redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Artykuł do broszury na temat tzw. „kwestii krwi”

27 Komentarzy

Spożywanie mięsa niewykrwawionych zwierząt jest w Prawie Bożym zabronione (Rodzaju 9:4; Kapłańska 3:17; 7:26-27; 19:26a; Powtórzonego Prawa 12:16,23-25, Dzieje 21:25). 
Chodzi tu o symboliczne uszanowanie życia, którego dawcą jest Bóg. Krew jako płyn ustrojowy, który symbolizował życie, należało wylać (zwrócić dawcy życia). 
Czy była to jednak reguła bezwarunkowa? Stanowczo NIE – istniały okoliczności, które uchylały ten zakaz. Chodzi o sytuacje związane z utratą życia – na przykład w obliczu śmierci głodowej. Prawo Boże zezwalało wówczas jednostce na podjęcie indywidualnej decyzji. Wszyscy znamy przykład Dawida – kiedy groziła mu śmierć głodowa, jadł chleby pokładne, które spożywać mogli tylko kapłani (Mat 12:3-4). Dawid w obliczu śmierci głodowej złamał prawo Boże, a jednak Bóg w imię wyższych celów – a takim jest RATOWANIE ŻYCIA – nie ukarał go. Życie musi być cenniejsze niż jego symbol – tak jak ukochana osoba jest ważniejsza od zdjęcia tej osoby. Naturalnie nie pozwolilibyśmy sobie na profancję fotografii kogoś, kogo kochamy, ale daleko ważniejsza jest osoba niż jej podobizna. …

To uzasadnienie jest logiczne, a także uwypukla miłosierdzie Boże. W Biblii znajdujemy przykłady potwierdzające, że Izraelici jedli mięso z krwią, a mimo to Bóg okazywał im miłosierdzie, odstępując od wymierzenia kary (1 Sam. 14:31-35 ).
W uzasadnionych okolicznościach Izraelita miał prawo spożyć niewykrwawione zwierzę. Musiał jedynie dokonać rytualnego oczyszczenia. Jeden z przykładów znajdziemy w Księdze Kapłańskiej 17:15

Jeżeli ktoś, jakaś dusza – czy to rodowity mieszkaniec, czy też osiadły przybysz – zje jakąś padlinę lub coś rozszarpanego przez dzikie zwierzę, to wypierze swe szaty i wykąpie się w wodzie, i będzie nieczysty aż do wieczora; potem będzie czysty (PNŚ)

.Syn Boży potwierdził, że istnieją okoliczności, kiedy miłosierdzie Boże stoi wyżej niż sztywne przepisy. Można o tym przeczytać w Mat. 12:5-7.

Albo czy nie czytaliście w Prawie, że w sabaty kapłani w świątyni tak traktują sabat, jak gdyby nie był święty, a pozostają niewinni? Ale mówię wam, że tu jest coś większego niż świątynia. Gdybyście jednak zrozumieli, co to znaczy: 'Miłosierdzia chcę, a nie ofiary', nie potępilibyście niewinnych. (PNŚ)

Zgodnie z tym, Chrystus nie potępił kobiety z krwotokiem, która przez swój dotyk uczyniła go rytualnie nieczystym. Wręcz przeciwnie, skrytykował faryzeuszy za ich sztywną postawę.
Pismo Święte przyrównuje miłość Bożą do uczuć kobiety litującej się nad własnym niemowlęciem – nadrzędnym celem jest tutaj dobro dziecka. Matkę, która postępowałaby w sposób sztywny i rygorystyczny, uznalibyśmy za wyrodną. Czyżby Ojcu Miłosierdzia brakowało uczuć, które posiada każda matka? Dlaczego więc użył takiego porównania? W ten sposób przeczyłby sam sobie! Przecież w Psalmie 103:13-14 natchnął psalmistę, aby napisał o Nim to, o czym powyżej czytaliśmy.
Wezwanie:

 "miłosierdzia bardziej pragnę niż ofiary"

