redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Kabała w „biblijnej” Jerozolimie?

10 Komentarzy

Poniżej tłumaczenie fragmentu filmu, który pokazuje jak zorganizowano świat na zasadach pentagramu i heksagramu. Relacje 6tek do 5tek są widoczne w piramidach, ‚ukladzie slonecznym’, ‚ruchu obrotowym’ Ziemi, w Watykanie, w Waszyngtonie, a nawet w tak zwanej Jerozolimie.

 

Całosc filmu ale w języku angielskim:

Autor oryginału oczywiście nie zdaje sobie sprawy o czym to wszystko świadczy, raczej jest pewnymi faktami zachwycony. Jednak jego wnikliwość i informacje, które przekazuje okazują się dla nas bardzo pomocne.

„Kolejnym zdumiewającym przykładem ilorazu 6 i 5 jest Święte Miasto – Jerozolima. Jerozolima jest jednym z najstarszych miast na świecie, będąc stale zamieszkaną przez blisko 6 tysiącleci. Stare obwarowane miasto, które zajmuje przestrzeń mniejszą niż 1 km2 jest święte dla judaizmu, chrześcijaństwa i Islamu. Bazylika Grobu Świętego jest najświętszym miejscem dla chrześcijaństwa, gdzie Chrystus był ukrzyżowany i pochowany przed zmartwychwstaniem. Miejsce gdzie Świątynie Salomona i Heroda były ulokowane jest wciąż tematem debat. Jedna rzecz, w której naukowcy zdają się zgadzać, że była gdzieś na wzgórzu świątynnym. Dokładne umiejscowienie świątyni jest priorytetem dla Żydów, ponieważ kamień węgielny, wewnątrz sancta sanctorum jest najświętszym miejscem dla judaizmu. Przez stulecia zakładano, że ten kamień jest tą samą skałą, na której Abraham niemal złożył w ofierze Izaaka, i z której Mahomet został zabrany do nieba. Dokładnie jest to podłoże skalne, na którym stoi Kopuła na Skale. Możesz zobaczyć na tym przekroju jak suficka kaplica została zaprojektowana żeby wielbić to podłoże skalne.
alaksa

Moja ulubiona teoria pochodzi od dr. Ashura Kaufmana z 1991 r. Twierdzi on, że żydowski kamień węgielny jest ulokowany na północ od Kopuły na Skale, w niewielkim obszarze odsłoniętego podłoża skalnego, obecnie po drobną kopułą tablic (Dome of the Tablets) Odniesienie do tablic w nazwie kopuły jest w zasadzie przypadkowym dowodem sugerującym powiązanie z tablicami z dziesięcioma przykazaniami. Te najsławniejsze tablice były przechowywane w Arce Przymierza, która oczywiście była zlokalizowana w sancta sanctorum w świątyni Salomona. Jednakże powód, dla którego odwołałem się do tej teorii, jest taki że pasuje do większości geometrii miasta, jak zaproponowali to John Michelle i Christine Rhone w ich książce ‚Twelve-Tribe Nations’. Michelle i Rhone wyrysowali prostokąty 5*12 na planie Jerozolimy przymierzając proporcje do prostokątów, które studiowaliśmy na całym świecie.

http://i.imgur.com/rCUxwgl.jpg?1plan

Prostokąt w Jerozolimie jest zakotwiczony w starożytnej Bramie Jafy i naprzeciwnym miejskim punkcie narożnym. Jego prawy bok (5) jest równoległy do wzgórza świątynnego. Richard Heath ukazał w ‚Sacred Number’, że kiedy nakreślimy identyczne ‚iksy’ w prostokącie, punkty krzyżowania się linii, przechodzą bezpośrednio nad górą Kalwarii wewnątrz Bazyliki Grobu Świętego (Church of Holy Sepulchre) gdzie Jezus został ukrzyżowany, oraz nad żydowskim kamieniem węgielnym, pod kopułą tablic (Dome of the Tablets) Innymi słowy, te ‚iksy’ znaczą najświętsze miejsca dla chrześcijaństwa i judaizmu.
http://i.imgur.com/jJa3lnI.jpg?1plan1

