redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Emocjonujący temat. Czy ewangelie tzw. „synoptyczne” są natchnione przez Boga?

65 Komentarzy

https://redoctobermsz.wordpress.com/?attachment_id=484

To tylko zamarkowanie tematu, on tu będzie kontynuowany. Wszystko zaczęło się od mojego pierwszego posta na forum zbawienie : tu wklejam tekst tego posta:

PostWysłany: Pią 23:52, 31 Sty 2014    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie dotyczące kwestii tego wersetu:Ew. Mateusza 5:43-45
(43) Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego.
(44) A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują.
(45) Abyście byli synami Ojca waszego, który jest w niebie, bo słońce jego wschodzi nad złymi i dobrymi i deszcz pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych.Sprawa wynurzyła się w temacie Teocentryzmu a dotyczyła stosunku do biblijnych chwastów i ich rozpoznawania.Przypomnę ta strona: http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/teocentryzm-czy-mieszkamy-we-wnetrzu-ziemi,1583-450.html moj post i dalej.Nie pasuje mi jedna kwestia:1. Czy Pomazaniec Isus modlił sie za …..faryzeuszy / pomiot żmijowy?, mamy sie modlić za niegodziwe hybrydy / chwasty?2. Czy on ich miłował i nam kazał miłować chwasty?3. Wychodzi na to że jak hybrydy/chwasty bedą uprawiać niegodziwośc wzgledem nas to my mamy nie miec naturalnego odruchu uczucia nienawiści do nich?4. Czyli hybrydy/chwasty bedą uprawiać łotrostwo wzgledem nas a my mamy byc potulni jak baranki i na dodatek jeszcze ich milowac i za nich sie modlić?5. Dalszy wniosek , czy ten werset nie namawia do ślepej uległości wzgledem władz, nawet jak czyni ona niegodziwośc , bez nawet braku moralnego oporu z naszej strony?6. Ten werset moim zdaniem nawiazuje do ….Pawłowych dążeń by tak ustawic wiernych by byli potulni i akceptowali moralnie niegodziwośc władz.,7. Dodatkowo mi to przypomina …..Pawłowy mechanizm przyzwyczajania do slepej uległosci rzeszy wiernych, nawet w przypadku drastycznych aktów niegodziwosci władz.8. Ten werset przypomina układ z władzą / swoisty kompromis, by wierni byli slepo ulegli a władza może sie bezproblemowo pastwić.

Dlatego coś tu sie kupy nie trzyma , powstaje podejrzenie o sfałszowanie tego wersetu albo jego dopisanie.

To są moje spostrzeżenia.

Warto szerzej temat obejrzeć.

http://www.zbawieniecom.fora.pl/rozwazania-biblijne,23/czy-chrzescijanie-powinni-kochac-niegodziwych,1433-15.html

NO I SIĘ ZACZĘŁO……..

65 thoughts on “Emocjonujący temat. Czy ewangelie tzw. „synoptyczne” są natchnione przez Boga?

 1. Jeszcze jednego nie rozumiem z blogoslawienstw na gorze – blogoslawieni ubodzy na duchu albowiem ich jest Krolestwo Niebios czyli co to oznacza nierozumiem’ albo blogoslawieni cisi albowiem oni posiada ziemie.

  Gniew i przebaczenie – A ja wam powiadam ze kazdy kto gniewa sie na brata swego pojdzie pod sad a kto by rzekl bratu swemu Racha (nawet nie wiem co to oznacza ;-))). ) stanie przed Rada najwyzsza a kto by rzekl ; Glupcze pojdzie w ogien piekielny – czyli moj moze mnie okrasc a ja mam zaniemowic.
  m
  Zemsta – Slyszeliscie iz powiedziano ; oko za oko zab za zab. A ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie sie zlemu’ a jesli cie kto uderzy w prawy policzek nadstaw mu drugi – czyli ktos bedzie mnie okladal a ja mam stac dotad az mnie zabije.
  A temu kto chce sie z toba procesowac i zabrac ci szate zostaw i plaszcz – czyli wszystko oddac i zostac bez odzienia i dachu nad glowa.

  Albo co to znaczy ? A kto by cie przymuszal zebys szedl z nim jedna mile idz z nim i dwie – czyli przyjdzie ktos i powie zostaw rodzine i chodz ze mna w swiat.

  Temu co cie prosi daj a od tego ktory chce od ciebie pozyczyc nie odwracaj sie – czyli znowu mam samochod ktos przyjdzie do mnie i powie daj mi ‚ a ja mam mu dac !!!! albo wezme wyplate i przyjdzie sasiad i powie pozycz – no w tym wypadku musze mu pozyczyc ‚ przyjdzie na drugi dzien tez musze pozyczyc i tak moze przychodzic codzien a ja sama mam pasc.

  • Wystarczy potraktowac Mateusza jako apokryf i po problemie , a jesli sie robi z tego kwestię doktrynalną to sie zadaje takie pytania. Co ciekawe religie twoich pytań unikają jak ognia. W praktyce nikt tego nie stosuje.I Pomazaniec tez nie stosował.bo to paranoja.

 2. Mariusz, w skrócie. Nienawiść rodzi nienawiść, agresja rodzi agresję, MIŁOŚĆ rodzi MIŁOŚĆ i o to właśnie Jezusowi chodziło. Jak masz np. wrednego, kłótliwego sąsiada, to go nie zmienisz w dobrego jeśli również będziesz dla niego wredny,

  • Pozornie to jest logiczne ale nie jest to taka prosta sprawa jak sie nam wydaje , zwróciłaś uwagę na pytania problemowe z wpisu?, to rozgryż jak i ten werset : Mt 15:14 bw „Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.”, dużo osób o to pyta.i do tego dodajmy ten : Mt 5:44 bw „A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują,”, to trzeba wyjasnić bo to sprzeczność z ST, zmiana prawa to Mat 5:44, pytanie dlaczego i na jakich zasadach.Jest ktory mocny?

   • Wraca się do Kościoła Pierwotnego, aby wyzbyć się wiekowych naleciałości jakie stworzył KK i jest to – moim zdaniem – jak najbardziej słuszne. Tak samo uczynił Jezus. Cofnął się, wrócił do WŁAŚCIWEGO PRAWA DANEGO PRZEZ BOGA CZYLI DEKALOGU ! Dekalog prawo w najczystszej formie ! Dlaczego drwił z uczonych w piśmie, faryzeuszy, nazywał nasieniem żmijowym? Przecież też wierzyli w Boga ! Bo odeszli od DEKALOGU ! W Dekalogu masz miłować bliźniego, szanować Boga, nie kraść, nie mordować, nie cudzołożyć! A Izraelici co robili ?! Zabijali, kradli, porzucali żony i wiązali się z innymi kobietami, olewali Boga, odgrywali się, tworzyli sobie nowe prawa. Czyli robili wszystko na przekór Dekalogowi ! I dlatego skończyli jak skończyli ! JEZUS chciał wszystko uporządkować, żeby było tak jak Bóg przykazał ! Był swego rodzaju rewolucjonistą.
    Jeśli nawet w apokryfie przeczytam, że Jezus nakazał wybaczać i miłować, będzie to prawda zgodna z jego wolą. Nie odrzucaj Mateusza, który pisze prawdę wypowiadaną przez Zbawiciela. Na tej prawdzie oparta jest cała filozofia (słuszna) chrześcijańska.
    Powołujesz się na Mat.15:14, to cofnij się do słów Jezusa Mat15:7 ” (7) Obłudnicy, dobrze powiedział o was prorok Izajasz: (8) Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. (9) Ale czci mnie na próżno, UCZĄC ZASAD PODANYCH PRZEZ LUDZI.” Nawet uczniowie Jezusa uczeni przez lata, ZASAD PODAWANYCH PRZEZ LUDZI kazali odprawić Kananejkę (bo wróg): „Odpraw ją, bo krzyczy za nami!” Co robi Jezus ??? Uzdrawia jej córkę ! A uczniowie by ją przepędzili ! Też byli takimi „ślepcami”, Jezus dał im naukę, aby w dół nie wpadli.

 3. Fajnie napisałaś, z punktu widzenia pozornej logiki wszystko by grało ale to nie jest odpowiedz na moje pytania, jest ich dosyć a nikt do tej pory nie był w stanie na nie odpowiedzieć. Pytanie dlaczego. Starasz sie odpowiedziec i piszesz dużo i stosujesz przykłady tak aby udowodnić ze to są jednak słowa Pomazanca. Wkradł ci się błąd, – „zostawcie ich” dotyczyło faryzeuszy i ich wyznawców, do uczniów nie można tego zastosować. Ale to nie daje odpowiedzi dlaczego zmienił prawo i podał nową „Torę”, ktora obowiązywała od …..zaraz na początku działalności. A wszyscy tacy znawcy biblii a na takie pytanie nie ma odpowiedzi, Moge dalej zapytać , wybacz ale będe upierdliwy jak mucha: jest tu jakiś as na tyle mocny by odpowiedzieć na te pytania?

 4. Mam pytanie ……. czy jezeli napisze co o tym wszystkim mysle i czego sie naczytalam – poskladalam w calosc pan mnie stad nie wyrzuci ? mysle ze warto podyskutowac. Zdaje sobie sprawe ze to co napisze wywola wielkie oburzenie u wiernych chrzescijan ale wczesniej czy pozniej i tak ludzie musza sie dowiedziec – mysle ze to jest byc albo nie byc Polanem Polakiem Slowianinem. gdyz tu jest nasza ziemia od najdalszych naszych praprzodkow i nie pojawilismy sie na tej ziemi po chrzcie Mieszka.

 5. Spoko, Nie ma problemu i dla przykładu podam ci jedna rozmowę: zapytano mnie co ja to, że apostolstwo Pawła jest fałszywe bo ta osoba chciała napisać artykuł na ten temat, bo obawiała się skutków tego artykułu. Powiedziałem by napisała go tak aby na każde zdanie był materiał dowodowy. Wyszło z jednego artykułu aż 6 części .Ale cała operacja została zakończona sukcesem i apostolstwo Pawła poszło do kosza i co niektórzy mogli się buldoczyć ale były dowody i po sprawie. Ty zrób to samo. Prawda ma jedną cechę : ma wartość bezwzględną , nie ma znaczenia czy ona się podoba komuś czy też nie.

 6. Nie ma problemu ale na każde zdanie musisz mieć materiał dowodowy, nie wystarczy tylko „naczytanie się”.
  Dla przykładu podam ci jedna rozmowę: zapytano mnie co ja to, że apostolstwo Pawła jest fałszywe bo ta osoba chciała napisać artykuł na ten temat, bo obawiała się skutków tego artykułu. Powiedziałem by napisała go tak aby na każde zdanie był materiał dowodowy. Wyszło z jednego artykułu aż 6 części .Ale cała operacja została zakończona sukcesem i apostolstwo Pawła poszło do kosza i co niektórzy mogli się buldoczyć ale były dowody i po sprawie. Ty zrób to samo. Prawda ma jedną cechę : ma wartość bezwzględną , nie ma znaczenia czy ona się podoba komuś czy też nie.

 7. Zaczne od slowa Angel co to znaczy prosze link:
  http://pl.wiktionary.org/wiki/angel
  czy to przypadek ‚ze ksiegi nowego przymierza zawieraja w sobie slowo ” angel” ANIOL ? ( nie pisze testament poniewaz to slowo zawiera w sobie ” amen” mysle ze nic nie jest przypadkowe tylko dobrze przemyslane ‚ poniewaz przesledzilam kilka alfabetow i zauwazylam jak sa zmieniane samogloski i spolgloski np. H pisalo sie jak duze E odwrocone ‚ teraz natomiast tam gdzie W wstawia sie V – wszystko robi sie dwurozne czyli dwa rogi – wstawiaja w jezyku polskim TH ‚ czemus to ma sluzyc ale to tak na marginesie napisalm) wstawie link
  https://www.google.pl/search?q=alfabet+fenicki&client=firefox-a&hs=PjI&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=aHQXU5X1BIi_ygPH3IHIBg&ved=0CCkQsAQ&biw=1024&bih=610

  Czyli wszystkie ewangelie pisane sa np. ewangelia wedlug ( wedlug jest slowem waznym poniewaz oznacza wedlug kogos ) Mateusza ‚ ewangelia wedlug Marka itd. aha dodaje sie wedlug swietego Mateusza.wiec co nam wychodzi ? Swieci Aniolowie !!!

  I teraz tak odpadaja swieci aniolowie Pawel’ Lukasz’ Mateusz ‚ Marek – natomiast swiety Jan wedlugo jego ewangeli
  pisze :
  JEZUS ZJAWIA SIĘ TOMASZOWI.

  24 Tomasz zaś, jeden z dwunastu, którego zwią Didymus, nie był z nimi, kiedy przyszedł Jezus. – pisze jeden z dwunastu ?!

  21
  JEZUS UKAZUJE SIĘ NAD JEZIOREM TYBERIADZKIM.

  l Potem ukazał się znów Jezus uczniom nad Morzem Tyberiadzkim.
  2 A ukazał się tak: byli razem Szymon Piotr i Tomasz, zwany Didymus, i Natanael, który był od Kany Galilejskiej, i synowie Zabedeuszowi i inni dwaj z uczniów jego. – nie liczac Pawla poniewaz on pozniej zostal olsniony wizja = liczymy ile ich bylo nad morzem i czemu robi sie tajemnice ‚ kim byli ci dwaj?. – czyli zostaje 8-miu a nie dwunastu.

  Jezeli odpadaja apokryficzne-synopczyczne ewangelie – zostajemy w punkcie 0 ‚ poniewaz nic nie wiemy na temat Jezusa ‚ gdzie sie urodzil’ sklad pochodzil itd. – nie ma tez potwierdzenia ‚ ze wstapil do nieba ‚ gdyz ew. Jana nam tego nie oznajmia.

