redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Septuaginta i dzisiejsze przekłady Biblii, cz. 2

7 Komentarzy

Ostatnio trwają zaciekłe boje w internecie dotyczące tematu Septuaginty (LXX). Pomiot żmijowy ostro atakuje Septuagintę ponieważ traci grunt pod nogami spowodowany demaskacją i odchodzeniem od tekstów masoreckich, które są odpowiednio spreparowane do potrzeb doktryny pomiotu żmijowego. Ten film przedstawia dalszą historię poruszoną w części 1.

Reklamy

7 thoughts on “Septuaginta i dzisiejsze przekłady Biblii, cz. 2

 1. Mariusz. Z całym szacunkiem. Dlatego że dziś niewielu podejmuje trudne tematy. Jestem tu niedługo, być może coś ominełem. Ale nie lepiej z biegu wyjaśnić sprawę Trójcy, innych (że użyję Twego trafnego sformułowania) zakamuflowanych, więc i niebezpiecznych nauk różnych religi?! Czy nieśmiertelności duszy, piekła, imienia Bożego które Papież kilka lat temu zabronił używać? Z Twych tekstów rozumiem, że jesteś nieźle oczytany, więc określ swe zdanie na jeden z tematów. Pozdrawiam. A.

 2. Originally posted by endriu090:

  Ale nie lepiej z biegu wyjaśnić sprawę Trójcy, innych (że użyję Twego trafnego sformułowania) zakamuflowanych, więc i niebezpiecznych nauk różnych religi?!

  , witam i pozdrawiam, jakiś czas temu napisałem swoiste credo doktrynalne w tym linku: http://my.opera.com/red-october61/blog/2012/06/11/credo

 3. "Każdy wierzący w Pomazańca Isusa powinien spożywać chleb i wino co najmniej raz do roku, obchodząc Wieczerzę Pańską, zgodnie z wersetem Jana 6:54 – "Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym." (BW) oraz Mat 26:27 – (B"Pijcie z niego wszyscy" (BW)."SPOŻYWAĆ tak ale nie w ciele ale w duchu.Chodzi zatem o SPOŻYWANIE DUCHOWE.

 4. Angelika writes:Co do jedności Boga Ojca , Syna i Ducha Świętego. Mam pytanie jeśli nie uznajesz ze Syn Boży istniał przed narodzeniem z Mari to skąd się wziął?. I jak sobie interpretujesz 1 Mojżeszowa 1,26.

 5. Do kogo to pytanie?

 6. imsylii writes:Bracie wspominałeś o "plemieniu żmijowym", w księdze rodzaju rozdz. 49 werset 16- 19 jest błogosławieństwo dwunastu synów Izraela: (16) Dan – sądzi swój lud, jak każde plemię izraelskie. (17) Niech będzie Dan wężem na drodze, żmiją na ścieżce, co kąsa w pęcinę konia, tak że jeździec spada na wznak. (18) Zbawienia twego oczekuję, Panie.w Objawieniu Jana niema pokolenia Dana, może właśnie tu leży sedno. Niech wam Bóg błogosławi Bracia i Siostry. Niech tak się stanie!

 7. Originally posted by anonymous:

  w Objawieniu Jana niema pokolenia Dana, może właśnie tu leży sedno.

  tu chodzi o te wersety, to miałem na myśli: Mt 3:7 nwt-pl "Gdy ujrzał wielu faryzeuszy i saduceuszy przychodzących do chrztu, rzekł do nich: "Pomiocie żmijowy, kto wam podsunął myśl, żeby uciekać przed nadchodzącym srogim gniewem?"Mt 12:34 nwt-pl "Pomiocie żmijowy, jak możecie mówić rzeczy dobre, skoro jesteście niegodziwi? Bo z obfitości serca mówią usta."Mt 23:33 nwt-pl ""Węże, pomiocie żmijowy, jakże uciekniecie przed sądem Gehenny?"

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s