, przewija się w tej czy innej wersji poprzez całe Pismo Święte, bo jest zgodne z osobowością Boga, który nie oczekuje od nas więcej, niż w rozsądnej mierze możemy zrobić. W szczególny sposób odnosi się to do czynnego współczucia i okazywania życzliwych względów innym.
Bóg ustanowił prawo dla człowieka, a nie odwrotnie! Jeśli by godziło w dobro człowieka, straciłoby swoją wartość. Chroni więc życie człowieka jako bezcenną wartość. W swoim miłosierdziu Bóg nie każe nam składać naszego życia na ofiarę dla Niego, gdyż to Chrystus złożył doskonałą ofiarę za wszystkich raz na zawsze!Ważne by rozumieć ducha Prawa a nie tylko jego literę i umieć dostrzegać jak w przeszłości zgodnie z tym rozumieniem, gdyż jest jego twórcą, postępował Bóg i do dziś postępuje.

Abraham będąc w Egipcie w stanie zagrożenia powiedział ze jego żona jest siostrą, Samson gdy był głodny skorzystał z miodu który był z ula pszczół znajdującego się na padlinie nieczystego niedźwiedzia. Mało tego jeszcze ten miód dal rodzicom do jedzenia. Dawid cudzołożył i posunął się do morderstwa, pomimo tego o tych osobach czytamy w Liście do Hebrajczyków 11;33 że wszyscy oni prowadzili do prawości /nie zostali ukarani zgodnie z prawem/ z omówionych przykładów biblijnych wynika ze Bóg w różnych okresach udzielał odmiennych wskazówek, nie znaczy to jednak ze zmienił zdanie, raczej reaguje na potrzeby poszczególnych jednostek znajdujących się w rozmaitych sytuacjach.

Podobnie jest i dzisiaj, podejmuje stosowne kroki, by zminimalizować negatywne następstwa. Przykładem jest przypowieść zawarta w Łukasza 16: 5-8. ukazująca szafarza, który dług współbraci czyni mniejszym. W jawnym przeciwieństwie do tak zaleconego wzoru przewodnika duchowego jest postawa ludzi którzy nad interpretują Słowo Boże począwszy od Saula skończywszy na dzisiejszych "uczonych w piśmie" /Saul nałożył swoje prawo – jedzenie z krwią/. Jeżeli interpretuje się na sposób ludzki to nasuwają się poważne wątpliwości co do przesłanek na których oparli swe rozumowania /Hbr 4:12 " Bo słowo Boże jest żywe i oddziałuje z mocą, i jest ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, i przenika aż do rozdzielenia duszy i ducha, a także stawów i ich szpiku, i jest zdolne rozeznać myśli i zamiary serca./
Sposób przedstawiania symbolu krwi przez Świadków Jehowy jest niejasny i nieudolny, ukierunkowany do miana dogmatu. Poniższa broszura przedstawia na jak kruchych podstawach opiera się ten dogmat, jego twórcy pominęli szczegóły które nie pasowały do tego co chcieli udowodnić, uniknęli bliższego zbadania podstawy moralnej i nie zwrócili bacznej uwagi na miłosierdzie Boże. Przypominali ludzi którzy zamykają umysł na dowody biblijne a nawet nie chcą wysłuchiwać odmiennych opinii, postawa taka jest wygodna gdy się nie chce zmieniać poglądów nawet wtedy kiedy są oparte na Słowie Bożym, dogmat o zakazie transfuzji krwi powstał na zasadzie powstawania raf koralowych.
Nie jest dziełem jednego człowieka lecz grupy ludzi z których większość nie żyje, dlatego tak ciężko o zmiany. Śmierć twórców dogmatu nadaje im znamiona nieśmiertelnych, zwłaszcza gdy cieszyli się wielkim autorytetem, a wiadomo ze martwy człowiek nie może dokonać korekt swoich poglądów, czy to pod wpływem odkryć czy tez nowych argumentów a podważanie to jak podcinanie korzeni co zamurowuje go w sztywnych tradycjach oraz rytuałach wymyślonych przez człowieka. Takie postępowanie godzi w dobre imię Boga , przypisując mu okrutne cechy, takie traktowanie zniesławia naszego Stwórcę. Słowo Boże demaskuje fałszywe poglądy mądrości ludzkiej.
Bóg nie wystosował przykazań które byłyby dla nas nie do uniesienia. Nigdy by nie wkładał na nasze barki ciężkiego brzemienia. Jesteśmy pewni, że te prawa są dla naszego dobra. Tkliwe współczucie Boga ma swe odzwierciedlenie w prawie, które nam przekazał przez swojego Syna: "miłuj swego bliźniego jak samego siebie". Stosowanie się do tych wymagań sprawia nam radość. Owe wymagania nie są tak trudne abyśmy nie mogli im sprostać. 1 Jana 5;3.
Nie oczekuje od nas więcej niż w rozsądnej mierze możemy uczynić. Ponadto Bóg dostosował wskazówki do indywidualnych sytuacji i potrzeb, pozwalając ominąć zagrożenia. Jeśli chodzi o
umiejętność rozwiązywania problemów, nie możemy równać się z Bogiem, natomiast możemy naśladować sposób w jaki on do nich podchodzi.
Dlatego uwzględnia on okoliczności wyjątkowe, gdyż życie jest niezmiernie skomplikowane i są sytuacje, w których ważniejsze jest miłosierdzie i współczucie niż ofiary i bezkompromisowość! Szczególnie jeśli w grę wchodzi zagrożenie samego życia.
Grzegorz Pawłowski

