redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Amen – czyżby to był zakamuflowany kult diabła? cz. 6

69 Komentarzy

Teraz w temacie Amen zrobimy przerwę i przejdziemy do omówienia tego słowa z innego punktu widzenia. Okazuje się że słowo Amen jest nadal popularne ale co oznacza?, jak jest wykorzystywane?.

To jest bardzo znany teledysk zespołu
+eRa+, pod tytułem Ameno.

Warto sobie zerknąć przy tym na bardzo sugestywną grafikę tego zespołu w linku: LINK

Proszę zauważyć ze Era jest stylizowane – +eRa+ a co to jest Ra ? , popatrzmy:
wiecej w linku: LINK Treść teledysku to konglomerat ( na pierwszy rzut oka) kilku języków ale tłumaczenie (jedno z kilku) jest niedwuznaczne:

"W nieskończonej swej miłości, ukryj mnie
Ameno, Ameno, okryj mnie
Prawdą płaszczem, zabierz mnie
Ameno, oto święty znak potęgi
Ameno, naucz mnie, naucz mnie
Poczuć ból, męczenników – Ameno
Oto święty znak potęgi nieskończonej, Ameno
Oto święty znak potęgi nieskończonej, Ameno
Ameno, Ameno wołam, przymierza z Tobą chcę
Ameno wołam Cię
Powołaj mnie tak jak żołnierza
Ameno, zabierz mnie,
Ameno, pociesz mnie,
Ameno, ucisz mnie…
Zabierz mnie,
W nieskończonej swej miłości ukryj mnie
Ameno, Ameno okryj mnie
Płaszczem prawdy, okryj mnie
Ameno, oto święty znak potęgi
Ameno, naucz mnie, naucz mnie
Poczuć ból, męczenników- naucz mnie
Oto święty znak potęgi nieskończonej, Ameno
Oto święty znak potęgi nieskończonej, Ameno
Ameno, Ameno wołam, przymierza z Tobą chcę
Ameno wołam Cię
Powołaj mnie tak jak żołnierza
Ameno, zabierz mnie,
Ameno, pociesz mnie,
Ameno, Ameno wołam, przymierza z Tobą chcę
Ameno wołam Cię
Powołaj mnie tak jak żołnierza
Ameno, zabierz mnie,
Ameno, pociesz mnie,
Ameno, ucisz mnie…"

Amen po egipsku znaczy ….ukryty.

W teledysku lata orzeł symbol Ra, minuta 1,42 teledysku , co tu jest po lewej stronie?
a to kogo głowa? dla przypomnienia:

1. Zespół eRa śpiewa piosenkę ( modlitwę Ojców Bernardynów-wg. niektórych) ku czci

Ameno w niezrozumiałym języku celtyckim LINK

Ten język jaką grupę religijną reprezentował?

Druidów, czym sie oni charakteryzowali?:

Cytat:
Byli oni bowiem jednocześnie kapłanami, nauczycielami, sędziami, magami, kosmologami, teologami, wróżbitami, stróżami moralności, uczonymi, a nawet poetami. Pośród ludu cieszyli się uznaniem, pozycją i powszechnym szacunkiem.

W czasie Beltane natomiast składali prawdopodobnie ofiary z przestępców, których do tego czasu więziono. Jest to wprawdzie informacja bardzo niepewna, nie ciesząca się zaufaniem historyków, jednak takie rytuały opisuje Juliusz Cezar. Twierdzi on, że palono wtedy skazańców w wiklinowych klatkach o ludzkich kształtach. Inną formą ofiary miały być bezdomne koty.
Inne typowo kapłańskie czynności druidów to przewodniczenie świętom i odprawianie rozmaitych rytuałów nie tylko podczas festiwali. Spotykali się również dnia pierwszego maja w świętych gajach, do których wstępu nie miał nikt inny. Zbierali się też by wspólnie obserwować niebo, jako, że parali się astrologią.

http://efantastyka.pl/historie_i_mity_druidzi

http://en.wikipedia.org/wiki/Druidism

Teledysk jest zatem pieśnią druidyjską ku czci egipskiego Amena autorstwa "nowoczesnych druidów"

2. Grafika samego zespołu, elementów teledysku (orzeł) i liryki wskazuje niedwuznacznie na demoniczne przesłanie całości utworu ku czci egipskiego Amena
3. Ten teledysk jest dowodem że nawet dzisiaj egipskie imię Amen/diabeł jest popularne.
4. Teledysk wraz z zespołem daje nam tandem Ameno eRa którego tłumy mają nie zauważyć i przyjąć za dobrą monetę i nie zdawać sobie sprawy z tegoż przesłania. Warto wiedzieć że Amen Ra dzisiaj też jest mocno popularne LINK

Ataki sobie niewinny teledysk…:)

69 thoughts on “Amen – czyżby to był zakamuflowany kult diabła? cz. 6

 1. margo writes:Ja też byłam katoliczką i chcąc być posłuszną Bogu i nie być potępioną, odeszłam z tej religii. Życzę powodzenia

