redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Kula na „dyskotece”.

15 Komentarzy

linki do filmu :

https://redoctobermsz.wordpress.com/2013/09/06/niebocentryzm-nowy-artykul/

https://redoctobermsz.wordpress.com/2013/05/12/wewnetrzny-kosmos/

https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/09/22/co-nam-mowi-fota-z-rownika/

Do filmu trzeba jeszcze dorzucić do tej „dyskoteki” , krzywą światła https://vimeo.com/84296169

Reklamy

15 thoughts on “Kula na „dyskotece”.

 1. Jeśli niebo nad głową to projekcja, to co w takim razie z meteorami wpadającymi w atmosferę i docierającymi do ziemi(https://www.google.pl/search?q=kratery+po+meteorytach&newwindow=1&client=opera&hs=XDe&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=l0wuVMCWKtPlaKvEgOAH&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1229&bih=616) skąd się biorą .Niestety nie sledzę bloga systematycznie i nie natrafiłem na takie informacje wyjasniające ,jeśli to możliwe to proszę o link do takowych.

  • Już o meteoryty mnie pytali na YT , ale one same w sobie nie przeczą NC, ponieważ powstają na skutek procesów zachodzących w Jądrze Wszechświata albo na planetach krążących wokół niego. Ze względu na istnienie transformacji przestrzeni http://www.langw.de , im bliżej do ściany ziemi meteoryty stają się większe i szybciej podążają, w końcu te mniejsze spalają się na szklanym firmamencie (linii Karmana) a większe lecą dalej i uderzają w ziemię oblepiając się stopionym szkłem nieba a w okolicy spadają tektyty. więcej w filmie:

   Nigdy nikogo nie zastanawiało dlaczego w tym kraterze nie ma meteorytu?
   https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSADcfH-1q9g5Hd0ErU7U_0t4hoik1mtBsaf7CGkImIY2AoY4Nk krater

   Takich kraterów „pustych” jest masa, co sie stało ?, „czary? ” 🙂

   Obiecano mi ostatnio że mi podesle czytelnik bloga link do google z kraterem o srednicy ….20 km , oczywiscie bez meteorytu 🙂

   Ten tutaj przyrżnął w ziemię i jest , nie wyparował :),
   http://s3.flog.pl/media/foto/2023395_namibia–meteoryt-hoba.jpgmeteoryt

   dlatego te kratery nie są po meteorytach , to jest kolejna ciekawostka do rozwiązania, jesli to kratery to pytanie od czego ….

 2. Jeśli chodzi o NC to uderzyła mnie jedna „rzecz”. Dlaczego NC jest tak zwalczany, przecież zawsze można powiedzieć „a tam grupa oszołomów niech bawią się, ich małpy, ich cyrk” i po sprawie. Nawet teoria płaskiej Ziemi nie jest tak zwalczana jak NC…

  A teraz trochę z innej beczki. Izajasz: „Oto Damaszek przestanie być miastem, stanie się stosem gruzów”. Sytuacja wokół Syrii zaostrza się. Amerykanie stworzyli sobie ISIS, żeby móc dokonać agresji na ten kraj jako kolejny pretekst do walki z wyimaginowanym terrorem (teraz jest to państwo islamskie). Proroctwo Izajasza jest b.bliskie spełnienia się a wtedy ruszy machina końca…

  • Płaska Ziemia to sito mające na celu ośmieszenie NC 🙂 Ludzie słysząc sformułowanie ‚płaski horyzont’ reagują jak z automatu, bezwiednie. Prawdy się nie krytykuje, bo za dużo ludzi mogloby się nią zainteresować. A to jest jak kula śnieżna, zawsze znajdzie się choćby procent tych, którzy ‚załapią’, a do tego nie można dopuścić. Dlatego płaska Ziemia jest w porządku, jest masa artkułów wyśmiewających, nawet na poważnych portalach. W przypadku NC nigdy do czegoś takiego nie dojdzie 🙂

   • Czyli trzeba zrobić film , wyjaśniający dlaczego horyzont jest płaski nawet w kosmosie, w sumie go szykowałem już od jakiegoś czasu, ale tym komentarzem tylko potwierdziłeś konieczność zrobienia go teraz , bo jak wiemy jest kolejka 🙂

