redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Przysłowiowy gwóźdź do trumny

10 Komentarzy

Jak na razie, to nikt na publicznym forum Biblijnym nie obalił istniejącej "diabelskiej składni", która jest w oficjalnym imieniu Pomazańca. Którą rzekomo "szybko przeniesiono z wymowy greckiej do języka łacińskiego". Nawet cytowano wiele autorytetów naukowych , ale wyszło tylko na to, że ci naukowcy stoją na straży istnienia tej diabelskiej składni ; J(Esus) Nawet zauważyłem wiele nawet emocjonujących wątków tej dyskusji, gdzie zaciekła walka dotyczyła wymowy.
ale w tej kwestii jest też problem … pisowni – tylko pozorny, ale o tym za chwilę. Moim zdaniem poniższa argumentacja, to swoisty "gwóźdź do trumny" dla takich spreparowanych imion jak Jezus,Jeszu, Jehoszua itp. Ostatnio dostarczono, super argumentację w tym temacie. Ze względu na wagę tego argumentu, oczywiście trzeba się nią zająć. …

zobaczmy zatem:

Imię Isus było imieniem znanym juz w grece starożytnej a dokładnie w Iliadzie Homera.
Isus był jednym z synów Priama .
To greckie imię było juz znane na 500 lat przed przetłumaczeniem Septuaginty z jezyka paleohebrajskiego na grekę koine.
zrodło: http://en.wikipedia.org/w…ildren_of_Priam
oraz http://en.wikipedia.org/wiki/Isus

To imię było w czasach Syna Bożego rozpowszechnione do tego stopnia, że nawet Barabasz to tak naprawdę Isus Bar_Abbas

Nie ma się co dziwić że dwujęzyczni pisarze Nowego Testamentu napisali imię, które było znane setki lat wcześniej, a w dodatku było wręcz nakazane przez posłańca:

Mat 1:21 " (21) Porodzi Syna, któremu nadasz imię Isus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów."

jako

Ἰσοῦς

, gdyby było nakazane przez posłańca imię hebrajskie to było by ono…przeliterowane fonetycznie, tak jak zrobił Mateusz z imieniem Emmanuel,

a teraz czas na wnioski:

1.Jest to dość istotny fakt istnienia tegoż imienia w języku greckim w zapisie Nowego Testamentu a dokładniej w ewangelii wg. Mateusza. Nadanie greckiego imienia daje kolejny dowód, że ew. wg. Mateusza była napisana "z marszu" w języku greckim. Więcej na ten temat w tym artykule.

2. Syn Boży pochodził z Galilei, ktora była zwana Galileą Pogan (Judejczycy, którzy na co dzień używali greki w mowie potocznej), więcej: w arcie i w linkach tam zawartych

3. Dostał pospolite…greckie imię Isus, a w tym przypadku żadna transliteracja fonetyczna z języka judeo-aramejskiego…nie wchodzi w rachubę, ponieważ jest to… greckie imię a wszystkie próby doszukiwania się w greckim zapisie tego imienia, wersji "hebrajskiej", to tak jak "szukanie czarnego kota w ciemnym pomieszczeniu, którego tam nie…ma." Tu pewnie niektórzy "skoczą do gardła" i od razu zaprotestują tak; przecież Syn Boży, pochodził z rodziny żydowskiej, to musiał mieć imię "hebrajskie". To jest nawet logiczny argument, ale dla niezorientowanych w temacie, niestety sofistyczny. Nawet sprawozdanie Biblijne wskazuje na Judejczyków, którzy…mówili po grecku w odróżnieniu od tych co mówili dialektem judeo-aramejskim";

Dzieje 6; "(1) Wówczas, gdy liczba uczniów wzrastała, zaczęli helleniści szemrać przeciwko Hebrajczykom, że przy codziennym rozdawaniu jałmużny zaniedbywano ich wdowy."(BT)

juz nie mówiąc o argumentach historycznych w tym artykule, oraz cytat z tego artykułu:

"Jednym z najbardziej zaskakujących faktów na temat tych nagrobnych inskrypcji jest, że większość z nich jest w języku greckim – około 70 procent, o 12 procent są w języku łacińskim, a tylko 18 procent jest w języku hebrajskim lub aramejski."

4. Dobija temat fakt że dwaj apostołowie Isusa będąc Judejczykami posiadali imiona…typowo greckie:

Marka 3:(18) i Andrzeja, i Filipa, i Bartłomieja, i Mateusza, i Tomasza, i Jakuba, syna Alfeusza, i Tadeusza, i Szymona Kananejczyka,(Andreas,Filippos)

Na pomysł sfałszowania imienia syna Priama nikt nie wpadł, bo nie było takiej potrzeby, ale co do potrzeby sfałszowania imienia Pomazańca z Isus na J(Esus), to w tej kwesti, "ustawiła się do roboty kolejka demonów z diabłem na czele". Przy okazji trzeba było też zmienić inne miejsca w NT by uniknąć zdemaskowania przekrętu, takie jak Barabasz, Elymas, Kol.4:11

5.jest to kolejny koronny dowód na to że imię Pomazańca to Isus i taka jest jego wymowa.

