redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Niebocentryzm: żyjemy w środku ziemi, wstęp do tematu

13 Komentarzy

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczynamy cykl filmów na temat życia wewnątrz ziemi.

Materiał dowodowy:

Art bazowy:  https://redoctobermsz.wordpress.com/2013/05/12/wewnetrzny-kosmos/ 

Forum: http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/wewnetrzny-kosmos-pusta-ziemia-gdzie-mieszkamy,1583.html

Reklamy

13 thoughts on “Niebocentryzm: żyjemy w środku ziemi, wstęp do tematu

 1. Originally posted by zcaalock:

  na symulacji google earth krzywizna ziemi na 18km pasuje do tej widzianej z Concordahttp://files.myopera.com/red-october61/albums/14113912/BA-CONC-GBOAG-WINDOW-1-8.jpghttp://img21.imageshack.us/img21/1525/urga.jpg

  Z concorda jest wiele zdjeć, gwoli ciekawosci ja nie widze tam zadnej krzywizny.mozliwe że ustawienia symulacji są złe albo aparat zostal minimalnie ustawiony ponizej linii horyzontu, bo niwelator masz w oku i horyzont zawsze jest na poziomie oczu a krzywizy nigdy nie zobaczysz nawet w kosmosie: http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/wewnetrzny-kosmos-pusta-ziemia-gdzie-mieszkamy,1583-210.htmlTen temat zdjęć z wysokosci i w kosmosie był juz walcowany nawet na pierwszych stronach forum. Są tez zdjecia na blogu w albumach zdjeciowych.Ale niezaleznie bedzie film na temat horyzontu.

 2. tu znalazłem ciekawą rzecz która pasuje do waszej teorii.http://www.dalekieobserwacje.eu/200km-tatry-z-sandomierza-most-wanted/

 3. Tego jest więcej na tej stronie a to najlepsze: dwa przykłady wręcz spektakularne:1.widok Pirenejów z Lazurowego Wybrzeża 260 kmhttp://my.opera.com/red-october61/albums/showpic.dml?album=14113912&picture=1936250722. widok półwyspu Iberyjskiego z Majorki: 260 kmhttp://my.opera.com/red-october61/albums/showpic.dml?album=14113912&picture=193625122i inne na forum i dlaczego to widzimy …bo ziemia jest wklęsla i żyjemy w środku:post z 18 czerwca 13.48http://www.zbawieniecom.fora.pl/sekcja-priorytetowa,29/wewnetrzny-kosmos-pusta-ziemia-gdzie-mieszkamy,1583-180.html

 4. oczywiście jest możliwość, że coś źle policzyłem, wrzucę tu kiedyś wzory i obliczenia

 5. z moich obliczeń wynika że przy 200km obwodu łuku, strzałka łuku, czyli wysokość zakrzywienia wynosi ok. 700m, Sandomierz jest na wysokości 200m npm, więc spokojnie stamtąd można góry zobaczyć.Pireneje też mają więcej niż 700m wysokości.

 6. Originally posted by zcaalock:

  z moich obliczeń wynika że przy 200km obwodu łuku, strzałka łuku, czyli wysokość zakrzywienia wynosi ok. 700m, Sandomierz jest na wysokości 200m npm, więc spokojnie stamtąd można góry zobaczyć.Pireneje też mają więcej niż 700m wysokości.

  Jest jeden czynnik: ugiecie swiatla, przeczytaj forum,ktore ci podalem. Pewnie symulacja jest ustawiona na wypuklośc a nie na rowny horyzont i pewnie tak robi ci symulacje.

  Mam dla ciebie zadanie domowe: jak widziales te Tatry z Sandomierza z wys 440 m npm to dlaczego z tej odleglosci Łomnica jest w pelnej wysokosci a Gerlach jest wyzszy od Łomnicy o 20 m a jest o 50% mniejszy na tym zdjeciu?

  A odleglosc między Łomnicą a gerlachem jest raptem ….6km???

  Czyżby ziemia sie skrecala jak kartka papieru na 6km???

  Skąd ten tak ogromny spadek wysokosci raptem na 6km???

  Dasz sobie rade?

 7. Originally posted by zcaalock:

  Pozostaje jeszcze pytanie dlaczego przy zachodzie słońca widać, że zachodzi ono za ziemię, czasem nawet oświetla chmury od dołu, widziałem też kilka razy samolot od dołu oświetlony.

  Eliptyczne zalamanie światła, swiatlo nie idzie po prostej.Patrz pierwsze posty na forum i poczytaj art bazowy.

 8. zrobiłem symulacje lotu w google earthhttp://img24.imageshack.us/img24/6029/ge24.jpgna wysokości 10 km, jak widać linia horyzontu jest 5 stopni poniżej. Samolot jest ustawiony na 0 czyli dokładnie prostopadle do Ziemi. Wygląda na to że nie zgadza się to z prawdziwymi zdjęciami z samolotów gdzie horyzont jest na linii oczu na tej wysokości.Pozostaje jeszcze pytanie dlaczego przy zachodzie słońca widać, że zachodzi ono za ziemię, czasem nawet oświetla chmury od dołu, widziałem też kilka razy samolot od dołu oświetlony.

 9. właśnie czytam, ciekawa sprawa. Przydałoby się zrobić zdjęcie w samolocie przy użyciu poziomicy. Na razie nigdzie się nie wybieram, ale może któryś czytających przy okazji mógłby zrobić takie zdjęcie. Przy użyciu czegoś takiego np.https://fotozakupy.pl/img/produkt/11135/350×280,_1628_poziomica_mala.jpgjeśli chodzi o symulację to zakłada ona że ziemia jest okrągła dlatego to co widać na symulacji nie zgadza się z rzeczywistymi zdjęciami. Jak będę mieć odpowiednie zdjęcie z samolotu to zrobię porównanie żeby było widać dokładnie o co chodzi, ale tak czy inaczej wychodzi że jest punkt dla was.pozdrawiam.

 10. Originally posted by zcaalock:

  z moich obliczeń wynika że przy 200km obwodu łuku, strzałka łuku, czyli wysokość zakrzywienia wynosi ok. 700m, Sandomierz jest na wysokości 200m npm, więc spokojnie stamtąd można góry zobaczyć.

  Jeszcze jedno: refrakcja , czyli zagiecie swiatła idzie do gory a obliczenia robisz dla promienia prostego. Dla promienia zagietego do gory i wypuklej ziemi, to Tatr nie widzisz. Tu jest schemat ideowy: http://my.opera.com/red-october61/albums/showpic.dml?album=13938102&picture=196812142Tam są linki do forum gdzie to jest rozwalcowane, ale trzeba sie wczytać. Powodzenia. Kwestia Pirenejów rozwalcowana jest tutaj:http://my.opera.com/red-october61/albums/showpic.dml?album=14113912&picture=193625072

 11. Andrzej writes:Jeżeli żyjemy w środku Ziemi to gdzie prowadzą otwory na biegunach? Wynikało by, że na zewnątrz. A to legendarne czerwone słońce wewnątrz Ziemi, czym by wtedy było ?

 12. Originally posted by anonymous:

  Andrzej writes:Jeżeli żyjemy w środku Ziemi to gdzie prowadzą otwory na biegunach? Wynikało by, że na zewnątrz. A to legendarne czerwone słońce wewnątrz Ziemi, czym by wtedy było ?

  To Biblijna światłość/światło z pierwszego dnia stwarzania. (zewnętrzny system), tam tez jest i dzień i noc.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s