redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Czy Isus Syn Boga , był taki, jak jest przedstawiany w ewangeliach synoptycznych?

17 Komentarzy

W tym temacie ten film jest filmem poglądowym pozwalającym zrozumieć, poprzez  rys historyczny, co naprawdę się działo po śmierci Pomazańca. 

Bardzo ciekawy jest opis do tego filmu , który podaję w całości.

 „Około 25 lat po śmierci Jezusa zapoczątkowany przez niego ruch religijny uległ rozłamowi. Obie frakcje miały całkowicie odmienny pogląd na swego przywódcę, jego tożsamość, przesłanie i wizję. W walce o „rząd dusz” zwycięscą okazało się stronnictwo kierowane przez św. Pawła. Właśnie to stronnictwo przekazało w Ewangeliach Nowego Testamentu własną wersję życia Jezusa. To drugie natomiast odeszło w cień, nie pozostawiając żadnych zapisków czy innych świadectw swojej wiary. A jednak to właśnie ono skupiało ludzi, którzy osobiście znali Jezusa, jego rodzinę i jego uczniów.
Jak postrzegalibyśmy Jezusa dzisiaj, gdyby opowiedzieli o nim ci, którzy znali go najlepiej? …..
Paweł i jego uczniowie wygrali batalię o biografię Jezusa. Tak powstał Nowy Testament.
Znany nam wizerunek Jezusa, począwszy od renesansowych malowideł po hollywoodzkie produkcje filmowe, odzwierciedla perspektywę Pawła. ……
Paweł wierzy, że Jezus jest „ludzką emanacją Boga”. Od 2000 lat chrześcijaństwo żyje z tym wizerunkiem. Jest jednak ironią losu, iż tych, którzy znali Jezusa najlepiej i przekazali nam jego wiarygodny obraz, obwołano na koniec heretykami.”

W świetle tematu ten film nabiera bezprecedensowego znaczenia.

Dla przypomnienia o co tu chodzi w tym temacie podaję dwa linki ze swoistym credo:  https://redoctobermsz.wordpress.com/?attachment_id=541  i powiązany z pierwszym: https://redoctobermsz.wordpress.com/?attachment_id=542

Reklamy

17 thoughts on “Czy Isus Syn Boga , był taki, jak jest przedstawiany w ewangeliach synoptycznych?

 1. Na doklejkę do tematu historycznego dodam ciekawy link który potwierdza i powyższy film , jak i sam temat:

  http://pytelrom.blox.pl/html/1310721,262146,14,15.html?3,2009 a to najciekawszy fragment :

  ” ” Konstantyn uznal za chrzescijanstwo nie nauke Jezusa wyznawana przez jego zydowskich zwolennikow, Ebionitow i Nazarejczykow, ktorych uznal za zaslepionych biblijna spuscizna religijna, ale nauki poganskich filozofow i poetow, ktorych pisma rzekomo objawialy sedno nauki Jezusa.
  Tych wczesnych chrzescijn Konstantyn potepil jako judaizantow i uznal za plage dla swego kosciola. Ich wiernosc nauce Biblii hebrajskiej uznana zostala za herezje. Z tego religijnego klimatu zrodzila sie pogarda dla Starego Testamentu, i do pewnego stopnia nawet dla Nowego Testamentu, ktore to uczucie znajdowalo trujaca pozywke w listach sw. Pawla.
  Co wiecej, wczesni uczniowie Jezusa unikali nazwy chrzescijanie, jako ze nazwa ta stosowana byla do wyznawcow greckich i rzymskich misteriow religijnych. Odmawiali takze nazywania Jezusa Chrystusem, poniewaz slowo to uzywane bylo jako nazwanie bostw wyznawanych przez oswieconych pogan.
  Konstantyn zmusil do milczenia wyznawcow Jezusa w czwartym wieku, poniewaz odmowili oni przyjecia religii cesarza.”

  A o czym my tu trąbimy od początku? własnie że podstawą doktrynalną jest przede wszystkim Stary Testament, a potem ew. Jana i Objawienie.

