redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Amen – czyżby to był zakamuflowany kult diabła? cz. 5

25 Komentarzy

Teraz wreszcie przyszedł czas na omówienie kwestii Amen w Nowym Testamencie. I tu na początek szokuje nas ilość, to jest 143 miejsca w kanonie z 397 roku n.e., który mamy do dzisiaj LINK. Pamiętajmy że podstawą tłumaczeń dzisiejszych przekładów Biblii są manuskrypty z połowy IV wieku n.e. a więc ponad 300 lat po śmierci Pomazańca. I chociaż już w I części podałem przyczynę znalezienia się słowa Amen w NT to tematowi przyjrzymy się dokładniej, po prostu "rozdrobnimy temat" i omówimy bardzo charakterystyczne elementy. …

Okazuje się że niektórzy twierdzą że Amen to imię Syna Bożego i jako podstawę podają Objawienie 3:14 wraz z kontekstem, zobaczmy:

1. Aniołowi Kościoła w Efezie napisz: To mówi Ten, który trzyma w prawej ręce siedem gwiazd, Obj. 2:1
2. Aniołowi Kościoła w Smyrnie napisz: To mówi Pierwszy i Ostatni, który był martwy, a ożył. Obj.2:8
3. Aniołowi Kościoła w Pergamie napisz: To mówi Ten, który ma miecz obosieczny, ostry. Obj. 2:12
4. Aniołowi Kościoła w Tiatyrze napisz: To mówi Syn Boży: Ten, który ma oczy jak płomień ognia, Obj. 2:18
5. Aniołowi Kościoła w Sardes napisz: To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd: Obj. 3;1
6. Aniołowi Kościoła w Filadelfii napisz: To mówi Święty, Prawdomówny, Ten, co ma klucz Dawida, Obj. 3:7
7. Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi
Amen, Świadek wierny i prawdomówny, Obj. 3:14

W punktach 1-6 możemy zadać pytanie Kto to mówi? I dać odpowiedź: To mówi Ten, (czyli On)
W pkt 7. zastępując słowo Amen tłumaczeniem „na pewno” musimy zadać pytanie: Kto mówi na pewno?

I odpowiedź otrzymamy nie w pierwszym lecz drugim członie zdania natomiast nie możemy zadać pytanie: Kto to mówi?

Tak jak w sześciu poprzednich zdaniach, bo otrzymamy taką odpowiedź:

To mówi "na pewno", …..wychodzą bzdury.

7. Aniołowi Kościoła w Laodycei napisz: To mówi ( na pewno), Świadek wierny i prawdomówny,

Usuwając słowo „Amen” to zdanie brzmiało by tak:

7. To mówi Świadek, wierny i prawdomówny, początek stworzenia Bożego:
I wszystko się zgadza, mamy pytanie: Kto to mówi?

I jest odpowiedź: To mówi Świadek.

Amen ewidentnie dopisano.

Ale mam ciekawostkę z cyklu "bo tak jest napisane", autor tego filmu spokojnie udawadnia że Amen z Egiptu jest w Starym Testamencie , a dlaczego? "bo jest napisane" (czytaj sfałszowane)

http://www.youtube.com/watch?v=RhNonGdZW74

Taki film to świetna pożywka dla ateistów i przyszłej propagandy antyreligijnej, jest podobnych więcej a dlaczego? bo się powołują własnie na Obj. 3:14

Ten film jest tego kolejnym dowodem, akurat w tym filmie udawadnia się że egipski Amen to ….Jezus.
http://www.youtube.com/watch?v=BhKGPslPwwA

Mariusz Szczytyński

Reklamy

25 thoughts on “Amen – czyżby to był zakamuflowany kult diabła? cz. 5

 1. No i co chcesz tymi wersetami wykazać?, zerknij do poprzedniej części.

 2. Anonim writes:Oto fragment Septuaginty (link do niej jest na zbawienie.com) ze słowem "amen": Pierwsza Księga Kronik 16:36 "Blessed [be] the Lord God of Israel from everlasting and to everlasting: And all the people shall say, Amen. So they praised the Lord." Nehemiasza 5:13 "And I shook out my garment, and said, So may God shake out every man who shall not keep to this word, from his house, and from his labours, he shall be even thus shaken out, as an outcast and empty. And all the congregation said, Amen, and they praised the Lord: and the people did this thing." Nehemiasza "8:6 And Esdras blessed the Lord, the great God: and all the people answered, and said, Amen, lifting up their hands: and they bowed down and worshipped the Lord with their face to the ground." Z Brenton's edition (Sir Lancelot C.L. Brenton), by Hendrickson Publishers. Originally published by Samuel Bagster & Sons, Ltd., London, 1851.