  Jeszcze na jedno chce zwrocic uwage na poczatek jak sie zaczyna Genezis i na poczatek ew. Jana jak sie zaczyna.
  Na poczatku Bog stworzyl niebo i ziemie .
  Jan – na poczatku bylo slowo.
  (teraz moje takie przemyslenia i niczym ich poprzec nie moge ‚ tylko biore z wlasnego zycia – ja jezeli cos chce zrobic mysle o tym np. chce miec dom wiec mysle potem planuje nastepnie projektuje w glowie itd. i potem mowie czy inaczej mowiac wyrzekam slowa ‚wydaje glos = moze brzmi to filozoficznie ale ja jestem tylko kobiecina na srednim pozimie tak mi sie wydaje).

  Wedlug Ksiegi Rodzaju 1. Na poczatku Bog stworzyl niebo i ziemie.

  Dopiero w 3 punkcie Ksiegi Rodzaju : Wtedy rzekl Bog ; Niech sie stanie swiatlosc ! i stala sie swiatlosc. – wiec tu dopiero Bog wyrzeka slowo.

  Dla mnie to bardzo duza roznica miedzy na poczatku Bog stworzyl niebo i ziemie a na poczatku bylo slowo wg. Jana.

  Dlatego zaczelam szukac informacji ‚ jak to moglo byc ‚ kim byl Jezus czy rzeczywiscie zmartwychwstal ? no tak ale do nieba nie wstapil!!!!

  Tu podam linki na co natrafilam:

  http://www.apocalypse2012.fora.pl/religia-i-filozofia,13/jezus-nie-umarl-na-krzyzu,110.html

  http://facet.interia.pl/obyczaje/religie/news-tajemnicza-wyprawa-chrystusa,nId,449644

  http://podroze.onet.pl/indie-i-tybet-sladami-jezusa/7s3y2

  Wedlug mojego myslenia Jezus zle nie powiedzial ‚ ze jest synem bozym ‚ ze jest synem czlowieczym wszystko sie zgadza poniewaz : ja i kazdy z nas jest synem czy corka Boga bo nas Bog stworzyl a takze jestem corka czlowiecza czy mezczyzni sa synami bozymi – moze ludzie sa z nasion dobrych i z nasion zlych bo sa dwa rodzaje.
  Tylko ze Jezus nie jest Bogiem jak nam wmowiono. Tym sposobem Bog Stworca zostal przez ludzi odrzucony (wczesniej przeze mnie tez ) . Wielbi sie stworzenie bo Jezus nie zostal zrodzony przez Boga ale stworzony tak jak kazdy z nas. Wciagnieto nas w pulapke i mamy tego skutki : bieda’ ogolne oglupienie’ demoralizacja i wszystkie nieszczescia na nas przychodza . Oglupili nas do tego stopnia ze nie znamy swojej tozsamosci. Nie jestesmy Izraelitami czy jakimis 10-tymi zaginionymi plemionami Izraela (HABIRU) .
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Habiru

  My jestesmy Lecha plemie zyjace na tych ziemiach od 4000 lat Polanie Polacy Slowianie (prosze czytac kroniki Kadlubka i Dlugosza). Ale to juz inny temat.

  Pozdrawiam serdecznie

  • Cytat: „Jezeli odpadaja apokryficzne-synopczyczne ewangelie – zostajemy w punkcie 0 ‘ poniewaz nic nie wiemy na temat Jezusa ‘ gdzie sie urodzil’ sklad pochodzil itd. – nie ma tez potwierdzenia ‘ ze wstapil do nieba ‘ gdyz ew. Jana nam tego nie oznajmia.” Obawiam się że jestesmy na plusie i to mocno. Masz np Jana 16:28 Isus idzie do Ojca. Masz ze Starego Testamentu że Bóg mieszka w niebie. Tam jest ciekawy kontekst w w/w wersecie Jana, ktory na to odpowiada , pasowało by jeszcze raz przeczytać ew. Jana. Synoptyczne traktuję jak materiał historyczny ale nie jako natchniony. Na logikę: po co kilka ew. jak powinno być jedno sprawozdanie na temat Isusa. A mamy kilka. Egipski „sztuczny tłok” dezinformacyjny?. Dla mnie to jasne że tak. Isus nie załozył religii , bo załozył ją ….blefowy apostoł Paweł i jego kościół wielowyznaniowy istnieje do dzisiaj.

 8. Jezus zalozyl potezna religie roznych odlamow i wszyscy uwierzyli w jego zbawcza moc . Zostal wykreowany na Zbawiciela swiata i Mesjasza przez swoich braci w wierze . A my baranki i owieczki podazamy na rzez za pasterzem.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jahwe

  http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi

  • Isus nie założył dzisiejszej religii „chrześcijańskiej”, tylko zrobił to blefowy apostoł Paweł na podstawie swoich listów i ewangelii synoptycznych. Na podstawie tylko ew. Jana i Objawienia nie założysz chrześcijaństwa , bo to technicznie niemożliwe. Na razie mamy egipto-chrześcijaństwo i rozproszonych naśladowców Pomazańca.

 9. Powiem tak, Ewo

  Dobrze zwróciłaś uwagę na to, że wybrane słowa w tłumaczeniach nie są tłumaczone, ale transliterowane np. jak wspomniany anioł, z greckiego angelos, oznacza posłaniec, albo Chrystus, z greckiego słowa Christos oznaczające Pomazańca

  ‎Rozdział 21 ewangelii Jana został zdaniem badaczy dodany przez późniejszych kopistów, więc tu nie ma sensu poświęcać czasu.

  http://www.apocalypse2012.fora.pl/religia-i-filozofia,13/jezus-nie-umarl-na-krzyzu,110.html
  Autor: Prosił o zachowanie anonimowości
  Publikacja Nivers, poprawienie ort. http://www.zagadkiswiata.prv.pl/jezuskrz.html
  Źródło pierwszego artykułu

  Kolejny z artykułów wymierzonych w osobę Chrystusa, który także został napisany przez anonima, niestety obniża to jego wiarygodność. Nie ma też dowodów na podawane informacje, raczej własne interpretacje tekstu Biblijnego.

  ‎Natomiast artykuły o Isusie w Indiach
  m.in.
  http://podroze.onet.pl/indie-i-tybet-sladami-jezusa/7s3y2

  „Mimo, że przez następne dziesiątki lat zorganizowano szereg wypraw, napisano kilka książek i nakręcono film, które w dużej części potwierdziły rewelacje Notowicza, to wciąż brakuje materialnych dowodów, a podróże Jezusa po Indiach pozostają tylko hipotezą.”

  Póki co artykuł podaje krążące legendy, nie jest to podstawą do sensownej dyskusji.

  Nie myśl proszę, że chcę zniechęcić ciebie do dyskusji, a wręcz przeciwnie.

 10. Mariusz, czy uważasz, że gnostycyzm był/jest bliżej prawdy ? Fakt, faktem, że ewangelie zawarte w Biblii, były wybrane i zatwierdzone przez środowisko związane z Konstantynem. Gdyby przy władzy była inna opcja, NT mógłby wyglądać inaczej, czyli mógłby wygrać gnostycyzm, który optował za mistycyzmem i duchowym odbieraniem Jezusa (bez polityki). Do tego zmierzasz ?

  • Gdybactwo to nie moja specjalność. Trzymam się materiału dowodowego, bez względu na to czy komuś się to podoba czy nie. Podstawą doktrynalną był jest i będzie Stary Testament bez przepisów dot funkcjonowania systemu ofiarniczego i starożytnego państwa Izrael,ew. Jana i Objawienie a nie ewangelie synoptyczne.
   Do tego zmierzam.
   https://redoctobermsz.wordpress.com/?attachment_id=541 i dalej https://redoctobermsz.wordpress.com/?attachment_id=542

   • Witaj,
    Piszesz: „Podstawą doktrynalną był jest i będzie Stary Testament bez przepisów dot funkcjonowania systemu ofiarniczego i starożytnego państwa Izrael”
    Dlaczego tak? Gdzie chciałbyś zrobić to „cięcie” w prawie, że jedno tak, a wszystko, co dotyczy systemu ofiarniczego i starożytnego państwa Izrael – nie? To, co pozostanie – również dotyczyć będzie, w jakiś sposób, starożytnego państwa Izrael.
    Taki podział, takie cięcie może być niewykonalne. A nawet jeśli jest, to zawsze istnieje możliwość złego jego przeprowadzenia.
    Piszesz w najnowszym wpisie na blogu: „obecny kanon Nowego Testamentu został przeforsowany przez grupę chrześcijan
    najbardziej liczną i przez to wpływową”. W ten sam sposób można by powiedzieć, czy zapytać: A która grupa przeforsowała obecny kanon ST?
    O tych kanonach jedni mówią tak, drudzy tak. Czy w ogóle można dojść tutaj co i jak? Albo, czy my będziemy z tego rozliczani? Przecież to jest praktycznie niesprawdzalne.
    Ważne chyba jest to, że Duch Prawdy w Biblii przetrwał. Przecież Bóg z całą Swoją Mocą potrafił zachować Swoje Słowo. Dlaczego ludzie mieliby coś tu naprawiać? Albo, gdzie jest takie proroctwo, które mówiłoby, że ludzie mają coś naprawiać w Biblii? Jest co prawda w Objawieniu 22:18-19 ostrzeżenie, co się stanie, jeśli ktoś coś dołoży lub odejmie. Ale jest to w formie prawa. Przewinienie – kara. Gdzie mowa, żeby to naprawiać? Czy bardziej się nie popsuje czegoś przy próbie takiej naprawy?
    Nawet jeśli są jakieś, nazwijmy to „domieszki”, to w sensie zbawienia nie mogą one chyba mieć znaczenia.

   • Najważniejsze twoje zdanie z całego komentarza : „A która grupa przeforsowała obecny kanon ST?
    O tych kanonach jedni mówią tak, drudzy tak. Czy w ogóle można dojść tutaj co i jak? Albo, czy my będziemy z tego rozliczani? Przecież to jest praktycznie niesprawdzalne.” ta grupa nazywa sie „wielka nierządnica” , to dzięki niej mamy i kanon z ewangeliami synoptycznymi i ….kolejność ewangelii to było przez nia ustalane . Niby wielu traktuje ją jak nierządnicę i obwieszcza światu że to religijne oszustwo a jednocześnie jest na jej smyczy ewangelii synoptycznych. Na samej ewangeli Jana nie zrobiłbyś nigdy chrześcijaństwa. Dam ci przykład: masz na fortepianie 4 klawisze, ile jest kombinacji na 4 klawiszach, ile dzwięków?, 4 do potęgi 4 , jeśli dobrze liczę. To daje 256 dzwieków to jest skutek istnienia ew.synoptycznych i rozbicia wielowyznaniowego chrzescijanstwa i istnienie „nowonarodzonych”, ktorzy są też na tej samej smyczy.. Dlatego na jednym klawiszu=ew.Jana masz tylko jeden dzwięk w sprawie życia i śmierci Isusa. To w Jana 13:35 masz jedność ktorej na co dzień nie widać. Niesprawdzalne? Daniela 12:10 „żaden bezbożny nie będzie miał poznania”, chcesz się załapać na ten werset?
    Reszta w kolejnych artach.

 11. W moim rozumowaniu zgodzę się z bratem Mariuszem iż przypomina to upadlanie chrześcijanina przez niegodziwców, bratu swojemu należy wybaczać 77 razy ale nasienie żmijowe będzie potępione przez Pana i skoro przez Niego będzie potępione to i wyznawcy Chrystusa powinni potępiać nasienie żmijowe (czyli nasienie szatana).
  Precz szatanie – w Imię Chrystusa niechaj się tak stanie!

 12. ta grupa nazywa sie “wielka nierządnica” , to dzięki niej mamy i kanon z ewangeliami synoptycznymi i ….kolejność ewangelii to było przez nia ustalane . Niby wielu traktuje ją jak nierządnicę i obwieszcza światu że to religijne oszustwo a jednocześnie jest na jej smyczy ewangelii synoptycznych.

  No i co z tego, że ta grupa ustaliła kanon ewangelii? Po pierwsze nie ma 100%-owych dowodów, że tak było. Tak jest napisane w źródłach, ale skąd wiemy, czy tak było? Ci starożytni historycy również się mylili i są na to dowody. Ale nawet, jeśli tak było, to czy nie znamy takich przypadków z Biblii, gdzie Bóg posługuje się takim narzędziem? Balaam miał przekląć, a i tak pobłogosławił, bo Bóg tak chciał.

  Na samej ewangeli Jana nie zrobiłbyś nigdy chrześcijaństwa. Dam ci przykład: masz na fortepianie 4 klawisze, ile jest kombinacji na 4 klawiszach, ile dzwięków?, 4 do potęgi 4 , jeśli dobrze liczę. To daje 256 dzwieków to jest skutek istnienia ew.synoptycznych i rozbicia wielowyznaniowego chrzescijanstwa i istnienie “nowonarodzonych”, ktorzy są też na tej samej smyczy.. Dlatego na jednym klawiszu=ew.Jana masz tylko jeden dzwięk w sprawie życia i śmierci Isusa.

  Tego nie wiesz i nikt nie może udowodnić, że gdyby istniała tylko jedna ewangelia w naszych Bibliach, to nie byłoby wielowyznaniowego chrześcijaństwa. Jeśli dany werset rozpatruje się na tysiące sposobów, to nawet przy istnieniu samej Ewangelii Jana mogłoby być tak, jak to jest dziś – przy czterech ewangeliach. Zresztą, i tak jest jedna ewangelia. Można badać pisma, ale i tak wyjdzie jedno: one (pisma) świadczą o NIM.

  To w Jana 13:35 masz jedność ktorej na co dzień nie widać.

  Tak, to prawda. Ale to, że tak się nie dzieje, nie jest to winą ilości spisanych ewangelii, tylko ludzi. Widać to zwłaszcza na wszystkich forach biblijnych, czego nie muszę Ci tłumaczyć. Forumowe przyjaźnie, jak szybko się zaczynają, tak szybko się kończą. A w rodzinie? Człowiek często zostaje sam, ludzie go opuszczają, nawet bardzo bliscy – czy powiemy, że w rodzinach takie rzeczy dzieją się z powodu liczby 4-rech ewangelii? Ten, Który Jest nigdy nas nie opuści, jeśli my dochowamy wierności.

