redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Modlitwa Pańska czy też …. egipska modlitwa Echnatona tzw. „modlitwa ślepca”?.

26 Komentarzy

Ten wpis robię „na szybkiego” i jest spowodowany komentarzem Estery do poprzedniego filmu. Wspomniała tam o egipskich modlitwach i dlatego jest ten wpis. Co prawda miałem inne plany co do kolejności artykułów i filmów, ale w tej sytuacji muszę to opublikować. Niniejszy wpis jest kontynuacją tematu ewangelii  tw. synoptycznych,do  których artykuły ukazały się wcześniej.

Modlitwa Echnatona

Powyższe zdjęcie przedstawia wcześniej nieodczytany egipski papirus z 1000 r. pne. przedstawiający modlitwę Echnatona czyli tzw. „modlitwę ślepca”. Papirus znajduje się w Britich Museum w Londynie a odczytano go dopiero w 2002 roku.

Modlitwa Echnatona2

 

A to już przetłumaczona  treść przeze mnie z filmu  https://www.youtube.com/watch?v=A57IdcBKaPg  :

Ojcze nasz nieosiągalny naszą wiedzą, ale istniejący, niech się święci imię Twoje, niech przyjdzie twoje prawo , dające światło światu gwiazd i naszemu życiu. Tego dnia ty nakarm nas chlebem i wybacz nam śmiertelne długi jak i my wybaczamy je przed niebem, ale nas chroń od pokusy i zła. 

dla porównania cytuję Mateusza 6:

 (9) Ojcze nasz, który jesteś w niebie, niech się święci imię Twoje! (10) Niech przyjdzie królestwo Twoje; niech Twoja wola spełnia się na ziemi, tak jak i w niebie. (11) Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj; (12) i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili; (13) i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego! 

Jaki wniosek?

Słynna „Modlitwa Panska” jest prawie identyczna z …..egipską modlitwą Echnatona  z okresu 1000 lat przed narodzinami Isusa, czyli co sie stało.  Modlitwa egipska została „dostosowana” do potrzeb jak juz wiemy stronnictwa Pawła ktore wygrało batalię o kształt Nowego Testamentu. Wzorcem dla   tw. Modlitwy Panskiej była modlitwa…..egipska. W ten sposób diabelskie korzenie zasadzono na gruncie „Pawłowego” chrześcijaństwa.

Czyli całe tak zwane chrześcijaństwo to w sumie zakamuflowany kult diabła , wraz z tymi co się mają za „nowonarodzonych” a w sumie poglądowo są na smyczy „Pawłowego Koscioła”.  Takich przykładów jest o wiele więcej.

http://wiadomosci.onet.pl/tablica/ojcze-nasz-czyli-modlitwa-slepca1000lat-przed-chry,1666,270154,120810392,watek.html

link: http://www.krzyjahu.pl/page19810651924924614f78d71.html

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,524215

Uaktualnienie  dnia 15.04.2014 ;

Chciałbym zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny szczegół: niniejsze tłumaczenie pochodzi z fragmentu papirusu odczytanego dopiero w 2002 roku , wcześniej nie był znany. Jest to bardo ważna informacja ponieważ w necie znajdziecie też “modlitwę ślepca”. To jest link w angielskim :http://en.wikipedia.org/wiki/Talk%3ALord%27s_Prayer#Relation_to_Egyptian_Prayer_from_The_Coming_Into_Day_.28Book_of_the_Dead.29tu jest nawet dyskusja na ten temat. . Wiecie na czym polega różnica?, ten tekst pochodzi z publikacji która się ukazała w 1994 roku a generalnie jest znany juz ponad 100 lat. Natomiast tłumaczenie w moim wpisie pochodzi od wcześniej nie przetłumaczonego papirusu który dopiero przetłumaczono w 2002 roku i wykorzystano w filmie.

Niestety internet anglojęzyczny to nie “pępek świata” i opieranie się na nim , jako jedynym to “klasyka lipy”, ale “psy” na smyczy “wielkiej nierządnicy” o tym nie chcą pamiętać (ale o tym wiedzą) i używają tego jako wyznacznika prawdy. A dodatkowo udawadniają jak im „przyjemna” jest ta „obroża” i ich „pani”.

Wczoraj poproszono mnie o przetłumaczenie pierwszych 33 sekund filmu :

 W maju 2002 roku, grupa historyków pracująca w British Museum, nieoczekiwanie odkryła, wcześniej nie badany dokument, który był napisany w języku egipskim w którym była modlitwa,
 której treść była prawie słowo w słowo powtarzająca prawosławną modlitwę Ojcze Nasz . Ale największą sensacją było to co okazało się pózniej, kiedy się wyjaśniło że ten papirus pochodzi z 1000 r pne , c.d.n

A to jest zbliżenie tego papirusu:

Egipskie Ojcze Nasz zblizenie

……………………………………………………………………………………………………..

Uaktualnienie z dnia 18:04.2014

Nie słabną emocje związane  tym filmem , nawet kilka osób prosiło mnie o przetłumaczenie całości filmu.  Ten film a szczególnie początek o fragmencie modlitwy wzbudził ogromne zainteresowanie . Ostatnio zapytano mnie jak to jest z tymi papirusami, który jest który, bo niektórzy się gubili z kolejnością i tym z jakiego jest przetłumaczony tekst egipskiej modlitwy. Sprawa jest bardo prosta: tekst modlitwy jest przetłumaczony z  wielokrotnie pokazywanego papirusu który pokazuje się do minuty 2;28 i on jest pokazywany w/w wpisie.

