redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

7 Komentarzy

Reklamy

7 thoughts on “

 1. Prawda ma to do siebie, że ma wartość bezwzględną i nie ma znaczenia czy się komuś podoba czy też nie. A na dodatek prawda nie podlega demokracji i nie jest kwestią pluralizmu.

 2. Temat jest ważny,dzięki Mariusz,Nie mam innej okazji,więc jeśli mowa o prawdzie,zwracam sie do Estery.Estero punktowałaś Henryka na jego forum,a ja Ciebie.Wybacz myliłem się,nie dostrzegałem tego co Ty widziałaś w wypowiedziach Henryka.Teraz i ja widzę.Pozdrawiam Was.

 3. Temat jest ważny,dzięki Mariusz.Skoro mowa o prawdzie,nie mam innej okazji,więc to Estero napisze do Ciebie.Miałem zal jak punktowałaś Henryka,myliłem się.Widziałas coś czego nie dostrzegałem.Teraz i ja widzę.Pozdro.

  • Witaj. Cieszy mnie że jesteś spostrzegawczy i masz otwarty umysł. To rzadka cecha ale charakterystyczna dla tych co dążą do prawdy i ją szukają. Muszę ci tu podziękować za to ze oparłeś się socjotechnicznym praktykom dezinformatorów internetowych. Taka postawa jest godna pochwały. Tak trzymaj. Estera ci na pewno odpowie.

 4. Jawa sen – nie masz, za co przepraszać! Naszą dużą wadą jest niestety to, że mamy „punk” widzenia i to będąc w otoczeniu ogromnej mgły kłamstw …
  Nikt nie jest nieomylny i należy rozważać każdą, prawdopodobną hipotezę. Spokojnie, merytorycznie badać temat a nie skakać sobie po głowie. Pochylić się nad sprawą, choćby w pierwszym momencie oburzała, czy gorszyła. Ponieważ prawda została powalona a „chrześcijaństwo” przejęło wszystkie kulty egipskie z ich wielobóstwem, bałwochwalstwem, kultem słońca a nawet z modlitwami. Otwarte podejście i gruntowna analiza nawet tego, co wcześniej wydawałoby się być pewnikiem -pozwoliło dojść do wielu prawd. Bezkompromisowość i dążenie do prawdy musi być naszą cechą główną.
  Problem zaczyna się wtedy, gdy ktoś, kto wypracował sobie pozycję „ludzkiego autorytetu” i sam w to uwierzył …zamyka się na dalszy rozwój i dla zachowania swojego „statusu quo” zaczyna wypierać to, co rzeczywiście może być lub jest czystą prawdą.
  Co myśleć o człowieku, który gruntownie zbadał część materiału biblijnego, przekonał się, że jest sfałszowany, ale dalszej części ze względu na zgodność z jego dorobkiem, stwierdza – nie bez udziału świadomości, że ‘nie ruszy’? Fajnie się pisze pod publiczkę i nawet nikt nie zwraca uwagi, że często temu, co pisze brak zupełnie podstaw biblijnych. Zwłaszcza, kiedy się „wyjaśnia” proroctwa, które większość boi się czytać – gdyż ich nie rozumie. I tu można wszystko wcisnąć , Ufo, bez dowodowe daty i wydarzenia, których nigdy nie będzie!!!
  Kiedy ktoś zbudzi już nasze zaufanie i zaczynamy jemu wierzyć, uznawać jego materiał za słuszny – to wtedy uśpiona nasza czujność przeocza zbyt wiele… mówimy; „on jest taki mądry…” A mądry jest tylko Bóg!! Scenariusz zawsze jest ten sam – samonapędzająca się pycha powoduje, że ludzie tacy pozwalają sobie na coraz większą dowolną interpretację – wierząc w to, że „oni wiedzą lepiej”,a nawet zaczynają sobie przypisywać wielkie role w scenariuszu wydarzeń biblijnych. A w rzeczywistości nawet codzienna analiza biblii, czy modlitwa takiego człowieka leży w gruzach duchowego upadku, przez natłok obowiązków i ciągłe przeszukiwanie Internetu za sensacją dnia… Dlaczego z euforią przyjmujemy z rąk takich ludzi bez dowodowy materiał, nie pytając, gdzie jest potwierdzenie biblijne takiego stanowiska? I dlaczego to akurat ich „wizja” ma być słuszna?
  Czyż, ISUS nie jest jedynym naszym nauczycielem?!!!
  Dlaczego czekamy na kolejny post czy artykuł przyjmując go zamiast dążyć do takiego własnego stanu wiedzy, by samemu móc analizować i znać Słowo Boga – zobaczcie, że kiedy sami weźmiemy Słowo Boże z modlitwą analizując i z wyjątkową pieczołowitością badać każde słowo jakie wyszło z ust Pana nagle nauki takich różnych „mądrali” stają się jakby „pozakreślane czerwonym flamastrem” Rażą w oczy błędy i częste pisanie na tematy które nie mają znaczenia dla Królestwa Bożego.