  Niesprawdzalne? Daniela 12:10 “żaden bezbożny nie będzie miał poznania”, chcesz się załapać na ten werset?

  W jednych przekładach jest bezbożny, w drugich przewrotny. I oczywiście, dlaczego niby przewrotny, czy bezbożny miał mieć poznanie? Powiedziałem – niesprawdzalne. Oczywiście, że można szukać i badać. Ale chyba się zgodzisz, że samo poszukiwanie nie zmieni nikogo automatycznie z bezbożnego w bogobojnego, czy z przewrotnego w prostolinijnego. Zatem poznanie nie wyniknie z samego tylko poszukiwania, dobrych chęci i intencji. Pewne sprawy są dla nas również zakryte, aż do odpowiedniego czasu. Na koniec red, pytanie do Ciebie: Jeśli tak wątpisz w: Miłujcie nieprzyjaciół, to powiedz, jak chcesz się do tych nieprzyjaciół teraz odnosić?

 13. Z uwagi na to, że w ogóle nie zaznaczyły się cytaty, kolory i mój powyższy komentarz jest nieczytelny, dałem odpowiedź w linku: http://cyppl.wordpress.com/2014/03/08/odpowiedz-na-komentarz/

  • Słuchaj , tak możemy dyskutować w nieskończoność.Ty bedziesz produkował wymysły a ja bedę to odkręcął, nie tędy droga. cytat: ” Tego nie wiesz i nikt nie może udowodnić, że gdyby istniała tylko jedna ewangelia w naszych Bibliach, to nie byłoby wielowyznaniowego chrześcijaństwa.” , z palcem w bucie jest to udowadnialne, jak juz pisałem będzie w artach kolejnych. A ty sobie zrobisz porównanie. dalej:
   „Jeśli dany werset rozpatruje się na tysiące sposobów, to nawet przy istnieniu samej Ewangelii Jana mogłoby być tak, jak to jest dziś – przy czterech ewangeliach.” , tak sie pisze jak sie nic nie wie , bo sie nie wie, bo to jest gigantyczny skutek ewangelii synoptycznych.
   Daniela 12:10 roztropni będą mieli poznanie. Dlatego odpowiedz na moje pytania w arcie jest ich masa , do dzis nie ma asa ktory by na to odpowiedział. Dlaczego?, bo bezbożni/przewrotni nie będa mieli poznania. Moze ty masz , moje stanowisdko jest tutaj i je znasz https://redoctobermsz.wordpress.com/?attachment_id=541 i tu , wczytac sie dokładnie: https://redoctobermsz.wordpress.com/?attachment_id=542

   Jak wypada Mat 5:44, niezgodne ze ST i pochodne wersety, to zostaje to: Mt 15:14 bw „Zostawcie ich! Ślepi są przewodnikami ślepych, a jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.”. Mateusza się całkowicie nie odrzuca tak jak napisałem w drugim linku.

   Ale najciekawsze zawsze jest przed nami, jak już pisałem wszystko będzie w artach.

   Jeszcze jedno: Duch Boży sie nie myli i nie podaje sprzecznych zasad z którymi osoby wierzące mają problemy. Dlatego „przyspawanie” do „wielkiej nierządnicy” albo chodzenie na jej smyczy przez doktrynalną akceptację ewangelii synoptycznych, to dowód braku spostrzegawczości i mądrości.

 14. Czy ew. Jana jest natchniona ?

  Trzeba zaczac od pytania?

  W ktorym roku byla zburzona I Swiatynia Salomona ? – zreszta Salomona byla tylko jedna poniewaz byla zrownana z ziemia i nic z niej nie zostalo -rok 587.
  Czy akcja Jezusa nie powinna sie rozgrywac w tym czasie ?

  22 Obchodzono wtedy w Jerozolimie uroczystość Poświęcenia świątyni4. Było to w zimie. 23 Jezus przechadzał się w świątyni, w portyku Salomona. 24 Otoczyli Go Żydzi i mówili do Niego: «Dokąd będziesz nas trzymał w niepewności?

  Jezus przechadzal sie w portyku Salomona ???!!!

  13 Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. 14 W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. 15 Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. 16 Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: «Weźcie to stąd, a nie róbcie z domu mego Ojca targowiska!» 17 Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie7. 18 W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: «Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?» 19 Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo». 20 Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» 21 On zaś mówił o świątyni swego ciała8.

  Gorliwosc o dom Twoj pochlonie mnie ???!!!

  Czyzby akcja rozgrywala sie okolo 587 roku?

  A co z rokiem zerowym ? Przeciez wtedy Swiatynia byla zbudowana przez Heroda Wielkiego (to jak mozna pisac o portyku Salomona) Gorliwosc o dom Heroda pochlonela Jezusa ???
  Nalezy dodac ze Salomon zbudowal ja w ciagu 7 lat. A Heroda budowno 46 lat.

  link z rodzimego zrodla

  http://www.fzp.net.pl/historia/zburzenie-pierwszej-i-drugiej-swiatyni

  Czy ojcowie kosciola na podstawie nizej przedstawionego fragmentu nie moga powolac do zycia religi ?

  48 Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». 52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»
  53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez9 Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.

  nastepny cytat czyz nie sklania do zalozenia religi ?

  26 A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec.

  A ten werset nie sklania do zalozenia religii???

  16 Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. 17 To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali.(czyli o kogo chodzi ? o zalozeniu religii i panowaniu nad gojami).

  Albo znowu nizej – dwunastu – Czyz nie wybralem was dwunastu ? ( znowu pomylili sie kopisci ?)

  66 Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło. 67 Rzekł więc Jezus do Dwunastu: «Czyż i wy chcecie odejść?» 68 Odpowiedział Mu Szymon Piotr: «Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. 69 A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga11». 70 Na to rzekł do nich Jezus: «Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem». 71 Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem – jeden z Dwunastu – miał Go wydać.

  W drodze na Święto Namiotów

  7
  1 Potem Jezus obchodził Galileę. Nie chciał bowiem chodzić po Judei, bo Żydzi mieli zamiar Go zabić. 2 A zbliżało się żydowskie Święto Namiotów. 3 Rzekli więc Jego bracia do Niego: «Wyjdź stąd i idź do Judei, aby i uczniowie Twoi ujrzeli czyny, których dokonujesz. 4 Nikt bowiem nie dokonuje niczego w ukryciu, jeżeli chce się publicznie ujawnić.

  Z tych slow wynika ze wszystko robione w ukryciu pkt. 4

  Ja mam wierzyc w tej bajki skoro jego bracia mu nie wierzyli ?!

  48 Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Czyż nie słusznie mówimy, że jesteś Samarytaninem9 i jesteś opętany przez złego ducha?»

  z potwierdzenia powyzszego wynika ze tylko kilka wtajemniczonych osob z jego otoczenia bylo mu przychylne z jego plemiennej rasy.

  Urode zaiste Jezus musial miec samarytanska.

  http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-jak-wygladal-jezus-chrystus,nId,872451

  http://www.fakt.pl/Oto-twarz-Jezusa-,artykuly,68099,1.html

  12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce3 przy stole, rzekł do nich: «Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie „Nauczycielem” i „Panem” i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi. 15 Dałem wam bowiem przykład, abyście i wy tak czynili, jak Ja wam uczyniłem.

  co oznacza slowo Pan ? – przypadek????

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pan_%28mitologia%29

  ciekawostka

  http://niewiarygodne.pl/kat,1031983,title,Te-karly-skrywaja-zagadke-niesmiertelnosci-Nawet-rak-nie-jest-im-straszny,wid,15467665,wiadomosc.html?_ticrsn=3&smgajticaid=612556

  Z tego wynika ze to my jestesmy tymi olbrzymami z Bibli.

  Takie moje spostrzezenie ojcowie wykonali swoja robote jedna frakcja (wybili gojow ile sie dalo – druga frakcja widzi ze coraz wiecej gojow otwiera oczy przygotowuje bajke o powtornym przyjsciu zbawiciela ale juz teraz o bialej skorze’ poniewaz w urode samarytanina nikt nie uwierzy – juz mamy pelno obrazow pieknego zbawiciela tej samej rasy o kolorze oczu BLUE. Prosze zauwazyc kto na tym zyskal kto doszedl do potegi i panowaniem nad calym swiatem ? przez zbawiciela ? kim my jestesmy przez zbawiciela w kolorze brazu ? Czas sie obudzic
  Polanie Slowianie. Myslec = myslec i jeszcze raz myslec .

  I jeszcze jedna ciekawostka co bedzie nam proponowane (oni sa niesmiertelni !!!!!!!!!!!).

  Czy Bog Bibli jest naszym Slowianskim Bogiem? ( Juda Izrael Habiru) chociaz nauke mozna pobierac i uczyc sie od obcych. Jest jeszcze duzoooo do powiedzenia ale na tym zakoncze. Powstan Polan Rodzie !!! Piekna ‚ serdeczna’ wesola Raso Slowian ale jakze naiwno przez to zniewolona i udreczona !!!

  Moze nie wszytko napisalam poprawnie – jak zwykle sie zdarza jest strona prawa i lewa – wszystko mozna potwierdzic lub zaprzeczyc.

  Pozdrawiam serdczenie Polan .

  • W twoim komentarzu jest wada, te linki co podałaś na poparcie krużganku Salomona, nie mówią o konstrukcji Świątyni , bo gdyby te linki wykluczały w konstrukcji świątyni ten krużganek to byłby argument. A tak tego nie udowadniasz i krużganek mógł w I wieku istnieć i być tak po prostu nazwany. To że rozbudowywano świątynię Bożą w Jerozolimie i robiono to 46 lat , to z tego powodu potocznie dzisiaj się nazywa świątynię Heroda , chociaż w rzeczywistości to była świątynia Boga Wszechmocnego. Natchnienie Jana potwierdza kompatybilność z Objawieniem i nawet księgą Daniela ale na ten temat będzie oddzielny artykuł.

 15. Piszesz: „Jeszcze jedno: Duch Boży sie nie myli i nie podaje sprzecznych zasad z którymi osoby wierzące mają problemy. ”

  Oczywiście, że Duch Boży się nie myli. A to, co wydaje się sprzeczne, wcale sprzeczne być nie musi.

  Piszesz: „Dlatego “przyspawanie” do “wielkiej nierządnicy” albo chodzenie na jej smyczy przez doktrynalną akceptację ewangelii synoptycznych, to dowód braku spostrzegawczości i mądrości. ”

  Czyli, podsumowując, według Ciebie jestem ślepy i głupi?

 16. Widzę ze wreszcie wszystko wróciło do normy bez cenzury i każdy może swobodnie się wypowiadać co myśli, może trochę wydaje się kontrowersyjne co mówicie na temat NT , ja już dawno miałem takie spostrzeżenia co do ewangelii synoptycznych. Skoro wszystkie maja wspólne teksty to jeszcze dodatkowo możemy znaleźć coś w dwóch ewangeliach czego nie ma w trzeciej.
  Skoro odrzucony Paweł to nie ma też co sugerować się że Marek pisał Piotra , Łukasz nie był apostołem a pisał jak to Marek był z Piotrem, a Mateusz spisywał z Marka 🙂 Wszystko się wyjaśniło i kult Jezusa nie ma sensu jako boga bo zakazuje nawet prawo.
  Powt.Pr 5:7 Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie 2. 8 Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. 9 Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu – tych, którzy Mnie nienawidzą, 10 a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.
  To wyklucza Jezusa jako boga wszechmocnego.
  Jest jeszcze jedna ciekawa sprawa która była poruszona u bbc pod koniec opery mianowicie o ST. Gilgamesz podał pewnego gościa którego czytam a jest trochę tego , chciał bym byście się zapoznali z Douglasem Reedem , brzmi znajomo 🙂
  http://www.controversyofzion.info/Controversybook_Polish/Controversybook_pol/Controversybook_pol_index.htm
  Myślę że coś w tym jest.
  pozdrawiam trójcę 😛

 17. Idario, dzięki link 🙂
  Zaczęłam czytać.

 18. Mam do was takie pytanie, jeśli przyjmujemy, że zostaje nam tylko ewangelia Jana, oraz że Chrystus nic nie zmienił z Prawa, to jakim cudem kazał pić swoją krew (J 6:54) ? Przecież picie krwi to ulubiony rytuał satanistów? Picie krwi jak wiadomo zostało zabronione przez Boga. Albo. Jak tłumaczycie: komu odpuścicie grzechy są im odpuszczone, a komu zatrzymacie są im zatrzymane? To też jest u Jana. Przecież to wygląda na dopisane w późniejszym czasie. Ewangelia Jana też nie jest natchniona przez Boga w wersji którą dziś mamy.

  • To co piszesz tym piciem krwi u satanistów i stosujesz u Jana to raczej brak zrozumienia, bo jest to wyjaśnione w kontekście, od wersetu 32 a dokładnie 35 mówi o co chodzi. Ale warto przeczytać cały kontekst od 32 do 54 i jest wszystko jasne. Nie musimy przyjmować że ew. Jana zostaje, to jest udowadnialne: To że coś jest dopisane to dzisiaj możemy wiedzieć co jest dopisane, ale to dopisanie jest ceną aby ta ewangelia mogła się w ogóle znalezć razem z synoptycznymi w powstającym kanonie stronnictwa Pawła, Gdyby jej treść była bez wstawek to trzeba było by ją okrzyknąć apokryfem heretyków, ale heretyków trzeba było czymś neutralizować to porobili wstawki tak by była ew. Jana choć trochę nawiązująca do synoptycznych (8%). Ale jej rdzeń treściowy jest niezmienny i nie sprzeczny z sobą i mało tego kompatybilny z Objawieniem , Starym Testamentem.