Wymiary prostokąta ujawniają coś jeszcze. Jego długość wynosi 1728 cubit.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cubit
„Cubit – to jednostka miary używana w starożytnym Egipcie. Służyła do określania długości m.in. drzew, materiału a także kamienia. 1 Cubit to około 52 cm.”
(Cubit to po polsku łokieć)
Jeden cubit to 1,728 stopy angielskiej. To podwójne odniesienie do liczby, którą poznaliśmy w przypadku Waszyngtonu, symbolizuje ona sześcian.
W judaizmie sancta sanctorum wewnątrz Świątyni Salomona miało bardzo precyzyjne proporcje. Jak opisuje to Tora, był to sześcian o boku 20 cubit.
Najświętsze miejsce dla islamu to Mekka, a dokładniej Al-Kaba. Każdy muzułmanin jest zobowiązany odwiedzić to miejsce przynajmniej raz w życiu. Kaaba znaczy sześcian. Doprawdy obiekt ich czci to wielki czarny sześcian.
Słowo kabała, w żydowskim mistycyzmie oznaczające wiedzę, również odnosi się do sześcianu.
Co widać w tzw. drzewie życia.
http://i.imgur.com/23WQoBN.jpg?1
https://i2.wp.com/i.imgur.com/23WQoBN.jpg

W mitologii greckiej Apollo i Artemida urodzili się na małej wyspie Delos. Mieszkańcy Delos poradzili się wyroczni delfickiej jak pokonać plagę nasłaną przez Apolla. Wyrocznia odpowiedziała, że muszą podwoić objętość sześciennego ołtarza Apolla.
http://www.math.edu.pl/problem-delijski
Ta trudna kwestia dotycząca pierwiastka sześciennego z 2 była znana jako problem delijski w matematyce. Został on rozwiązany przez Archytasa.
Dlaczego tak wiele ważnych miejsc jest przedstawianych jako sześciany ?
Przypominam, że 1 cubit odnoszący się do prostokąta Jerozolimy mierzy dokładnie 1,728 stopy angielskiej.
Zobaczmy na tą zdumiewającą zależność:
http://i.imgur.com/KAcSjX9.jpg?1miara
http://i.imgur.com/rX4xfA9.jpgmiara1
Proponuję samemu policzyć i przekonać się. Słowo cubit wyraźnie pochodzi od słowa cube (sześcian). Cubit = cube it (podnieś to do potęgi 3ciej)
Tak więc Jerozolima jest symbolizowana objętością sześcianu.
http://i.imgur.com/oqzIqbs.jpg?1
szescianWiele z najważniejszych wydarzeń z życia Jezusa jest rozmieszczonych wzdłuż osi. Po pierwsze Jezus nauczał swoich uczniów na Górze Oliwnej. Wjechał do Jerozolimy przez Złotą Bramę. W żydowskiej tradycji jest ona również bramą przez którą Mesjasz wkroczy do Jerozolimy w nieznanym momencie w przyszłości.
Ogrójec to miejsce gdzie Jezus modlił się w nocy przed ukrzyżowaniem. Zgodnie z tradycją Jezus został ukrzyżowany na Golgocie (Calvary) i został złożony do grobu w miejscu gdzie znajduje się dzisiaj Bazylika Grobu Pańskiego.
Jezus wyrzucił kupców ze Świątyni Heroda, która także znajduje się na osi.
Czy to nie zdumiewające ?”
Pewnie, że zdumiewające   🙂   To zdumiewające w jaki sposób fałszywa Jerozolima została zaprojektowana tak by zadowolić trzy główne religie. Zdumiewający też jest sposób w jaki ‚święte miejsca’ zostały rozmieszczone by współgrać z planem satanistów i odzwierciedlić drzewo życia..Kabały 🙂
http://i.imgur.com/DX8j8IA.jpg?1kabala
http://i.imgur.com/d35Snhr.jpg?1
kabala1

Karol/Elar

Reklamy

10 thoughts on “Kabała w „biblijnej” Jerozolimie?

 1. Świetnie że znalezliście ten materiał, mnie zaciekawiło to że w tzw. „ukladzie słonecznym” tez są elementy kabalistyczne/satanistyczne , kolejny argument na rzecz Teocentryzmu/Niebocentryzmu.

