redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

W krainie blefu…

6 Komentarzy

Dzisiaj wiele osób wierzących w Boga uważa że żyjemy w świecie diabła i są co do tego święcie przekonani. I mają rację. Ale jednocześnie kupują najnowsze chwyty „kapłanów” kultu diabła zwanego życiem na zewnątrz ziemi, którzy dla swoich ministrantów 🙂  (krytyków niebocentryzmu) i wyznawców 🙂 przygotowali swoisty „koks”, dzięki któremu mogą oni „walić sobie w żyłę i pić kompot” 🙂 . Przynajmniej im na jakiś czas starczy i będą mieli komfort bycia w kłamstwie zapewniony 🙂

A to już on.

Obrazek

link : http://www.ustream.tv/channel/live-iss-stream 

Co ciekawe jeden z ministrantów 🙂 skomentował tę fotę tak „widzimy:  jest krzywizna,chyba to nie rybie oko bo nie widać aby elementy stacji były zdeformowane.” , dobrze że napisał „chyba”, bo doskonale wiedział że nie takie numery można robić (dwie ścieżki na jednym filmie)  i będzie „na żywo” 🙂    

Powyżej mój wstęp a teraz artykuł  „wiosny”, który jest też w wersji anglojęzycznej :

NASA niedawno uruchomiła nowy projekt, który pozwala każdemu mieszkańcowi Ziemi oglądać 24 godzinną transmisję z przelotu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) z kamer skierowanych na Ziemię. http://www.ustream.tv/channel/live-iss-stream Słowo ‚na’ jak się okaże w dalszej części ma dla całego przedsięwzięcia kluczowe znaczenie.
https://www.youtube.com/watch?v=3cuCV-yNjfM
W powyższym linku mamy zaawansowany symulator lotu kosmicznego pokazujący jak powinna wyglądać krzywizna Ziemi na wysokości 400 km. Krzywizna ta została uzyskana dzięki matematycznym obliczeniom tzw. kąta obniżenia horyzontu:   https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/05/09/horyozntu-ciag-dalszy/

Rzeczywistość jednak pokazuje coś innego:

https://www.youtube.com/watch?v=HHgtED2PfAc

https://redoctobermsz.files.wordpress.com/2014/05/gpw-20061021-nasa-iss022-e-062672-earth-colorful-horizon-and-silhouette-of-space-shuttle-endeavour-sts-130-20100209-other.jpg

Obrazek

Przekaz z ISS pokazuje widok z 4 kamer. Poniżej możemy zobaczyć ich rozmieszczenie. Wszystkie 4 skierowane są na Ziemię. Dlaczego ? Ponieważ gdyby patrzyły na wprost nie byłoby żadnej krzywizny,  a horyzont byłby prosty jak nad morzem.
http://i.imgur.com/I40KT9j.jpg

Obrazek

http://www.spaceflight101.com/uploads/6/4/0/6/6406961/_8414937_orig.jpg

Obrazek

http://www.spaceflight101.com/uploads/6/4/0/6/6406961/_7459410_orig.jpg

Obrazek

 

http://www.spaceflight101.com/hdev.html

Z tego linku możemy się dowiedzieć, że: „Kamery nie mają możliwości przesuwania się (pochylania), zmiany kąta widzenia. Każda kamera ma stałe pole widzenia. Są one rozmieszczone tak, że jedna patrzy do przodu, jedna w dół i dwie pokazują widok z tyłu.”
Kamera patrząca ‚do przodu’ tak naprawdę też patrzy w dół.
Na schemacie i zdjęciach powyżej widzimy, że obok siebie umieszczone są dwie kamery, pod tym samym kątem. Jednak obie pokazują dwie różne ‚krzywizny’. Dlaczego ? Ponieważ jedna posiada normalny obiektyw (który też wykrzywia horyzont) natomiast druga ma obiektyw rybie oko. Porówanie poniżej:
http://i.imgur.com/E4OLUVp.jpg

E4OLUVp

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nojl3aiYBOw

W tym linku mamy widok z kamery z normalnym obiektywem przymocowanej do balonu. Wysokość to ok. 30 km. Jak widać taki obiektyw również powoduje nieznaczne uginanie się horyzontu.

Wiosna

Wnioski:

1. Przekaz na żywo ze stacji ISS  jest przekazem fałszującym rzeczywistość , którego celem jest  „wbić w mózgi” , że żyjemy na zewnątrz ziemi.

2. Artykuł wykazał w jaki sposób robi się w kosmosie „krzywiznę ziemi”. 

A teraz już z rosyjskojęzycznego neta:

052eefcb8fad5207e4ea_2560x1600_cropromiar-niestandardowy

http://www.goodfon.ru/wallpaper/planeta-gorizont-mnogo.html

Kolejna z rosyjskojęzycznego neta tym razem z …..ISS:

3150

http://www.go2life.net/cosmos/160-49-foto-kosmicheskie-fotografii-zemli-s-borta-mks.html

 

earth-horizon-from-outer-space-wallpapers_35825_768x1024

http://wallpaperstock.net/earth-horizon-from-outer-space-ipad-mini_wallpapers_35825_768x1024_1.html

Jak widać temat horyzontu w kosmosie nie mija.   Red

6 thoughts on “W krainie blefu…

 1. Warto też zadać następujące pytanie: jeśli różne kamery pokazują różną krzywiznę to która z nich jest tą realną, rzeczywistą, którą moglibyśmy zaobserwować gołym okiem ?