Reklamy

27 thoughts on “Artykuł do broszury na temat tzw. „kwestii krwi”

 1. Bardzo starannie napisany artykuł jego sedno to-"miłosierdzia bardziej pragnę niż ofiary". Aby coraz więcej osób to przesłanie od Stwórcy zrozumiało. Bo w ciągu miesiąca poznałem kolejne osoby które opuściły firmę "Strażnica". Pozdrawiam serdecznie.

 2. janeczekd@interia.pl writes:Przykre to że tak wiele osób opuszcza prawdziwe wielbienie i przez to oddala się od Jehowy Boga. Ale dzięki temu jedyna prawdziwa religia oczyszcza się z osób które wielbiły go nieszczerze.

 3. Każda religia jest dziełem szatana a jehowa to nazwa za którą ukrywa się własnie szatan.

 4. Originally posted by anonymous:

  Ale dzięki temu jedyna prawdziwa religia oczyszcza się z osób które wielbiły go nieszczerze.

  klasyka faryzejstwa, kwestionujecie zawsze pobudki tych co was rozszyfrowali. Za czasów Isusa to faryzeusze zawsze mówili o nim żarłok i pijak, przyjaciel grzeszników. A co do organizacji to ma odpowiednią nazwę Świadkowie Je hovah – burzyciel niszczyciel (strong concordance), czyli świadkowie diabła.

 5. Originally posted by anonymous:

  janeczekd@interia.pl writes:Przykre to że tak wiele osób opuszcza prawdziwe wielbienie i przez to oddala się od Jehowy Boga. Ale dzięki temu jedyna prawdziwa religia oczyszcza się z osób które wielbiły go nieszczerze.

  Witaj janeczekd. Prosze zapoznaj sie wpierw z faktami zanim wydasz osąd.Przysłów 1:5-7. Tutaj link do arta o imieniu Jehowa. http://my.opera.com/columbo294/blog/2012/11/12/czy Pozdrawiam

 6. Cytuj:Bali: "my Baal," a symbolic name for Yah Original Word: בַּעְלִי Part of Speech: Noun Masculine Transliteration: Bali Phonetic Spelling: (bah-al-ee') Short Definition: BaaliCytuj:Baali From ba'al with pron. Suff.; my master; Baali, a symbolical name for Jehovah — Baali. see HEBREW ba'alhttp://concordances.org/hebrew/1180.htmCytuj:baal: owner, lord Original Word: בַּ֫עַל Part of Speech: Noun Masculine Transliteration: baal Phonetic Spelling: (bah'-al) Short Definition: ownerhttp://concordances.org/hebrew/1167.htmCytuj:Ba'al: Baal Original Word: בַּ֫עַל Part of Speech: Proper Name Transliteration: Ba'al Phonetic Spelling: (bah'-al) Short Definition: BaalCytuj:Baal, plural Baalim The same as ba'al; Baal, a Phoenician deity — Baal, (plural) Baalim. see HEBREW ba'alhttp://concordances.org/hebrew/1168.htmCo podaje nam numer 1180? Ano to że symboliczna nazwa jehowy to baal. Co mamy dalej, otóż, numer 1180 pochodzi z numeru 1167 a numer 1167 jest równy z 1168. Jakie są wnioski? Ano takie że za jehową stoi baal a baal to bóstwo za którym stoi szatan i demony. I kolejna rzecz to ta która czytamy na samej górze a więc baal to yah a yah jest formą, nazwą pochodzącą od yhwh bądź jest pierwotypem dla yhwh [sprawa czysto techniczna].Starożytny Izrael opuścił BOGA PRAWDZIWEGO i skierował się ku baalowi stąd zaadoptowanie tetragrammatonu wcześniej już znanego w pogaństwie [lub występującego w nieco innej formie] bądź wygenerowanie go na bazie babilońskiego ya-hu [itp].Oz. 2:8 8. Bo ona nie wie tego, żem Ja dawał jej zboże, i moszcz, i oliwę; nawet dawałem jej obfitość srebra i złota, które oni obracają na Baala. (BG)[post u mnie na http://bible.4um.pl/viewtopic.php?f=7&t=30 ]

