redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

List do Nadarzyna ( biuro Oddziału Towarzystwa Strażnica)

7 Komentarzy

Szanowni Państwo

Do końca 2012 roku planujemy wydać broszurę "Uratujmy, choć jedno
życie". Żywimy przekonanie, że to nie zakłóci spokoju ani jedności
pośród prawdziwych chrześcijan. Mamy na celu ochronę życia poprzez
uzasadnienie medyczne i biblijne. Zwróciliśmy baczną uwagę, na jakich
podstawach opiera się stanowisko Towarzystwa Strażnica. Jednak nie
znaleźliśmy przekonywujących informacji w państwa publikacjach żeby
nie ratować życia poprzez transfuzję, dlatego prosimy o więcej
informacji, co do zachowań w takich sytuacjach. Prosimy o merytoryczne
ustosunkowanie się do argumentów zawartych w przesłanych do Was
artykułach. Czekamy z dużą niecierpliwością i zaufaniem, ponieważ
gdyby nasza interpretacja była błędna to pomożecie nam na nowo
spojrzeć na to zagadnienie i w ten sposób dać nam sposobność do
zaniechania wydania tej broszury.

autorzy przesłanych w załączeniu artykułów

Reklamy

7 thoughts on “List do Nadarzyna ( biuro Oddziału Towarzystwa Strażnica)

 1. vpirate65 writes:Co za gówno. Witam pana panie maściński! Może pan przestać robić te denne artykuły i weżnie się pan za coś ciekawszego albo nie wiem ważniejszego? Nasłał mnie tutaj nie jaki henry kubri

 2. Ciekawe czy "namaszczeni" odpowiedzą 🙂 ps. a bazgroły typu vpirate65 należy traktować jako przypadek beznadziejny nierokujący żadnej perspektywy,tak więc w tym przypadku nawet zmiana lekarza nie pomoże.

 3. Originally posted by paweljusz:

  Ciekawe czy "namaszczeni" odpowiedzą 🙂 .

  Ciężko powiedzieć. Świadkowie Jehowy są w tym momencie w głębokim kryzysie. Zbory się sypią ,ludzie odchodzą,poziom niezadowolenia wśród pozostałych rośnie.Strażnica połączyła zbory,wymieniła nadzorców ale niewiele to pomogło. W samym Krośnie (woj.Podkarpackie) odeszło ze zboru ok 30 osób (wraz ze starszymi) i założyło własny zbór. W dobie internetu ciężko jest Strażnicy utrzymać wśród "owieczek" poziom ciemnoty pozwalający wyegzekwować ślepe posłuszeństwo ich niebiblijnym doktrynom.

 4. Angelika writes:Witam panie Mariuszu otóż chciałabym pana zapytać się czy wśród świadków Jehowy jest spowiedź przymusowa czyli przeciwieństwo spowiedzi powszechnej(katolickiej). W katolicyzmie ksiądz nie widzi osoby spowiadającej się, zresztą jak ktoś chce zrzucić balast z swego sumienia może iść do innego księdza. A ponoć u świadków nie wolno iść do innego zboru. Oglądałam film Mariusza Papa jak go na spowiedź zapraszali bo widzieli ze pali papierosy a on powiedział ze woli jechać do Lomzy lub Warszawy to oni się nie zgodzili. Bo należny do Ostrołęki. Oglądałam inny film na pana kanale i jakiś Jan opowiada ze odszedł od świadków ale on jakiś przestraszony mi się wydaje.Czy wierzą świadki ze kara was spotka za opuszczenie ich?. Proszę odpowiedzieć czy spowiedź to prawda czy kłamstwo bo świadki Jehowy mówią ze u nich nie ma klasy kapłańskiej.A najlepiej jakby pan napisał artykuł. Chyba ze to tajne i nie wolno o tym pisać bo grozi jakaś kara . Proszę o odpowiedz.

 5. Witaj Angelika. Spowiedz u Swiadków to tzw Komitet Sądowniczy czyli zbierają sie starsi zboru po to aby przesłuchać danego delikwenta i zazwyczaj wykluczyć go ze społeczności co skutkuje tym że pozostali członkowie zboru nie mogą z nim rozmawiać ani nawet przywitać sie.Zazwyczaj wykluczenia dokonuje sie gdy osoba nie popiera stanowiska Strażnicy w interpretacji Biblii. Takie wykluczenie jest bardzo bolesne gdyż do wykluczonego nieodzywają sie nawet członkowie jego najbliższej rodziny. Originally posted by anonymous:

  Angelika writes:Czy wierzą świadki ze kara was spotka za opuszczenie ich?.

  SJ uważają że gdy opuszczasz organizacje to nie masz możliwości zbawienia co stoi w jawnej sprzeczności ze Słowem Bożym.Originally posted by anonymous:

  Angelika writes: Bo należny do Ostrołęki. Oglądałam inny film na pana kanale i jakiś Jan opowiada ze odszedł od świadków ale on jakiś przestraszony mi się wydaje.

  Janek nie jest przestraszony,to bardzo fajny i radosny poszukiwacz prawdy. Musisz uzmysłowić sobie że SJ poddają swoich członków indoktrynacji (jak w sekcie) i odejscie od nich powoduje ogromny stres bo tracisz WSZYSTKICH przyjaciół a nawet rodzine. Klasa kapłańska wsród SJ jak najbardziej istnieje.Swiadkowie skrzetnie starają sie ten fakt ukryć. Organizacja SJ posiada wszelkie przesłanki do tego aby nazwać ją SEKTĄ.

 6. Originally posted by anonymous:

  pana zapytać się czy wśród świadków Jehowy jest spowiedź przymusowa

  tam nie ma pojęcia co jakiś czas spowiedzi jak jest w KRK, ale jak okaże się że ktoś popełnił grzech wg strażnicy to powinien stanąć przed komitetem sądowniczym , są to 3 osoby (starsi). Wszystko odbywa się za zamkniętymi drzwiami bez prawa istnienia obserwatorów (złamanie biblijnej zasady jawności). Rozprawa istnieje dopiero wtedy kiedy dwóch starszych wcześniej zakończy śledztwo i będą dowody przestępstwa. Jest rzeczą normalną że wśród SJ króluje donosicielstwo. Jest to stymulowane przez same Towarzystwo Strażnica. W książce dla starszych, która kiedyś posiadałem jako starszy był zapis że trzeba ciężkie grzechy ujawnić starszym , nie tylko omówić z grzesznikiem bo w grę wchodzą inne czynniki ale to już nie było wyjaśnione jakie to są czynniki. Ale ja teraz wiem jakie to czynniki. Donosicielstwo jest metodą obrony interesów i struktury organizacji SJ , pozwala i legalizuje, łamanie przez głosicieli zasady z Mat 18: 15-20. Gdyby nie stymulowana zasada donoszenia o wszystkim starszym to SJ rozpadła by się jak domek z kart. Co do klasy kapłańskiej u SJ to omówiłem w filmie:

  istotnie są nimi członkowie TS a zwykli głosiciele nimi nie są. U SJ są dwie klasy, duchowni -członkowie TS i reszta nie duchowni "laicy" zwykli głosiciele.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s