownikiem pod albo nad horyzontem i ruchu ruchomej grupy soczewek w kamerach po krzywej światła , gdzie horyzont stanowi jakby przełom. To tak z grubsza, a ten niuans wymaga biższej uwagi.

 5. Fotony podczerwone grawitują ku niebu- atomy pierwiastków ku ziemi;jak wyjaśnić?

  • Trzeba pierw wyjsnic czy to co piszesz jako sformułowanie jest prawdą.
   Czym tak naprawdę jest światło:

   A dopiero potem wyjasniać. W tym przypadku jak w poprzednich optycznych to oficjalna optyka została tak uproszczona , by ukryć złożoność tej realnej.

 6. Panie redoctobermsz, czy można liczyć na krótki filmik związany z tym niuansem? Kojarzę że w jednym z materiałów wspomina Pan o tym, że światło niekoniecznie przez cały czas „leci” w linii prostej.

  Odnośnie innego tematu, kiedyś na blogu poruszanego – wieku Chrystusa. Czy tego fragmentu nie można uznać za podpowiedzi co do długości życia Chrystusa? Mam na myśli czas budowy świątyni.

  J 2,13-22:

  Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska! Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo. Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.

  Wiek ten jest prawdopodobny, nie przekracza on Janowych 50 lat, vide J 8, 57:

  Na to rzekli do Niego Żydzi: „Pięćdziesięciu lat jeszcze nie masz, a Abrahama widziałeś?

  • Nie tak szybko 🙂 , ale postaram się

  • Ten „niuans” juz robilem w grudniu zeszlego roku nad j. Turawskim z jednej kamery , raz kamera wypoziomowana raz kamera niewypoziomowana i lekko podniesiona powyzej poziomu:

   Natomiast karol zrobil film na ten temat , ja tych filmow to mam nawet kilkanascie podobnych , karol wybral niektore i jest juz „niuansik” , zjawisko mi znane od grudnia zeszlego roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s