   • W księdze Henocha mamy ponownie potępione picie krwi. Możesz twierdzić, że to mój brak zrozumienia, ale ja patrzę po owocach. Skład wielka nierządnica wymyśliła sobie, że na każdej mszy piją krew Chrystusa? Ano stąd właśnie. Czy Chrystus mógł powiedzieć takie słowa Żydom? Przecież oni by Go za to wyśmiali TOTALNIE. Mówisz mi, że to brak zrozumienia, hm, to ja mówię, że Ty z kolei dokonujesz hiperbolicznego przeinterpretowania, skoro nie widzisz w tym nic dziwnego. Chrystus nie mógł powiedzieć tych słów. O swoim ciele jako chlebie – w przenośni – to rozumiem, ale nie o piciu Jego krwi. Dalej się nie wypowiadam, bo sam musiałbym to sprawdzić, czy faktycznie ewangelia Jana jest kompatybilna z ST i Obj.

 19. Jeszcze jest taka ciekawa sprawa, na którą jeszcze nikt chyba nie wpadł, mianowicie: W Jeremiaszu 31:31-40 mamy jedyne odniesienie do nowego przymierza w ST. Jeśli uważnie to przeczytacie, to zrozumiecie, że nowe przymierze u Jeremiasza dotyczy Królestwa Bożego na ziemi, po drugim przyjściu Chrystusa. Kiedy Bóg mówi u proroków, że izraelici „Ja będę ich Bogiem, a oni moim ludem”, albo „dam im nowe serce i nowego ducha” itd., to chodzi o Królestwo Boże. I satanista Paweł wyprał wszystkim mózgi w liście do hebrajczyków użył dwukrotnie tego fragmentu Jeremiasza, żeby udowodnić, że nowe przymierze trwało po śmierci Chrystusa na krzyżu lub po zmartwychwstaniu jak kto woli, w każdym razie, że trwało już wtedy i trwa do dziś. Tymczasem to oczywista bzdura. Ze słów Chrystusa nie wynika to, że mamy obecnie nowe przymierze, kiedy mówi o na ostatniej wieczerzy, że to krew nowego przymierza, to wcale nie oznacza, że nowe przymierze obowiązuje aktualnie. Chrystus jest bramą, wąską bramą przez którą mamy wchodzić do nowego przymierza czyli Królestwa Bożego na ziemi. Piszę tu pierwszy raz, osobiście nie uważam, że ewangelie synoptyczne są apokryfami, z wyjątkiem Łukasza, który kłamał od siebie na potrzeby Pawłą. Jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie słowa o nowym przymierzu wypowiedziane przez Chrystusa we wszystkich ewangeliach, to nigdzie nie wynika z nich, że ustanowił On nowe przymierze swoją śmiercią na krzyżu. Takie interpretowanie Jego słów zawdzięczamy sataniście pawłowi.
  Kolejna kwestia: dlaczego podzielono bibilę na pół i SZTUCZNIE ustanowiono ST i NT? Zrobiła to wielka nierządnica, a więc wiadomo w jakim celu: aby wybić ludziom z głowy księgi mojżeszowe i prorockie. I tak trwa to do dziś, mało kto przykłada wagę do tych ksiąg, tylko każdy szuka i czyta NT.
  Ponadto, dlaczego ustanowiono rok narodzin Chrystusa rokiem zerowym? Zrobił to jakiś tam marny pomiot żmijowy papieżyk jan I w 535 roku bodajże… W tym samym celu, aby podkreślić, że obecnie mamy nowe przymierze i umocnić to kłamstwo. Tymczasem jak czyta się chociażby księgę Henocha i spojrzenie Boga na proces dziejowy, to nigdzie nie ma tam podziału na ST i NT, nie ma takiej granicy. Została ona stworzona przez szatana, aby wybić ludziom z głowy prawo mojżeszowe – a więc to dla Boga najcenniejsze.
  Pisze te przemyślenia, aby zwrócić wam uwagę na to, że obecnie trwa nadal przymierze, które Bóg zawarł z izraelitami (tzw. stare przymierze). To że izraelici je złamali (prawdopodobnie nasi przodkowie), to nie oznacza, że dla Boga jest ono nie ważne.Bóg mówi, że to izraelici je złamali, nie On. Potem dał nam swojego syna, abyśmy Go słuchali i uznali za zbawiciela i abyśmy mogli wejść do nowego przymierza w Królestwie Bożym, które nastąpi wkrótce, gdy Chrystus wróci na ziemię. Co ciekawe, Bóg mówi także w Iz 66, że w Królestwie Bożym każdy człowiek będzie obchodzić nów i szabat – co logicznie wskazuje na to, że będzie obowiązywać zakon Mojżesza (być może wzbogacony o coś – nie wiem nie jestem Bogiem). Albo Jer 31:33 „I złożę zakon w ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni moim ludem.” Widać wyraźnie, że w Królestwie Bożym zakon będzie bardzo istotny. To mnie najbardziej razi w porównaniu z listami Pawła i jest koronnym dowodem na to, że ten człowiek kłamał od siebie. Bo wszystkie jego listy są o tym, że zakon nie obowiązuje. To mówi szatan, nie Bóg…
  Na koniec: jeśli uważacie, że Chrystus nic nie zmienił w prawie mojżeszowym, to powinniście np. kamienować prostytutki i innych grzeszników, którzy przekraczają prawo mojżeszowe, a więc większość ludzi na świecie.
  Moim zdaniem, Chrystus niektóre rzeczy zmienił, i miał do tego prawo (był synem bożym), nie jest tego dużo, ale jednak zmienił. Jeśli uznajecie Go za swojego zbawiciela, to powinniście Go słuchać. W moim przekonaniu, prawdą są słowa Mat 5:17-21, w których to Chrystus mówi nam, że te drobne przepisy prawa mojżeszowego będą miały zastosowanie w celu ustalenia hierarchii w nadchodzącym Królestwie Bożym, że należy stosować je w miarę możliwości i szukać prawa w księgach mojżeszowych – stosować te prawa, które są logiczne i możliwe do stosowania w dzisiejszym świecie. Natomiast do zbawienia, czyli do wejścia do Królestwa Bożego potrzeba ludziom przestrzegania 10 przykazań – w tym święcenia 7 dnia tygodnia – jest to prawo dla wszystkich ludzi na ziemi. Jest to oddanie czci Stwórcy tego świata (a prawdopodobnie również wspomnienie wyjścia z Egiptu naszych przodków – jeśli izraelici to biała rasa ludzi).
  Mam bardzo dużo swoich przemyśleń, których starczyłoby na bloga, pewnie kiedyś założę.
  Do Mariusza: (żebyś mógł mnie skojarzyć): to ja wskazałem Ci dowód na obrotowe niebo w postaci długości linii jakie zostawiają gwiazdy na zdjęciach – są takie same na wszystkich szrekościach geograficznych – czyli V obrotowa ziemi jest taka sama na każdej szerokości geograficznej, czyli wniosek z tego taki, że ziemia się nie obraca, tylko niebo (tak w skrócie, pewnie Mariusz to wyjaśni na jednym ze swoich następnych filmów w temacie).

  • Najważniejsze twoje danie: „Moim zdaniem, Chrystus niektóre rzeczy zmienił, i miał do tego prawo (był synem bożym), nie jest tego dużo,” pytanie dlaczego zmienił, jak miał w samej ew. Mateusza …..wypełnić to prawo? Mt 5:17 nwt-pl „”Nie myślcie, że przyszedłem zniweczyć Prawo lub Proroków. Nie przyszedłem zniweczyć, lecz spełnić;” jak spełnic to nie zmieniać i robi to na początku działalności juz w wersecie 43-45, czyli kłaniają się moje pytania z artykułu. Na te pytania to do dzisiaj nie ma asa by na nie odpowiedzieć. Musisz udowodnić że takie zmiany i to fundamentalne, mogłyby mieć miejsce, a nie tylko napisać że ma prawo do zmian. Musiałbyś udowodnić ze Bóg zmienił prawo , bo jak zrozumieć Jana 6:38 ?.

 20. Witam, od dawna zastanawia mnie kwestia krwi i praktyki z nią związane w wielu kulturach na świecie gdzie ta krew jest czczona jako pokarm bogów. W biblii również mamy pierwsze informacje o ofiarach
  składanych „Bogu” , z humanitarnego punktu widzenia krwawe ofiary jest to coś nie wyobrażalnego na miarę praktyk satanistycznych które możemy ujrzeć w najstraszniejszych horrorach, czym jest ta krew dla Boga, a może to Bogu przypisuje się niewłaściwie te cechy? Bóg stwarzając świat uczynił go doskonałym to skąd wzięło się coś tak ohydnego jak potrzeba krwi że ona ma go ułaskawić, w biblii mamy ciągły rozgrywający się dramat gdzie krew jest przelewana, palona jako miła woń dla boga. Coś mi w ty nie pasuje. Wyobraźcie sobie ubabranego kapłana we krwi w niekończących się ofiarach zwierząt, w ‘całopalnych ofiarach’ i ‘kadzidłach, mających rzekomo zadowolić Boga? czy raczej bóstwo plemienne?. To bóstwo nękało Izraelitów na siłę chcąc uzyskać uznanie, czy Bóg stwórca świata posunął by się do tak tanich słów? błagań i czynów? Nie dziwie się że Izraelici mieli dość już tego precedensu i buntowali się choć by pod karą śmierci, być może się mylę ale to wszystko tak wygląda wystarczy sobie zobaczyć na zebrane wydarzenia i statystyki.
  http://biblia.pismo-swiete.pl/
  Ta kwestia krwi została przeniesiona do NT gdzie pod przykrywką
  symbolu ta krew nadal jest spożywana i przelewana plus nie wspomnę o gorszych rzeczach .
  Wydaje mi się że Prawdziwy Stwórca lub Stwórcy objawią nam się w swoim czasie i wszystko wyjdzie na jaw. Nie sądzę by Bóg doskonały zostawił biblię niedoskonałą.

  • Spoko i ten temat się ruszy ale z czasem, na mój wzgląd ofiary starotestamentowe składane Bogu miały sens do czasu ostatniej ofiary czyli śmierci Mistrza. Po tej ofierze nie miały już sensu ale były kontynuowane do czasu zburzenia Jerozolimy. Biblia przez wieki była atakowana przez różnej maści fałszerzy religijnych ale dzisiaj możemy wiele rzeczy wyłapać i mimo upływu ogromnego czasu ona się zachowała. Im bardziej się ją czyta, to się rozumie intencje Boga. Bóg ostawił Biblię doskonałą ale religianci robili z niej „niedoskonałą”, ale idzie to wszystko wyłapać obecnie.

  • Krew została dana Izraelitom po to, aby mogła przebłagać Boga za swoje grzechy. Krew miała pochodzić ze ZWIERZĄT i służyła m.in. do pokropienia ołtarza. Tymczasem nigdzie nie jest mowa o ludzkiej krwi. Bóg nie wymagał od Izraelitów aby stosowali w rytuałach przebłagalnych ludzką krew. Tak czy siak, PICIE JAKIEJKOLWIEK krwi jest zabronione. W księdze Henocha mamy to również podkreślone. I dlatego zastanawiają mnie słowa Chrystusa z ewangelii Jana, gdzie każe pić swoją krew. Nie sądzę, żeby mógł powiedzieć coś takiego, bo to jawne zaprzeczenie prawu bożemu. I nie sądzę, że jest to kwestia mojego złego zrozumienia, bo owszem, kontekst jest ważny, ale w tym wypadku kontekst nie usprawiedliwia tych słów Chrystusa.
   Natomiast Dariuszu to, co piszesz, to czyste szaleństwo, to pływanie po głębokiej wodzie, a powiedziałbym, że ocieranie się nawet o doktryny satanistów. Dlaczego my ludzie nie pozwalamy Bogu na to, aby to ON SAM określił się jaki jest i czego od nas chce, tylko każdy z nas tworzy sobie swojego własnego Boga i mówi coś w stylu: Bóg na pewno taki nie jest! Bóg jest od tego, aby był naszym Bogiem i to On ustala reguły, a nie my. Wykazałeś się totalnym nie zrozumieniem natury Boga. I nie piszę tego, aby Cię urazić, ale po to aby Ci powiedzieć, że to szatan mówi nam: sami ustalajcie reguły, bo sami jesteście swoimi bogami, to jest new age. Na tym forum dzieją się niesłychane rzeczy. Po pierwsze, po odrzuceniu Pawła i Łukasza nikt nie zadał sobie trudu aby zastanowić się co tak na prawdę nam zostaje i starać się zrozumieć sens który wydobywa się z połączenia słów Chrystusa ze Starym Testamentem. NIKT TEGO NIE ZROBIŁ RZETELNIE. Tylko teraz szturmujecie ewangelie synoptyczne czym się zagalopowaliście. Nawet jeśli miałoby się to okazać prawdą, to kolejność prowadzenia badań i toku rozumowania jest inna! Po odrzuceniu Pawła patrzy się na to co zostało w sposób rzetelny, a to wymaga czasu. I aby dojść do właściwych wniosków trzeba oczyścić umysł z szatańskich pawłowych doktryn. Wtedy dopiero można iść dalej. Wy tego nie zrobiliście. Czemu? Nawet Heniek Kubik tego nie zrobił. Obalił Pawła i Łukasza, a nie zastanowił się jakie to za sobą konsekwencje doktrynalne. Opamiętajciesię zatem i nawet jeśli gdzieś tutaj na tym forum ocieracie się o prawdę, a tego nie rozstrzygam na razie, bo aby to stwierdzić potrzeba ogromu wiedzy i przemyśleń, to idziecie za szybko. Bóg nie zostawił biblii niedoskonałej, tylko zrobił to szatan, który w niej namieszał, co czytamy w księdze Henocha. Właściwy kierunek badań, to odrzucenie Pawła i Łukasza a w zamian wejście w księgę Henocha.