  Ten materiał to wypisz wymaluj główny powód by ukryć rzeczywistą Jerozolimę a wpowadzic blefową bo na blefie można takie numery kabalistyczne/satanistyczne wykręcać i w ten sposób oddawać cześć demonom.

  Jest to kolejny miażdrzący dowód że obecna Jerozolima to blef.

  Dla tych co to jest kabała to dam linka : http://www.iluminaci.pl/kabala

  A co ciekawe dla wszystkich zwolenników obecnej Jerozolimy jako Biblijnej to mamy bardzo dopracowany materiał na temat kabały 🙂 …….na stronie …..zwolenika obecnej Jerozolimy 🙂

  wrzuciłem kabała do wyszukiwarki na stronie naszego „asa” i co mamy 🙂

  https://www.google.com/search?q=site%3Awww.zbawienie.com+kaba%C5%82a&qfront=kaba%C5%82a&gws_rd=ssl

 2. Tu pociągnę temat blefowej Jerozolimy jak i blefowego obecnego Izraela jako miejsc biblijnych.

  Zajme sie kanciarzami Nowego Testamentu, ktorzy zostawili po swojej robocie „mysie ogony”, po ktorych idzie sie połapać, że Chrystus nigdy nie chodził po terenach dzisiejszego Izraela.

  Zajmę sie wersetami z Jana 6:16, 18, ; 21;7

  Jak wnikniemy dokładnie w znaczenie greckich słow użytych w opisie domniemanego jeziora Tyberiadzkiego nad brzegami ktorego działał Chrystus, to sie okazuje,
  że to nie jest wcale …jezioro 🙂

  uzyto tego słowa: θάλασσα

  znaczenie zdradza że juz cos nie tak 🙂

  geogr. geografia duży zbiornik słonej wody mający połączenie z oceanem;

  http://pl.glosbe.com/pl/el/morze

  Okazuje sie że w grece jest słowo jezioro i to sie pisze tak : λίμνη a etymologia:

  naturalny śródlądowy zbiornik wodny;
  odgraniczony zbiornik wodny, zazwyczaj z wodą słodką, nie obejmuje mórz.

  Gdyby pisarze NT , znajdowałi sie na terenie dzisiajszego Izraela to nie bylo by problemu i napisaliby
  jezioro ( λίμνη ) i nigdy słowo morze ( θάλασσα ) by nie zostało użyte w stosunku do jeziora Tyberiadzkego.

  Jak się popatrzy na te mapę to błąd użycia niewłasciwego słowa przez pisarzy pierwotnego NT , nie wchodzi w rachubę.

  https://redoctobermsz.files.wordpress.com/2014/07/jordanriver_en-svg.png?w=700&h=iz

  Słowo Jezioro ( λίμνη ) wystepuje w jednej ewangelii Łukasza , a ona była napisana 100 lat po śmierci mistrza i razem z ewangeliami synoptycznymi stanowią wysiłki religii „Pawłowej”, a w konkordancji stronga już zadbano by nikt nie zadawał zbędnych pytań 🙂 http://biblehub.com/greek/2281.htm

  Co ciekawe w NT , nie ma jakiejkolwiek wzmianki o Morzu Słonym a jak popatrzymy na mape to znajdują się jej brzegi trochę ponad 40 km od …..Jerozolimy 🙂

  Mozna się pokusic nad jakim morzem działał Chrystus.

  Jak się popatrzy na odległości, linię brzegową to wszystko pasuje do ….Morza Marmara:

  https://redoctobermsz.files.wordpress.com/2014/06/mapa_hellespont.png?w=1000&h=marmara

  W dawnych czasach kontrolować blef w 100 %, było technicznie niemozliwe, tak samo z resztą jak dzisiaj, dlatego pozostały po nieuwadze fałszerzy, (byli skoncentrowani na innych rzeczach), fuchy, po ktorych mozemy dojśc do prawdy.

  Sukces blefu obecnego Izraela jako terenu działaności Isusa , zawdzieczamy tylko i wylacznie propagandzie religijnej. (wielkiej nierzadnicy)

  Ten watek bedzie tu kontynuowany , bo to nie koniec.

