redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Niebocentryzm, żyjemy w środku ziemi, cz. 4 Dzień, Noc, Pory roku

11 Komentarzy

dane żrółowe;

forum:  http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/teocentryzm-czy-mieszkamy-we-wnetrzu-ziemi,1583.html

art bazowy:   https://redoctobermsz.wordpress.com/2013/05/12/wewnetrzny-kosmos/  

nowy art bazowy:   https://redoctobermsz.wordpress.com/  

http://www.rolf-keppler.de
http://www.weltbildfrage.de
http://www.innenweltkosmos.de
http://www.langw.de

Reklamy

11 thoughts on “Niebocentryzm, żyjemy w środku ziemi, cz. 4 Dzień, Noc, Pory roku

 1. A sztuczne satelity krążące wokół Ziemi? Trzeba znać wartość przyspieszenia Ziemskiego 9,81 m/s^2 żeby rakieta opuściła Ziemię i stała się jej sztucznym satelitą. Trzeba mieć pojęcie o ruchu parabolicznym, wg którego nadać tor rakiety aby nie spadła z powrotem na Ziemie. Gdyby ludzkość była oszukiwana nie mielibyśmy dziś GPS. A czym wywołana jest zorza polarna? Wywołują ją naładowane cząstki słoneczne, przed którymi chroni nas pole magnetyczne Ziemi. Na jakiej zasadzie działa kompas? A no opiera się na polu magnetycznym. A pole z kolei wywołane jest ŻELAZNYM JĄDREM WE WNĘTRZU ZIEMI. Gdzie byś Pan zmieścił galaktykę w środku Ziemi? I jedno z fundamentalnych pytań, mianowicie dlaczego noc polarna na biegunie trwa 6 miesięcy? A no dlatego, że wówczas słońce znajduje się pod tym nieszczęsnym HORYZONTEM, bo jak wiadomo nachylenie osi prostopadłej do płaszczyzny orbity wynosi ok 23,5 stopnia dzięki czemu mamy też pory roku. Reasumując, wewnątrz Ziemi żyją robaki. Pozdrawiam

  • Wspaniale powtórzyłeś klasyczne brednie, lansowane przez oficjalną naukę.
   Masz twoje jądro: badania sejsmiczne z 1983 roku 🙂
   https://redoctobermsz.files.wordpress.com/2014/02/badania-sejsmiczne-i-wymiary-1.jpg?w=1000&h=&crop=1
   null
   Jeszcze jedno: nie wiedziałem ze jesteś tylko robalem 🙂

   • W prawym górnym rogu widać numer strony, tj. 190 lub coś takiego. Ma Pan całe opracowanie lub wie Pan gdzie ono jest?

   • Tylko tyle mam z tego opracowania :
    Nie wiem czy gdziekolwiek jest to zeskanowane w całości.
    Foty pochodzą od ukraińskiego badacza tematu.

   • Czytałem albo oglądałem jakąś rozmowę, gdzie ktoś Panu zarzucał, że odwołuje się tylko do tego pojedynczego zdjęcia. W sumie samo zdjęcie to trochę mało, by móc sobie wyrobić zdanie na temat tych badań, no ale zawsze coś. Ciekawe, czy to w ogóle jeszcze istnieje, bo może zostało zniszczone. Chociaż z drugiej strony nie zdziwiłbym się, gdyby to zaczęło wypływać skądinąd.

   • To nie wszystko , jak juz czytałeś komentarze w dyskusjach , to tam był argument ekranowania w badaniach sejsmicznych, potwierdzonych w modelu tzw „ziemi pustej w środku” , jak i model Lamprechta. Gdzieś była ta dyskusja z tym geologiem ,że to było zalinkowane wszystko ale już nie pamiętam gdzie 🙂
    Dlatego nie jest to argument „jednokartkowy” .

    Już znalazłem 🙂 , to było tutaj, od tego się zaczęło:
    https://redoctobermsz.wordpress.com/2015/06/06/dyskusje-na-temat-niebocentryzmu/#comment-6136

   • Ten wykres plus zdjęcia okładek to chcąc nie chcąc nie stanowią żadnej wartości dowodowej. Nie wiemy, co jest w środku, a równie dobrze, każdy może sobie coś takiego narysować i „udowadniać”. Szkoda, bo można by conieco poczytać. Być może conieco więcej można by się dowiedzieć od pana Lamprechta. Znalazłem jakiś jego wykład. Trudno mi ocenić jego wartość. Może komuś będzie się chciało to obejrzeć. Trwa to 1.5 h, więc powodzenia.

   • Zauważyłem ze brałeś udział w tej dyskusji z tym geologiem. Jak i on jak i ty skupiasz się na moich dowodach , niestety oficjalna geologia jest tak dziurawa że mówienie o „żadnej wartości dowodowej” zakrawa na groteskę 🙂 , gdzie nie ma się nic oprócz ściany autorytetów. Te dowody sejsmiczne są nieoficjalne i wynurzyły się po rozpadzie ZSRR. Co ciekawe geolog używał argumentu „jedna kartka” , „błędne” ale konkretnie nic nie napisał , co tam jest nie tak 🙂 ,taka sportowa komentarzowa pingpongówka 🙂 , idziesz jego śladem? .

   • Być może jest tak, jak Pan twierdzi z tą grubością. Być może ten materiał rzeczywiście pochodzi z sowieckich zasobów. Stwierdzam jedynie, że widzę możliwości, by to zweryfikować, więc zostaje mi tylko uwierzyć Panu na słowo, co z kolei raczej nie jest Pańskim celem, jak sądzę :).
    W każdym razie pozdrawiam i podziwiam za wytrwałość w badaniu tej materii.

   • … drobny acz istotny błąd mi się wkradł. Miało być tak:
    Stwierdzam jedynie, że NIE widzę możliwości, by to zweryfikować (…)

  • Pole magnetyczne ziemi jest spowodowane stałą elektyczną ,która pochodzi pośrednio od słońca,a bezpośrednio od centrum kosmosu.
   Tylko elektryczność wytwarza magnetyzm. Płynne jądro rozgrzanej magmy żelazowej traci swoje właściwości elektrostatyczne,co za tym idzie i magnetyczne,bo w tym stanie nie jest możliwe ,aby namagnesować metal.
   Tylko stały zimny rdzeń jest możliwy do utrzymania pola magnetycznego,dlatego między innymi jest tyle wody na ziemi ,aby chłodzić ten rdzeń.
   Kula żelaza nie tworzy magnetyzmu,ani pól polaryzacji,tylko jedynie rdzenie poloidalne o przeciwległych biegunach.
   Ziemia ma rdzeń pierścieniowy,taurusowy,który wytwarza pole toroidalne o wartości nachyleniowej 23,5′,nadanej przez jądro wszechświata i tym samym wytwarza magnetyzm ,który jest bliski powierzchni ziemi i funkcjonuje tylko przylegle do niej do wysokości niespełna 100 Km.
   Im wyżej, tym magnetyzm proporcjonalnie obniża się,potem działają siły ciągu fotonowego,siły elektronów ze słońca i gęstość eteru,nazywanego ciążeniem.Jest to ciśnienie przestrzeni wytworzone przez promieniowanie słoneczne,a na ziemi nazywane potocznie ciśnieniem atmosferycznym,ale to nie to samo.
   Nie ma gorącego jądra ziemi ! Gorące jądro nie jest magnetyczne !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s