 3. Jola writes:Podałeś link który nie działa.ps. Już dałem link który jest aktywny i dokładnie wskazuje że Amen = Jezus oczywiście na podstawie sfałszowanego Obj 3:14.

 4. Anonim writes:A co ze słowami "amin" i "amein"?

 5. Co chcesz wykazać?, wyjaśnij.

 6. Anonim writes:Było zwracanie uwagi na silny akcent na "i" przy greckiej wersji słowa amen – amIn (komentarz jednego z internautów na innej stronie: To nie jest amen ale to brzmi — amin z dużym akcentem na literę I., Trzeba tego koniecznie posłuchać w grece! (wpisując amen w tłumaczu Google i tłumacząc na język grecki, mamy słowo, które brzmi "amIn" (αμήν)). Co w takim razie z wyrazami amin, ameen i amein. Wersji przez i używają tez muzułmanie. Na zbawienie.com pisze: αμων (αμμων) – To właśnie słowo użył Nehemiasz! I to słowo nigdy nie było używane w Nowym Testamencie. Używano: * αμην – zaprawdę (pisze się – amhn) * αληθος – zaiste, prawdziwy * ασφαλώς – na pewno * ημέν – znaczące prawda, z pewnością * αμέ – z pewnością, na pewno Tak więc amin nie jest złe? cytat z innej strony(?): We wszystkich niemal tłumaczeniach tekstów NT nie mamy ἀμήν jako amen tylko mamy:Zaprawdę powiadam wam… i to jest rzeczywiste znaczenie tego słowa — jest ono stosowane do dzisiaj.Z czasem przyjęto i w grece, że ono może także znaczyć — niech się stanie.Może wyda się to dla was bulwersujące, ale nawróćcie się na jedyną prawdziwą wiarę – tę, która wydaje się wam największym oszustwem. Bóg jest tylko jeden i kocha każdego, nie chce śmierci grzesznika, ale jego niewinności i zbawienia. Ale to właśnie uważany przez niektórych za niecny katolicyzm rozprzestrzenił Biblię w zasdzie na całym świecie. Nie chcę być wiarołomny czy nieposłuszny Stwórcy. Dla katolika podważanie amen to herezja. A katolicy nie chcą czcić bożków. Bardzo boję się wiecznej męki, anihilacji bądź innego wyjatkowo nieprzyjemnego i niedobrego stanu.

 7. Odpowiem ci w następnym artykule, amin to nowoczesna wymowa grecka ale wszędzie wymawia się amen jakby ktoś pilnował "właściwej" wymowy, czyli oryginalnej egipskiej, z resztą już wykazałem w poprzednich częściach że jest to słowo ….egipskie. Ale jeszcze napisze.

 8. Anonim writes:ALe dlaczego tak podważacie katolicyzm? Przecież z katolicyzmem związanych jest tyle cudów, wypędzań demonów i to wszystko miałoby być zwiedzeniem? Prawdziwi katolicy nie zamierzają stawiać Maryi, papieża czy innych stworzeń ponad Bogiem. Bardzo odraża wielu symbolika używana w katolicyzmie. Co z imieniem Jehovah? Dlaczego tak uwzięliście się na katolickie amen? Znaczenie "niech tak będzie" mają amen i amin, to więc co z amin? To różnica tylko jednej samogłoski, a w angielskim literę e niekiedy wymawia się jak i.

 9. Originally posted by anonymous:

  Dlaczego tak uwzięliście się na katolickie amen?

  Nikt się nie uwziął, te arty powstały na skutek pytań czytelników, spytali się co to naprawdę znaczy i zaczęło się badanie tematu, wcześniej był znany tylko oficjalny pogląd. To nie moja wina że wierzący zadają takie pytania.