 3. A teraz ciekawostka 🙂

  Szczególnie kłopotliwym wyrazem dla masoretów było słowo ‚morze’

  W grece słowo „θάλασσα” występuje w około 480 wersetach, uwzględniłem powtórzenia, po kilka słów w jednym wersecie. Wyszukiwarka uwzglednia równiez liczbę mnogą i deklinacje.

  http://lexicon.katabiblon.com/index.php?search=QA%2FLASSA

  Zobaczmy na polskie i angielskie przekłady.

  W angielskich przekładach liczba znajdywanych wersetów różni się w zależności od przekładu. Podaję liczbę wersetów ze słowem ‚sea’ i ‚seas’ czyli morze i morza, łącznie w ST i NT, tak jak dla przekładu greckiego.

  Np. NIV (New International Version) znajduje łącznie 340 wersetów.
  Dhouay Rheims Bible znajdue…455 wersetów.

  Zobaczmy na polskie przekłady. Porównam Tysiąclatkę i Biblię Gdańską (wziąłem pod uwagę słowo morze i jego odmiany: mórz, morza, morzem, morzami.

  Tysiąclatka: łącznie 284 wersety
  Gdańska: 275 wersetów

 4. Jak już mowimy o nazwach geograficznych, i jestesmy przy jeziorach w Palestynie „jako biblijnych”, to trzeba przeanalizowac dalsze wersety.

  Na początek:

  Jana 16:17 Jan 6:17 I wsiedli w łódź, i popłynęli na drugi brzeg morza do Kafarnaum. Ciemność już zapadła, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł.

  Kto nam powiedział że lokalizacja Kafarnaum jest nad jeziorem Galilejskim? , powiedziała nam to wielka nierzadnica wraz z falszywym Izraelem 🙂

  Już przy tej masie materiału udowadniajacego że ziemia obiecana w Izraelu dzisiejszym to lipa , i dalej się powoływac na „dokladną lokalizację”, to trzeba wybitnie lubić i smycz wielkiej nierzadnicy i obrożę oraz wielbic swoją panią 🙂 , a to jest cecha charakterystyczna „psów” na jej smyczy , czyli chwastów 🙂

  Idziemy dalej 🙂

  Jana 6:1 Jan 6:1 Potem odszedł Jezus na drugi brzeg Morza Galilejskiego, czyli Tyberiadzkiego.

  Wystarczy popatrzec na mapę z pierwszego komentarza , rownie dobrze mogla byc jedna z zatok Morza Marmara i przeszedł pieszo na drugą stronę zatoki.

  Uzywając słowo morze(θαλασσαν), etymologia, czyli znaczenie słowa (czytac dokladnie linki co zapodałem) wyklucza slowo jezioro a ci tlumacze ktorzy tłumaczyli morze na jezioro w Jana , byli pod wyjątkowym wpływem wielkiej nierzadnicy 🙂

  Jeszcze jedna ciekawostka 🙂

  Słynny sobór Nicejski gdzie się znajdował? , gdzie była starozytna Nicea ? 🙂

  Obecnie to Iznik w … Turcji niedaleko brzegów morza Marmara 🙂

  http://images.rainbowtours.pl/zdjecia/hotele/glob/843/h_glob_843_12466.jpgnicea

  http://radtrap.files.wordpress.com/2012/11/map_of_council_of_nicaea.jpgnicea

  Ktoś tu myslał że ma pistolet a sobie palną w łeb :), z bronią trzeba …..ostroznie jak się nie zna nawet na geografii 🙂

 5. Jeżeli ten film przedstawia autentyczne odległości to jest to DOWÓD NA SFAŁSZOWANIE POŁOŻENIA JEROZOLIMY i umiejscowienia jej wraz z zakłamanymi lokalizacjami wymienionymi z Biblii miejsc na wzór okultystycznych diabelskich symboli!
  Niezłe znalezisko Elarze!

 6. Ostatnio w biblii napotykam się na informacje dotyczące fałszowania nie tylko słowa Boga, Jego nakazów ale i znalazłam winnego tego całego „gnoju”.