  Odpowiedź: żadna. 🙂

  W rzeczywistości wygląda to tak jak na tym filmie:

 2. Witam,Wiosna nie podawaj ludziom przykładu z linka bo będzie pożywka dla przeciwników.Wskażą ze tu nie horyzont jest ukazany,nie Ziemia,a kosmos linia karmana,więc dlatego nie ma krzywizny.A rozumiesz,jest jeszcze jeden znak zapytania,bo skoro linia karmana jest kulą i ma linie prostą he he.,to …pozdro.

  • Jawa: wrzuć na luz 🙂 co ty się nimi przejmujesz, mozna się okresowo z nich pośmiać, bo „ślepy ślepego prowadzi i obaj wpadną do dołu ” 🙂 i podstawowa uwaga : nie wolno im przeszkadzać 🙂 Karol zrobił świetną robotę, wręcz wydetalizował kwestię braku krzywizny w kosmosie. A to jak wiemy domniemana krzywizna w kosmosie jest podstawowym argumentem dla ołtarza kultu diabła, czyli życia na zewnątrz ziemi. Mam kolejną fotę wykonaną przez członka załogi ISS.

   Tu najważniejszym elementem jest płaskość horyzontu:

   crewISS

   http://spaceref.com/onorbit/photo-moonrise-as-seen-from-the-space-station.html

 3. Wklejam fragment książki badacza i pisarza Wiktora Stiepanowicz Grebiennikowa
  ze strony https://treborok.wordpress.com/etnomolog-odkrywa-antygrawitacje/
  Moim zdaniem ten fragment „ogromny dysk Ziemi z tym wszystkim, który, nie wiedzieć czemu, wydaje się coraz to bardziej wklęsły” potwierdza teorię niebocentryzmu.

  I oto w całej okazałości pode mną Isilkulia, kraina mojej młodości, wcale nie taka jak na mapach i planach z napisami, umownymi oznaczeniami i całą resztą, lecz bezbrzeżna, żywa, usiana ciemnymi, osobliwymi wyspami zagajników, cieniami obłoków, jasnymi wyraźnymi plamami jezior, i ogromny dysk Ziemi z tym wszystkim, który, nie wiedzieć czemu, wydaje się coraz to bardziej wklęsły – przyczyny tej od dawna znanej mi iluzji wciąż nie odkryłem.
  Wznoszę się coraz wyżej, rzadkie białe masywy kłębiastych obłoków odchodzą w dół i niebo już nie jest takie jak widziane z dołu, lecz ciemnobłękitne, prawic szafirowe. Widoczne między obłokami zagajniki i pola zaciągnęły się już oparem gęstniejącej błękitnej mgiełki i coraz trudniej je dojrzeć. Ech, jaka szkoda, żc nie mogę zabrać ze sobą mojego ukochanego wnuka Andriuszy. Ma cztery lata i platforma nośna bez trudu podniosłaby nas obu. ale różnie bywa

 4. Chciałbym zwrócić uwagę na ciekawy efekt zarejestrowany w związku ze zjawiskiem zwanym „zielony promień Słońca” (ale nie o kolor tutaj mi chodzi) jako kolejny dowód na NC.

  Chodzi mianowicie o rozdzielenie obrazu Słońca na dwa elementy – jeden zielony, okrągły i niewielki oraz drugi – duży, żółty, rozlany szeroko, jakby po przejściu przez ustawioną skośnie soczewkę. Czyżby w tym momencie ukazywał się oddzielnie promiennik Słońca? Ponadto – mamy chyba do czynienia z efektem deformacji obrazu na zagięciu linii Karmana?

  Natomiast co do oficjalnego wyjaśnienia – lepiej pominąć je milczeniem.

 5. @ Mariusz, Karol

  Chciałbym zwrócić uwagę na dodatkowy aspekt użycia obiektywów szerokokątnych typu „rybie oko”, tj. oprócz zaokrąglania horyzontu – stwarzanie iluzji większego oddalenia powierzchni Ziemi niż jest w rzeczywistości. Stąd też przypuszczam, że większość zdjęć „satelitarnych” – to mogą być w rzeczywistości zdjęcia lotnicze, wykonane „rybim okiem” z wysokości 10-12 km, a wyglądające, jakby były wykonane z wysokości co najmniej 30 km.

  Ponadto, sztuczność tych „satelitarnych” zdjęć jest dla mnie uderzająca. Wynika to z dysproporcji między orientacyjną wysokością, z jakiej jest widoczny fragment powierzchni Ziemi, a stopniem zaokrąglenia horyzontu, niemożliwym do zaobserwowania z tejże wysokości, nawet gdyby pozostawać w konwencji HC. Inaczej mówiąc – widzimy fragment powierzchni Ziemi o promieniu – powiedzmy – nie większym niż 100 km, poza którym już zaczyna się już silna krzywizna horyzontu, brak płynnego przejścia skali od pierwszego planu do horyzontu, tak, jakby Ziemia miała promień nie większy niż kilkaset km.

  P.S. W nawiązaniu do poprzedniej wypowiedzi, ponieważ temat wart jest chyba pogłębienia, załączam jeszcze jeden obrazek związany z „zielonym promieniem Słońca” (ale nie chodzi o tę „zieloność”), pokazujący obraz Słońca rozłożony na dwa elementy (oddzielnie promiennik?).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s