 10. Anonim writes:"Ale to właśnie uważany przez niektórych za niecny katolicyzm rozprzestrzenił Biblię w zasdzie na całym świecie"I co z tego że rozprzestrzenił. Katolicyzm (raczej jego przywódcy) wyrządzili więcej złego niż dobrego na świecie.rozprzestrzenianie bibli to chyba jedyny plus.minusów jest dużo więcej- wyprawy krzyżowe – zabijanie ludzi w imię Boga i Jezusa- inkwizycje- zabijanie ludzi w imię Boga i Jezusa- nawracanie pogan mieczemPrzepraszam ale chyba jedno z przykazń brzmi nie zabijaj?Niezabijaj bez wzgledu na cel jaki chcesz osiągnąć. Dzisiaj człowieku też byś nie był katolikiem gdyby Mieszko nie przyjął chrztu z obawy przed krwiożerczym papiestwem i cesarstwem w tamtym czasie. Po prostu nie miał wyjścia bo inaczej spotakło by go to co pogańskich Franków.Sory ale kościół zbódowany na takim fundamencie jak u mnie nie ma żadnego autorytetu."Dla katolika podważanie amen to herezja. A katolicy nie chcą czcić bożków"Zapomniałeś chyba że KRK i tak głosi herezje a czczenie maryji i świętych to czczenie bożków i bałwochwlstwo. A pamiętaj że Bóg ego nie nawidzi. Co z tego że katolicy rozprzestrzenili biblię jak większa część i tak jej nie zna

 11. Originally posted by anonymous:

  Anonim writes: We wszystkich niemal tłumaczeniach tekstów NT nie mamy ἀμήν jako amen tylko mamy:Zaprawdę powiadam wam… i to jest rzeczywiste znaczenie tego słowa — jest ono stosowane do dzisiaj.Z czasem przyjęto i w grece, że ono może także znaczyć — niech się stanie.Może wyda się to dla was bulwersujące, ale nawróćcie się na jedyną prawdziwą wiarę – tę, która wydaje się wam największym oszustwem. Bóg jest tylko jeden i kocha każdego, nie chce śmierci grzesznika, ale jego niewinności i zbawienia. Ale to właśnie uważany przez niektórych za niecny katolicyzm rozprzestrzenił Biblię w zasdzie na całym świecie. Nie chcę być wiarołomny czy nieposłuszny Stwórcy. Dla katolika podważanie amen to herezja. A katolicy nie chcą czcić bożków. Bardzo boję się wiecznej męki, anihilacji bądź innego wyjatkowo nieprzyjemnego i niedobrego stanu.

  A co z posągami Maryi. zawsze dziewicy? Herezją jest wymawianie imienia demona, jakim jest Amen na końcu modlitwy. Dlaczego w modlitwie powinieneś używać wysoce podejrzanych określeń? Dlaczego tłumacze nie tłumaczą słowa Amen?

  Dlaczego zmieniono imię Zbawicielowi z Isusa na Jezus?

  Imion się nie tłumaczy ale się je transliteruje.

  Po prostu jest to ostry atak satanistów – już z okresu apostolskiego, który trwa do dzisiaj. Ludzie tego samego pokroju zakładają nam żydowskie okulary, aby przez nie czytać Biblię.

  Jest to największy błąd, jaki może zrobić naśladowca Chrystusa. Ponieważ Żydzi – ogólnie – nigdy nie rozumieli Boga i zawsze się przeciwko jemu buntowali i byli za owe bunty oraz zbrodnie – z satanizmem włącznie – przez Boga karani. Dzisiaj jest jeszcze gorzej. Wszelkie rąbki Prawdy odkrywane przez nas, naśladowców Chrystusa spotykają się z nieukrywaną nienawiścią. Czy to ze strony Synagogi Szatana, czy też ze strony religiantów nominalnych religii, które w obliczu żywego Słowa Bożego tracą nagle swój autorytet oraz wiarygodność.

  Czy Isus był katolikiem? Poszedł do Pierwszej Komunii, spowiadał się? Czy nosił szaty papieskie czy kapłańskie? Kazał budować kościoły?

