redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Tajemnica imienia Bożego ujawniona

152 Komentarze

Przyszedł wreszcie czas na wyjaśnienie jednej kwestii, którą mamy wręcz "wbite w mózg" na zasadzie wielokrotnego powtarzania. Jest to tzw. "kwestia tetragramu", był? , nie był?, co oznacza?, czy się go tłumaczy?, skąd wiemy ze to jest "imię Boże"?, czy to naprawdę jest imię Boże?, od kiedy zaczęła się ta nauka?, jeśli był tetragram to czy 72 tłumaczy Septuaginty jego przetłumaczyli?, co znaczy Jehovah? (tak jak obok na zdjęciu?) jest wiele i na prawdę wiele podobnych pytań na które odpowiada niniejszy bezprecedensowy artykuł, którego fragment przedstawiam a reszta znajduje się w linku na końcu.

Kwestia imienia Boga oraz Tetragramu ponownie spowodowała wielkie zainteresowanie. Powodem było odkrycie istnienia na Internecie angielskiego tłumaczenia Samarytańskiego Pentateuchu, w którym istnieje ponad 1600 razy Tetragram. Ale jakimś dziwnym trafem nikt z uczonych biblistów nie uznaje owego Tetragramu za imię Boże i owo 'imię' występuje jedynie 3 razy w tym tłumaczeniu.

I to spowodowało znacznie wnikliwszą analizę posiadanych dowodów w postaci zdjęć manuskryptów i znanych przekładów Biblii.

Okazało się, że wszyscy kręciliśmy się jak na karuzeli, debatując zawzięcie, czy dodawano Tetragram do tekstów Biblii, czy też go usuwano. Obie opcje są błędne i problem tkwi zupełnie gdzie indziej.

Ale zacznijmy od początku….

Czy Bóg powinien mieć imię?

Bóg nie posiada imienia, na wzór człowieka. W starożytności niewolnikom i sługom właściciele nadawali imiona, potwierdzając tym swoją własność. Rodzice nadają imiona swym dzieciom, potwierdzając tym, że to są ich dzieci. Bóg nadał imię swemu Synowi.

Nikt nie miał prawa do nadania Bogu imienia, ponieważ nikt nie ma nad Nim jakiegokolwiek autorytetu. Jednakże zmieniono podstępnie imię naszego Zbawiciela, z Isus na Jezus! W ten sposób szatan próbował przejąć na Nim kontrolę.

Czy jest możliwe, że Bóg nie posiada świętego Imienia?

Odpowiedzmy na to pytaniem. Czy Bóg – Stwórca Wszechświata potrzebuje imienia? Przecież Stwórca Wszechświata jest tylko jeden. Istnieje tylko jeden rzeczywisty Bóg. Jedynie 'imię', jakie podał o sobie w Biblii to tekst – "Jestem który jestem."

Oto jest odpowiedź Boga na pytanie Mojżesza o Jego tożsamość. I tak to należy rozumieć.

On jest jedynym rzeczywistym Bogiem, który istnieje.

Reszta tzw. bogów, jak Amen-Ra, Ozyrys, Zeus, Horus, Baal to fałszywe bóstwa i dlatego noszą imiona, ponieważ nie posiadają dobrego imienia. Tym się owe fałszywe bóstwa wyróżniają od Boga – muszą posiadać imiona, ponieważ nie stać ich na imię, czyli reputację Stwórcy Wszechświata. Wszechświat świadczy o Bogu, Ziemia i wszystko co na niej istnieje. Dlatego Stwórca wszystkiego posiada unikalne Imię, czyli sławę i reputację. I to zupełnie wystarcza do Jego określenia.

On jest… Bogiem.

Skąd wzięły się Jego pozorne imiona, jak Jahwe czy Jehowa? Personalnego imienia Stwórca nasz nigdy nie posiadał, albo… nigdy nam nie ujawnił. Kiedy ktoś mówi – Bóg – zdecydowana większość mieszkańców naszego globu wie, o Kim jest mowa.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną braku osobistego imienia to odebranie możliwości bezpośredniej profanacji Boga oraz używania Jego imienia do czarów, magii czy innych niezgodnych z Jego zamierzeniem działań.

Jedynym imieniem, jakie Bóg objawił nam w Biblii to: "Jestem który jestem".

wiecej w linku: http://www.zbawienie.com/imie-Boga.htm

Reklamy

152 thoughts on “Tajemnica imienia Bożego ujawniona

  1. Zajrzyj do encyklopedi. To Cie oswieci. Jak zdobedziesz podstawy wiedzy wtedy krytykoj. Tyle, ze wowczas bedzie to zbedne! Pozdrawiam.

  2. Anonim writes:endriu090 Uje się nie kreskuje bo kto kreskuje w szkole dostaje dwóję.Świadkowie Jehowy to sekta i wy gardzicie ludźmi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s