redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Credo doktrynalne

11 Komentarzy

Nie należę do żadnego wyznania, ponieważ tworzenie zorganizowanej struktury religijnej albo nawet „autonomicznego” zboru jest działaniem wbrew przypowieści Jezusa o pszenicy i chwaście (Mat. 13:26-30). Po odejściu z organizacji świadków Jehowy mogę wreszcie głosić to, co naprawdę mówi Biblia – w niej znajduję coraz to nowe prawdy, które ukrywane były przede mną przez wiele lat. …

Po śmierci apostołów (albo wcześniej) doszło do odstępstwa od nauki Isusa – i tak powstały różne systemy religijne, które funkcjonują do dziś. W tym okresie uczniowie Isusa byli wymieszani z pogańskimi „chwastami” (trującym kąkolem) i stan taki ma istnieć do samego końca. Dzisiejsze zbory to w rzeczywistości zbiorowiska trującego kąkolu, pośród którego jest także „pszenica’. Kto się okaże pszenicą, a kto kąkolem – wyjawione będzie dopiero na Sądzie, gdzie jednych od drugich oddzielą aniołowie, a nie ludzie.
Chcę podkreślić, że „kąkol” upodabnia się do „pszenicy” – tworząc zbory na podobieństwo tych z I w.n.e. i robiąc „dobre wrażenie” na postronnych. Twierdzą, ze to na nich spełnia się zapowiedziane proroctwo z Mat. 24:14 – „ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec…”:. Ale – jak się często okazuje – jest. to tylko uzurpacja lub „pobożne życzenie”.
Zatem twierdzenie, że jakaś religia „jest prawdziwa”, albo że jest „duchową arką”, „jedynym kanałem łączności Boga z narodami”, „absolutną prawdą” itp. – jest z gruntu fałszywe. Jest to działanie przeciwko Duchowi Świętemu (więcej w artykule Do kogo pójdziemy? – czyli co dalej).
Na bazie wieloletniego doświadczenia z pobytu wśród świadków Jehowy piszę artykuły i nagrywam filmy ostrzegające przed dzisiejszymi „pułapkami ptasznika”, gdzie zachęcamy do indywidualnej analizy Biblii, bez stosowania pryzmatu poglądów religijnych, w myśl ewangelii Jana 14:26 – „A wspomożyciel, duch święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, ten was nauczy wszystkiego i przywiedzie wam na pamięć wszystko, co ja wam powiedziałem…” oraz Jana 16:13 – oraz filmy tematyczne demaskujące ukryty kult słońca

(układ słoneczny) i kult gwiazd ( galaktyki)   http://vimeo.com/mariuszszczytynski

„Kiedy przybedzie duch prawdy, wprowadzi was w całą Prawdę, bo nie będzie mówił sam z siebie, lecz będzie mówił to, co słyszy, i oznajmi wam to, co nadchodzi.” (NW)
Poza tym, co napisałem powyżej, nie wierzę w dogmaty o Trójcy, duszy nieśmiertelnej, piekle, czyśćcu, „7-miu czasach narodów”, doktrynalnej nieomylności Ciała Kierowniczego świadków Jehowy, tzw. niewidzialnym przyjściu Isusa Chrystusa w 1914 r. oraz – konsekwentnie – we wszystkie nauki Towarzystwa Strażnica wynikające z jego dogmatów.
Oddzielnym tematem jest dogmat o „biblijnym” zakazie transfuzji krwi. W Biblii jest tylko zakaz spożywania krwi – to jest prawda bezdyskusyjna i nie będąca kwestią indywidualnego sumienia. Natomiast transfuzja krwi jest przeszczepem tkanki płynnej, a nie formą jej spożycia, dlatego powinna być wyłącznie sprawą sumienia. Przez forsowanie swego dogmatu Organizacja dostarcza ofiar demonom.