 21. Czy to grzech kwestionować? dzięki temu oczyściliśmy się z Pawła i Łukasza i chyba byłem jednym z pierwszych po powstaniu artykułu HK, na pewno to nie zmieni mnie i nie stanę się satanistą bo brzydzę się złem. Zastanawia mnie to z punktu widzenia współczesnego człowieka że jest to nie humanitarne podobnie jak wielożeństwo, kazirodztwo czy niewolnictwo, zabójstwa których dopuszczali się np: rzecznik prawa Mojżesz bo Bóg mu kazał, rabować , mordować.
  Mojżesz (to ten od przykazania „Nie zabijaj”) dziwi się:

  „Jak mogliście zachować przy życiu wszystkie kobiety? (…) Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.” Lb 31, 15-18

  „Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce – wszystkich mężczyzn wytniesz ostrzem miecza. Tylko kobiety, dzieci, trzody i wszystko, co jest w mieście, cały łup zabierzesz i będziesz korzystał z łupu twoich wrogów, których ci dał Pan, Bóg twój.”
  „w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, niczego nie zostawisz przy życiu.”
  Pwt 20, 13-16

  Pan w szczególny sposób błogosławił memu panu, toteż stał się on zamożny: dał mu owce, woły, srebro, złoto, niewolników, niewolnice, wielbłądy i osły.” Rdz 24, 34

  Dawid wdając się w romans z Batszebą, złamał szóste przykazanie: nie zabijaj, siódme przykazanie: nie cudzołóż, dziewiąte przykazanie: nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu i dziesiąte przykazanie: nie pożądaj żony bliźniego swego

  Ciekawe jaki stosunek miał Jezus do tego? Dla mnie jednak to nie jest zrozumiałe albo chwalmy pana ze wybacza nawet i takie grzechy.

 22. Musisz wiedzieć, że Bóg za pomocą Izraelitów prowadził otwartą wojnę z nasieniem węża. Okoliczne ludy kultywowały najgorsze praktyki satanistyczne. To jest biblijne ABC, na pewno z resztą o tym wiesz, więc nie rozumiem skąd się bierze Twoje niezrozumienie. Jest wiele niewyjaśnionych rzeczy, owszem, ale akurat nie te, które wskazałeś. Nie jest grzechem coś kwestionować, ale gdzieś jest granica. To, że Bóg dał ludziom krew zwierząt do przebłagania Go za ludzkie grzechy to jest jeden z dogmatów, z którymi nie ma co dyskutować. Teraz każdy będzie sobie tworzył swoją wersję Boga… To jest to, co jest dla mnie niedopuszczalne. Mojżesz (ten od przykazania nie zabijaj) na rozkaz Boga pozabijał bałwochwalców jak zszedł z góry i zobaczył złotego cielca. Przykazanie nie zabijaj jest źle przetłumaczone na polski, powinno być „nie morduj”, bo jest różnica między morderstwem niewinnego człowieka, a zabiciem grzesznika zgodnie z prawem mojżeszowym. Izraelici doskonale sobie zdawali sprawę z tej różnicy.

 23. Mariusz, teraz napiszę to co myślę o tym co się stało… Otóż według mnie przez to, że wyjaśniłeś teocentryzm (załóżmy nawet, że nie jest to prawda, tylko ziemia jest płaska), to i tak dałeś miażdżące dowody na to, że obecna nauka to fikcja satanistyczna, czym wkurzyłeś satanistów którzy trzęsą tym światem. I dostało Ci się od nich mocno. Byłeś dzielny, ale myślę, że odcisnęło to głębokie piętno na Twojej psychice, które zaowocowało, że poczułeś się zaszczuty i zacząłeś się bronić. Tylko według mnie niestety poszedłeś złą drogą, bo zakwestionowałeś miłość wobec nieprzyjaciół tak jak wszyscy wiemy. To było dla Ciebie bardzo wygodne, bo daje ci ulgę psychiczną, abyś mógł traktować twoich przeciwników z pogardą. Tymczasem, myślę, że nie tędy droga. Pytasz jak to jest, że Chrystus mówi, że przyszedł wypełnić prawo, a potem je zmienia… Zastanawiałem się nad tym i dla mnie wiążące są wersety z Mateusza i Marka: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie. Mamy słuchać Chrystusa, bo inaczej się zagubimy. Inna sprawa, że Jego słowa zostały niejednokrotnie zmodyfikowane, ale uważam, że akurat nie w tym miejscu, od którego zacząłeś.
  Po pierwsze, czy Chrystus jak umywał nogi uczniom, to pominął Judasza, który prawdopodobnie był z nasienia węża? Nie mamy tego. Mamy, że umył nogi uczniom, a więc wszystkim uczniom. W ten sposób dał świadectwo czynem jak należy traktować nieprzyjaciół.
  Po drugie. Inna sytuacja była kiedy na ziemi istniało państwo boże i wtedy Bóg kazał Izraelitom nienawidzić swoich wrogów, a inna sytuacja jest, kiedy to Izraelici zerwali z Nim przymierze i zostali wygnani, a państwo boże przestało istnieć – od roku ok. 550 pne. Judea, która zaistniała po 70 latach niewoli babilońskiej nie była państwem bożym takim jak przed zerwaniem przymierza – taki wniosek nasuwa się również po lekturze księgi Henocha. Kiedy Bóg wypędził Izraelitów z ziemi obiecanej, to wcale nie znaczyło, że nie chce On aby oni się do Niego nawrócili i zaczęli na wygnaniu przestrzegać tego prawa mojżeszowego, które się da – które jest logiczne w zaistniałej sytuacji. Taką sytuację mamy obecnie, kiedy to Izraelici żyją na wygnaniu rozproszeni między narodami. I wolą Boga jest, aby się do Niego nawracali. Ale prawo mojżeszowe w kształcie, jaki miało przed wypędzeniem, przestało obowiązywać, widzimy to po tym, co mówił i robił Chrystus. Jeśli miałoby obowiązywać tak jak dawniej, a Chrystus miałby nic nie zmieniać, to musielibyśmy się nawzajem kamienować. A jednak, Chrystus nie kazał ukamienować cudzołożnicy – czym dał jasny komunikat, że to zmienił. Jak chcesz kogoś ukamienować to, masz być bez grzechu. Chrystus kazał miłować naszych nieprzyjaciół, bo jak sobie to wyobrażasz? Państwo boże dziś nie istnieje, Bóg się ukrył i nie objawia się ludziom tak jak dawniej, tylko tym, którzy Go szukają całym sercem, czy myślisz, że Bóg dał nam w tym momencie prawo do sądzenia kto jest z nasienia węża, a kto nie? Możemy kogoś podejrzewać po jego owocach – tak ja np. podejrzewam Pawła i Łukasza. PO OWOCACH mamy rozpoznawać fałszywych nauczycieli w owczych skórach, ale nie mamy ich nienawidzić. Mamy naśladować Chrystusa. Mamy wchodzić do Królestwa Bożego wąską bramą, tylko przez Chrystusa. Jeśli odrzucasz miłość wobec nieprzyjaciół, to przestajesz słuchać Chrystusa i gdzie trafisz…? Czy aby na pewno jesteś pewien, że dobrze robisz? Czym dla Ciebie jest obecne życie? Czy na prawdę takie ważne jest dla Ciebie, aby zaspokoić własne ego i się wściekać na Twoich nieprzyjaciół – choćby mieli być z nasienia węża? Nie tędy droga, bo Chrystus dał przykład, że zło mamy dobrem zwyciężać. Np. w moim odczuciu zabłądziłeś obecnie. Czy mam wobec tego oskarżać Cię, że celowo złowiłeś ludzi na teocentryzm, żeby ich celowo odwieść od Boga? W życiu. Ataki między nami, jeden na drugiego są dla mnie ohydą. Nie możemy pojąć, że jeden ma takie poznanie, a inny takie. Jeden błądzi bardziej a drugi mnie. W tym momencie piję również do Heńka. Opamiętajmy się.
  Powtarzam, że nikt nie zrobił tego co należało po odrzuceniu Pawła i Łukasza, a trzeba było zrobić rzetelną analizę tego co nam zostało. Ponadto ich księgi nie są bezwartościowe, bo można się dzięki nim zorientować gdzie szatan namieszał, co również nas przybliża do prawdy od drugiej strony.
  Pytasz jak wytłumaczyć Jana 6:38? Bardzo prosto. Wolą Boga jest to, abyśmy słuchali Jego syna, nie ma innej drogi do zbawienia. U Jana masz też: 13:34-35 : Nowe przykazanie daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem, abyście się i wy miłowali. PO TYM WSZYSCY POZNAJĄ, ŻE JESTEŚCIE MOIMI UCZNIAMI. Chrystus dał nam nowe przykazanie, które nie anulowało żadnego z 10 przykazań. Ale zmieniło nienawiść do nieprzyjaciół w miłość do nieprzyjaciół. To jest w zasadzie najtrudniejsze do zrobienia dla nas. Każdy kto tego spróbuje, wie o czym mówię.
  Ponawiam również komunikat z Jeremiaszem 31:31-40. Otrząśnijcie się w końcu z pawłowych doktryn i przeczytajcie uważnie rozdziały 31, 32 i 33 Jeremiasza, wtedy zrozumiecie, że Chrystus mówiąc o Nowym Przymierzu miał na myśli Królestwo Boże, tak więc obecnie mamy nadal Stare Przymierze, zaktualizowane przez Chrystusa. Mamy szukać prawa w księgach mojżeszowych, żeby podobać się Bogu. Ludzie, to bardzo ważne, wszyscy mamy prane mózgi najpierw przez krk, potem przez Pawła i Łukasza (dzieje 15 nie obowiązują również – było to pisane przez Łukasza, wierzycie mu?) , trzeba się z tego otrząsnąć. Paweł tak strasznie manipulował wersetami Starego Testamentu, że małe dziecko po przeczytaniu Biblii pokapowałoby się, że kłamał i mataczył. Widzimy to na przykładzie Jeremiasza, bo w liście do hebrajczyków (a więc do prawdziwych wyznawców Chrystusa – tych, którzy chcieli przestrzegać zakonu, bo wiedzieli, że Chrystus go nie zniósł, tylko aktualizował) 2 krotnie Paweł zacytował Jeremiasza, jakoby Nowe Przymierze miało już wtedy zostać zawarte, a to jest totalną bzdurą. Powtarzam: NOWE PRZYMIERZE = KRÓLESTWO BOŻE NA ZIEMI!!!!! Myślcie nad tym, to bardzo ważne. Mamy wchodzić do Nowego Przymierza bramą jaką jest Chrystus, ale ono dopiero będzie zawarte, jak Bóg sprowadzi Izraelitów z powrotem do ziemi obiecanej jak Chrystus wróci na ziemię – czyli już nie długo patrząc po tym co się dzieje.

  • Napisałeś duży elaborat ale to jest tylko twoje zdanie i dobrze ze tylko twoje. Ja nie zajmuję żadnego stanowiska względem tego co się stało, bo chociaz mam na ten temat wyrobione danie to nie ma to najmniejszego znaczenia w tym temacie. Z drugiej strony to dobrze że się tak stało , przynajmniej wyszło szydło z worka i mogę powiedzieć autorytatywnie: Psalm 1: (1) Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, (2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą. (3) Będzie on jak drzewo zasadzone nad strumieniami wód, Wydające swój owoc we właściwym czasie, Którego liść nie więdnie, A wszystko, co uczyni, powiedzie się. (4) Nie tak jest z bezbożnymi! Są oni bowiem jak plewa, Którą wiatr roznosi. Nawet to co piszesz ze to jest w tej kwestii twoje zdanie ono tez nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Z jednego podstawowego powodu: nawet ty mimo ogromnego wkładu pracy w komentarz nie odpowiadasz na pytania z mojego atra i nie odpowiadasz na pytanie moje z komentarzy powyżej. To co piszesz: „Pytasz jak to jest, że Chrystus mówi, że przyszedł wypełnić prawo, a potem je zmienia… Zastanawiałem się nad tym i dla mnie wiążące są wersety z Mateusza i Marka: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie. Mamy słuchać Chrystusa, bo inaczej się zagubimy.” Ja się nie gubię w ogóle. To ze masz takie zdanie to nie wyjaśnia w ogóle fundamentalnej sprzeczności dlaczego Chrystus zmienił prawo w Mat 5;44 i to na początku działalności, jeśli wcześniej w 5:17 miał prawo wypełnić a nie znieść a w wersecie 18 potwierdza niezmienność prawa : (18) Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. ale juz w wersecie 44 jest fundamentalna zmiana, niezgodna ze ST. Na dzień dzisiejszy nie ma asa by to wyjaśnił. Dlatego powtarzam to po raz kolejny. Niezależnie od powyższego jest takich sprzeczności cała masa w tym arcie i tu tez nie ma mocnego by sobie z tym dał rady : https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/03/13/czy-duch-bozy-jest-omylny-a-moze-ewangelie-synoptyczne-nie-sa-od-niego/ Co ciekawe , dla uniknięcia problemu ujawnienia faktu chodzenia na smyczy wielkiej nierządnicy, jest ta argumentacja ignorowana przez „piesków”, nie mowiąc już o morderczej historii. Dlatego też Jana 6:38 będzie pasować do Mateusza jak „pies do jeża”.
   ………………………………………………………..
   Co do tej przyprowadzonej nierządnicy Jana 8:3: nigdy cie nie zastanawiało dlaczego przyprowadzono do Chrystusa tylko kobietę jeśli złapano ją na gorącym uczynku?, dlaczego akurat faryzeusze ją złapali?, jeśli mieli faryzeusze rozwiązać problem aktu nierządnego to dlaczego przyprowadzili ją do Pomazańca?, jaki mieli w tym cel?, o jaki grzech chodzi?, przecież nie o niedoskonałośc bo wtedy kamieniowanie by nie wchodziło w rachubę (paranoja). O co tak naprawdę chodziło faryzeuszom?, Pasowało by odpowiedzieć na te pytania.