Natomiast jako „przecinek” rozdzielający temat modlitwy i „bożego małżeństwa”. użyto  ten papirus, który nie pochodzi z Britisch Museum tylko…..Metropolitan Museum w Nowym Jorku i z niego… nie tłumaczono żadnego tekstu, bo robi tylko za rozdzielenie tematu modlitwy od tematu „bożego małżeństwa”, co jest normalnym procesem w produkcji filmów. I ten papirus pojawia się dopiero w 2.28 i razem z nim kiedy mówi narrator, pojawiaja sie grafiki , a  zaraz po nim jest już kolejny temat. Słowa narratora w tłumaczeniu.

Podsumowując: papirus bazowy treści modlitwy to tylko ten  papirus którego grafika jest w/w wpisie.

Ponieważ chcę  dać trochę zadośćuczynienia tym co mnie prosili o tłumaczenie to tłumaczę do 2.43, będzie to cały fragment dotyczący fragmentu modlitwy Echnatona:

ciąg dalszy od 33 sekundy:

Jak to w ogóle możliwe. Przecież według oficjalnej nauki chrześcijaństwo jeszcze nie istniało i nie narodził się Isus Chrystus , ktory wg sprawozdania Biblijnego podarował swoim uczniom modlitwę „Ojcze Nasz”. Wciągu dalszych badań okazało się że w ręce historyków wpadła tzw. „modlitwa ślepca”, która wg legendy została napisana przez  faraona Echnatona. Ale skąd tyle zbieżności?. Czyżby Biblia została napisana na podstawie starożytnych egipskich tekstów?. Jeśli było by to tak to kim był w rzeczywistości założyciel religii jednego Boga , i odrzucony przez historię egipski faraon Echnaton?…..Tak nazywana modlitwa Echnatona znana jako modlitwa ślepego, której tekst datuje się się  na 1000 r. pne., zawiera egipski tekst który prawie całkowicie powtarza chrześcijańską modlitwę „ojcze nasz”. Tekst tej modlitwy: ” Ojcze nasz nieosiągalny naszą wiedzą, ale istniejący, niech się święci imię Twoje, niech przyjdzie twoje prawo , dające światło światu gwiazd i naszemu życiu. Tego dnia ty nakarm nas chlebem i wybacz nam śmiertelne długi jak i my wybaczamy je przed niebem, ale nas chroń od pokusy i zła. „. ….

Tak zwana modlitwa ślepca jest egipskim tekstem której treść jest bardzo zbliżona do znanej modlitwy „ojcze nasz”. Jest ona w ewangeliach i włożono ją w usta samego Isusa Chrystusa to jest Chrystus sam mówił tak się módlcie i dalej jest ta modlitwa. To jest szokujące i jednocześnie nie budzi wątpliwości, że to jest prawie ten sam tekst.  (narrator od 2.28 + „przecinki” do 2.43), A jeśli modlitwa Echnatona i modlitwa chrześcijańska  są tak zgodne, to co jest wzorcem i kto w rzeczywistości dał światu modlitwę od Boga : faraon egipski Echnaton czy Isus Chrystus. koniec 2:43, dalej inny temat.

26 thoughts on “Modlitwa Pańska czy też …. egipska modlitwa Echnatona tzw. „modlitwa ślepca”?.

 1. Pochodzenie rytuałów, symboli i obrządków chrześcijańskich z starożytnego Egiptu jest szeroko znana. W Internecie są również opracowanie porównujące pewne liczne teksty biblijne do znanych tekstów egipskich. Przede wszystkim jest tu powtarzany tekst „nawiedzenia” Marii przez anioła oraz kilka innych. Niestety skażenie jest ogromne, chrześcijaństwo z kultury i religii starożytnego Egiptu ciągnie pełnymi garściami. Mamy te wpływy do poważnego rozważenia i eliminacji – dlatego Isus mówił „w duchu i prawdzie” nie można uznawać, że człowiek oddany prawdziwemu Bogu może być bratem tych, którzy czczą wielobóstwo, bałwochwalstwo i uczestniczą w obrzydliwych egipskich rytuałach – nazywając je blednie chrześcijańskimi. Spójrzmy na wiernych Bożych takich jak Daniel, Abraham, Noe, oni nie uczestniczyli w żadnych takich obrządkach oraz nigdy tolerowali czcicieli pogańskich obrządków oraz wrogów prawdy Bożej. Ich przyjacielem był Bóg i upatrywali nadziei w zapowiedzianym Jego zbawieniu.

  http://www.eioba.pl/a/1ncr/czy-plagiat-chrzescijanstwa-byl-mozliwy
  http://liberte.pl/egipskie-korzenie-chrzescijanstwa/

  • Chciałbym zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny szczegół: niniejsze tłumaczenie pochodzi z fragmentu papirusu odczytanego dopiero w 2002 roku , wcześniej nie był znany. Jest to bardo ważna informacja ponieważ w necie znajdziecie też „modlitwę ślepca”. To jest link w angielskim : http://en.wikipedia.org/wiki/Talk%3ALord%27s_Prayer#Relation_to_Egyptian_Prayer_from_The_Coming_Into_Day_.28Book_of_the_Dead.29 tu jest nawet dyskusja na ten temat. . Wiecie na czym polega różnica?, ten tekst pochodzi z publikacji która się ukazała w 1994 roku a generalnie jest znany juz ponad 100 lat. Natomiast tłumaczenie w moim wpisie pochodzi od wcześniej nie przetłumaczonego papirusu który dopiero przetłumaczono w 2002 roku i wykorzystano w filmie.