  A jeszcze dodam że „heretycy” za czasów Ireneusza z Lionu (II wiek naszej ery) uważali że tylko… jedną ewangelię należy traktować jako Pismo.

  I mamy komplet historyczny.

 2. Ten film wygląda na propagnde gnostycką,propagowaną przez uczonych,która pomniejsza role i autorytet Jezusa z Nazaretu w naszym świecie niezależnie od relacji ludzkich interpretacji.Najważniejsze ,to uznać ,że On zmartwychwstał,bo to zjawisko wykazuje,że jest Panem stworzenia i Panem życia,bo jeśli nie ,to daremna jest nasza wiara.Każdy z obserwatorów ,apostołów daja całej ludzkości światło na Jego osobę w ujęciu swego postrzegania.Każdy z nich podaje po trochu Jego charakter.Wiedzmy,że bez prawa nie możemy egzystować w społeczeństwie,ale z drugiej strony to samo prawo wyznacza nam sprawiedliwość w postaci śmierci,gdyż każde złamanie prawa jest przestępstwem,a więc ,każdy się jego dopuścił i jest winny,a więc skazany na niebyt,śmierć,tak iż w prawie nie ma nadziei na życie wieczne.Dlatego warto się zastanowić ,czy chcemy żyć według prawa ,czy ewangeli miłości,która odrzuca prawo.Kiedy kochasz swoje dzieci,to potrzebujesz uwarunkowań prawnych,albo kupisz czyjąś miłość za respektowanie prawa?.Czy kogoś miłujesz z nakazu? Wątpie,by w rozmnażaniu każdej istoty towarzyszyło jakieś prawo literalne,to zaś ważniejsze i prawe jest prawo natury,które głosi o wolności,bez przymusu i jarzma.Prawo kontroluje jednostke w jego naturalnych zachowaniach danych od Stworzyciela,jest to pomysł na zniewolenie.To tak jak bym chciał ingerować w zachowanie psa ,czy kota,by upodobnił się do mojego charakteru.Różnorodność biologiczna jest domeną Bożą,kogo zaś ze stworzeń i z jakiej przyczyny miałbym obwiniac za to kim są w swej postaci i skazywać ich według prawa na potępienie i śmierć? Wszystkie stworzenia bytują według swojej natury danej prze Boga,który nie obwinia np. krowy ,że nie zachowuje sie jak małpa.O to mi chodzi,że prawo jest złe i reguluje korupcje,manipuluje i niszczy niedostosowanych jednostkowo osób,które nie chcą się poddać pod matrix i ustrój społeczny.

  • Cytat: „Ten film wygląda na propagnde gnostycką,propagowaną przez uczonych,która pomniejsza role i autorytet Jezusa z Nazaretu w naszym świecie niezależnie od relacji ludzkich interpretacji.” , film na pewno jest szokujący dla niektórych ale w świetle materiału dowodowego zgromadzonego wcześniej w tym temacie , nabiera innego znaczenia. Film zdradza fakt że kościół Pawłowy zdominował naśladowców Pomazańca i to nie jest żadna tajemnica. Wystarczy przeczytać poprzedni mój komentarz.
   Kto ci pozwolił odrzucać prawo Boże?, na jakich zasadach Chrystus zmienia prawo w Mat 5:44?, można zadać pytanie jakim prawem dokonuje zmian? , Paweł całkowicie neguje prawo ale jakim prawem?, Mateusz pisze że Pomazaniec …..zmienia prawo , czy to prawda?. Zawsze zadaje pytanie, cy jest jakiś as , kto moze odpowiedziec na te pytania?, Bóg jest niezmienny i jego prawo tez, a Duch Boży nie dokonuje pomyłek, bo sie nigdy nie myli. Dlatego na film patrzymy z punktu widzenia poprzedniego materiału dowodowego. To nie film jest propagandą ale my jesteśmy ofiarami Pawłowej propagandy, ale miało być wszystko ujawnione i dlatego jest ten temat. Nikt jak dotąd nie wskazał kierunku w którym ma iść odtworzenie prawdziwego Chrystianizmu.Dlatego jest ten temat. Do dzisiaj wielu jest na smyczy wielkiej nierządnicy i się wkurzają jak są demaskowani, jako sami ją posiadający i jeszcze na domiar złego wkładają na innych te samą smycz.