  Izrael składał się z 12 plemion, jednak 2 z nich Beniamin i Juda oddzielili się od Izraela.
  Jak potem wiemy Juda chętnie przybierał sobie bałwochwalcze praktyki innych narodów i odwrócił się od swego Boga – czasem nazywając Go np. Bogiem Jeremiasza.

  Za swoje grzechy i niewierność zostali zapędzeni do niewoli Babilońskiej ale i tam zamiast uznać swe grzechy – dalej cudzołożyli tym razem z bóstwami Babilonu.

  Jr 7:18 br „Dzieci gromadzą drwa, ojcowie rozpalają ogniska, a kobiety przygotowują ciasto, aby piec placki na ofiarę dla ‚królowej nieba’. Składają przy tym obcym bogom płynne ofiary, aby Mnie przez to sprawiać przykrość.”

  Jr 44:19 br „A kobiety dodały jeszcze: Gdy królowej nieba palimy nasze kadzidła, gdy składamy jej ofiary, to czyż robimy to bez wiedzy naszych mężów, przygotowując placki ofiarne z jej podobizną albo wylewając na jej cześć ofiary płynne?”

  Tak sobie uprawiali nierząd i zdradzali swego Boga.

  Dlaczego o tym piszę w ks. Jeremiasza mamy bardzo dużo wzmianek o tym jak to znaczący Judejczycy, kapłani i możni kazali mówić i spisywać to co nie było prawdą- czyli zaczeli fałszować prawdę.

  Gdy Jeremiasz zarzucał im działania wbrew prawą Boga – oni okazywali oburzenie, twierdząc, ze tak postępowali od zawsze, że te zwyczaje jakie praktykują pochodzą od patriarchów i oskarżali Jeremiasza, że to on nie może być prorokiem Boga bo mówi inaczej niż oni wszyscy twierdzą!

  Co gorsze; Księga Jeremiasza wskazuje że w Judzie było wielu – takich którzy przekazywali informację rzekomo od Stwórcy – jednak on nie mówił. Zapisywali te informacje i mądrości i świadczyli kłamliwie, że jest to słowo Boże.

  Jr 27:16 br „Do kapłanów zaś i do całego ludu mówiłem tak: Oto, co mówi Pan: Nie słuchajcie waszych proroków, którzy tak wam prorokują: Wszystkie naczynia święte z Przybytku Pańskiego już wkrótce wrócą z Babilonu! – Oni was oszukują!”

  Jr 23:15 br „I dlatego tak oto mówi Pan Zastępów o prorokach: Podam im teraz piołun do spożycia, a wodę pić będą jedynie zatrutą, gdyż właśnie od jerozolimskich proroków nieprawość rozlał się po całym kraju.”

  Jr 23:31 br „Uderzę w proroków – mówi Pan – w tych, którzy rozpuściwszy swe języki, wygłaszają tylko własne proroctwa.”

  Znając te sytuacje jak również dalsze postępowanie pokolenia Judy jasne staję się, że to pokolenie jest twórcą – kłamstw, fałszywych proroctw, wciśnięcia w biblię kabalistycznych obrzędów i rytuałów, magii, dopasowywania do swoich kłamstw geografii i tworzenia nowej rzeczywistości.

  Jeremiasz prorokuje;

  (Jer. 26: 4) Powiesz im tak: Oto, co mówi Pan: Jeżeli nie będziecie Mnie słuchać i nie zaczniecie przestrzegać Prawa, które wam dałem, (5) jeżeli nie będziecie zważać na słowa sług moich, proroków, których Ja nieustannie do was posyłam, choć wy ich wcale nie słuchacie, (6) to zrobię z tą Świątynią to, co już zrobiłem w Szilo, a z miasta tego uczynię przekleństwo dla wszystkich narodów ziemi.

  Jeremiasz nie pierwszy raz prorokuje o zupełnym zniszczeniu Jerozolimy – to powoduje, ze uznają go za fałszywego ponieważ zapowiada tragedię dla Judy a nie innych…

  (Jer. 26 :17) Wówczas to powstali niektórzy spośród starszych kraju i tak powiedzieli do całego ludu, który był zgromadzony:
  (18) Micheasz i Moreszet, prorokujący w czasach Ezechiasza, króla judzkiego, w ten sposób przemawiał do mieszkańców Judy:
  Oto, co mówi Pan Zastępów: Syjon będzie zaorany jak pole, Jeruzalem zostanie obrócone w gruzy, a wzniesienie świątynne – w zalesione wzgórze.