 7. Veteran. Chylę swe łyse czoło. Argument nie do obalenia!!! Bardzo trafny!!!Pozdrawiam .

 8. Nie chyl, nie chyl. To post sprzed paru miesięcy. Fakty wówczas podesłałem też H. Kubikowi. Także analiza ta znana jest już jakiś czas.Z tym oddawaniem czci to jednak tak nie jest bo kto dobrze czyni ten kieruje się PRZYKAZANIAMI BOŻYMI mimo że nieświadomie [na skutek zwiedzenia] używa delikatnie mówiąc bałwochwalczych form/nazw.

 9. Argumenty nie do obalenia z tym Baalem = Jehowa, czyli SJ oddają cześć Baalowi tak jak na ilustracji do arta. Tylko to nowoczesna forma kultu Baala.

 10. Originally posted by anonymous:

  Anonim writes:To sprawka Szatana te wasze kpiny z imienia Bożego Jehowa.

  Sprawką szatana jest to że takie imie przypisuje sie naszemu Stwórcy. Jehowa nie jest i nigdy nie było imieniem Boga.

  Originally posted by anonymous:

  Anonim writes:Ale Bóg w nadchodzącym armagedonie ukarze wszystkich którzy sobie kpią z niego i jego wiernych świadków

  I tu msz rację .Z tym sie zgodze.

 11. Anonim writes:To sprawka Szatana te wasze kpiny z imienia Bożego Jehowa. Ale Bóg w nadchodzącym armagedonie ukarze wszystkich którzy sobie kpią z niego i jego wiernych świadków

 12. Originally posted by anonymous:

  To sprawka Szatana te wasze kpiny z imienia Bożego Jehowa. Ale Bóg w nadchodzącym armagedonie ukarze wszystkich którzy sobie kpią z niego i jego wiernych świadków

  a ty jesteś kolejny ślepy na argumentację?, tam pisze jak byk że służycie diabłu i to nawet jest w konkordancji którą Towarzystwo Strażnica często gęsto cytuje w swoich publikacjach. Jeśli tak jest to trzeba cię "zostawić".

 13. Anonim writes:Czy można jeść kaszankę? 😉

 14. Anonim writes:Jehowa was osądzi w nadchodzącym bliskim armagedonie! Jeszcze macie czas na porzucenie tego nikczemnego postępowania i obrażania Boga najwyższego: Jehowy.

 15. Originally posted by anonymous:

  Anonim writes:Jehowa was osądzi w nadchodzącym bliskim armagedonie! Jeszcze macie czas na porzucenie tego nikczemnego postępowania i obrażania Boga najwyższego: Jehowy.

  Nikt z nas tu nie obraża Boga a zdobywamy o Nim wiedzę wyciągając ją z biblii która niestety nie jest cała natchniona i pożyteczna do nauczania.
  Osoby które nie przyjęly krwi zmarły i stały się krwawymi ofiarami dla szatana władcy świata i religii.
  Poza tym to nie ŚJ mają głosić dobrą nowinę
  Ap 14:6 Potem ujrzałem innego anioła lecącego przez środek nieba,
  mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia
  wśród tych, którzy siedzą na ziemi,
  wśród każdego narodu, szczepu, języka i ludu.
  Towarzystwo Strażnica wprowadza was w błąd i jak każda religia podlega szatanowi.
  Ap 18:4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
  «Ludu mój, wyjdźcie z niej,
  byście nie mieli udziału w jej grzechach
  i żadnej z jej plag nie ponieśli:

 16. Originally posted by anonymous:

  Anonim writes:Jehowa was osądzi w nadchodzącym bliskim armagedonie! Jeszcze macie czas na porzucenie tego nikczemnego postępowania i obrażania Boga najwyższego: Jehowy.