   • Prawo Boże jest zapisane w stworzeniu,nikt tego nie może ominąć,ani się temu przeciwstawić.Żyjemy w prawie Bożym od zawsze,od początku aktu stworzenia.Jakie zaś jest to prawo o którym się tak nosi,Mojżeszowe? ,to są przykazania,a nie prawo.Wyrosło w range prawa i tym się stało mocne dla oskarżania ludzkich poczynań jako chańba we wszystkim, ku ludzkiej zagładzie na rzecz zasad.Mojżesz był mordercą i nosił nienawiść do wszelkich narodów ,i taki ustanawia prawa,jak dzisiejsi Chazarzy ,posługując się tym samym duchowym aspektem tylko dla własnych interesów,ale Boga u nich nie ma i nigdy nie było.

 3. Zaczne od Judy

  Film zdaje sie przedstawia prawde najprawdziwsza

  staralam sie przesledzic choc jedna linie rodowa prawdziwa – w bibli takiej sie nie znajdzie.

  Biblia: Biblia Warszawska: Pierwsza Księga Mojżeszowa
  ———————————————————————–
  Juda i Tamar
  38:1 W owym czasie odszedł Juda od braci swoich i przyłączył się do męża z Adullam, imieniem Chira.
  38:2 Tam ujrzał Juda córkę męża kananejskiego, imieniem Szua i pojął ją za żonę i obcował z nią.
  38:3 A ona poczęła i urodziła syna, któremu dał na imię Er.
  38:4 I poczęła znowu, i urodziła syna, i nazwała go Onan.
  38:5 Potem jeszcze urodziła syna i nazwała go Szela. Przebywała zaś w Kezybie, gdy go urodziła.
  38:6 Juda wziął dla Era, swego pierworodnego, żonę, której było na imię Tamar.

  Juda wzial corke meza kananajskiego !!! dzialo sie to w Adullam ale Szua trzeciego syna urodzila w Kozybie – cos tu smierdzi.
  Dalej bedzie ze Juda poszedl do Timny z Adullam czyli bylo blisko bo poszedl strzyc swoje owce : wniosek Tamar byla kananejka.

  38;15 A gdy doniesiono Tamarze ‚ ze jej tesc idzie do Timny aby strzyc swoje owce.

  38;2 Lecz zdarzylo sie ze ono cofnelo raczke swoja i wyszedl z lona brat jego. Wtedy rzekla: Jakze to sobie utorowal przejscie ! I nazwano imie jego Peres.

  38:3 A potem wyszedl brat jego na ktorego raczce nic byla szkarlatna. I nazwano imie jego Zerach.

  Prosze zwrocic uwage na imiona : Peres i Zerach.
  ————————————————————–

  Przejde do Ksiegi Rut:
  ===============

  Rozdz. 1 :22

  Tak powrocila Noemi a wraz z nia Rut Moabitka jej synowa z pol moabickich. A przyszyly do Betlejemu na poczatku zniwa jeczmiennego.

  Rozdz.4 ; 12

  Niechaj twoj rod bedzie jak rod Peresa ‚ ktorego Tamar urodzila Judzie przez potomstwo ; ktore ci da Pan z tej kobiety.

  Tamar jak sie mozna domyslec byla kananejka natomiast Rut byla moabitka.
  ———————————————————————————————–

  Rozdz. 4 ; 13

  Boaz pojal wiec Rut za zone.A gdy z nia obcowal ‚ Pan sprawil ‚ ze poczela i urodzila syna.

  Rozdz. 4 ; 14

  Wtedy powiedzialy kobiety do Noemi; Blogoslawiony niech bedzie Pan’ ktory cie dzis nie pozostawil bez wykupiciela i niech imie jego bedzie glosne w Izraelu.
  ==================================================================================

  Rozdz. 4 ; 16

  Wtedy wziela Noemi dziecie i polozyla je na swoim lonie i byla dla niego piastunka.