  Naśladujmy więc naszego Zbawiciela!

 12. Originally posted by thewordwatcher:

  Ludzie tego samego pokroju zakładają nam żydowskie okulary, aby przez nie czytać Biblię.

  ja mam inne określenie: "żmijowe okularki" to jest moim zdaniem bardziej adekwatne. Żmiją był wąż Kematef, który był wcieleniem …Amena i każdy faraon egipski miał go na specyficznym nakryciu głowy, świadczącym o pochodzeniu jego….władzy. Widzę ze muszę zrobić kolejnego arta. Temat "żmijowy" jest "ekstra".

 13. Anna writes:Wracając do sprawy AMEN.Mariuszu, uważam, że trzeba się cofnąć w jeszcze odleglejsze czasy niż czasy faraonów. Wiemy, że był czas gdy wszyscy potomkowie Noego mówili jednym językiem Cyt. z Biblii "1) Mieszkańcy całej ziemi mieli jedną mowę, czyli jednakowe słowa. (2) A gdy wędrowali ze wschodu, napotkali równinę w kraju Szinear i tam zamieszkali." (Rodz.11)Potem pomieszał im Bóg języki. Prawdopodobnie amen było słowem powszechnie używanym przez lud Noego przed pomieszaniem języków.Egipcjanie "przywłaszczyli" sobie to słowo, być może jako ładnie brzmiące, do nadania (tym słowem)imienia dla swojego bóstwa. Ale w rzeczywistości (w oryginalnym języku Noego) AMEN nie jest imieniem, tylko zwrotem. Nie rozważasz takiej możliwości ? W naszej kultowej już komedii "Miś" 🙂 drugoplanowy bohater, chce nadać swojej nowo narodzonej córce imię TRADYCJA. TRADYCJA nie jest imieniem żeńskim, ale bohaterowi bardzo się podoba – taka analogia.

 14. Czyste – co by było gdyby… czyli gdybanie. Fakty są solidne. Amen-Ra to szatan – jedno z jego wielu imion. Fałszerze Biblii dopisują to samo imię Isusowi. 😥 Ponieważ mówimy po polsku, a imiona mówi się bez jakichkolwiek tłumaczeń, Isus to przeliterowane prawidłowo imię Zbawiciela, a nie Amen.Problem jest z posłuszeństwem wobec zakazu Boga, aby w jego obecności nie wymawiać imion obcych bogów. Jest to złamanie Jego prawa, czyli grzech.Religie mówią Ojcze, nasz… Amen.Kolosalny błąd – bezpośrednie złamanie Prawa, do tej pory nieświadome, ale teraz świadomość już się pojawiła. Co zrobimy?Przecież cały świat się tak modli, prawda?Oczywiście ze tak. Ale dlaczego cały świat się tak modli?Ponieważ cały świat jest w mocy szatana!Cokolwiek nakazują ci syjoomedia, syjoreligie kontrolowane przez syjo-Watykan, masoreci – wrogowie Chrystusa – uciekaj jak najdalej od tych ludzi.Cokolwiek pochodzi od tych ludzi – powinniśmy unikać jak zarazy. Ponieważ jest to Bestia apokaliptyczna, która z czasem będzie oficjalnie rządzić całym światem, po zniszczeniu Watykanu, czyli Wielkiej Nierządnicy. Już owa Bestia rządzi i wszelkie fora są po jej stronie!Bestia służy ojcu kłamstwa i cokolwiek publikuje – jest także kłamstwem.Mnie tylko interesuje, jaka rolę odegra bluźniercze amen w Wielkim Ucisku. Czy rzeczywiście zostanie uznane za imię Ostatniego Króla, zwanego Antychrystem? :troll:Sądząc po reakcjach Bestii, narzędzia szatana, jest oczywiste, ze rola amen jest niezwykle istotna. Dlatego taki wielki opór!Ale to nie jest jedynym problemem Bestii – żydomasonerii.:D

 15. Originally posted by anonymous:

  Prawdopodobnie amen było słowem powszechnie używanym przez lud Noego przed pomieszaniem języków.Egipcjanie "przywłaszczyli" sobie to słowo, być może jako ładnie brzmiące, do nadania (tym słowem)imienia dla swojego bóstwa.