  Ja proponuje koledze (nie złośliwie) aby odłożył Strażniczke i Przebudzcie Sie …..i PRZEBUDZIŁ SIE!!!! Albowiem nawet w tym komentarzu wykazujesz brak wiedzy Biblijnej. A mianowicie:

  Originally posted by anonymous:

  Anonim writes:Jehowa was osądzi w nadchodzącym bliskim armagedonie!

  Zapewne umknął ci fakt z Jana 5:22-23

  "Ojciec bowiem nikogo nie sądzi, lecz wszystek sąd dał Synowi, aby wszyscy czcili Syna, jako czczą Ojca. Kto nie czci Syna, nie czci Ojca, który go posłał."

 17. Originally posted by anonymous:

  Anonim writes:Czy można jeść kaszankę? 😉

  Jedyny "przepis" zabraniający jedzenia krwi w Nowym Testamencie jest zawarty w Dziejach Apostolskich :Dz 15:29 BP (29) a więc powstrzymajcie się od spożywania pokarmów składanych bogom na ofiarę, od krwi, od mięsa ze zwierząt uduszonych i nierządu. Jeżeli to zachowacie, dobrze uczynicie. Bądźcie zdrowi'.Czy jest to wypowiedz natchniona czy też nie pozostawiam każdemu do przeanalizowania.Osobiście uważam (ale to tylko moja opinia) że skoro człowiek dostał możliwość zabijania i zjadania zwierząt WARUNKOWO (krew wróci wraz duszą do dawcy-zostanie wylana),to powinien ten warunek wypełniać. Czyli krew zabitego zwierzęcia wylać a nie spożywć.Osobiście nie jem kaszanki z uwagi na powyższe,niemniej jednak gdyby np groziła mi śmierć głodowa z czystym sumieniem zjadł bym.

 18. Specjalnie dla Świadków Jehowy wklejam werset z ich "najlepszego" przekładu aby nie mieli złudzeń co do IMIENIA które mamy czcić. Jana 17:11-12 (PNŚ)11„I już nie jestem na świecie, ale oni są na świecie, a ja przychodzę do ciebie. Ojcze Święty, czuwaj nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś, żeby oni byli jedno, tak jak my.12Gdy byłem z nimi, czuwałem nad nimi ze względu na twoje imię, które mi dałeś, i ustrzegłem ich, i żaden z nich nie zginął oprócz syna zagłady, żeby się spełniło Pismo

 19. abc writes:Co do tych konkordacji. Zawsze zastanawiały mnie tzw. imiona teoforyczne. Formalnie w NT występuje tylko הַלְלוּיָהּ hallelujah, ale w formie αλληλούια – jako ślad tetragrammatonu, według powszechnej wiedzy.Wielu badaczy poddaje w wątpliwość, że jest to korupcja. Ale jeszcze jest inna kwestia – bo jeśli nowotestamentowe αλληλούια jest sfałszowane, to również musiało nastąpić fałszerstwo imion, które dziś uznaje się za tzw. imiona teoforyczne, np. – autorów Ewangelii:1. Mateusz2. Jan Wikipedia i wszystkie inne podają:Ad 1. Mateusz – imię męskie pochodzenia biblijnego, wywodzące się od hebrajskiego wyrazu Matan (מַתָּן), imienia Matanjah, Matisyahu oznaczającego "dar od Boga", "dar od Jahwe"Ad 2. This Greek name is a form of the Hebrew name יוֹחָנָן, Yôḥanan, which means "Graced by Yahweh". There are numerous forms of the name in different languages.Czy możliwe jest Waszym zdaniem, żeby aż tak bardzo fałszerstwo posunęło się? Aż do zwykłych imion?Moim zdaniem jest to możliwe, bo dlaczegóż to ani razu w NT nie znaleziono tetragrammatonu w pełnej formie, podczas gdy przyjmuje się istnienie imion ewangelistów, jako imion teoforycznych. Dziwne, nie?Temat imion teoforycznych zasługuje na osobne zbadanie.