   Niestety internet anglojęzyczny to nie „pępek świata” i opieranie się na nim , jako jedynym to „klasyka lipy”, ale „psy” na smyczy „wielkiej nierządnicy” o tym nie chcą pamiętać (ale o tym wiedzą) i używają tego jako wyznacznika prawdy.

 2. Myślę, że to bardzo przemyślana i zrealizowana teraz strategia ośmieszania chrześcijaństwa, a najgorsze z tego wszystkiego jest to, że „oni” zrobią wszystko by zwieść ludzi! By przestali wierzyć w Zbawczą Moc Jezusa. Na 100% to żydowsko-talmudystyczna robota, a ja nie wierzę w nic co to kłamliwe plemię poprzez swe media podają. Nie rozumiem Mariuszu dlaczego dajesz się wkręcać w kolejną bzdurę. Co do twego spostrzeżenia o ewangeliach synoptycznych w pełni się z tobą zgadzam, jednak z Chrystusem już przeginasz, ale jak spojrzeć na twoją ostatnią „produkcję” filmową to dla mnie wszystko jest jasne.

  • Ja tu nie odkrywam ameryki :elementy egipskie w ewangeliach są znane od ponad 100 lat, W tym wpisie jest tylko dodany istotny morderczy szczegół , historia ma to do siebie że podaje fakty a z faktami się nie dyskutuje. Moc Chrystusa widać w tym ze smycz wielkiej nierządnicy jest demaskowana. Prawda ma to do siebie że ma wartość bezwzględną , czy to się komuś podoba czy nie. Co do rosyjskich mediów to ci powiem ciekawostkę: pokazano tam wyprodukowany przez naukowca rosyjskiego latający spodek taki jakie nazywamy UFO , – pokazano go również w locie.,Zbudowany na podstawie teorii próżni, która wrzuca podręczniki szkolne z fizyki do kosza. W żadnej zachodniej TV takiego numeru byś nie znalazł. Oni by cos takiego nie podali, dlatego jest szeroko lansowana tego typu propaganda, „ruskiego który wynalazł rower u Niemca na kupie drzewa”. Takimi metodami lubujący się w smyczy wielkiej nierządnicy starają się zdyskredytować wysiłek rosyjskich naukowców. Rosja to nie zachód, to inna para kaloszy. Jest jeszcze inny film dotyczący chronologii i który też będę z czasem tłumaczył: a który pięknie potwierdza w jakim okresie biblijnym żyjemy. Na dzień dzisiejszy ukradziono nam ponad 1000 lat historii a po to by ukryć właśnie te 1000 lat istniejącego już królestwa Bożego w niebie które rozpoczęło się po powrocie Chrystusa do Nieba . Wcześniej ostał diabeł wyrzucony z Nieba: Jana 12:31- przekład interlinearny , to tak z grubsza. Na ten temat będą artykuły, dlatego najciekawsze zawsze jest przed nami.

   • Nie bardzo zgadza się to co piszesz o już istniejącym Królestwie Bożym. Królestwo Boże w niebie na pewno jest, ale to nie to Królestwo które miało nastać na tysiąc lat na ziemi. Nie wierzę w to dlatego, ponieważ jak by to była prawda to Chrystus nie pozwoliłby wyrżnąć swoich apostołów. Wszyscy wiemy, że tylko Janowi oszczędzono męczeńskiej śmierci. Reszta zginęła w okropnych mękach. To co piszesz o Ozyrysie czytałem już kilka lat temu, ale zlekceważyłem temat. Teraz pojawia się wiele nowych teorii z pogranicza gnostycyzmu, kabały i innych dziwnych nauk n.age. To już przerabiałem i jak się w to będziesz się zagłębiał to będziesz miał coraz większe wątpliwości. Podobnie jest z Esseńczykami, Nazareńczykami, czy ostatnio jak zagłębiłem się w te narody coraz więcej mam wątpliwości co do słuszności potępienia Ezawa i Edomitów. W jednym masz rację. Kłamią wszyscy co mają cokolwiek do powiedzenia. Od nauczycieli w szkołach, kapłani, pisarze, władze państwowe, a mistrzami kłamstw i manipulacji są Żydzi. To od nich wszystko wychodzi w takich ilościach, że nie sposób to ogarnąć.

   • Zygmuncie, powiem ci jedno „spokojna twoja rozczochrana”, ja napisałem tylko poglądowo, czeka nas masa pracy by wszystko ujawnić i napisać tak aby było wszystko dostępne i jasne a dopiero się odniesiesz.Ja nie mam wątpliwości żadnych. Mogę powtórzyć autorytatywnie za psalmistą:

    Psalm (1) Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, (2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą.

 3. Jeżeli wszystko co przedstawicie rzetelnymi źródłami i dowodami, to oczywiście jestem jak najbardziej za!

  Na pewno nie będzie to koniec kąkolu, który będzie trzeba jeszcze wyciąć, ale z każdym krokiem będziemy mieć coraz więcej prawdy :D.