 24. Ty musisz wiedzieć że są ludzie którzy nie zabili by człowieka , no chyba że w obronie własnej lub rodziny jeśli by była taka potrzeba. Skoro to wojna Boga to niech sam sobie zabija a nie wykorzystuje ludzi do tego, dlaczego dziś tak nie robi? Może krucjaty to też wojna boża? nawracanie na siłę? chyba znasz takie powiedzenie z niewolnika nie ma pracownika? Czy Bogu zależało na takich wiernych? skoro Chrystus powiedział że należy miłować nieprzyjaciół to oznacza że Bóg się mylił i wysłał syna by to odkręcił a brudną sprawę zamiótł pod dywan. Niestety to tak wygląda, w ST zabijaj w imię boże a w NT miłuj nieprzyjaciół , jak się to ma jedno do drugiego?

 25. „Ani jedna jota nie przeminie, ani jedna kreska…” Zle to interpretujesz, bo cały zakon prowadził do mesjasza, ofiary z baranów i krew wymazująca grzech, itd. to wszystko miało taki cel, aby Izraelici przygotowali się na przyjście mesjasza, który da prawdziwa ofiarę. System ofiarniczy przeminął i już tu mamy sprzeczność, bo samą swoją śmiercią na krzyżu Chrystus sprawił, że system ofiar przestał być potrzebny. Nie mamy dziś swiątyni. Została zburzona z woli Boga. Gdzie chcesz składać ofiary? U siebie przed domem?
  W tym sensie WYPEŁNIŁ ZAKON, oraz także w tym, że spełnił także proroctwa o mesjaszu. A jeśli Chrystus był mesjaszem, to miał prawo nadawać prawo w imieniu Boga – tylko On jeden. Powtarzam że cały zakon prowadził do mesjasza… Tak więc po prostu źle interpretujesz ten werset, bo jeśli tak, to już niedaleka droga do tego, że Chrystus nie był tym mesjaszem, który o którym prorokowali prorocy. A taka religia nazywa się judaizm. Trzeba by było poczytać w jaki sposób Żydzi mesjanistyczni radzą sobie z tym problemem, wiele by się wyjaśniło.
  Co do nierządnicy, to muszę to przemyśleć, żeby coś sensownego napisać. Natomiast nawet u Jana masz: „Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali” i tu też masz zaprzeczenie ST – chyba, że mamy miłować według Ciebie tylko tych, którzy nam dobrze czynią… Niestety to jest sprzeczne nie tylko z tym co Chrystus mówił, ale także z tym co ROBIŁ.
  Darek, to nie wiesz, że w zasadzie to Bóg wygrywał te wszystkie wojny Izraelitów za nich? Zsyłał anioła, który im pomagał w taki sposób, że mniej niż 100 izraelitów wygrywało z tysiącami przeciwników. Dziś tak nie robi z prostego powodu, bo izraelici Go odrzucili i ukrył się przed nimi. Krucjaty natomiast to były satanistyczne wyprawy organizowane przez papiestwo więc o czym tu mowa? Nie chcę Cię obrażać, ale czy Ty przeczytałeś Biblię wa całości, czy tylko żonglujesz wersetami? Gdyby izraelici nie odrzucili Boga, ten to ciągle istniałoby państwo boże i kto wie – może prawo do zabijania w imię boże obowiązywałoby nadal. Bóg musiał coś wymyślić dla nas ludzi – abyśmy mogli wejść do królestwa bożego pomimo tego, że Go odrzuciliśmy i dlatego dał nam swojego syna, który to zmienił prawo w tym zakresie. I zrobił to dla naszego dobra.
  Podsumowując, Chrystus wprowadził zbyt dużo zmian wobec prawa mojżeszowego, aby twierdzić, że werset „ani jedna kreska, ani jedna jota nie przeminie z zakonu” znaczy dokładnie to co Mariusz pisze. Jego znaczenie jest inne. Jak przytoczyłem werset o piciu krwi, to Mariusz też nie interpretowałeś go dosłownie, tylko poszukałeś kilka wersetów wcześniej co to ma oznaczać i innymi wersetami posłużyłeś się do jego interpretacji. Tak więc czasem interpretujesz coś w oderwaniu od reszty, a czasem nie. To niekonsekwencja. Natomiast wobec picia krwi, to na poparcie mojej tezy jest księga Henocha, z palca tego nie wyssałem.

  • Gdybyś dokładnie przeczytał materiał, to tego zdania bys nigdy nie napisał: „Nie mamy dziś swiątyni. Została zburzona z woli Boga. Gdzie chcesz składać ofiary? U siebie przed domem?, prawo jest dalej obowiązujące, a dlaczego?, ponieważ z prawa wypadł system ofiarniczy i przepisy dot funkcjonowania starożytnego państwa Irael i to pisałem wcześniej. System ofiarniczy to nie jest cale prawo. A co z resztą?, i z tym masz problem, dlatego prawo Boże nadal obowiązuje i z tego powodu tak nalezy rozumiec ten werset Mat 5:18. Tora jest jedna w ST a nie 4 „tory chrzescijańskie”, czyli ewangelie . Ale w tej kwestii odsyłam do arta Estery a szczególnie do jej końcówki. Dlatego zmiana prawa z Mat 5:44 , jest sprzeczna całym ST i samym Mat 5:17 i 5:18. Argumentacja biblijna na ten temat w arcie Estery. Cytat: ” A jeśli Chrystus był mesjaszem, to miał prawo nadawać prawo w imieniu Boga – tylko On jeden. ” kolejny wymysł cyklu pozornej logiki niczym nie poparty a nawet sprzeczny ze ST, odsyłam do arta Estery by sie nie powtarzać. Słuchaj, możemy tak dyskutować w nieskonczonośc ty bedziesz produkował wymysły a ja bedę to odkręcał. Nie tedy droga. Twoim zadaniem jest udowodnic biblijnie zmianę prawa i wyjasnić fundamentalne sprzecznosci w synoptycznych, ktorych jest ogrom a one świadczą o tym że nie są z Ducha Bożego a on sie nie myli. Pozorna logika to nie wytłumaczenie jeśli istnieje masa sprzeczności, to nawet nie ma o czym dyskutować. Dlatego bede pisął w kolko ze nie ma asa by je wyjaśnił, a może sie komuś uda?. Cytat: „Natomiast nawet u Jana masz: “Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali” i tu też masz zaprzeczenie ST” , gdzie ty masz zaprzeczenie?, bardo dobre pytanie, czy oby jest to zaprzeczenie?, możesz to uzasadnić? , jestem wielce ciekaw. Wykorzystaj jak najbardziej własnie Stary Testament. bo na razie to kolejny twój wymysł niczym nie poparty. Co do „picia krwi” odpowiada kontekst 6 rozdziału Jana. Na twoje pytania bedą odpowiedzi w kolejnych artach. A co moich pytan to juz dawno dałem na nie odpowiedz, wystarczy sie wczytać i dojść do konca artów a nie czytać po łebkach. Po co zadąłem te pytania na ktore nikt nie może odpowiedzieć?, bo chcę aby „pieski” na smyczy wielkiej nierządnicy udowodniły jak to dobra jest taka obroża i same „spacerki” na tej „smyczy”.

 26. Jedno pytanie: GDZIE U JANA MAMY, ŻE ISUS ZAWARŁ Z NAMI NOWE PRZYMIERZE?

  • Widać że nie wiesz w jaki sposób księga Daniela jest kompatybilna z ew. Jana, można powiedzieć że ew. Jana to przedłużenie co do tej kwestii księgi Daniela i to w niej pisze. Będzie na ten temat artykuł. Jak ty nie jesteś mocny w wyjaśnieniu sprzeczności ze ST ,zaistnienia nowej „Tory” na podstawie Mat 5:43-45, to zabierasz się do pytań?. Nie tędy droga pierw dokąłdnie przeczytaj ew. Jana , tam o tym starotestamentowym przymierzu jest trąbione w kilku rozdziałach. Bedzie artykuł to bedzie to dokladnie wyjasnione.

 27. Mariusz dziś nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytania, które zadałeś. Ewangelie są sprzeczne i OK. Ale prawda może być jeszcze gdzieś indziej niż przypuszczamy, a odrzucenie ewangelii synoptycznych nastąpiło zbyt pochopnie. Z księgi Henocha wiemy, że słowa prawdy zostały wypaczone, a niektórzy napisali księgi w swoim imieniu. Ale trudność polega na rozeznaniu się co gdzie jest przekręcone, na to potrzeba czasu. To co robisz na pewno wiele wniesie do tematu, bo prowokuje do myślenia, ale zobaczysz, że jeszcze nie raz zmienisz zdanie, i nie ma w tym nic złego, po prostu szukasz, tak jak my wszyscy. Przed nami jeszcze długa droga. I z tego powodu proszę Cię, żebyś nie pisał do mnie:” Nawet to co piszesz ze to jest w tej kwestii twoje zdanie ono tez nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Z jednego podstawowego powodu: nawet ty mimo ogromnego wkładu pracy w komentarz nie odpowiadasz na pytania z mojego atra i nie odpowiadasz na pytanie moje z komentarzy powyżej. ” Ty też nie odpowiadasz na moje pytania, ale nie piszę, że Twoje zdanie nie ma znaczenia. Ponadto sam stawiasz pytania, na które nie udzielasz odpowiedzi. Piszesz cały czas, że nie ma asa który by to wyjaśnił i Ty też tego nie wyjaśniasz, bo sprzeczności ew. Jana z ST też są.
  Także sprzeczności ewangelii między sobą to jedna sprawa, a druga zupełnie inna sprawa to zgodność ewangelii ze ST. Nie mieszajmy tego razem. A trzecia sprawa to kwestia czy Isus mógł zmienić prawo – uważam że tak. I ponawiam pytanie gdzie mamy, że Isus zawarł z nami nowe przymierze, u Jana lub w innych ewangeliach. Będzie ktoś taki odważny, aby to sprawdzić?

  • Pięknie napisane: „Ale prawda może być jeszcze gdzieś indziej niż przypuszczamy,” odpowiem ci anegdotą: morze jest duże i głębokie a w tym morzu pływa ryba ktora ma na imię …..chyba. Już ci napisałem że ja już moje pytania wyjaśniłem i one są w artach i pisałem o tym już dawno. Jestem ciekaw tych sprzeczności w ew. Jana bo na razie jest to kolejny twoj wymysł niczym nie poparty, pasowało by to poprzeć czymś i nie pisać ze cos jest a tego nie uzasadniasz . Wtedy by wyszło szydło z worka czy tak rzeczywiście jest.

  • narg77 Nie wiem dlaczego wyskoczyłeś mi na temat składania ofiar kiedy pytałem o morderstwa na zlecenie Boga których dokonał Mojżesz, potem Jozue i inni, czy wydaje ci się to normalne? Jak się to ma do miłości nieprzyjaciół , skorzystali z dyspensy? to po co te tablice z 10 przykazań? Mojżesz przyniósł je i to dwukrotnie gdzie było napisane nie zabijaj, do kogo to przykazanie było skierowane w takim razie. Co do składania ofiar czy nie jest to targowanie się z bogiem ? albo powiedz dlaczego mam wierzyć biblii skoro jest tyle sprzeczności, skąd wiesz że reszta jest dobra? a może to o czym mówię też podlega weryfikacji. Wiele mitów, wydarzeń , postaci które są w ST i NT jest zapożyczonych z wcześniejszych wieków i cywilizacji , bohaterowie biblii mają wcześniejszych protoplastów a nawet w biblii można znaleźć podobne sytuacje które się powtarzają. Mówisz że naród Izraelski czyli boży gdyby istniał to prawo obowiązywało by z zabójstwami , 144 000 wybranych nie ma się wyłonić z narodu Izraelskiego? niby bez skazy a jednak muszą wyprać swe szaty. To raczej lepsza perspektywa jak za wyjścia z Egiptu gdzie nie mieli szans na wypranie szat. Podobnie jak na forum Henryka 🙂

   • Dariusz czy nie wyjaśniłem Ci, że przykazanie nie zabijaj oznacza „nie morduj niewinnego”? Tak przynajmniej było do przyjścia Chrystusa. Czy Chrystus to zmienił? Nie wiem, nie przerobiłem tego tematu jeszcze, jest skomplikowany i wymaga bardzo dobrej znajomości prawa mojżeszowego, a niestety krk mnie jego nie nauczył. Dla mnie zabijanie satanistów na polecenie Boga było jak najbardziej na miejscu, tymbardziej, że to prawdopodbnie było nasienie węża. Składanie ofiar zostało przez Boga ludziom narzucone. Dlaczego? Nie wiem. Spytaj Boga. Ja nim nie jestem. To są kwestie tego typu, że każdy z nas w swojej głowie ma jakiś wyimaginowany obraz Boga – bardzo charakterystyczne to jest dla katolików. I Ty również, bo nie dajesz Bogu pola do tego, żeby sam określił co jest dla niego OK, a co nie. W biblii jest namieszane, wiemy to z księgi Henocha – powtarzam to chyba 3 raz i ostatni. Dlaczego wierzę biblii? A przynajmniej szukam w niej prawdy? Bo jeśli nie, to pozostaje mi wierzyć w wielki wybuch i ewolucję, w miliardy lat, w to, że pochodzę od skały, w to, że z dzisiejszym światem jest wszystko dobrze – czyli nie jesteśmy oszukiwani w żywności, medycynie, religii, naukach ścisłych, historii… można by długo wymieniać. Kupujesz to co się mówi w TV? Bo ja nie. Uwierzysz demonom kiedy po III wojnie światowej (albo w trakcie – nie wiem) objawią się światu jako UFO i nasi stworzyciele i zażądają abyśmy oddali im cześć? Przyjmiesz znamię? Ile świat ma lat według Ciebie? Miliardy, czy kilka tysięcy? Naród izraelski istnieje dziś, tylko jest rozproszony pomiędzy narody świata, możemy to być my, albo inni, także powinieneś precyzyjniej się wysławiać. Skąd wiesz, że 144 000 wybranych to dokładna liczba i trzeba ją brać dosłownie? Nie jestem tego taki pewien, bo wiem ile przenośni jest w Objawieniu, które znaczą zupełnie co innego, księga Daniela się kłania i inne… Tekst o praniu swoich szat jest zmanipulowany, zamiast tego powinno być przestrzeganie przykazań bożych – polecam filmy prof. Waltera Veight’a. W Objawieniu mamy wiele przekrętów, których dopuściła się nierządnica, trzeba czasu i ogromnej wiedzy, żeby je powyłapywać. Sam zamierzam to wszystko zrobić o ile dana mi będzie taka możliwość.
    Czytałeś Biblię? Wiesz za co izraelici zostali wygnani z ziemi obiecanej? Za to, że nie przestrzegali zakonu. I wolą Boga jest ich sprowadzić z powrotem do ziemi obiecanej po powrocie Chrystusa na ziemię. Zostaną wskrzeszeni. I wiemy, że Bóg chce włożyć w ich serca zakon. I wiemy, że Królestwo Boże będzie na ziemi, a stolicą będzie Jerozolima, gdzie będzie mieszkał Chrystus i Bóg razem z izraelitami. A co z resztą ludzi? Chrystus powiedział, że sprowadzi tez inne owce, które nie należą do tej owczarni i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz. To tak w skrócie… O tym jest biblia. Dlatego uważam, że gdyby izraelici nie odrzucili Boga i nie zwrócili się do szatana, to nie zostaliby wypędzeni i państwo boże istniałoby do dziś, a zakon razem z nim w takiej postaci jak dostał Mojżesz. Ale ponieważ Bóg zna przyszłość, przewidział, że stanie się jak się stało i zaplanował dla nas wszystkich ratunek w postaci ofiary swojego syna.