 20. Originally posted by anonymous:

  abc writes:<br/

  Odnośnie imion teoforycznych
  zobacz do Septuaginty….ciekawe ile znajdziesz 🙂

 21. Originally posted by anonymous:

  abcCzy możliwe jest Waszym zdaniem, żeby aż tak bardzo fałszerstwo posunęło się? Aż do zwykłych imion?Moim zdaniem jest to możliwe, bo dlaczegóż to ani razu w NT nie znaleziono tetragrammatonu w pełnej formie, podczas gdy przyjmuje się istnienie imion ewangelistów, jako imion teoforycznych. Dziwne, nie?Temat imion teoforycznych zasługuje na osobne zbadanie.

  to kolejny temat do rozgryzienia. Już z tego co napisałeś to widać że fałszowanie też dotyczy …zwykłych imion. Ale trzeba dokładnie wszystko przeanalizować.

 22. Punktem wyjścia do zrozumienia jest ustalenie co oznacza w biblijnym ujęciu IMIĘ. IMIĘ BOGA rozumiemy jako CHARAKTER BOGA, OSOBOWOŚĆ BOGA i BOŻĄ WOLĘ.Mylnie odczytywany jest np. poniższy werset:Izaj. 52:66. Przetoż pozna lud mój imię moje, przetoż pozna, mówię, dnia onego, żem Ja jest ten, który mówię; otom Ja przytomny.(BG)Nie chodzi o IMIĘ WŁASNE BOGA lecz o to JAKI BÓG jest.I pięknie to wyjaśniają słowa ISUSA HRISTOSA:Jan. 17:66. Objawiłem imię twoje ludziom, któreś mi dał z świata; toć byli i dałeś mi je, i zachowali słowa twoje.(BG)Jan. 17:2626. I uczyniłem im znajome imię twoje i znajome uczynię, aby miłość, którąś mię umiłował, w nich była, a ja w nich.(BG)Dalsza dyskusja o IMIENIU WŁASNYM BOGA jest bezzasadna i prowadząca donikąd.Pamiętajmy, BÓG Objawił Się w ISUSIE HRISTOSIE.—Nie można oddawać czci BOGU nie oddając czci CHRYSTUSOWI JEZUSOWI. Innymi słowy chcąc oddać cześć BOGU należy oddać cześć CHRYSTUSOWI JEZUSOWI. Każda modlitwa, każda rozmowa człowieka z BOGIEM skierowana musi być do CHRYSTUSA JEZUSA. Relacja człowieka z BOGIEM to relacja człowieka z CHRYSTUSEM JEZUSEM. O tym też mówi ten werset dziękujemy BOGU KTÓRY jest OJCEM. I do KOGO się zwracamy z podziękowaniem, KOMU dziękujemy? Wszystko odbywa się w IMIENIU PANA, CHRYSTUSA JEZUSA. Wspomnę jeszcze werset; Jan. 5:23 23. Aby wszyscy czcili Syna, tak jako czczą Ojca; kto nie czci Syna, nie czci i Ojca, który go posłał. (BG)—CHRYSTUS JEZUS nie przyszedł do ludzi głosić że jest BOGIEM, przyszedł aby ludzie poznali BOGA, by dowiedzieli się JAKI BÓG jest, by oznajmić WOLĘ BOGA i wskazać DROGĘ do BOGA. CHRYSTUS JEZUS nie przyszedł do ludzi by głosić że jest BOGIEM ale by UCZYĆ i SŁUŻYĆ. CHRYSTUS JEZUS nie przyszedł do ludzi głosić że jest BOGIEM i nie musiał tego czynić gdyż ten kto CHRYSTUSA, PANA umiłuje i zapragnie poznać GO ten ujrzy KIM jest CHRYSTUS, PAN.

 23. Originally posted by veter4n:

  Każda modlitwa, każda rozmowa człowieka z BOGIEM skierowana musi być do CHRYSTUSA JEZUSA.