 2. Anonim writes:Boję się… Nie mogę opuścić Kościoła. Nawróć się! Nie życzę ci źle i Stwórca też ci źle nie życzy!@

 3. margo writes:Dlaczego boisz się opuścić kościół? Jesteś w stanie duchownym?? Nikt ani nic nie ma prawa stanąć Ci na przeszkodzie, to Twoja wolna wola, a ja ani nikt inny też nie ma prawa Cię do czegokolwiek namawiać. Sam musisz podjąć decyzję. Wejdź na stronę http://www.zbawienie.com tam znajdziesz wiele odpowiedzi, módl się , czytaj Biblię, proś Boga o to żebyś znalazł prawdziwą drogę. Być może, zaglądając tutaj już na nią wszedłeś, kto wie? Powodzenia Ci życzę :Mat.7:7-" Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam"

 4. margo, a może założyła byś konto? To taka moja sugestia nic nie znacząca. Byłby z Tobą lepszy kontakt.Oczywiście to tylko moja, nic nie znacząca, sugestia.

 5. margo writes:Chciałam ale moja nazwa jest zajęta 😦 a na szybko byle co to tak dziwnie wymyślać. Jutro się postaram. Życzę wszystkim dobrej nocy

 6. Dzięki Cyprian za podpowiedź 🙂

 7. Już jestem pod nieco zmienioną formą 🙂 Witam. Dziękuję Panie Mariuszu za odpowiedź. Kiedyś myślałam, że tylko Jezus może mieć tak na imię i jak usłyszałam,że rodzice takie imię nadają dzieciom to brałam to za profanację, jakoś dziwnie się czułam. Szkoda, że Isus nie miał jako jedyny takiego imienia. Chociaż może i dobrze bo łatwiej dziś jest dojść do tego jakie ono naprawdę było.

 8. ale możesz sobie dać margo, niejako na drugie. Ja mam thecyprian, a na drugie abc, i wyświetla się abc.

 9. Anonim writes:Przestańcie atakować katolicyzm. Boję się opuszczenia prawdziwej wiary. Mówiąc "AMEN" katolicy nie mają na celu upamiętnienia jakiegoś egipskiego bożka czy demona! Nie chcę tu nikogo oceniać, obrażać, ale lepiej sie nawróćcie! Przecież księża czy święci nie są bogami.

 10. epegeiro writes:Izj 65:16 אֲשֶׁר הַמִּתְבָּרֵךְ בָּאָרֶץ יִתְבָּרֵךְ בֵּאלֹהֵי אָמֵן וְהַנִּשְׁבָּע בָּאָרֶץ יִשָּׁבַע בֵּאלֹהֵי אָמֵן כִּי נִשְׁכְּחוּ הַצָּרֹות הָרִאשֹׁנֹות וְכִי נִסְתְּרוּ מֵעֵינָי׃W tym fragmencie 2 razy występuje tłumaczenie "elohim amen"(אלֹהֵי אָמֵן)- tłumaczone jako Bóg wierny. Jednak w surowym tłumaczeniu to Bóg Amen.

 11. Originally posted by anonymous:

  epegeiro writes:Izj 65:16 אֲשֶׁר הַמִּתְבָּרֵךְ בָּאָרֶץ יִתְבָּרֵךְ בֵּאלֹהֵי אָמֵן וְהַנִּשְׁבָּע בָּאָרֶץ יִשָּׁבַע בֵּאלֹהֵי אָמֵן כִּי נִשְׁכְּחוּ הַצָּרֹות הָרִאשֹׁנֹות וְכִי נִסְתְּרוּ מֵעֵינָי׃W tym fragmencie 2 razy występuje tłumaczenie "elohim amen"(אלֹהֵי אָמֵן)- tłumaczone jako Bóg wierny. Jednak w surowym tłumaczeniu to Bóg Amen.

  mamy kolejny dowód skażenia tekstu. czyli w tekstach masoreckich mamy obecność diabła w czystej postaci.

 12. Na stronie tv Trwam jest cykl filmików gdzie czytana jest ewangelia a cykl pt Tak mówi Amen to chyba tez ma znaczenie tego o czym pisałeś o Amen

 13. Spokojnie ludzie! Nie musicie opuszczac kosciola. TO ON WAS DAWNO OPUSCIL UCZAC NAUK POGANSKICH. to on wmawia Wam czysciec, pieklo i zycie w niebie. Nie o takiej nadziei mowil Jezus. Obdziera was ze skory a posiada majatki! Uczy Was dobroci a sami sa zamieszani w afery pedofilskie. Wg. OBOP co 3 to homoseksualista. A co sie dzieje w Watykanie! Pytam was-macie oczy? To zwiewajcie gdzie pieprz rosnie. Mariusz, nie lepiej zajac sie glownym przeslaniem Bibli niz szukac frazesow opartych na twierdzeniach, domniemaniach ludzkich. Tak robil Columbo i stwierdzil ze Imie Boze znaczy okrucienstwo. I tak jest z kazdym kto zaczyna ,,byc madrym nie wg. Bibli. Pozdrawiam.