 28. 1) twierdzisz, że skoro Chrystus kazał nam miłować nieprzyjaciół, to zmienił prawo w Mat 5:44 i to niedopuszczalne. To w takim razie jeśli to niedopuszczalne, to niedopuszczalne również jest to, że system ofiar przestał obowiązywać. Bo niby gdzie Bóg powiedział, że system ofiar przestanie obowiązywać po śmierci Chrystusa? (wszyscy się tego domyślamy, ale nigdzie nie ma tego w tekście). Brnijmy w to dalej, tak dosłownie, jak jest napisane: Chrystus natomiast w Mat 5:17 i 18 powiedział, że całe prawo obowiązuje nadal. Nie zrobił wyjątku na system ofiar, tylko jest wyraźnie mowa o całym prawie (ani jedna jota ani jedna kreska nie przeminie). Tak samo prawa dotyczące Izraela. Też według Mat 5:17 obowiązują nadal. Nigdzie nie ma wzmianki o tym, że jest taki podział w prawie, na system ofiarniczy+prawa izraela, i potem całą resztę. Tak interpretowany Mat 5:17 prowadzi do absurdu, bo trzeba by przyjąć prawo w całości, to dokładnie tam jest napisane.
  Prawda jest taka, że pewnych rzeczy musimy się domyślać i nie mamy powiedzianych wprost.
  2) napisałem Ci, że prawda może być jeszcze gdzieś indziej, bo przypomnij sobie, jak jeszcze niedawno po obaleniu Pawła i Łukasza myślałeś, że znasz już prawdę, a tu psikus… Zmieniłeś zdanie. I gwarantuje Ci, że zdanie zmienisz jeszcze nie raz, dlatego tak napisałem. Dziś zakładasz, że tylko ewangelia Jana jest natchniona. (Odnoszę wrażenie, że uważasz, że jesteś nieomylny w swoich interpretacjach.)Według mnie nie jest natchniona ak samo jak inne, wszędzie są dopiski. W KAŻDEJ EWANGELII. U JANA: A) picie krwi jest problemem i żeby go wyjaśnić posługujesz się kontekstem 6 rozdziału – dlaczego posługujesz się kontekstem tam gdzie Ci wygodnie? czy Chrystus mógł powiedzieć że mamy pić Jego krew wymagając od nas abyśmy się doszukiwali kontekstu? Karkołomne rozumowanie…B) komu odpuścicie grzechy są im odpuszczone, komu zatrzymacie, są im zatrzymane – ewidentna sprzeczność z ST, bo tylko Bóg mógł odpuszczać grzechy, a nie ludzie. Nierządnica sobie dopisała ten wersecik wiadomo w jakim celu. Wiadomo nawet, że Piotr nie odpuścił grzechu Szymonowi Magowi tylko kazał mu się modlić do Boga o wybaczenie. C) kwestia ukamienowania cudzołożnicy – postawiono Chrystusa ewidentnie w sytuacji, w której wiedział, że według prawa musiała być ukamienowana, to łatwo wywnioskować z Jego postawy , a jednak i w tym przypadku zmienił prawo, jeśli twierdzisz, że tak jak pisałeś, w rzeczywistości ona nie musiała być ukamienowana według prawa tylko była to manipulacja faryzeuszy, to dlaczego Isus po prostu im nie powiedział tego prosto w oczy? Przecież to byłoby takie proste!
  Czy to Ci nie wystarczy? To jest to co mi się rzuca w oczy na pierwszy rzut, nie wiem czy jest tego więcej.
  3) zaprzeczenie Jana z ST w związku z „Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali” wynika z tego, że Chrystus , umył nogi Judaszowi, pokazał w ten sposób, że mamy miłować nieprzyjaciół. A w ST sam podawałeś wersety na to, że nie obowiązywała miłość do nieprzyjaciół.
  ——————————————-
  Kurcze gdyby to było takie proste, że sobie odrzucamy ewangelie synoptyczne i wszystko wiemy… Nawet Objawienie ma przekręty, pooglądaj sobie filmy prof. Waltera Veight’a. I co teraz? Wyrzućmy cały NT do kibla. Nie, nie tędy droga.

  • Uzupełnij swój komentarz wersetami we wszystkich przypadkach, to ci odpowiem, nie ma problemu. Na razie to pustosłowie. Kontekst wersetów wiele mówi dlatego ci co czytają będą mogli sprawdzić twoją argumentację.

  • 1. cytat: ” To w takim razie jeśli to niedopuszczalne, to niedopuszczalne również jest to, że system ofiar przestał obowiązywać. Bo niby gdzie Bóg powiedział, że system ofiar przestanie obowiązywać po śmierci Chrystusa? (wszyscy się tego domyślamy, ale nigdzie nie ma tego w tekście).” wpadasz jednej skrajności w drugą a po to by ukryć niemoc wyjaśnienia zmiany prawa względem wersetów ST. Masz to w Daniela w proroctwie o 70 tygodniach, ale pewnie chcesz sie załapać na werset Daniela 12;10 „żaden bezbożny nie będzie miał poznania” i to taka jest prawda. Absurdu nie ma tylko jest w twoich komentarzach wszystko wyjaśniłem w poprzednich komentarzach i nie ma co się powtarzać, ale dodam że razem ze stronnictwem Pawła istnieli chrześcijanie tzw. „judaizańci” i to oni twierdzili ze prawo nadal obowiązuje a wierzyli jednoczesnie w ofiarę zbawczą Chrystusa, to z czego oni to wzęli?, na pewno nie z Mateusza 5:44 bo to była domena (głowne hasło) stronników Pawła. Dlatego jest zmiana prawa w Mat 5;44 jako fundamentalna sprzeczność jak i samym Mateuszem jak i z ST i z tym nikt sobie nie daje rady i nie da.
   2. To czysta teoretyzacja i odwracanie uwagi od faktu że temat jest tak mocno udowodniony że tu pudła nie ma. Chciałbyś jego rozmydlić ale dam ci anegdotę dla wszystkich co twierdzą ze wszystko jest względne i prawda może być inna: gość wszystko kwestionował u niego wszystko było względne i na niego nie było siły. To zrobili taki eksperyment :rozmówcy chcieli go posadzić na krześle z wbitym sztorcem gwozdziem , i co?, chciał usiąść?, bardzo dobrze wiedział że ten gwózć nie jest „względny”.Załapał momentalnie. Dlatego pisanie że prawda może być inna to tak jak z tym gwozdziem , on nie jest inny i wględny. A) Cytat” Według mnie nie jest natchniona tak samo jak inne, wszędzie są dopiski.” , jasne że są, ale możemy je wyłapać a treśc ew. Jana nie pozostaje sprzeczna sama w sobie i nie jest sprzeczna ze starym testamentem a takowe sprzeczności mamy w synoptycznych. Tw. rdzeń tresciowy w ew. Jana nie jest sprzeczny sam a sobie tak jak masz w Mateusza 5:17, 5:18 i 5:44. Dlaczego te dopiski istnieją?, z prostego powodu: to była ewangelia „judaizantów” i stronnicy Pawła walczyli z nimi ideologicznie i musieli jakoś neutralizować wpływy przyjaciół Mistrza Jana 15:15 BW, ale ew. Jana nie pasowała do ew. synoptycznych stronnictwa Pawła to trzeba było ją jakoś „dostosować”, przez dopiski i tak dopiski były ceną jej istnienia w np. w kanonie Muratoriego z II w ne. i legalizacją synoptycznych i samego stronnictwa Pawła. Z tego powodu tylko 8% treści ew. Jana jest zgodnych z synoptykami. A: picie krwi to jak chcesz lansować kanibalizm to załapujesz się na Daniela 12:10 „żaden bezbożny nie będzie miał poznania”.I po sprawie. B też dopisek: Jana 16:20, ale był robiony w konkretnym celu: legaliazacja Mateusza, do wyłapania i nie zmienia rdzenia treściowego samej ewangelii.C) : nie męcz się to tez dopisek i celowo zadawałem ci pytania byś się zaplątał i to robiłeś bo takie dopiski, takich jak ty wprawiają w zakłopotanie bo trzeba, liznąć trochę historii by wiedzieć ze kamieniowania nie było w I wieku z powodu faktu że Rzymianie zastrzegali sobie prawo do wydawania wyroków śmierci , to dlatego czlonkowie Sanhedrynu prowadzili Isusa do Piłata. Nawet krytycy tekstu się na to wskazują. Dlatego cudzołożnica to lipny argument na legalizację „miłości do nieprzyjaciół” z Mat 5:44.
   3. Cytat: ” zaprzeczenie Jana z ST w związku z “Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali” wynika z tego, że Chrystus , umył nogi Judaszowi, pokazał w ten sposób, że mamy miłować nieprzyjaciół. A w ST sam podawałeś wersety na to, że nie obowiązywała miłość do nieprzyjaciół.” pokrętna wypowiedz. umycie nóg Judaszowi to fakt, to po co go zdemaskowął jako zdrajcę przy uczniach ? mogł go zostawić do końca, przecież jest „miłość do nieprzyjaciół”?, a masz modlitwę Isusa za Judasza? (paranoja) a może za faryzeuszy? (paranoja) a to już masz jako nakaz w Mat 5:45, a co jeszcze ciekawsze to fakt że Judasza nie było juz kiedy dawał nowe przykazanie z Jana 13:35 i ono dotyczyło miłości między sobą a nie do nieprzyjaciół. To samo jest kiedy Piotr chce zabić Malchusa w obronie Isusa obcinając ucho bo nie trafił mieczem w głowę Jana 18;10, i co? przez 3 lata Isus nie nauczył Piotra „miłosci do nieprzyjacół” z Mat 5;44? a może Piotr spał na „Kazaniu na Górze”, (paranoja). Jak widac ew. Jana broni się niezle i dlatego jest natchniona i to samo Objawienie obie księgi są sobą kompatybilne a profesor bedzie musiał się pochlastać jak się ukarze artykuł na ten temat. Prawda jest prosta a synoptyki tylko ją komplikują a do kibla to możesz spuścić siebie a ja chętnie co pomogę spuścić wodę , zgodnie z Mat 15:14 …. Jak komuś paranoidalna smycz wielkiej nierządnicy bardzo pasuje i lubi być wyprowadzany na „spacerek” to na nim się sprawdza to przysłowie Przysłów 27:22.

 29. Tu chodzi o większą stawkę, czy rzeczywiście mamy biblię, jak myślisz czy ludzie którzy przed nami badali biblię byli głupsi? zakaz czytania biblii w średniowieczu po dziś dzień miał trzymać ludzi w niepewności a duchowni dzięki ciemnocie mogli żyć całkiem dostatnio, jak ci się wydaje czym się kierowali? Wydaje mi się że my dowiadujemy się czegoś co ci ponad nami religianci już wiedzą od dawna, że biblia to mitologia a religia to narzędzie do panowania nad tępym ludem. Wystarczy spojrzeć na artykuły ludzi którzy znają biblię i okazuje się że zaczynają wątpić w nią. Wszyscy pamiętamy jak chodziliśmy do kościółka , składaliśmy rączki pobożnie, aż tu nagle czar prysł jak przyszli ŚJ wszystko szlak trafił, przecież maja rację do momentu aż sami doczytaliśmy w biblii że to kłamczuchy, po pewnym czasie okazało się ze biblia kłamie, coraz więcej kłamie, i ??? Biblię spisali ludzie bez natchnienia Boga , z wszelkimi możliwymi paragrafami na wszelkie zachowania i bolączki ludzkie by je okiełznać i utrzymać w duchu religii.
  Nie mamy żadnej nadziei , chyba woleli byśmy cofnąć czas do punktu wyjścia ale się nie da.

 30. Masz rację Mariusz trzeba wszystko poprzeć wersetami jak się pisze artykuł , ja mam coś takiego że nie muszę sprawdzać wersetów jak ktoś pisze komentarz bo znam na tyle biblię , poprawię się w przyszłości. Sam widzisz co mamy w biblii i super artykuł masz ten ostatni. Jest wiele artykułów w necie których celem jest zdobycie czytelnika za pomocą gry słów i kto wiarygodniej pisze z dowodami ten ma większe szanse na rzesze czytelników. Dla nas badaczy , czytaczy, interpretatorów biblii ważna jest jej znajomość tylko problem jest w tym ze kierujemy się schematami wyuczonymi przez lata a reszta nie podlega dyskusji bo to świętokradztwo.
  By zapoznać się tematem trzeba w niego uwierzyć by się przekonać np płaska ziemia czy niebocentryzm choć by to nie była prawda. Ostatnio znalazłem ciekawe artykuły które mnie pochłonęły na stronie : http://www.racjonalista.pl/kk.php/d,77/q,ST..spojrzenie.krytyczne
  Nie ze wszystkim bym się zgodził to jest wiele odpowiedzi na wcześniej zadawane przez siebie pytania, kto chce stracić wiarę
  to tam odsyłam 🙂 ja nie mam czasu na rozpisywanie się i dogłębne badanie.
  Jak ktoś to przetrawi to czekam na opinię, dla mnie bomba jak na kilkanaście artykułów przeczytanych.