 4. Trzeba chyba rozgraniczyć nazwy Żyd, Judejczyk i Izrael. To wydaje mnie się nie są te same narody. Szukając prawdy natknąłem się na Esseńczyków, Nazarejczyków i jakoś tak pośrednio doszedłem do Edomitów, a dalej do Idumejczyków. Tutaj natknąłem się na to, że Izrael został zawłaszczony przez właśnie Idumejczyków.
  Wszystko to co związane jest z zawłaszczeniem całego narodu i przejęcie jego tożsamości zaczęło się w czasach Antypatra jak to jego pragnienie umieszczenia Heroda na tronie Judy się dokonało. Józef Flawiusz w Księdze XIV, Rozdz. IX, Akapit 4, mówi, że kobiety z Judy ciągle publicznie agitowały przeciwko Herodowi, kiedy dzielił władze z Hyrcanusem, żądając by postawić Heroda przed sądem za mordy prawdziwych Judajczyków w krainie. Oto co mówi Flawiusz: “bo kiedy Herod otrzymał królestwo,wyrżnął wszystkich członków tego (judajskiego) sanhedrynu.

  Zniszczenie świątyni i rozproszenie edomickich Żydów
  Poniżej rabiniczne źródła na temat powstania judaizmu i zniszczenia światyni:
  Zalążki judaizmu ortodoksyjnego
  Co się działo z faryzeuszami? Liderem grupy w latach 66-70 był Johann ben Zakkai. Również on widział, że zniszczenie Jerozolimy było bliskie, i uciekł wraz z licznymi uczniami. Ukrył się w trumnie i wynieśli go z Jerozolimy by wyprawić mu “pogrzeb”. Wtedy Rzymianie pozwalali na odejście Żydom, ale nie chcieli tego zeloci bo chcieli od nich pomocy w walce, więc Johann zaplanował ten podstęp. Po opuszczeniu Jerozolimy, udał się do gubernatora Wespazjana. Jak mówi historia, zwrócił się do Wespazjana :cesarzu”, i zanim Wespazjan zdążył go poprawić, wszedł posłaniec i powiedział, że cesarz zmarł. i Wespazjan był nowym cesarzem (jest to bardzo skrócona wersja). Johann zdobył łaski Wespazjana i pozwolono mu by poszedł do Jawne na wybrzeżu i zorganizować tam szkołę Tory.
  Do 70 AD było tam wielu Żydów i mogli pozwolić sobie na luksus różnych sekt i poglądów. Poprzez duże zmniejszenie ich liczebności i zniszczenie świątyni, Johann czuł, że po to by przetrwał judaizm, musieli się zjednoczyć (czy możemy się z tego nauczyć?). Czuli że musieli rozpocząć kodyfikację tradycji werbalnych [Te tradycje werbalne są bezpośrednim pogwałceniem Pwt 4:1-2 – Eli] i uzgodnić teologie i doktryny. To zajęło wiele lat i było wiele sporów, gdyż wśród faryzeuszy było wiele opinii. Największy spór był między Gamilielem II i rabinem Akiwa na początku II wieku. Według Gamileiela II faryzeizm wymagał drobnych reform, a według Akiwy konieczne było stworzenie nowego systemu, dającego całą władzę i autorytet rabinom. Wprowadził doktrynę, że prawo werbalne powstało w tym samym czasie jak Tora, i że Mojżesz, Dawid itd. byli rabinami. Wygrał z Gamilielem II w bitwie, która była bardzo nieprzyjemna i oszukańcza po obu stronach.
  Pod przywództwem Akiwy w końcu zarządzili, że rabini mogli zmienić Tore jeśli było to konieczne, i że większość rabinów (wszyscy kumple Akiwy) nawet mogli zastępować Bat Kol (głos Boga). . . Zrobili nowe greckie tłumaczenie Tanach by zastąpić Septuagintę i nowe aramejskie, oba bardziej odpowiadały teologii Akiwy. nie mogli zmienić hebrajskiej wersji, ale ich komentarze w prawie werbalnym o Tanach stały się głównym autorytetem. Mogli odrzucić orzeczenia każdego rabina, które im się nie podobały. Z tego wszystkiego powstał współczesny judaizm ortodoksyjny. (To dlatego obecnie potrzebujemy poświęconej grupy mesjanistycznych rabinów praktykujących Torę by walczyli z halachą Bez halacha będziemy mieć konfuzję , a ortodoksyjna halacha, zdaniem wielu rabinów, ma zbyte wiele problemów.) [Jakby ta ogromna sterta słownych ekskrementów i oszustwa (Talmud) mogła być może być zreformowana!!! – Eli]
  Żeby podsumować, faryzeusze byli w Jawne, a nazarejczycy w Pella. Wcześniejszą schizmą był spór wewnętrzny [Nieprawda!!! Nazarejczycy byli Judaitami, który w sposób naturalny wyznawali Mesjasza, gdyż On był ich spowinowaconym Zbawicielem. Żydzi nienawidzili Mesjasza, bo byli Edomitami (Jan 7:35; 8:33-44). To jest WIELKIE KŁAMSTWO, które rabini musieli utrzymać za wszelką cenę! Nie było w tym NIC WEWNĘTRZNEGO. Była to tocząca się WAŚŃ RODOWA miedzy Prawdziwymi Jaudaitami i kananejskimi uzurpatorami! – Eli] Teraz ona narastała i nieunikniony był całkowity rozłam. Rabini Akiwy zaczęli wprowadzać wiele nowych orzeczeń i teologii. [Tak! Żydzi zakonserwowali „wyrocznie Boga”, tak? JA TAK NIE MYŚLĘ! – Eli.] Było to częściowo konieczne, żebyście mieli judaizm bez swiątyni I krwawych ofiar. Zanim zniszczono świątynię dominowała faryzejska szkoła Szammai (z którą Jezus prowadził główne spory). W Jawne zdecydowali, że od tej pory dominować będzie szkoła Hillel. Modlitwy i akty żalu zastąpiły ofiary. Nie wszystkie ich zarządzenia były złe. Mieli trudne zadanie i trwały walki o władzę i wiele decyzji było problematycznych – “The Nazarenes” [Nazarejczycy] Moshe ben Shaul. Źródło:http://www.yashanet.com/library/temple/nazarenes.htm
  Dzięki temu historycznemu oszustwu, cały świat jest pod CAŁKOWICIE FAŁSZYWYM WRAŻENIEM, że judaizm opiera się na naukach Mojżesza. Oczywiście Żydzi umyślnie przekazują to wrażenie Gojom. Ale ich własne pisma – które NIE SĄ pokazywane publicznie – deklarują wręcz przeciwnie. Moshe ben Shaul powiedział, że judaizm wymyślili faryzeusze. Totalnie zgadza się z tym Universal Jewish Encyclopedia:
  “Współczesna religia żydowska śledzi swoje pochodzenie, nieprzerwanie, przez wszystkie stulecia, DO FARYZEUSZY. Ich główne idee i metody wyrażały się w literaturze o ogromnym zasięgu, z której bardzo wiele nadal istnieje. TALMUD jest największym i najważniejszym członkiem tej literatury”– t. VIII, s. 474 (1942).
  W czasopiśmie Look z 17.06.1952 roku opublikowano artykuł zatytułowany “Kto jest Żydem?” autorstwa rabina Morrisa N Kertzera. W nim rabin ocenił znaczenie Talmudu dla współczesnego judaizmu:“Talmud składa się z 63 ksiąg prawnych, etycznych i historycznych pism starożytnych rabinów. Zredagowano go wieki po narodzeniu Jezusa. Jest to kompendium prawa i wiedzy. JEST TO KODEKS PRAWNY, KTÓRY TWORZY PODSTAWĘ ŻYDOWSKIEGO PRAWA RELIGIJNEGO I PODRĘCZNIK DO KSZTAŁCENIA RABINÓW”.
  Jeśli przeczytaliście Nowy Testament, pamiętajcie, iż ci faryzeusze stworzyli WŁASNĄ RELIGIĘ. Często słyszymy, że ta NOWA RELIGIA, JUDAIZM, jest taka sama jak religia Mojżesza, to jest absolutna bzdura. To chrześcijaństwo jest prawowitym spadkobiercą Starego Testamentu. Judaizm to oszust, nie mający żadnego prawa do nauk Starego Testamentu.
  “Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości” – Mt 23:27-28.
  Oni są kłamcami i obłudnikami, którzy udają, że są święci! Jeśli chodzi o Mojżesza, Jezus powiedział do tych faryzeuszy: “Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli” – J 5:46.
  Oczywiście nie wierzyli Mu. oni ZABILI Go, bo Mesjasz stanowił zagrożenie dla ich bezprawnego “świadectwa”. (J 7:35)
  Mając tę historyczna informacje, teraz możemy dokończyć genealogię potomków Kaina w Judei. Wiedząc o tym, że kult faryzeuszy był idumejska twierdzą w czasach Jezusa Mesjasza, oto ich drzewo genealogiczne:
  Kain
  Kenici
  Kananejczycy
  Edomici
  Idumejczycy
  Faryzeusze
  Rabini
  Żydzi.