  Rozdz. 4 ; 17

  A sasiadki nadaly mu imie powiadajac ; Noemi narodzil sie syn . I nazwaly go Obed a ten byl ojcem Isajego ktory byl ojcem Dawida.

  Rozdz. 4 ;18

  A tacy sa potomkowie Peresa: Peres zrodzil Chersona.
  Cherson zrodzil Rama’ Ram zrodzil Amminadaba.
  Ammninadb zrodzil Nachszona’ Nachszon zrodzil Salmona.
  Salmon zrodzil Boaza’ Boaz zrodzil Obeda.
  Obed zas zrodzil Isajego. Isaj zrodzil Dawida.

  tu mamy imie Obed ‚ Isaj ktory byl ojcem Dawida.
  ==================================

  wczesniej Peres ; Cherson’ Nachszon’ Boaz.
  ===============================

  Mateusz rodowod:
  —————-

  rozdz. 1 ;3
  A Juda zrodzil z Tamar Faresa i Zare’ a Fares byl ojcem Ezrona a Ezron ojcem Arama.

  wiec tu Faresa i Zare a w mojzeszowej Peresa i Zeracha – pomylka?????

  Mat. 1 ;5
  ———

  A Salmon zrodzil z Rahab Booza a Booz zrodzil z Ruty Jobeda a Jobed byl ojcem Jessego.

  w Ksiedze Rut. Boaz w Mat. Booz
  w Ksiedze Rut. Obed a Mat. Jobed
  w Ksiedze Rut. Isaj w Mat. Jesse

  Natepnie w Mateuszu

  Synem Dawida Salomon a Salomona syn to Rechoboam a nie Jeroboam syn Nebata Nabota bo tez poprzekrecane.

  Cala lista rodowa w Mateuszu to farsa na przemian ze strony Jeroboama i Rechoboama. Wiec szkoda juz na te brednie czasu.

  Tak samo jak na caly rodowod od poczatku bibli.

  Klamstwo i obluda.

  pozdrawiam

  • Dla przypomnienia ,rodowody nie są ważne,bo kto by je spamiętał,lecz ważniejsze jest przesłanie :

   • Drogi Grzegorzu P . (masz takie same inicjały jak ja ) pozwolisz że się odrobine nie zgodzę z Tobą. Faktem jest że ważne jest przesłanie (bo nie o słowa nam się sprzeczać) . Problem powstaje wówczas gdy ktoś to przesłanie zmienia jak to ma miejsce w niektórych częściach „Pawłowej ewangelii” . Mariusz jakiś czas temu postawił teze że Paweł nie był apostołem na co przedstawił szereg dowodów. Z niektórymi dowodami które przytoczył Mariusz nie sposób się nie zgodzić. Ja nie posuwam się aż tak daleko ale mimo wszystko uważam że ew Jana (ucznia który był cały czas przy Chrystusie) niesie ze sobą o wiele więcej nauk Mistrza niż twórczość Pawła który tak naprawdę nigdy Chrystusa na oczy nie widział.
    Ja nie wdaję się w dyskusje czy Paweł był fałszywym apostołem czy nie. Pragnę tylko zwrócić Twoją uwagę na fakt że ew Jana -ucznia Chrystusa jest o wiele bardziej bliższa naukom Mistrza niż np Listy Pawła.

    Pozdrawiam serdecznie

 4. A teraz cos bardzo podnoszacego i wznioslego

  Zeby Polska Polską
  byla
  Zeby Polak byl
  Polakiem
  Zeby Sława zwyciezyla
  Nad tym gorejącym
  krzakiem
  Zeby Ziemia nam
  rodziła
  Plon obfity do
  przezycia
  Zeby woda słodką była
  Nierozstępliwą do przebycia
  Zeby drzewa owoc dały
  Ku potrzebie nam i
  ptakom
  Zeby rodak nasz wspaniały
  Raj uczynił swym
  rodakom
  Zeby desek w krzyz nie
  zbijać
  Lecz rodzinne wznosić
  domy
  By żywota nie dobijać
  A swój rozum miec zbyt
  stromy
  Dla poczwary by nie
  wlazła
  Co umysły ludzkie
  splata
  Ta co z krzyżem tu
  przylazła
  Dręczac nas przez
  dlugie lata
  Więc porozum idz
  człowieku
  Przywróć wiare co tu
  żyła
  Wypij ”słodką” czarę
  leku…..
  Zeby Polska Polską
  była.