 14. Witam kiedy na moim blogu poruszyłam ten temat ludzie bardzo mnie atakowali a kiedy już napisałam że zajrzałam z ciekawości do biblii szatana i zobaczyłam że oni w swoich rytuałach przywołują demony a w liście imion piekielnych jest Amen zamurowało mnie ale kiedy to napisałam rozmówcy zamiast zastanowić się czemu to słowo znajduje się w tej złej biblii i pomyśleć że szatan gdyby amen znaczyło coś pozytywnego ku czci Stwórcy nie kazał by swoim wyznawcą tego mówić. Zamiast pomyśleć i poszukać zostałam nazwana wyznawcą diabła.

 15. Nadia, nie przejmuj się ludźmi. Wielu świadomie lub nie błądzi. Wszędzie, gdzie jest mowa o Bogu, są też wielkie emocje. Podjęłaś się trudnego zadania, ale nie poddawaj się.

 16. Witaj Nadia. Wiesz, jak napisalem 1 z komentarzy od razu wyzwali mnie jako S.J. roznymi epitetami. Marnie trafili bo spotkalem sie z gorszymi. Coz, to swiadczy o ich klasie. I posluchaj Kasi. Ma racje. Ludzie bladza choc wielu robi to rozmyslnie. I az smiech ze uwazaja sie za wierzacych! Co robi zaslepienie! Niestety w slow Jezusa wiekszosc taka zostanie. 1 Tymoteusza 3:1. Wam zas goraco zycze dazenia do Prawdy i doglebnego jej poznania. Byle nie na opak jak to zrobil odpowiednik powyzszych slow Pawla-columbo. Odkrywca diabla szalony. Goraco pozdrawiam.

 17. Skoro zostałem wywołany do tablicy to powiem do Endriu. Tak wrażliwy jesteś i podkreślasz że ktoś Ciebie zwyzywał bo jesteś SJ. Zapomniałeś że TY SAM nazwałeś mnie "cymbałem" i "odkrywcą diabła" i "szalonym"

  3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.

  Endriu stosujesz "podwójne odważniki" . A tego Bóg nie nawidzi. Zastanów się czasem nad tym co piszesz bo skończyły Ci się argumenty i zaczynasz używać wyzwisk. Zgodzę się z Kasią Originally posted by katarzynabm:

  Nadia, nie przejmuj się ludźmi. Wielu świadomie lub nie błądzi. Wszędzie, gdzie jest mowa o Bogu, są też wielkie emocje. Podjęłaś się trudnego zadania, ale nie poddawaj się.

  Nadia nie poddawaj się. Szatan chce za wszelką cene zniechęcić Cie do poszukiwania prawdy. Nie daj mu tej satysfakcji i z modlitwą szukaj prawdy w Słowie Bożym. Pozdrawiam

 18. Originally posted by nadia001:

  Witam kiedy na moim blogu poruszyłam ten temat ludzie bardzo mnie atakowali a kiedy już napisałam że zajrzałam z ciekawości do biblii szatana i zobaczyłam że oni w swoich rytuałach przywołują demony a w liście imion piekielnych jest Amen zamurowało mnie ale kiedy to napisałam rozmówcy zamiast zastanowić się czemu to słowo znajduje się w tej złej biblii i pomyśleć że szatan gdyby amen znaczyło coś pozytywnego ku czci Stwórcy nie kazał by swoim wyznawcą tego mówić. Zamiast pomyśleć i poszukać zostałam nazwana wyznawcą diabła.

  Ci ludzie co cie atakują tak jak napisałaś to zdeklarowani demoniści o spranych mózgach, który nic nie myślą, nie maja argumentów, dlatego cie wyzywają. Bo nic innego nie mogą zrobić. Po prostu skakaja jak wróble na drucie i na tym kończy sie ich rola, pamietaj jak podjełas się prowadzenia bloga i poruszasz prawdę to zawsze bedziesz atakowana przez wybitne dzieci diabła, nie odpuszczą w jałowej pisaninie byleby zrobić wodę z mózgów innym i odwrócić uwagę od prawdy. Ty ich nie przekonasz a wielu z nich sprzedaje prawdę dla kasy i popychaja bzdury bo maja za to płacone znaczne pieniądze. Nawet niektóre blogi są celowo prowadzone za kase, byleby skierować poszukiwaczy prawdy na manowce. Zawęzij komentarze do znajomych to nie dasz możliwości demonistom do prania mózgów na twoim blogu. Pamiętaj ze każdy ich sofistyczny post to ich wyplata bo żyją z kłamstwa a oszustwo jest dla nich jestestwem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s