  • Wiesz dlaczego jest NC zwalczany?, odpowiedz jest bardzo prosta: w świecie diabła prawdę się zwalcza a kłamstwo eksponuje i za kłamstwo nagradza.
   Świat diabła Boga wywala w kosmos, a NC odkrywa jego wlasciwe połozenie i podkresla jego zasługę w dziele stwórczym konstrukcji obrotowego nieba i nieruchomej ziemi wewnątrz ktorej żyjemy. Dzieki NC , powstaje prawdziwy obraz rzeczywistosci w ktorej żyjemy i dzieki NC możemy wiele rzeczy „na silę niewyjaśnionych ” do tej pory wyjaśnić.

 3. gratuluję Ci Mariuszu – można powiedzieć – krótko i na temat – bardzo prosty i jakże wymowny film. Mój 7 letni syn zrozumiał całą specyfikę nieba i mechanizm jego funkcjonowania. Nam również się podoba – czerpmy przykłady z otaczającego nas świata, obserwujmy Bóg tyle nam mówi. jednak my zapędzeni w system nie znajdujemy czasu na obserwację i zastanowienie się nad Jego wspaniałym dziełem stwórczym !
  Myślę że jesteśmy Stwórcy to winni, by doceniać Jego dzieło stwórczę.
  Ja powołam tylko jeszcze kwestię komórek. Nasz mikro świat też jest zbudowany na komórce. Jak ona wygląda …? Nasze ciało jest zbudowane z miliardów komórek, od niej zaczyna się życie przy zapłodnieniu bierze udział jajo płodowe – dlaczego wszystko składa się z komórki?
  czy mikro świat jest odzwierciedleniem makro świata i „kosmosu”?
  Rozważajmy wszystko z otwartym umysłem 🙂

 4. Kto lub co prowadziło Kopernika do heliocentryzmu ? Demony :))

  http://astroportal.pl/index.php?id=105

  Geniusz Mikołaja Kopernika (1473-1543), największego uczonego Renesansu, który wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię, nie był oderwany od tradycyjnych wierzeń i mitycznych wyobrażeń. Aby stworzyć heliocentryczną teorię kosmosu, która spowodowała największą w dziejach rewolucję naukową, Kopernik wsparł się na astrologicznym symbolizmie solarnym. O tym, że polski uczony świetnie orientował się w tak zwanej wiedzy tajemnej, ściślej mówiąc w hermetyzmie, świadczy 10 rozdział jego wiekopomnego dzieła „O obrotach ciał niebieskich”, w którym cytował pisma Hermesa Trismegistosa – legendarnego twórcy takich nauk tajemnych, jak chociażby alchemia czy astrologia.

  Słynny filozof i astrolog epoki Renesansu, Marsilo Ficino, w swoich traktatach pisał o Słońcu jako o najwspanialszym świetle nieba, kierującym harmonijnym biegiem świata. W jego rozprawie „O Słońcu i świetle” z 1489 roku młody Kopernik mógł przeczytać: „Słońce – oko wieczne, wszystko widzące, najwyższe światło nieba, kieruje niebem i Ziemią.

  • No proszę, a mi się tu niektórzy wykłócają w mailach że układ słoneczny i astronomia, to nie jest kult diabła. A tu co?, wypisz wymaluj , na konto Kopernika zlano kult diabła i tak powstał diabelski „układ słoneczny”. To były rzeczywiste korzenie powstania układu słonecznego który jest wbijany w mozgi od małego, systemem wychowawczym. Moim zdaniem mega temat na film 🙂

 5. Witam Państwa, Po obejrzeniu Filmu „Globusy nieba” zastanawiałem się nad kwestią orbit, po których krążą planety i księżyc. Nie mam teleskopu, żeby popatrzeć na planety, ale na szczęście gołym okiem można zobaczyć księżyc. Przypomniałem sobie, jak któregoś dnia września 2014 r. jadąc rano rowerem do pracy przyglądałem się księżycowi i zapamiętałem sobie jego wysokość nad horyzontem. Gdzieś na początku października znowu spojrzałem w kierunku księżyca o tej samej porze i zauważyłem, że znajduje się on wyżej nad horyzontem. Pomyślałem sobie, że księżyc bez znaczenia w jakim układzie się porusza, okrąża ziemię po robicie spiralnej albo ziemia obraca się względem księżyca tak, że na niebie widzimy go na różnych wysokościach. Bardzo prosiłbym o film wyjaśniający fazy księżyca i jego orbity, po której się porusza.