  Weteran nie "do" Chrystusa tylko "przez" Chrystusa. Mat 6:8-98 Nie bądźcie podobni do nich! Albowiem wie Ojciec wasz, czego wam potrzeba, wpierw zanim Go poprosicie. Wy zatem tak się módlcie:Ojcze nasz, który jesteś w niebieOczywiście modlimy sie do Boga w Imieniu (poprzez) Chrystusa.

 24. Originally posted by veter4n:

  Punktem wyjścia do zrozumienia jest ustalenie co oznacza w biblijnym ujęciu IMIĘ.

  W rzeczy samej. Ale, odnosząc się bezpośrednio do Exodus 3:14 w wersji LXX- Eγω ειμι ο ων – to uderzające określenie(Imię), jakie Bóg wybrał dla Siebie. "Jestem Istniejący" – w odróżnieniu od nieistniejących bożków, ręką ludzką czynionych. Można też przetłumaczyć: "Jestem Prawdziwy" w odróżnieniu od tego (uzurpatora), który próbuje ludzi odwieść od Prawdziwego Boga.Wersja tego samego fragmentu wersetu według TM brzmi: אֶֽהְיֶ֖ה אֲשֶׁ֣ר אֶֽהְיֶ֑הTłumaczone jest to na "Jestem Który Jestem", ale ponoć to tłumaczenie pochodzi z Vulgaty. Analiza gramatyczna tego fragmentu znaczy w zasadzie – jak twierdzą znawcy – "Będę Który Będę". Nie kłóci się to ani z wersją Vulgaty, ani z LXX. "Będę Który Będę", "Jestem Który Jestem", "Jestem Istniejący" są tożsame. Drugie i trzecie wyrażenie to, odpowiednio, strona czynna i niejako bierna (ściślej mówiąc wyrażono "Jest" za pomocą imiesłowu "Istniejący"). Natomiast, gdy Bóg wypowiada w jakiejś chwili "Będę Który Będę" – to przecież oznacza, że "Jest" w danej chwili. Natomiast zupełnym, moim zdaniem, nieporozumieniem jest to, jak tę frazę oddaje PNŚ. Mianowicie, cały werset:

  PNŚ Exodus 3:14 (14) Wtedy Bóg rzekł do Mojżesza: "OKAŻE SIĘ KIM SIĘ OKAŻĘ". I dodał: "Oto, co masz powiedzieć synom Izraela: 'OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was' "

  Wyobraźcie sobie, że przebywający w Egipcie Izraelici mówią po polsku, przychodzi do nich Mojżesz i mówi:M – Bóg waszych praojców posłał mnie do wasI- Jakie jest jego imię?M – OKAŻĘ SIĘ posłał mnie do was:eek: Nie wiem, może się mylę i może nie powinienem tak mówić, ale sądzę, że Mojżesz byłby przez nich wyśmiany.

 25. Dobrze ABC rozumujesz. Ja osobiście uważam że Przekład Nowego Świata jest szkodliwy i sfałszowany . ŚJ umyślnie sfałszowali Biblię aby dopasować ją do swojej doktryny .

 26. @columboJa widzę w ISUSIE HRISTOSIE OJCA więc kiedy wypowiem OJCZE NASZ kieruję słowa do ISUSA HRISTOSA.ISUS HRISTOS jest Objawionym OJCEM.—Słowa EHEYH ASHER EHYEH mówią o JESTESTWIE BOGA KTÓRY BYŁ, JEST i BĘDZIE a więc BÓG jest ŻYWYM ABSOLUTEM Stanowiącym o wszystkim czyli nikt i nic nie ma wpływu na JESTESTWO BOGA dlatego tylko BÓG jest TYM KTÓRY BYŁ, JEST i BĘDZIE.

 27. Originally posted by veter4n:

  @columboJa widzę w ISUSIE HRISTOSIE OJCA więc kiedy wypowiem OJCZE NASZ kieruję słowa do ISUSA HRISTOSA.

  Rozumiem. Ja uważam podobnie ja Ty :że Isus jest odbiciem Ojca (objawieniem jak piszesz) ale modlitwy kieruje do Ojca w Imie Chrystusa. Ew Jana 15:16 16 Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s