  Nijak się ma do faktów z poprzednich artów. A co ciekawe język Izraelitów był tak różny od egipskiego, że Józef w Egipcie, kiedy został prawą ręką faraona, początkowo rozmawiał ze swoimi braćmi…przez tłumacza.Rodzaju 42,23. A to znaczy że w języku paleohebrajskim rodzimym jezyku Izraelitów te słowo…nie istniało, ponieważ to słowo jest "stricto" egipskie. Kto jak kto o tym wiedział w tamtych czasach jak Mojżesz, który wyszedł z Egiptu za czasów…Amenhotepa I, i nie użył tego w swoich modlitwach i pieśniach- patrz cz.1

 16. margo writes:Witam. Mam pytanie, nie mogło być tak, że imię Isus tłumczono na inne języki, żeby brzmiały one w ojczystym języku? Tak ja np. Agnes – spolszczono na Agnieszka, Alice na Alicja, Dorothy na Dorota itd.?

 17. witam, gdybyś mogła przenieść te pytanie do odpowiednich artów tematycznych o Isusie, to byłbym wdzięczny i tam dam odpowiedż. ok?

 18. margo writes:Przepraszam, tak czytając Pana Kubika mi się nasunęło.

 19. obrona_katolicyzmu writes:Morderstwa i tortury ze strony katolików nie są dobrym uczynkiem. Ale jako katolik nie chcę stracić wiary i boję się, że jeżeli popełnię herezję, to będę POTĘPIONY NA WIEKI. Nie chcę łamać przykazań bożych i nie chcę, żeby ktokolwiek to robił! To straszne, że jest tyle religii grożących sobie nawzajem wiecznym potępieniem! A co uważacie o imionach takich jak Jahwe czy Jehowa? Co z mahometanizmem i takimi symbolami jak pentagram, półksiężyc, wąż, czarny sześcian? Nie chcę służyć fałszywej wierze. Ale nawróćcie się na katolicyzm, bo poza Kościołem nie ma zbawienia.

 20. margo writes: "Nie chcę służyć fałszywej wierze. Ale nawróćcie się na katolicyzm" – Czy Ty widzisz co piszesz?? Poza tym, gdzie jest napisane, że tylko katolicy będą zbawieni,bo to jest prawdziwa wiara?? Skąd wiesz , która jest prawdziwa? Bo się w takiej rodzinie wychowałeś? A jakbyś urodził się w rodzinie adwentystów to też byś uważał, że katolicka religia jest najlepsza? Otóż powiem Ci, która religia jest prawdziwa- ŻADNA http://www.zbawienie.com/prawdziwa-religia.htm Zacznij myśleć sam, nie pod presją kościoła

 21. obrona_katolicyzmu writes:No cóż, boję się, że jeżeli opuszczę katolicyzm, to pójdę do piekła na wieczne męki! Nie przeszkadzałby mi brak wizerunków Marii czy różańca (mogłoby to być nawet bardziej ascetyczne), ale za wyłamanie się nieomylnym dogmatom (wynikającym, według wiary katolickiej, nie od ludziale od specjalnych łaski nieomylności danych papieżom), grozi szczególna kara. Nie chcę służyć ludziom, lecz Bogu, a PRZYKAZANIA JEGO NIE SĄ CIĘŻKIE. Nie chodzi mi to idolatrię, lęk przed ludźmi (chociaż nie chcę, żeby ktoś grzeszył, przeklinał), wielbienie Marii i inne złe rzeczy. Chociaż i muzułmanie wydają się zawstydzać katolików gorliwością religijną. Katolicy nie chcą łamać przykazań Bożych, modląc się do świętych, Marii, aniołów, tworząc obrazy i rzeźby! Wręcz przeciwnie, nie chcą tego potępiać, ponieważ zostało to przez Kościół uznane za HEREZJĘ. Tu chodzi o lęk przed grzechem, piekłem, a nie przed ludźmi, wstydem! Lepiej nawróćcie się.