  Tak naprawdę to Żydzi powstali w chwili jak Antypater umieścił Heroda na tronie Judy, a ten jak wyrżnął judejskich kapłanów, zastępując edomickimi. Więcej jak ktoś ma ochotę poczytać napisałem pod linkiem poniżej:

  http://www.drogaprawdy2.fora.pl/pozostale-zagadnienia-religijne,24/edomici-gdzie-jest-prawda-o-tym-narodzie,1144.html

  Ciekawie o Ezawie pozytywnie pisze user George.

  http://www.drogaprawdy2.fora.pl/religia-tradycja-roznych-wyznan,68/kronika-chrzescijanstwa-wiek-i-pierwszy-pne,742.html

  Inne posty usera George też są bardzo ciekawe i warto się z nimi zapoznać. Jak czytamy w Biblii o błogosławieństwie narodowi „wybranemu” to musimy koniecznie ten naród zidentyfikować. Na pewno nie są nim Żydzi, którym Bóg nie błogosławił, ponieważ jak by im błogosławił to błogosławieństwem byłoby również dla tych do których ten naród przyszedł, a historia mówi nam, że Żydzi byli wypędzani z ponad stu krajów w jakich się znaleźli. Niezależnie od siebie wszyscy dochodzili do wniosku, że trzeba tych ludzi pogonić by nie zginąć. Czy to was nie skłania do myślenia dlaczego tak się działo i dzieje do dzisiaj. Wystarczy posłuchać wiadomości z Ukrainy o Palestynie nie wspominając, ze względu na drastyczne słowa które musiałbym tutaj przytoczyć. Chętnie poczytam co sądzicie o takim spojrzeniu na „naród wybrany” i gdzie tak naprawdę ten PRAWDZIWY NARÓD WYBRANY jest.
  Jak zidentyfikujemy kto jest Judą/Izraelem, to zrozumiemy też cały misz, masz w Biblii i dlaczego tak się stało.
  Pozdrawiam
  ZAMOS

  • Z Twojej chronologii wynika, że potomkowie Kaina przeżyli potop. Czy dobrze Cię rozumiem? Jeśli tak, to historia z Noem i jego rodziną jest sfałszowana, tak? ST mówi, że tylko Noe z rodziną przetrwał potop.

   • Rozwiń i podaj dowodowo twoją tezę. Wersety itp. 🙂

   • Mam udowodnić, że tylko Noe przetrwał potop? Nie jestem pewien, czy dobrze zrozumiałem pytanie, ale ok spróbuję to zrobić.