  Naczytałam się, tak wielu bez dowodowych kłamstw typu; szatan zrzucony na ziemie 3 miesiące temu, lub 3 lata temu, szatan to meteoryt, który spadł na ziemie, zaatakuje nas Ufo , zostaniemy porwani do nieb itd… a ludzie w zachwycie to przyjmują – nie pytając jak biblia to potwierdza…?
  Przyjaciółmi Pana mogą być tylko Ci, którzy bezkompromisowo poddadzą się jego słowu i oddają Bogu cześć duchem i prawdą. Do Chrystusa przychodzą tylko Ci, którzy zostali przez Jego Ojca wybrani – na jakiej podstawie Bóg ich wybiera? Dlaczego tych, a nie innych? Dlaczego wybrał tamtych na Apostołów Isusa? To proste – NA PODSTAWIE NASTAWIENIA SERCA! Od samego początku nastawienie serca było wyznacznikiem tego, że przychodzi do Ciebie prawda i poznanie. To nieprawda, ze zatwardziały kłamca i bałwochwalca jest naszym bratem, którego mamy miłować! http://pl.wiktionary.org/wiki/mi%C5%82owa%C4%87
  Wielu nie rozumie zamierzenia Bożego i nie dostrzega jak wielu z proroczych zapowiedzi Boga jest za nami. Dlaczego? Bo poznanie też nie przychodzi z naszego IQ lub znajomości języków, ale przychodzi od Boga dzięki nastawieniu serca- czasem to trwa i należy być w tym wytrwałym.
  Nie jest prawym, kto mówi, że białe jest białe i zaraz potem, że białe jest czarne jednocześnie…
  Prawda jest jedna i nie ma innej np. Isus nakazał modlić się do Ojca i utrzymał ten nakaz do samego końca(Ew. Jana) każdy, kto przekonuje, że Biblia nakazuje modlić się do Isusa – kłamie. Nie padły z ust Isusa takie słowa, nie ma ich w całej biblii… a utożsamienie oddania chwały Isusowi z nakazem modlenia się do Niego to zwykła manipulacja – itd. itp. Każdy, kto zamydla wyjawienie prawdy o tym, kim jest Apokaliptyczny „chłopczyk” – mimo, że Ew. Jana wyraźnie Go wskazuje ten, kto przekonuje, że Isus nie objął Tronu w Niebie po wyrzuceniu szatana z nieba – kłamie. A świadczy o tym sam Isus w Objw. 3:21” Zwycięzcy dam zasiąść ze Mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem z mym Ojcem na Jego tronie”.
  Mamy zbyt małą wiarę w Isusa!!- traktujemy Go tak; jakby był opisem historycznym a nie żyjącym – królem – synem Boga! Dlaczego nie szukamy Bożej mądrości, tylko szukamy ludzkich autorytetów??!! Słuchajmy tylko słów Boga i sprawdzajmy, czy tekst biblii nie stoi w sprzeczności z całością Biblia – jeśli tak jest i należy być czujnym i wiedzieć, ze prawda i prawość Boga nie może być w zamieszaniu i sprzeczności a Konkol szatan nasiał- tak jak w raju w odniesieniu do słów prawdy Bożej.

 5. Dzięki Estero ze sie odezwałaś.Nic dodac ,nic ująć w Twojej odpowiedzi.Niestety Henrykiem dzieją sie kiepskie sprawy,zresztą sugerowałem mu,ze jeśli prawda tego wymaga,to cały swój dorobek trzeba do kosza,mozlwe ze tego sie przestraszył i staje sie nagi.Pozdro.jawa sen

  • Ja dodam ze swojej strony werset z Septuaginty co do nastawienia serca, Rodzaju 6:5 o którym pisze Estera ;

   I Bóg widząc, że złe uczynki ludzi pomnożyły się na ziemi i że każdy w swym sercu swiadomie i ustawicznie dążył do złego, głęboko rozwazal w swoim sercu to, ze uczynil czlowieka na ziemi.

   Dlatego „chwast” udaje że jest pszenicą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s