6. filolodzy i ich zwolennicy stoją na straży wielowiekowego przekrętu i pilnują "diabelskiej składni": J(Esus)

7. w swoim arcie podałem przypuszczenie:

"pkt 8.Zachodzi też podejrzenie że Ἰησοῦς nie było nigdy imieniem Pana ze względu na zbieżność aż 4 liter z imieniem bożka z 5 jako całości.Ponieważ manuskrypty mamy dopiero z IV wieku, w szalejącym odstępstwie, przez wieki, antychryści zniekształcili imię i wprowadzili do NT"
http://my.opera.com/red-o…ow.dml/52368902

które na podstawie w/w argumentów staje się …faktem
8.jest to dowód, że przekręt z imieniem Pomazańca nastąpił w łacińsko-języcznej części Cesarstwa Rzymskiego, a potem przeniesiono go na tereny grekojęzyczne kontrolując ówczesnych kopistów. W IV wieku n.e. ułatwiły to zadanie prześladowania za czasów Dioklecjana :

"Prześladowanie chrześcijan rozpoczęło się 23 lutego 303 roku, kiedy to urzędnicy i żołnierze na rozkaz cesarza zniszczyli kościół w Nikomedii. Następnego dnia wydano edykt nakazujący zburzenie świątyń chrześcijańskich i spalenie świętych ksiąg oraz pozbawienie stanowisk chrześcijan sprawujących funkcje publiczne."

ustały dopiero w 311 r.n.e. więcej w linku. Nie zależnie od tych prześladowań, można było ten przekręt zrobić nawet wcześniej, bo było na to ponad, …200 lat.
9.We wschodniej części Cesarstwa Rzymskiego w kwestii imienia Pomazańca, "na pomoc" przyszedł itacyzm i przywrócił właściwe brzmienie.Dlatego do dzisiaj mamy te imię w oryginalnej formie w językach: greckim, serbskim, chorwackim, rumuńskim, rosyjskim, ukraińskim, białoruskim : link
10. Pokłosiem właściwej wymowy imienia Pomazańca jest też istnienie do dzisiaj odpowiedników greckiego imienia Isus, w jednym z dialektów aramejskich jako Iszo (Syria) i w języku arabskim, Isa : link
11. wniosek końcowy: znajomość nawet fałszywego imienia nie blokuje zbawienia, ponieważ zbawienie będzie zależało od przyjęcia albo nieprzyjęcia znaku bestii. Jednakże, fałszywe imiona posłużą w którymś momencie, propagandzie diabelskiej w celowym wywołaniu zachwiania wiary wielomilionowym wyznawcom chrześcijaństwa. Może być tak, że będą udawadniać że Jezus to tak naprawdę Zeus i tym podobnie. Znając właściwe imię Mistrza będzie można być bardziej odpornym na działanie antyreligijnej diabelskiej propagandy. Z drugiej strony, zwracanie się do Mistrza we właściwym imieniu, będzie wyrazem szacunku.
Mariusz Szczytyński

Reklamy

10 thoughts on “Przysłowiowy gwóźdź do trumny

 1. Bardzo dobrze napisany artykuł. Słusznie jest napisane o właściwej formie wymowy imienia Syna Bożego przez ponad 400mln. chrześcijan na wschodzie. Znajomość przybliżona jak ISA przez ludność Arabska.Niemniej ja używam formy Jesus i modle się do Niego bo wiem kim On jest ze jest PANEM PANÓW i KRÓLEM KRÓLÓW (Apokalipsa 17:14. Niemniej forma Isus jest właściwą dlatego cerkiew wschodnia była zwalczana a kościoły w Etiopii i Egipcie są obecnie każdego dnia zwalczane.

 2. Maciek writes:Czytałem na Wikipedii podany link ze imię ISUS tak się 2500 lat temu wymawiało ale tam pisze ISOS. W Iliadzie Homera pisze ISOS skąd ta zmiana?. Proszę o odpowiedz.

 3. Jola writes:Myślę ze potrafię ci odpowiedzieć . Imię Isus dawniej wymawiano Isos to tak jak z imieniem Jezus i Jesus.Jednak historia to niezbity dowód jej nikt nie oszuka bowiem można sprawdzić kto co sfałszował i kiedy. Choć są bogaci ludzie co miliony zapłacą za sfałszowanie dokumentów albo nawet Biblii. To przykre ale prawdziwe.