    ST mówi, że cała Ziemia była skażona i że tylko Noe znalazł łaskę w oczach Boga. Podaję stosowne teksty. Wybrałem przekład Biblii Tysiąclecia. Co istotne uwypukliłem wielkimi literami.

    Rdz 6:7-8 BT Wreszcie Jahwe rzekł: „Zgładzę LUDZI, KTÓRYCH STWORZYŁEM, z powierzchni ziemi: ludzi, zwierzęta, zwierzątka naziemne i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem”. (8) TYLKO Noe znalazł upodobanie w oczach Boga.

    Rdz 6:12-13 BT Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że WSZYSCY ludzie postępują na ziemi niegodziwie, (13) rzekł do Noego: „Postanowiłem położyć kres istnieniu WSZYSTKICH ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ICH wraz z ziemią,

    Rdz 6:17-18 BT-2 v.1.3 Ja zaś sprowadzę na ziemię potop, aby zniszczyć WSZELKĄ istotę pod niebem, w której jest tchnienie życia; WSZYSTKO, co istnieje na ziemi, wyginie, (18) ALE z tobą zawrę przymierze. Wejdź przeto do arki z synami twymi, z żoną i z żonami twych synów.

    Rdz 9:18-19 BT Synami Noego, którzy wyszli z arki, byli Sem, Cham i Jafet. Cham był ojcem Kanaana. (19) Ci trzej byli synami Noego i OD NICH to zaludniła się CAŁA ziemia.

    Rdz 10:32 BT TE SĄ SZCZEPY synów Noego według ich pokrewieństwa i według narodów. OD NICH to wywodzą się ludy na ziemi po potopie.

    Myślę, że można by w ST znaleźć conieco więcej na ten temat. Podaję również kilka tekstów z NT pomijając wszelkie kwestie związane z Pawłem.

    Mat 24:39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął WSZYSTKICH, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego.

    Luk 17:27 jedli i pili, żenili się i za mąż wychodziły aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki; nagle przyszedł potop i wygubił WSZYSTKICH.

    2Pt 2:5 jeżeli staremu światu nie odpuścił, ale jako ósmego Noego, który ogłaszał sprawiedliwość, ustrzegł, gdy zesłał potop na ŚWIAT BEZBOŻNYCH.

    Tak poza tym, gdyby ktokolwiek inny miał przetrwać potop, to Biblia by coś na ten temat mówiła, a nie mówi nic. Nie ma żadnego tekstu, najmniejszej sugestii, by było inaczej. Jeżeli jest inaczej, to ST jest skażony tak? Co jednak zrobić z przekazami w innych kulturach rozsianych po całym świecie, w których historia o zatopieniu świata została zawarta?

   • I co cisza? Jakieś kontrargumenty?

 5. Czy załważycie różnicę pomiędzy Modlitwą Ślepca i modlitwami z ewangelii Łukasza i Mateusza a obecną modlitwą Ojcze Nasz?
  Podczas gdy poprzednie kierowane są do Boga, obecna modlitwa jest kierowana do tego który wiedzie nas na pokuszenie – do Szatana.

  „I nie wódź nas na pokuszenie,”, – bo to przecież nie Bóg wiedzie nas na pokuszenie, lecz Szatan.

  „Ojcze nasz, któryś jest w niebie
  święć się imię Twoje;
  przyjdź królestwo Twoje;
  bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi.
  Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj
  i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.

  I nie wódź nas na pokuszenie,

  ale nas zbaw ode złego.
  [Bo Twoje jest królestwo i potęga, i chwała na wieki.]
  Amen.”

 6. Czy wiecie co jeszcze się wydarzyło na tysiąc lat przed Chrystusem?

  „(14) Wzbudził więc Pan Salomonowi przeciwnika w osobie Hadada, Edomity, z potomstwa królewskiego, w Edomie.

  (15) Albowiem kiedy Dawid był w Edomie, wtedy dowódca wojska, Joab, udał się tam dla pogrzebania zabitych, gdyż wybił wszystkich mężczyzn w Edomie. (16) Joab bowiem sześć miesięcy przebywał tam z całym Izraelem, aż do wytępienia wszystkich mężczyzn w Edomie.

  (17) Wówczas ów Hadad uciekł razem z ludźmi edomskimi spośród sług swego ojca, aby dostać się do Egiptu. Hadad był wtedy małym chłopcem. (18) Wydostawszy się z kraju Midian, przybyli do Paran i zabrawszy ze sobą ludzi z Paran, przybyli do Egiptu, do faraona, króla egipskiego, który dał mu mieszkanie oraz wyznaczył mu wyżywienie, a także dał mu ziemię.

  (19) Ponieważ Hadad pozyskał wielkie łaski u faraona, tan dał mu za żonę siostrę swej żony, siostrę królowej Tachpnes. (20) Kiedy siostra Tachpnes urodziła mu jego syna Genubata, wtedy Tachpnes wychowała go w domu faraona i Genubat został razem z synami faraona na jego dworze.

  (21) Gdy Hadad dowiedział się w Egipcie, że Dawid spoczął przy swoich przodkach i że zmarł wódz wojska, Joab, wtedy Hadad rzekł faraonowi: Poślij mnie, abym udał się do mego kraju. (22) Na to faraon odrzekł mu: Czy ci czego brakuje przy mnie i dlatego pragniesz iść do twego kraju? A on rzekł: Nie, ale zechciej mnie wysłać!”

