redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Amen – czyżby to był zakamuflowany kult diabła? cz. 2

13 Komentarzy

W tej części zajmimy sie drugim stwierdzeniem z pierwszej części:

1.Naukowcy dokładnie nie wiedzą jakie samogłoski wpisać do hieroglifów spółgłoskowych egipskich, dlatego raz naukowcy piszą Amon, Amun, Amen a rzadziej Imen

powstaje pytanie od razu w jakim celu się produkuje takie sformułowania?. Jest to potrzebne dla zachowania "Pax Romana" w fałszywych poglądach religijnych, które istnieją od wieków oraz by wykazać że ten egipski bożek tak naprawdę nie wymawia się Amen i nie można tego kojarzyć z Amenem w Biblii w ST i NT. …

Jak to zwykle bywa "nieuctwo ma swoje dzieci" a oszustwo wymaga manipulacji dowodami i tak jest w tym przypadku. A teraz popatrzmy na tak zwany "kamień z Rosetty":

Dzięki Kamieniu z Rosetty odczytano definitywnie egipskie teksty hieroglificzne w roku ….1822 , co daje 190 lat temu a dokonał tego egiptolog Champolion: link i drugi link na ten temat.

Treścią był dekret wydany przez kapłanów egipskich dla uczczenia faraona Ptolemeusza V.
Porównanie pozwoliło na ostateczne rozszyfrowanie hieroglifów.

Na kamieniu wyryty został tekst dwujęzyczny w trzech wersjach – po egipsku pismem hieroglificznym i demotycznym oraz po grecku.

Ponieważ tekst grecki był znany, możliwe stało się odczytanie hieroglifów, co uczynili w 1822 roku Jean-François Champollion i w 1823 Thomas Young.

Dlatego wiemy z egiptologii że w historii egiptu król bogów był Amun, Amon i Amen i one dotyczyły tego samego "króla bogów" czyli samego diabła.
Były to nazwy które funkcjonowały w różnych okresach istnienia Egiptu. A co najciekawsze Amen Ra był …najpopularniejszym imieniem.
Link i drugi link na tej grafice pierwszy od prawej: W tej kwestii wymowy imion jest jeszcze jeden aspekt i zadajmy sobie pytanie:
Od jakiego imienia powstawały imiona faraonów?

Amenhotep

To była cała dynastia faraonów

Miał nawet syna który mu zmarł w wieku 2 lat i jak miał na imię?

Amenemhat

więcej w linku W tej kwestii imion faraonów o dziwo nikt nie protestuje. A dlaczego?. Bo hieroglify odczytano a dla niektórych bycie abnegatem to "chleb powszedni".

Tak więc obrońcy wielowiekowego przekrętu z Amen znów zaliczyli lipę. Ale to nie koniec argumentacji. W następnych częściach dowiemy się jak egipski Amen trafił do języka aramejskiego a potem do Starego Testamentu i Nowego Testamentu. I jednocześnie odpowiemy sobie na kolejne punkty kontrargumentacji.
Mariusz Szczytyński

13 thoughts on “Amen – czyżby to był zakamuflowany kult diabła? cz. 2

 1. egiptolog writes:"Jak to zwykle bywa nieuctwo ma swoje dzieci". I tu sie z Autorem zgadzam.

 2. Lea writes:Czekamy z niecierpliwością na dalsze artykuły.

 3. Anonim writes:Bardzo interesujące spostrzeżenia,które warto z pokorą przeanalizować a nie wymądrzać się.Wierzę,że wzrośnie poznanie dzięki łasce Boga Ojca.

 4. Sprawa z Amen zaczyna się klarować. Końcówka zapewne będzie przysłowiowym gwoździem do trumny.

 5. Można zauważyć ze wszyscy faraonowie maja nakrycia głowy z wężem nad czołem. Symbol wężą to Kematef jedno z wcieleń boga Amena.