Od wieków rozpowszechniona forma „Jehovah” jest w rzeczywistości zakamuflowanym imieniem diabła, podobnie jest z formą „Jahwe”. Jehovah jako „imię Boże” zostało przez dzisiejsze religie przejęte od masonerii. A co oznacza? „Je” – jestem, „hovah” – niszczyciel, krzywdziciel, burzyciel (wg Strong Concordance – słownik biblijny j. hebrajskiego.) „Jehovah” jest napisane w j. angielskim, ale części składowe tego słowa zostały zapisane fonetycznie literami łacińskimi i wzięte z języka hebrajskiego.
Słynny tetragram to znaczy Bóg , zostało to przetłumaczone (nie usunięte) w Septuagincie , czyli starożytnym przekładzie Starego Testamentu na język grecki i ten przekład uznaję jako wzorcowy. Tzw. hebrajski „oryginał” to w rzeczywistości aramejskie (dialekt aramejskiego) tłumaczenie dostosowane do potrzeb Judaizmu rabinicznego, własnie z Septuaginty (LXX) https://redoctobermsz.wordpress.com/2012/12/31/tajemnica-imie…zego-ujawniona
Co do Syna Bożego, to używam imienia „Isus”, które wysłannicy zapisali w Nowym Testamencie greckimi literami wiecej w arcie pt. https://redoctobermsz.wordpress.com/2012/08/28/isus-zbawienie…-z-aleksandrii/  oraz określenia „Pomazaniec Boży” – zamiennie ze słowem „Chrystus”.
Na ziemi nie ma nikogo z ludzi, kto by mógł się nazywać „pomazańcem”. Uważam, że używanie przez ludzi tytułu należnego tylko Synowi Bożemu jest aktem bluźnierstwa.

„Pamiątka Śmierci Pana”, albo „ostatnia wieczerza,” to egipska wstawka skopiowana  do ewangelii synoptycznych: https://redoctobermsz.wordpress.com/2014/03/05/problem-synoptyczny/  , na ten temat będą artykuły dalsze.

Chrzest może przypominać egipskie Święto Nilu przypadające na 6 stycznia, gdzie Egipcjanie udawali się nad Nil bo w ten dzień nil był życiodajny i czysty i miał moc długowieczności, celem nabrania tej wody a faraon dokonywał rytualnego zanurzenia . Temat jest badany ponieważ chrzest uczniów jest opisany w jedynej przeze mnie uznawanej za natchnioną ewangelii Jana. Co ciekawe w ew. Jana nie ma opisu chrztu Isusa.  Swoiste credo zawarłem tutaj : https://redoctobermsz.wordpress.com/?attachment_id=541  oraz  https://redoctobermsz.wordpress.com/?attachment_id=542 , dlatego niniejszy art i inne będą w miarę upływu czasu korygowane.

Obszerny materiał dowodowy na w/w tematy będzie pojawiał się na tym blogu. Zapraszam do zapoznania się z argumentacją. Ponieważ wszystkie przekłady Biblii w mniejszym lub większym stopniu nie odpowiadają oryginałowi greckiemu, analizujemy Stary i Nowy Testament wykorzystując posiadany tekst grecki w wersji drukowanej i elektronicznej. Jeżeli pojawią się pytania lub uwagi, proszę napisać – materiał będzie uzupełniany.

Jako imię Mistrza uznaje jako oryginalne imię Isus :     a to art uzupełniający : http://www.zbawienie.com/imie-Zbawiciela.htm

Nie uznaję za natchnione przez Boga listy Pawła, jest ich 14 sztuk, w chwili obecnej opracowuję artykuł który uzupełnia tę argumentację: http://www.zbawienie.com/apostol-Pawel.htm
Już jest opracowany ten art pt.  https://redoctobermsz.wordpress.com/2012/09/27/apostolowie-ba…-kwestia-pawla/

Mariusz Szczytyński

Reklamy

11 thoughts on “Credo doktrynalne

 1. Od wieków rozpowszechniona forma "Jehovah" jest w rzeczywistości zakamuflowanym imieniem diabła, podobnie jest z formą "Jahwe". Jehovah jako "imię Boże" zostało przez dzisiejsze religie przejęte od masonerii. A co oznacza? "Je" – jestem, "hovah" – niszczyciel, krzywdziciel, burzyciel (wg Strong Concordance – słownik biblijny j. hebrajskiego.)