  (1 Ks. Królewska 11:1-43, Biblia Tysiąclecia)
  Internetowa Biblia 2000 v3.41 © 1994-2001

  Kim był ten mały Hadad i od kogo wywodzili się Edomici?
  Czy ta historia nie przypomina wam Masakry Niewinnych w Betlejem, i ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu?

  • Mamy albo fałszerstwo albo i nie, bo dana historia mogła być spokojnie prawdziwa i na zasadzie fraktala, zachowując cechy innej historii może wręcz być dowodem na nieprzypadkowość tekstów biblijnych. Twoja wypowiedź kompletnie niczego nie wnosi. Może lepiej ją rozwiń, postaw tezę itd.

 7. Pingback: Ojcze Nasz modlitwą do diabła? | Poznaj Isusa

 8. Według Nowej Chronologi których autorzy wystąpili m. in. w filmie „Zapomniana Jerozolima” Egipt nie jest taki stary jak o nim mówią. Sam również nie wierze w lata dalekiej świetności a potem czarną dziurę i odkrycie dopiero w epoce napoleońskiej. Egipt prawdopodobnie istniał również w epoce rozwoju chrześcijaństwa i był chrześcijański przez długi okres. Po zbadaniu DNA rzekomych faraonów wyszedł im typowy dla Słowian genotyp i nie powtarzają już tego typu badań. Nie dziwi mnie modlitwa „Ojcze nasz” wśród chrześcijan w Egipcie. Może Egipt nie był nigdy taki demoniczny jak o nim Biblia mówi lub biblijny Egipt to nie tereny obecnego Egiptu, podobnie jak biblijny Izrael to nie obecna Palestyna.
  Informacja ta jest dla mnie prosta. Na terenach obecnego Egiptu żyli ludzie wyznający Boga na typowo chrześcijański sposób. Co więcej nadal tam są! To Chrześcijanie Koptyjscy.
  Archeolodzy powinni już skończyć z tym dopatrywaniem się wszędzie kultów falusa i wymyślaniem dziwnych obrzędów z czapy. Może Horus to jakoś lokalna odmiana dobrze nam znanego imienia. Horus, Hesus, Ieus… Jezus i do tego modlitwa Ojcze Nasz którą nauczał nasz Pan. Może cały Egipt był kiedyś mocno chrześcijański. No na to mi wychodzi skoro drogi papirus postanowili przeznaczyć na taki text stąd mój wniosek – modlitwa ta prosta i szczera do Boga była dla nich ważna. Narobili tyle kopii, że jedna jakoś przerwała. I jest prosty dowód obalający misternie sfabrykowaną historię Egiptu.

  • Jeśli Egipt, który znamy z podręczników to nie ten, o którym mówi Biblia, to proponuję zapoznać się z tematyką piramid w Bośni. Temat jest rozwojowy. Nie tak dawno odkryto kompleks dziwnie regularnych piramid. Zbadano je i okazało się, że nie są dziełem natury ale człowieka. Największa ma 220 m wysokości, podczas gdy wielka piramida ma coś prawie 150 m. Podaję link.

   Oczywiście egiptolodzy mówią, że to naturalne. Jest spora fala ośmieszania tego odkrycia, co mnie nie dziwi, bo narusza status quo.

   Są też podobne odkrycia w Serbii. Podaję link. https://www.youtube.com/watch?v=-GTuOfPIBcM

   • Znam temat , one rzeczywiście są tam w Bośni. W oficjalnej TV , nawet naukowcy zaprzeczali jawnym dowodom. Był taki film , gdzie to widziałem.

 9. Egipcjanie byli po tysiąckroć lepsi od Izraela żydowskiego. Izraelczycy stworzyli swą religię na podbudowie kłamstwa pierwszego ich patriarchy Jakuba od próbie wyłudzenia błogosławieństwa Bożego od ślepego ojca Izaaka. Potem już poszło. Oszustwa, kradzieże i napaści rozbójnicze na obrzeżach pustynnych w tym też blisko Egiptu. Nie było żadnej niewoli Egipskiej Żydów, piszą Egipscy historycy, cytuję tylko kawałek
  „Wydaje się, że żydzi skłamali o swojej historii w Starym Testamencie [ST]. Przeważające nowe dowody najlepszych egipskich i izraelskich badaczy pokazują, że żydzi nigdy nie byli niewolnikami w Egipcie. Gdyby żydzi żyli w Egipcie przez stulecia jako niewolnicy, to na pewno zauważyliby piramidy i Sfinksa. Dziwne, o żadnym z tych cudów architektonicznych świata nie ma nawet najmniejszej wzmianki w Starym Testamencie!
  Żydzi kłamią. Oni zawsze kłamali. I na pewno żydzi kłamią dzisiaj o wszystkim, co wiąże się z nimi i z ich brudną historią.”
  Więcej można przeczytać pod linkiem poniżej. Naprawdę warto przeczytać to co tam napisano w całości.

  http://jeznach.neon24.pl/post/120974,klamstwo-o-egipskiej-niewoli

  Pozdrawiam wszystkich
  ZAMOS

 10. Zamos, to już było gdzieś tu na blogu, ktoś dał linka kiedyś że Żydzi byli w Jemenie. To co Zamos? Natępny krok to wyrzeczenie się wiary w Chrystusa, co? 🙂 Wszak autoryzował swoimi wypowiedziami Stary Testament hehe