 22. obrona_katolicyzmu writes:http://www.proroctwa.com/agenci-szaleja.htmNa tym blogu napisałem artykuł o domniemanych okultystycznych powołaniach Henryka Kubika. Zrobiłem to po to, żeby bronić dogmatyki katolickiej, ponieważ HK w radykalny sposób podważa dogmaty KRK. A KRK głosi, że poza Kościołem nie ma zbawienia. Link do strony o p. Kubiku: http://zbawieni.com/showthread.php?tid=190&page=1Nie chcę pójść do piekła czy być potępiony na wieki i nie chcę też, aby kogokolwiek to spotkało! Niech Jedyny Stwórca wam wszystkim błogosławi!

 23. Originally posted by anonymous:

  A KRK głosi, że poza Kościołem nie ma zbawienia.

  Originally posted by anonymous:

  Nie chcę pójść do piekła czy być potępiony na wieki i nie chcę też, aby kogokolwiek to spotkało!

  Biblia to Słowo Boże i tego trzeba się trzymać. Dogmaty KRK to słowo człowieka. Niestety wszystkie religie przemieniły się w "dojarnie" wiernych. Odejście od kościoła to koniec dojenia – a dogmaty, katechizmy, straszenia piekłem itd. są po to aby utrzymać stado i je doić. Napisałem o tym w moim artykule pt. "Kolejna czerwona kartka dla Pawła" http://my.opera.com/bbc-poland/blog/show.dml/55031732#commentsWystarczy przestrzegać nauk naszego Zbawiciela aby uniknąć potępienia.

 24. Anonim writes:Niepokojący jest też fakt symboliki używanej przez muzułmanów. Otóż zapisują oni imię Boga w postaci kaligrafii jako symbol przypominający wijącego się węża z koroną w kształcie małej polskiej litery "w" na nim oraz czymś, co może kojarzyć się z palem drzewa (poznania dobra i zła)! W Księdze Daniela, w rozdziale 9 i 11 w hebrajskim tłumaczeniu występuje słowo "alah" oznaczające… przekleństwo. 9/11 kojarzy się z atakami terrorystycznymi 9.11.2001! Wystarczy wpisać w wyszukiwarce "Allah", żeby zobaczyć tę kaligrafię. Wiele muzułmańskich państw umieszcza półksiężyc i (lub) gwiazdę (niekiedy pentagram) na swoich flagach, półksiężyc jest też bardzo często spotykany na szczycie meczetów. Kaaba w Mekce (mieście na siedmiu wzgórzach) to wielki, czarny sześcian, wokół którego krążą wierni, czarny sześcian jest uznawany za symbol złowieszczego boga Saturna. Rzut sześcianu (dwuwymiarowy) podobno daje się wpisać w boki heksagramu. Zaś czarny kamień całowany przez muzułmanów przypomina żeński narząd płciowy, a czarny kamień miał duży związek z boginką Afrodytą bądź Artemidą (kamień, który spadł z Nieba, miał mieć bardzo silny zwiazek z nią). Rzekomo dawniej ludzie obok czarnego kamienia chodzili całkowicie nago. Przed islamem w Arabii głównym pogańskim bóstwem był bożek księżyca HuBAL czy SIN (co to słowo znaczy po angielsku?). Mówi się też, że Al-Ilah miał 3 córki (boginie), których imiona można znaleźć nawet w Koranie. Koran ciągle wspomina o ogniu piekielnym, zaś Tora (Pentateuch) w ogóle nie mówi o wiecznej męce.

 25. No pieknie. Stare chlopy a tyle glupot! CZYM WY SIE ZAJMUJECIE! Tu amen wam nie pasuje, tam RA. I znow katolik dzieki ktoremu Biblja dostepna! Co z Wami. Watykan palil stosy dla jej zwolennikow. Do niedawna byla zabroniona lektora! Zajmijcie sie faktami nie gdybaniem. Rola Bibli jej przeslaniu. Znaczeniu ofiary JEZUSA! JEJ roli dla nas. A piaskownice w ktorej siedzicie zostawcie dzieciom. Nie gniewajcie sie ale czytaja Was inni. Jakie wrazenie wyniosa? POMYSLELISCIE??? Pozdrawiam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s