  Pozdrawiam najserdeczniej najweselej Polan Słowian !!!!

 5. Dodam jeszcze kolejną ciekawostkę historyczną potwierdzającą film, a mianowicie w 47 rozdziałe dialogu z Żydem Tryfonem , Justyn Męczennik (145 r. n.e.) potwierdza istnienie tzw. judeochrześcijan https://sites.google.com/site/poranekpana/home/papirusy-oxyrhynchos/rozmowa-z-zydem-tryfonem-1 , którzy o dziwo uważali że prawo Mojżeszowe dalej istnieje, skąd to wiedzieli?, bo ich przodkowie chodzili z Chrystusem dlatego wiedzieli, nie mogli trzymać się prawa Mojżeszowego na podstawie Mateusza 5: 43-45 , wraz z wersetami pokrewnymi, ponieważ to juz jest jawna zmiana prawa Mojżeszowego, wręcz fundamentalna, a jednocześnie cecha charakterystyczna „Pawłowych”. A listy Pawła oni odrzucali. Co do ich „ewangelii” i pochodzenia to mamy tę informację od ….Ojców Kościoła , czyli wielkiej nierządnicy i w dodatku z wieków dalszych od pierwszego. Drugą ciekawostką potwierdzającą film jak i link z mojego pierwszego komentarza jest fakt że jeszcze w IV wieku istnieli ebionici (mimo obwołania ich heretykami przez Konstantyna) http://en.wikipedia.org/wiki/Ebionites pisze o tym Epifaniusz w 375 r. n.e., i znajdowali się jeszcze na Cyprze ale już Teodoret z Cypru, zauważa że w połowie V wieku już ich tam nie było. Ślad po nich zaginął, ale nie do końca……..

  • Witam,trochę przybliżyłem sobie temat w ostatnim czasie.Ten dialog Justyniana z tryfonem przypomina mi Ciebie Mariusz i Henryka Justynian,tak jak Henryk,nie był wstanie wykazac swoich tez w temacie .Nie można tu pomijać kontekstu historycznego.Jest decydujący.Nawet ukrzyzowanie Króla Isusa,złoczyncy wyjeli z kontekstu historycznego. Jerozolima Judea miotane były ciągłymi buntami Izraela,przeciw Rzymianom.Formacje mesjanistyczne,przestrzegające ortodoksyjnie prawo Boga i wojujące były już w czasie narodzenia Isusa,były tez w czasie ukrzyżowania Króla Isusa.Pierwsi uczniowie Isusa byli takimi wojownikami o prawdę.Flawiusz te formacje nazywał Zelotami.Co ciekawe,Flawiusz sam był dowódcą takiego mesjanistycznego oddziału.Jednak dostał sie do niewoli,potem po jakimś czasie okazało sie ze Marek Antoniusz jest jego przyjacielem,he he.Ja sie nie dziwie,czemu,ewangelie ogołocone są z kontekstu historycznego.Okazało by się ze to Rzymianie ukrzyżowali Króla isusa.Rzymianie bali się rewolucji.dlatego nie ma mowy o Rzymianach w ewangelii,a Piłat jest taki wspaniały.Histotria Piłata jednak opisuje jako okrutnika i nie nadającego sie na zajmowane stanowisko,szybko je zresztą stracił.Piłat prowokował niepokoje,a Rzym tego nie chciał.Lepiej władac jak jest spokój niż ,niepokoje na duzym terenie.Apostoł Piotr był Zelotem,przy pojmaniu Pana miał miecz,a ewangelia Łukasza opisuje takie słowa Pana.Ł22:36) On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi.Czemu Isus król został skazany tak jak buntownik,a ukrzyżowanie?wszak zarzut był religijny,a za to jest kamieniowanie.Rzymianie chcieli aby Izrael składał ofiary takze bogom egipskim,chcieli wstawic do swiątyni Pana pomnik cesarza,dlatego zeloci czyli lud Izraela,który nie godził sie na obrazanie Boga Ojca zamkną sie w świątyni i zginą tam w 70 r.Dowodów jest ogrom.ale jeśli sami nie zaczniemy sprawdzać w historii to taki chwast ja Henryk będize was zwodził.Bo czym on chce nas przekonać ze nie ma jedynego Boga ojca.