 4. abc writes:Mariusz, piszesz: ""Jednym z najbardziej zaskakujących faktów na temat tych nagrobnych inskrypcji jest, że większość z nich jest w języku greckim – około 70 procent, o 12 procent są w języku łacińskim, a tylko 18 procent jest w języku hebrajskim lub aramejski."" I zgadza się. W czasach wczesno-chrześcijańskich nawet w Jerozolimie na grobowcach można znaleźć inskrypcje greckie – to fakt.Poza tym, skoro Imię Chrystusa zostało zafałszowane, znaczy, że takich fałszów dokonano być może w większej ilości. Np.: ponoć przeliterowane z hebrajskiego ἁλληλουϊά.

 5. Originally posted by anonymous:

  Poza tym, skoro Imię Chrystusa zostało zafałszowane, znaczy, że takich fałszów dokonano być może w większej ilości. Np.: ponoć przeliterowane z hebrajskiego ἁλληλουϊά.

  , to jest kolejny przekręt.

 6. Kasia writes:Mnie zaskakuje skąd ma pan Mariusz tak ogromna wiedzę. Myślę ze studiował pan biblistykę oraz językoznawstwo. Czemu tak mało w internecie podobnych informacji. Mam pytanie pisze pan sam te artykuły czy jest to jakaś zbiorowa praca. Jakaś społeczność religijna lub chrześcijańska. Bo samemu to raczej trudno dojść do podobnych wniosków. Pozdrawiam cieplutko a najchętniej to osobiście chciałabym się z panem spotkać. Mogłabym przyjechać do Opola na nauki do pana

 7. Nic specjalnego, po prostu frezuje tematy i dochodzę do wniosków zgodnie z motto bloga. Nie należę do żadnej religii czy też społeczności. To nie są moje nauki tylko przemyślenia na podstawie Biblii i historii, która jest dla mnie swoistym "konikiem" od wielu lat. A co do szkoły, to przeszedłem u S.J. 20 letni poligon, który można porównać do morderczego poligonu Legii Cudzoziemskiej w Gujanie Francuskiej.

 8. abc writes:akcja czyszczenia się zaczęła. thewordwatcher(fword) został zbanowany na forum biblijnym biblia.webd.pl Za co? Za nic. Bez ostrzeżeń, bez niczego. Dlaczego? Bo tak – jedyna odpowiedź. Skandal. Mariusz, pewnie będzie następny.Oczywiście, a czym się przejmować? – ktoś może zapytać. Chodzi o to, że jest to duże forum biblijne, gdzie przychodzi dużo userów, i dobrze, gdyby była możliwość pisania o rzeczach, których się nie usłyszy od mainstreamowych wyznań.

 9. abc writes:akcja czyszczenia się zaczęła. thewordwatcher(fword) został zbanowany na forum biblijnym biblia.webd.pl Za co? Za nic. Bez ostrzeżeń, bez niczego. Dlaczego? Bo tak – jedyna odpowiedź. Skandal. Mariusz, pewnie będzie następny.Oczywiście, a czym się przejmować? – ktoś może zapytać. Chodzi o to, że jest to duże forum biblijne, gdzie przychodzi dużo userów, i dobrze, gdyby była możliwość pisania o rzeczach, których się nie usłyszy od mainstreamowych wyznań.

 10. Originally posted by anonymous:

  Dlaczego? Bo tak – jedyna odpowiedź.

  , to nie tak, przyczyny były poważne: cały monopol na kłamstwo na tym forum, runął jak domek z kart, pierw było "imię Boże", potem "kwestia Pawła" i na koniec Isus. Na tym forum można było pisać różne tematy mało istotne, byleby nie ruszać struktury kłamstwa. Ujawniło się to, że to forum jest kontrolowane przez tych dla których te tematy są wręcz niebezpieczne. Ponad to cała "hebraizacja" Nowego Testamentu jak i ST "wzięła w łeb". A szczególnie zawarty na blogu Kubika jest bardzo niebezpieczny dla nich, art o kradzieży tożsamości : http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2012/09/11/od-kaina-do-chazarii/ . Ale wszystko wymknęło się spod kontroli. I już tego nie znieśli tylko pod byle powodem musieli go usunąć bo sobie nie dawali rady z prawdą. Co do mnie musieliby mieć powód ale po tych debatach to tak naprawdę nie ma tam co pisać. Bo pytanie o czym. Z drugiej strony zrobili "mega reklamę" a to jest cenne bo dużo osób teraz zwróci uwagę na prawdę.więcej w linku: http://www.proroctwa.com/biblia.webd.pl.htm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s