 6. Genialnie.Wszystko jasne i przejrzyste Zrozumiałem.Dz.Pozdrawiam Cię

  • A tak widzisz, kantują ludzi na żywca, a oni sami mają praktyczne dowody NC i to jeszcze przed oczyma , ale spoko czas robi swoje 🙂 , najlepszy numer jest taki , że w swietle dowodów „spece” od płaskiej ziemi , i HC zachowują się jak banda kozłów. W sumie nic dziwnego , kozły przecież miały być 🙂 pozdro.

 7. Witaj Red,

  Nie widziałem, aby ta kwestia była omawiana, a chodzi o stosunkowo nową (od 2012 r.) sprawę obserwowanych przypadków falowania obrazu Księżyca, zarejestrowanych niezależnie przez różne osoby, co mogłoby świadczyć o tym, że widziany przez nas obraz Księżyca tak naprawdę jest projekcją, hologramem (nasze słownictwo może nie obejmować rzeczywistej natury zjawiska). Wykluczono wpływ czynników technicznych urządzeń nagrywających. Z tym, że pojawia się odmiana tej hipotezy mówiąca, że ten hologram jest po to, aby ukryć przed naszym wzrokiem prawdziwą bryłę Księżyca.

  Linki:
  https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2014/12/27/czy-ksiezyc-jest-hologramem/

  Proponuję włączyć tę sprawę w rozważania – czy jest możliwe pogodzenie księżycowego hologramu z teorią NC?

  Tutaj muszę podzielić się własną refleksją: czy aby wszystko, co widzimy na niebie z zakresu tzw. ciał niebieskich – to nie są tylko projekcje, łącznie ze Słońcem? W odniesieniu do Księżyca, to do takiego wniosku doprowadziły mnie takie fakty, jak: widoczność tylko jednej jego strony oraz niemożliwość wytłumaczenia jego zaćmień na gruncie NC, przy założeniu, że mamy do czynienia z obiektem materialnym. Przy założeniu projekcji holograficznej, wszystko da się łatwo zrealizować – fazy, zaćmienia, dowolny ruch na nieboskłonie.

  Zresztą, zastanówmy się logicznie: w jakim celu Stwórca miałby umieszczać w tej niewielkiej (w skali kosmicznej) przestrzeni, jaką jest odległość między Sferą Centralną a linią Karmana – obiekty o tak dużej masie, trudne do sterowania, które nie wiadomo na jakiej zasadzie miałyby utrzymywać się na stałej orbicie, stanowiąc poważne zagrożenie dla całego układu? Czy obecność takich dużych mas jest w czymś potrzebna mieszkańcom Ziemi? Słońce ma dostarczać światła i energii i wystarczy, że będzie tylko czymś w rodzaju wirtualnej soczewki, a źródło energii pozyskanej lub wytworzonej znajduje się w Sferze Centralnej. Podobnie Księżyc – on ma tylko doświetlać Ziemię w nocy, a być może, być również źródłem jakichś jakichś energii lub sygnałów, mających wpływ na życie na Ziemi (to by tłumaczyło te kalendarze dla działkowców, grzybiarzy czy wędkarzy) – wystarczy więc, jeżeli będzie tylko słabo rozświetloną tarczą.

  Pozdrawiam.

  • witaj

   A to z czego wziąłeś? ” niemożliwość wytłumaczenia jego zaćmień na gruncie NC ” , przerobiony temat u Kepplera jeśli sie nie myle. Jeszcze na ten temat Steven Christ , zrobił chyba film. Warto poszperać.
   Poza tym może to być hologram , tu sie nie ma o co bić. 🙂 Czy hologram czy nie, to geodezja daje dowody bezdyskusyjne, że zyjemy w srodku ziemi, natomiast wyjaśnienia tego czym jest księżyc, są tylko i wyłacznie wyjaśnieniami. Bo tam nikt nie był 🙂 . Poza tym twoje wnioski pozostałe są ciekawe. Ale o nich za troche.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s