 6. a co powiecie na temat tego filmu?

  • Film jest świetny. Co ciekawe słowiańskie pismo runiczne w/w filmu pasuje i to nawet w 100% (ktoś kiedyś zrobił takie porównanie, ale można to samemu zrobić) do znaków języka …..paleo-hebrajskiego, a to był język i znaki, którymi spisano oryginał Starego Testamentu, a z tego oryginału przetłumaczono na grekę słynną Septuagintę (LXX), znienawidzoną przez kłamców tego świata. Pytanie dlaczego.
   Powstaje pytanie , Albo Słowianie to zaginione 10 pokoleń Izraela, które jako lud Gimara zamieszkiwały na terenach Zakaukazia a potem przeszli łańcuch Kaukazu i znikli na stepach Rosji, albo coś było na odwrót.
   Akurat w tym temacie jest jeszcze jeden ciekawy film, który wymiata oficjalną historię Rzymu:

  • Ja w tym widzę rosyjską propagandę, że wszystko i wszyscy są przeciwko nim a oni chcą zawsze dobra. Coś jak dzisiaj z Ukrainą, o.

 7. Jak dla mnie to pierwszy film jest stworzony przez wielką nierzadnice. Rzeczywiście Paweł pisze czasami zapominając kim jest nowo-narodzony wyznawca Jezusa i wyciąga swoje stare wyuczone faryzejskie klimaty z prawa. Ale ogólnie nie widzę żeby mijał się z nauką Mistrza. Chciałbym też dodać, co było już poruszane w innych wpisach, że St należy czytać rozróżniając proroctwa dotyczące Izraela według ciała i Izraela według Ducha. Pierwszy przymierze zerwał i mamy wielką nierzadnice, a o drugim jest – zawre nowe przymierze, na tablicy ich serc wpisze moje prawo- i to jest przymierze z nowym narodem wybranym w przenośni Izraelem. Nikt nie przyjdzie do Ojca inaczej jak tylko przeze mnie, i kto się nie narodzi z Ducha i wody nie może wejść do Królestwa Bożego. To jest nowe przymierze, stare straciło ważność o czym Estera pisała dosyć szczegółowo.
  Pozdrawiam wszystkich Kamil

  • Jasne ze można powiedzieć , ze to film koszerny 🙂 , ale pytanie dlaczego akurat tu powiedzieli prawdę?, bo chcieli zdemaskowac tzw „pawłowe chrześcijaństwo” . Ten film to klasyczny atak na Watykan i tego typu ataki wielu łyka jako „światowy sprzeciw względem Watykanu” , i ma sugerować że Wielka Nierządnica to Watykan 🙂 , na taki numer wielu daje się nabrać, bo to cel WN , wskazać że to Watykan jest WN .

 8. Oglądałem ostatnio Pawła Szydłowskiego historię starożytnych polaków i podaje on, że jest jeszcze jeden Chrystus zrodzony z dziewicy królowej Polski Wandy. Tak więc mamy już trzech Chrystusów, chyba że ten z Wandy to ten sam z Joros i Jerozolimy. Czyli trzy w jednym *-:-)

  • Z historią jest tak : pewne wydarzenia są opisywane kilka razy a czasowo są skopane i mogą się różnić szczegółami , wyłapał to Fomienko i Nossowski, a udowodnili to w filmie ktory jest niestety po rosyjsku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s