 6. Był jeszcze faraon o imieniu Amenofis także z atrybutem węża Kemafeta nad czołem.

 7. Anonim writes:Witam, w arcie "Zaginione przykazanie" autor zamieścił ciekawe spostrzeżenie, że Izraelczycy odlali sobie "cielca" czyli podobiznę Boga, który wyprowadził ich z Egiptu. Może ten cielec to był baran? Amen-Ra jak zauważył na swoim blogu bbc-poland był przedstawiany jako niebieski bóg z głową barana…Może więc wszystko jest "w porządku" ze słowem Amen? Może Watykan czci Amena-ra i wie co robi? Może Izraelici wychodząc z Egiptu "zapożyczyli" sobie boga od Egipcjan? Więcej na ten temat w tym artykule: http://www.kontestator.eu/artykuly_z_nexusa/nexus_009_gwiezdny_ogien_zloto_bogow_3.php A tak w ogóle jak ktoś oglądał Gwiezdne Wrota, to zapewne zauważył podobieństwo "hełmów" serialowych bogów do ich odpowiedników/przedstawień bogów egipskich. Może kolor niebieski to kolor skóry a nie symbol Nieba. Może "niebieska krew" władców/królów to nie symbol tylko rzeczywisty wygląd krwi ?

 8. Anonim writes:Witam, w arcie "Zaginione przykazanie" autor zamieścił ciekawe spostrzeżenie, że Izraelczycy odlali sobie "cielca" czyli podobiznę Boga, który wyprowadził ich z Egiptu. Może ten cielec to był baran? Amen-Ra jak zauważył na swoim blogu bbc-poland był przedstawiany jako niebieski bóg z głową barana…Może więc wszystko jest "w porządku" ze słowem Amen? Może Watykan czci Amena-ra i wie co robi? Może Izraelici wychodząc z Egiptu "zapożyczyli" sobie boga od Egipcjan? Więcej na ten temat w tym artykule: http://www.kontestator.eu/artykuly_z_nexusa/nexus_009_gwiezdny_ogien_zloto_bogow_3.php A tak w ogóle jak ktoś oglądał Gwiezdne Wrota, to zapewne zauważył podobieństwo "hełmów" serialowych bogów do ich odpowiedników/przedstawień bogów egipskich. Może kolor niebieski to kolor skóry a nie symbol Nieba. Może "niebieska krew" władców/królów to nie symbol tylko rzeczywisty wygląd krwi ?

 9. Originally posted by anonymous:

  Może Watykan czci Amena-ra i wie co robi?

  Amen-Ra tez był przedstawiany w postaci obelisku dokładnie takiego jaki stoi na środku placu Św.Piotra

 10. Anonim writes:@bbc-poland"Amen-Ra tez był przedstawiany w postaci obelisku dokładnie takiego jaki stoi na środku placu Św.Piotra"Dziwnie dużo tych nawiązań do Egiptu, skoro podobno "10 przykazań" pochodzi z Księgi Umarłych, a Księga Przysłów jest uderzająco podobna do dzieł egipskiego mędrca (nomen-omen!) Amenemopem'a. Według cytowanej przeze mnie wyżej książki dzieła tego mędrca są dostępne w British Museum.A tak przy okazji na swoim forum objaśniałeś przypowieść o "psach i świniach" 😉 i jeśli weźmiesz pod uwagę, że w Egipcie Baal (i/lub) Seth był przedstawiany jako PIES, to gdy mowa w Piśmie o psach to moim zdaniem mowa jest o wyznawcach Baala. W Apokalipsie też jest słynne zdanie: "Na zewnątrz są psy, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje" czyli inaczej: "Na zewnątrz są wyznawcy Baala, czarownicy," itd….

 11. Anonim writes:Kolejny atak na Biblię katolicką – 10 przykazań miałoby pochodzić z Egiptu, jedna z Ksiąg też. "A men" kojarzyć się może z mężczyznami (w języku angielskim). Nawróćcie się na prawdziwą wiarę. Baal to dla mnie [ból] – obrzydliwy idol.

 12. Originally posted by anonymous:

  Kolejny atak na Biblię katolicką

  a co bys powiedział że Amen występuje 28 razy w tzw. tekstach masoreckich ST które są w takiej wersji spreparowanej podstawą Judaizmu? i masz to w twoich przekładach Biblii?, w następnych częściach napiszę o tym.

 13. Amun, Amon i Amen – cały artykuł to bełkot pseudonaukowy i zdaje się cały wasz portal jest dziełem szatana

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s