  • Z twojego linka przeczytałem artykuł o Arce to pierwszy artykuł , i powiem ci że to bujda na resorach . Takie artykuły pisze się na potrzeby ateistów i tych którzy wierzą że żyjemy na zewnątrz ziemi to wtedy takie bzdury można pisać. Bzdurą jest nie tyle opisywanie tych rzeczy ale założenie że jesteśmy na zewnątrz ziemi, to wtedy, przy oficjalnym wariancie potopu takie bzdury wychodzą. Art nie uwzględnia szkła firmamentu, obrotowego nieba, otworów na biegunach, warunków geologicznych przed potopem i po potopie. Krótko mówiąc Teocentryzm wymiata ten artykuł skutecznie. Reszta artykułów w linku to pewnie wymaga identycznej analizy co ten o arce, bo to pewnie identycne bzdury dla tych co są niezorientowani w detalach. Dlatego wnikanie w te bzdury to strata czasu. Za jakiś czas zrobię film o potopie i ten art o Arce pojdzie się „gwizdać”.

   • Czytałem i ten o arce no i nic nie wniósł dlatego takich tytułów nawet nie czytam, co ciekawe jest tam wiele artykułów ukazujących wiele absurdów i kłamstw którymi byliśmy zawsze karmieni. Na pewno ci racjonaliści atakują Boga i biblię ale tak samo jak by ktoś świeży przeczytał twój post o kłamstwach w ewangeliach też by cię tam umieścił 🙂 ja rozumiem co piszesz i masz rację. Z pewnego artykułu dowiedziałem się że szatan w ST występuje tylko 4 razy
    Wystarczy wpisać słowo „szatan” w http://biblia.deon.pl/ i spójrzcie ile mamy odnośników w ST a ile w NT czyżby szatan przybrał na sile w NT?. U mnie pojawiło się zaledwie 4 odnośniki do szatana który był zaledwie cieniem wydarzeń które rozgrywały się przez tysiąclecia do momentu kiedy w NT pojawia się znacznie częściej, głównie obarczany za wszelkie zło na świecie.
    Z tych czterech zaciekawiła mnie pierwsza wzmianka jest w 1 Krn 21:1 Powstał szatan przeciwko Izraelowi i pobudził Dawida, żeby policzył Izraela. 2 Rzekł więc Dawid do Joaba i do książąt ludu: «Idźcie, a policzcie Izraela od Beer-Szeby aż do Dan i donieście mi, abym znał ich liczbę».
    Ciekawe jest to że w 2 Sm 24:1 Jeszcze raz Pan zapłonął gniewem przeciw Izraelitom. Pobudził przeciw nim Dawida słowami: «Idź i policz Izraela i Judę». 2 Rzekł więc król do Joaba, dowódcy wojsk, który był z nim: «Przebiegnij wszystkie pokolenia Izraela od Dan do Beer-Szeby i policzcie ludzi, abym się dowiedział, jaka jest liczba narodu».
    Kto w końcu szatan czy pan pobudził do spisu? to taka ciekawostka.

   • Spoko , wcale by nie umieścił bo my podajemy wyjście i udowadniamy to dlaczego jest takie wyjście. To nie sztuka coś skrytykować ale krytyka ma swój cel aby przedstawić prawdę. Dlatego celem uwydatnienia problemu , został przedstawiony w sposób bardzo obszerny rys historyczny, który wskazuje na dwie grupy chrześcijan. Dlatego nawet gdyby ktoś po raz pierwszy nawet czytał to by zauważył i jest to powtarzane credo w postaci ST, ew. Jana i Objawienie i to jest podstawą doktrynalną a reszta to sprawozdania historyczne stronników Pawła (mieszanina prawdy i kłamstwa) . Wrogowie prawdy, którym pasuje być na smyczy „wielkiej nierządnicy” i lubują się w „spacerkach”, kiedy ich „pani”, ich wyprowadza, to salwują się określeniami pod publikę typu: „obraza Chrystusa”, „bezdowodowa argumentacja” , a nawet usilnie sugerują że „czy nam się uda to udowodnić”. Tak im pasuje diabelska „obroża” , że nie przyjmują do wiadomości, że to już zostało udowodnione i to dawno a teraz będą przedstawiane artykuły tylko uzupełniające wcześniejszą argumentację oraz artykuły tłumaczące dlaczego w/w księgi są kompatybilne.
    A co do 2 Samuela to odpowiedz daje nam znienawidzona Septuaginta (LXX) tam brzmi tak ten werset:

    Tedy się znowu popędliwość Pańska zapaliła na Izraela, gdy pobudził szatan Dawida przeciwko nim mówiąc: Idź, policz Izraela i Judę”.

    A teraz sprawdzić w nasych bibliach opartych na MT.

    W naszych bibliach są użyte, traktowane jako „oryginał” teksty masoreckie, co jest totalną bzdurą i one zawierają takie blefy i się nie ma co dziwić , że na ich podstawie piszą sobie artykuły „racjonaliści”, dla zainteresowanych: dlaczego LXX jest tłumaczeniem z oryginału H70 a Teksty Masoreckie są niewiadomego pochodzenia to jest w linku http://www.bibliamesjanska.com/przedmowa.htm

   • Sprawdzałem w Mesjańskiej i podobnie jak BT

    1 Kronik 21:(1) Wtedy wystąpił szatan przeciwko Izraelowi, pobudziwszy Dawida do tego, aby policzył Izraelitów.

    2 Samuela 24:(1) Potem ponownie rozgorzał gniew Pana na Izraela, tak iż pobudził Dawida przeciwko nim, mówiąc: Nuże, policz Izraela i Judę!

    Widać że ktoś to pozmieniał w jednej księdze a w drugiej zapomniał albo miał na celu nazwanie Boga szatanem.

   • W Biblii Mesjańskiej jeszcze nie poprawiono 2 Samuela 24:1 , i ten werset pochodzi z tekstów masoreckich judaizmu (ST), w LXX, 2 Sam 24:1 jest zgodne z 1 Kronik 21:1.
    Właśnie teksty masoreckie to posiadają tyle blefów i celowych zmian że „racjonaliści” mogą się pożywić. Pierw diabeł ustawiał kierownictwo masoretów by robili blefy a teraz napuszcza „racjonalistów” na swoją robotę przed wiekami i tak chce „wysadzić” Biblię.

   • Odnosnie 2Sm 24:1, patrze na LXX w wydaniu Alfreda Rahlfsa.

    2Sm 24:1 LXX Καὶ προσέθετο ὀργὴ κυρίου ἐκκαῆναι ἐν Ισραηλ, καὶ ἐπέσεισεν τὸν Δαυιδ ἐν αὐτοῖς λέγων Βάδιζε ἀρίθμησον τὸν Ισραηλ καὶ τὸν Ιουδα.

    Tutaj słowa „szatan” nie ma. Czyżby w samej LXX też dokonywano przeróbek? Pewnie tak, skoro są 4 księgi machabejskie. Okazuje się, że edycja tego pana to kolejne „poprawki” http://biblical-studies.ca/lxx/57-editions-lxx.html. Chciałoby się wykrzyczeć „Boże, widzisz a nie grzmisz!”.

    Musimy być bardzo ostrożni również z LXX.

   • Masz rację, i to jak najbardziej ostrożni.

 31. narg77 przestań sie jąkać nie rozumiesz tematu więc poprostu sie nie udzielaj czytaj i sie ucz i potem sie wypowiadaj, Mariusz bije Cie na głowe swoją mądrością i wiedzą, a Ty nie potrafisz napisać dosłownie nic mądrego…

  • Tacy jak narg77 i jemu podobni a takich jest tyle, co ogromne „morze chwastów”, nigdy nie będą chcieli zrozumieć tematu i zawsze się będą sprzeciwiać prawdzie bo mają złe nastawienie serca, nie mają zrozumienia bo są chwastami:Daniela 12:10. Co do nastawienia serca to jest piękny werset z Septuaginty Rodzaju 6;5

   I Bóg widząc, że złe uczynki ludzi pomnożyły się na ziemi i że każdy w swym sercu swiadomie i ustawicznie dążył do złego, głęboko rozwazal w swoim sercu to, ze uczynil czlowieka na ziemi.

   Jest więcej tego typu wersetów, można poszukać. Z tego typu „kozliną” co eksponuje tylko „rogi” i prowadzi zamulające temat dyskusje tylko w tym celu by nikt nie wiedział o co chodzi, nie dyskutuje się, bo jest na to kilka wersetów:

   Mat 15:(14) Zostawcie ich! To są ślepi przewodnicy ślepych. Lecz jeśli ślepy ślepego prowadzi, obaj w dół wpadną.

   drugi:

   Przysłow 27:22

   (22) Choćbyś głupiego utarł tłuczkiem w moździerzu pośród tłuczonego ziarna, jego głupota od niego nie odejdzie.

   Dlatego nawet im nie wolno przeszkadzać, tego typu demoniści rozpisują się na temat tego bloga na forach internetowych bo prawda im „rogi” gniecie. Czasami dopuszczam takich do dyskusji by wyszły na jaw ich intencje.

   Wiesz po czym rozpoznać tą „kożlinę”?, mimo ze podasz im 100 argumentów to bedą na nie patrzyć jak woły na malowane wrota i jeszcze napiszą po tym że czekają na „twarde argumenty” a na jedno zdanie z mojego bloga bedą odpowiadać postem wielkosci 2 razy kartka formatu A4 , by nikt nie był w stanie wyłapać ukryty w nich blef. Kiedyś po zdemaskowaniu jednego kłamcy na forum to drugi nawet sie nie ukrywał z tym i wręcz napisał ale już na innym forum tak: ” no nic, powolutku będziemy odkręcać”. To było najważniejsze: „odkręcać” , ich mózgi myślą tylko o jednym : jak odkręcić argumentację zgodną z prawdą i prowadzą dyskusje w nieskończoność, wymyślając kolejne bzdury by robić wrażenie że się coś wie. Prawda ich w ogóle nie obchodzi, ale jak się pisze prawdę to lecą ją odkręcać od razu jak „ćmy” do lampy i pojawiają się wręcz w trybie natychmiastowym. Gwoli ścisłości na temat ewangelii synoptycznych jest juz tyle artykułów że tylko ktoś kto ma złe nastawienie serca będzie walczył w obronie ich „natchnienia przez Boga”.

   Dziękuję ci a uznanie ale cała zasługa przypada Bogu, to On daje zrozumienie i mądrość i z tego powodu mogę autorytatywnie powtórzyć za psalmistą:

   (1) Psalm 1; Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych (czytaj „chwastów”). Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców, (2) Lecz ma upodobanie w zakonie Pana I zakon jego rozważa dniem i nocą.

 32. Mariuszku , powiem ci tak , do sedna sprawy dojdziesz też zatatczając wielkie koło ,to tylko kwestia czasu , bo jak można w takie głupoty wierzyć ,,nastaw drugi policzek ,,. Sprawa się klaruje ilada moment sszydło wyjdzie z worka , …w dniach ostatnich wzrośnie poznanie … i to widać jak byk ! Czy kiedyś pomyślałbys że Pawełek to samozwańczy apostoł ? I teraz usiądź ,bo padniesz ,jak zobaczysz ,,znak Syna czlowieczego ,,na niebie ,to ja ci GWARANTUJE że to znak diabła . Na tym polega ten MEGA PRZEKRĘT !!!!!!!!!!!?!!!
  Nie będziesz miał innych bogów OBOK MNIE ! ( 1 przykazanie ) ! A kto to taki siedzi sobie obok Boga na JEGO Tronie ? Obj 3 ,,21 ,,,jak i ja zawiodłem na Tronie ojca mojego …(chyba szatana ) bo Bóg nie dzieli Swej chwały z nikim ! Itd itp itd .Wyrzuć NT ,a zrozumiesz wiele , łącznie z obj . i cyrkiem o 666 ,znaku na czole , 2 swiadkach ,plagach …życie za krótkie żeby to rozgryźć ! I o to chodzi diabłu . Marian

  • Widzę ,ze najadłeś się prozydowskiej/linii rodowej Nemroda , propagandy a ona ci inkubowała 🙂 . NT jak i ST to mieszanina prawdy i kłamstwa i sztuka wyłowić z tego to co jest zgodne z prawdą. Odrzucając jedno albo drugie albo tylko, jak w twoim przypadku NT, wylewasz dziecko z kąpielą. 🙂
   dam ci przykład ; 🙂
   widzisz to obrzezanie ? , jest w …..Egipcie 🙂
   To co? diabelstwo w ST ? 🙂 a jak, nie inaczej , 🙂 dałbyś sobie obciąć dla diabelstwa ? 🙂

   http://eurologia.pl/userfiles/image/stulejkaobrzezanie.jpgzykład
   Takich numerów w ST jest dosyć. 🙂 to tylko jeden przykład.

   Linia rodowa Nemroda na swoich blogach „poszukiwaczy zbawienia” ostro to lansuje 🙂 , w końcu muszą mieć przecież pieczęć swojego ojca diabła 🙂 ,

   Kto ci broni wierzyć w diabelstwo ? 🙂 , możesz w pierdoły wierzyć , ale do pewnego czasu 🙂

   Odnośnie tego znaku Syna Człowieczego z Mat.24:30 , to ameryki nie odkryłeś 🙂 , to będzie znak diabelski robiony hologramowo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s