  Nie znam hebrajskiego, ale i bez filologicznych analiz oryginalu z ksiag Starego Testamentu wylania sie obraz Jahwe "niszczyciela", "krzywdziciela", "burzyciela". Wystarczy przywolac historie potopu, zniszczenia Sodomy i Gomory, dziesieciu plag egipskich… lista destruktywnych dzialan (badz polecen) Boga Izraela jest zbyt dluga, zeby ja tu wyczerpac. Srarotestamentowy Jahwe nie jest tozsamy z diablem, ale… gdy uzna to za pozadane, bez wahania z nim kolaboruje – vide Ksiega Hioba.Jak sam slusznie napisales: "Jedynym imieniem, jakie w Biblii dotyczy Wszechmogącego Boga, jest słowo "Jestem" (Ex. 3:14). A przeciez w "JESTEM, KTORY JESTEM" (podkr. BT) zawiera sie WSZYSTKO – takze destrukcje, krzywdy i cierpienie.

 2. Originally posted by marlenasat:

  Z radością więc znajduję kolejną samotną owieczkę i gorąco pozdrawiam w umiłowanym Panu naszym, Jezusie Chrystusie:)

  wielkie dzięki, cieszę się również że ty się też tu znalazłeś. Net to dobra rzecz!.Również pozdrawiam w Panu naszym Jezusie Pomazańcu

 3. Witam serdecznie i obiema rączkami podpisuję się pod powyższym artykułem. Tak jak i Pan, nie należę do żadnej organizacji i rękoma i nogami wzbraniam się przed wstąpieniem do jakiegokolwiek kościoła/zboru. Z wieloma miałam kontakt i wiele lat szukałam swojego "miejsca na ziemi", chcąc przynależeć do społeczności wierzących, jednak nigdy nie znalazłam ludzi wolnych od dogmatów. Moje doświadczenia nauczyły mnie, że tam, gdzie jest zorganizowany kościół, tam nie ma wolności w szukaniu prawdy i albo się człowiek podporządkuje i będzie żył w niezgodzie z własnym sumieniem, co jest grzechem, albo pozostaje sam ze swoją wiarą i szuka innych podobnie wolnych w Chrystusie. Z radością więc znajduję kolejną samotną owieczkę i gorąco pozdrawiam w umiłowanym Panu naszym, Jezusie Chrystusie:)

 4. mateusz writes:widze nie napisał pan o wszystkim 🙂 ale w sumie to i dobrze, nie ma sensu pisać tutaj wyjaśnienia całej Biblii, zresztą kto jest w stanie ? Napisał Pan o najważniejszych rzeczach, a ciekawy jestem co pan myśli o tych: (wg ŚJ)- Jezus = Archanioł Michał, Abaddon [wg mnie nie prawda]- Szarańcze = chrześcijanie z 1919 roku (wiem że to śmieszne ale tam głoszą ŚJ, patrz "Finał Objawienia …" str 143 i 146) [wg mnie nie prawda]- głoszenie "od drzwi do drzwi" [wg mnie nie prawda]- kto jest Alfą i Omegą [wg mnie Jezus a nie Bóg Ojciec]- nazywanie siebie "świadkami Jehowy" i powoływanie się na Izajasza 43:10 [niedawno zbadałem tą sprawę i również uważam że jest to kłamstwo, jeśli już to powinniśmy być tylko "świadkami Jezusa"]- zakaz modlitwy do Jezusa [kwestia indywidualna, kto jak czuje ja nie widzę nic złego, wręcz przeciwnie, ale cóż dla ŚJ jest to grzech]eeehh sam widze teraz bezcelowość pisania o innych rzeczach bo tyle ich jeszcze jest 😀 ps: niiikt z YT

 5. Pan Mariusz Szczytyński poruszył przynajmniej jeden w wymienionych wyżej tematów:

  Zobaczyłem, jak zmieniono w NW werset Dz.Ap. 20:20 – i zrozumiałem, że Jezus i apostołowie głosili publicznie, ale nie od drzwi do drzwi.