  Nie jest to jedyna przepowiednia upadku i niepodniesienia się w końcowym etapie Jerozolimy z gruzów…

  W związku z tym zastanawiam się,, czy oby Kabalistyczni Żydzi na złość temu proroctwu nie stworzyli, rzeczywiście fałszywej Jerozolimy i fałszywego Izraela, bo jak wiemy nie jest to Izrael – 10 pokoleń gdzieś przepadło a na polu kłamstwa i obłudy została Judea kalająca swoje dzieci a niektóre paląca w ogniu – to ją Bóg porównuje do Babilonu.

  To nie jest prawdziwy Izrael, o czym mówi Isus mówiąc pierw faryzeuszom, że fałszują prawo by wciskać swój kłam ludziom, gdy mówi im, że nie są dziećmi Abrahama a diabła i gdy nazywa ich synagogą szatana.

  prawdziwy Izrael to 12 pokoleń a Ci to jedno zaprzedane pokolenie zmieszane z nasieniem pogan z którymi się sprzedawali….

  Choć nie zgadzam się z tym art. w całości – dobrze mieć świadomość o kim mówię;

  http://radtrap.wordpress.com/tajemnica-wielki-babilon/

 7. Jeszcze jedno nigdzie Słowo Boże nie mówi, by po zburzeniu Jerozolimy – gdzie nie pozostał kamień na kamieniu – Świątynia, czy Jerozolima miałaby zostać na nowo zamieszkana a Świątynia na ziemi miałaby dalej funkcjonować!!!
  kto tak twierdzi nie zna Boga ani jego mocy ponieważ – po ofierze Isusa – Mesjasza Świątynia straciła swoje znaczenie i każda ofiara – byłaby obrzydliwością w oczach Boga i obrazą Jego Syna.

  Tak więc nie ma w biblii żadnej wzmianki o tym, by 12 pokoleń na nowo się zgromadziło, by Świątynia mogła istnieć i by odbudowano i podniesiono do chwały miasto narodu – Judy na którego wyrok zapadł po 70 tyg. proroctwa Daniela.

  Ci ludzie – którzy robią tak wiele dla swego uwiarygodnienia się – to nie jest Izrael Boży – sama flaga ich na to wskazuje – to nie jest Jerozolima i to nie jest Ziemia Obiecana, to synagoga szatana, która tworzy mistyfikację byśmy myśleli, ze to oni zostaną zbawieni i ochronieni a nie 11 pokoleń prawdziwego Izraela któremu to Bóg obiecał wlać Jego Imię w ich serca. Żadna obietnica Boża prócz obietnicy zniszczenia i ukarania – na nich nie spłynie – ale tymi kłamstwami mieli zwieść nawet wybranych!!!!

  Teraz dokonują zagłady ludzi na oczach świata – ale kto na nich rękę podniesie – prócz samego Boga – jeśli oni trzymają w ręku cały świat?

  Nie wierzcie im … pamiętacie powstanie warszawskie… wtedy Rusek też mówił do świata, ze u nas hołota- banda bandytów – rozpoczęła bunt.
  Mieliśmy swoje getto. Palestyńczycy dziś w 21 wieku sa w normalnym getcie ! 6 do 12 km szerokości, 40 długości. Otoczeni siłą militarną, jakiej nie miał Hitler w Warszawie, pilnowani i strzeżeni, obwarowani ogromnymi murami, mają wielkość dużego miasta, żyje tam 1,5 mil. ludzi, bez rolnictwa, przemysłu, możliwości rozwoju. Te kanały podziemne przypominają mi, te z getta Warszawskiego gdzie ludzie przedostawali się po życie, po jedzenie i lekki.

  Mnie nikt nie przekona – to jest getto i Ci ludzie tam zamknięci są zabijani ( ponad 1000 ofiar) na naszych oczach i podległy Żyda świat nawet okiem nie mrugnie.

 8. Pingback: Zapomniana Jerozolima / napisy PL | redoctobermsz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s