 11. SHOGUNIE. Jakoś tak mi nie wychodzi ponieważ nic mi nie wskazuje na to, że Jezus był Żydem, ani to, że żydowskich proroków i ich nauki kiedykolwiek autoryzował, a wręcz przeciwnie potępił judaizm i ich boga Jehowę, nazywając go „ojcem kłamstwa i zbrodni”, o czym również można w biblii judeochrześcijańskiej przeczytać. Już sam fakt przyjęcia wiary żydów do chrześcijaństwa chrześcijaństwu zaprzecza i oddala od Jezusa i Jego nauk o Bogu i Prawdzie, za którą zginął z rąk jehowitów żydowskich. Nie możesz wyciągać wniosku, że ja odejdę od Prawdy jaką głosił Jezus tylko dlatego, że nie wierzę oszustom wywodzącym się od Jakuba, patriarchy Żydów, Jehowy – burzyciela i mąciwody. Zastanów komu jest potrzebny i dlaczego mit w którym jest „prześladowanie” Żydów? Co dzięki temu zyskuje ich chlubienie boga, który w niczym na to nigdy nie zasługiwał?

 12. Jaszu byl slowianinem – dlaczego nie zbadaja krwi Jezusa ? dna ? zbadali ? nie ujawnia bo to prawda – za to niszcza slowian! od samego poczatku tzw. katolicyzmu.

 13. Jest taka teoria utożsamiająca faraona Echnatona z Mojżeszem. Że to jedna i ta sama osoba. Pogląd ten przedstawiony jest w książce: Laurence Gardner „Tajemnice rodowodu świętego Graala. Nieznani potomkowie Jezusa”.

  Sprawa wyglądała tak: biblijny Józef (ten z ST, co sny wyjaśniał faraonowi), trafił do Egiptu na początku XV w. p.n.e. i został mianowany wezyrem faraona Tutmozisa IV. Józef znany był Egipcjanom jako: Jusuf Wezyr, a nazywany przez nich Juja.

  Tutmozis IV umarł, a jego następcą został jego syn Amenhotep III, który wziął za żonę swoją siostrę Sitanum. Ale poślubił też Tiję – córkę Juji. Postanawił, że żadne dziecko zrodzone z Tiji nie będzie mogło zostać faraonem.

  Tija urodziła chłopca – Aminadaba (egipski odpowiednik tego imienia: Amenhotep)- i w trzcinowym koszyku spuściła go rzeką.

  Chłopiec nie mógł znieść wielobóstwa egipskiego. „Wymyślił” sobie boga Atona – wszechobecnego Boga bez wizerunku. Imię Aton – przypuszcza się, że było zapożyczeniem od fenickiego Adona oznaczającego „Pana”. Równocześnie zmienił sobie imię na Echnatona.

  Kiedy faraon Amenhotep III zmarł z małżeństwa z Sitamun pozostawił po sobie tylko córkę Nefertiti. Echnaton poślubił Nefertiti i zasiadł na tronie jako faraon Amenhotep IV. Jako faraon wyznawał kult boga Atona i stał się przez to bardzo niepopularny. Doprowadziło to do tego, że musiał abdykować na rzecz swojego kuzyna Smenchkare. Amenhotepa IV wygnano z Egiptu. Wraz ze swoimi zwolennikami uciekł do Synaju zabierając ze sobą berło egipskie – zwieńczone miedzianym wężem!!!

  Zatem skoro Echnaton modlił się „modlitwą ślepca” to oznacza, że znana była ona w kręgach – nazwijmy to – żydowskich. Jezus ją tylko przypomniał.

 14. Od zawsze jeden drugiemu przekazuje wiedze o tym czy o tamtym i tak powstaje nieuzasadniona krytyka Judaizmu krytyka chrześcijaństwa ale kochani nie wy pierwsi atakujecie Już Apion historyk egipski żyjący w pierwszym wieku n.e atakowal ówczesnych zydow twierdzac iż s ą zlodziejami nauk egipskich celsus zyjacy początek II w.n.e jako pierwszy z udokumentowanych źródeł również atakował chrześcijan twierdząc że jest to religią glupich i nie uczonych ludzi biedaków i niewolników a mimo to przetrwała i jedno i drugie. Holokaust miał być ostatecznym rozwiązaniem ludnościzżydowskiej przez nazistów i co?ZyŻyją i maja się świetnie BAA nawet są państwemw centrum Jerozolimy. A cchrześcijaństwo wyśmiewanie i opluwane przez ok 400 lat n.e przez cesarstwo Rzymskie samo przyjęli chrześcijaństwo jednocząc siłą i potęga państwa. Dzięki temu Możecie pisać Na tym forum bo inaczej albo was by nie było albo byś ie byli pod władza kalifat Islamu. Więc proszę przestancie pieprzyc ta propagandę zacznijcie czytać prawdziwe dzieła prawdziwych historyków którzy już dawno obronili . Józef Flawiusz że strony judaizmu i całąreszta apolegetow zżyjących w tych czasach takich jak Orygenes Tertulian czy Justyn Męczennik poszukajciei ich dzieł po czytajciea ppóźniej dyskutujcie a przede wszystkm nauczcie ssię języka greckiego koine koptyjskiego obecnych spadkobiercow egipcjan i syryjskiego wtedy wasze wywody będą uznane a tak to są tylko na wodzie pisane

 15. Może Jezus nauczył się tej modlitwy podczas pobytu w Egipcie ?, a może nie ważne kto mówi słowa, to my musimy szukać w nich obiektywnej mądrości. Bo na początku było słowo. Istotą daru człowieczeństwa wydaje się być bowiem brak pełnej wiedzy, ryzyko, niedopełnienie …. poszukiwanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s