  Przytaczam ten cytat z IV cz. "Historii mojego odejścia", bo chociaż krótki, porusza bardzo istotną kwestię: jak głosić Dobrą Nowinę. Już samo słowo "głosić" sugeruje publiczne zgromadzenia, a nie domowe wizyty, w dodatku nieproszone. To ważne rozróżnienie, bo chodzi nie tylko o dobre maniery, ale o pełną jawność głoszonych nauk – co dla Jezusa było ważniejsze niż zdobywanie zwolenników.

 6. W moim zrozumieniu Biblii,jedyną prawdziwą wiarą( nie organizacją,czy religią) jest wiara Pomazańca ,który udowodnił i pokazał,na czym polega Prawdziwe wierzenie. Chrystus sam często o tym wspominał ,przy różnych wydarzeniach, będąc oficjalnie jako Syn Człowieczy na planecie ziemi:Mat.9:22.bw- A Jezus, obróciwszy się i ujrzawszy ją, rzekł: Ufaj, córko, wiara twoja uzdrowiła cię. I od tej chwili niewiasta była uzdrowiona.Łuk.8:25bw- I rzekł do nich: Gdzież jest wiara wasza? Oni zaś, przestraszywszy się, zdumiewali się i mówili jedni do drugich: Któż to jest ten, że nawet wiatrom i wodzie rozkazuje i słuchają go?Czy posiadamy WIARĘ Pomazańca?W jakiś sposób rozumiem autora-mojego znajomego. Napisałem: „W jakiś sposób”,gdyż uważam,że pełny obiektywizm jest udziałem Zbawiciela, a nasz obiektywizm jest wypaczony przez grzech.Pismo Święte nie mówi o Organizacji ale o wspólnocie,zgromadzeniu: 2Mojż.12:6 Będziecie go przechowywać do czternastego dnia tego miesiąca; i zabije go całe zgromadzenie zboru izraelskiego o zmierzchu.12:16 pierwszego dnia i siódmego dnia będzie u was święte zgromadzenie, w tych dniach nie wolno wykonywać żadnej pracy. Tylko to, co każdy potrzebuje do jedzenia, wolno wam przygotować.Nowy Testament:Dz.Ap.15:12 I umilkło całe zgromadzenie, i słuchali Barnaby i Pawła, gdy opowiadali, jakie to znaki i cuda uczynił przez nich Bóg między poganami.Jakub 2:2bw- Bo gdyby na wasze zgromadzenie przyszedł człowiek ze złotymi pierścieniami na palcach i we wspaniałej szacie, a przyszedłby też ubogi w nędznej szacie,W starożytnym Izraelu Stwórca wspaniale prowadził swoje zgromadzenie Ludu Bożego.W dzisiejszych czasach wielu chce panowania na Ludem Bożym i z tej przyczyny doszło do wypaczenia słowo "Organizacja".Spójrzmy jednak na Słowo Boże,czyli na Chrystusa i "usłyszmy"Jego dialog z Jego uczniami:"Kto by przyjął jedno z takich dziatek w imieniu moim,mnie przyjmuje,a ktokolwiek by mnie przyjął,nie mnie przyjmuje,lecz tego,który mnie posłał.Odpowiedział mu Jan:Nauczycielu! Widzieliśmy kogoś,kto nie chodzi za nami, jak wypędzał w twoim imieniu demony, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami.Ale Jezus rzekł: Nie zabraniajcie mu, ponieważ nie ma takiego,kto by dokonywał cudów w imieniu moim i mógł zaraz potem źle o mnie mówić.Bo kto nie jest przeciwko nam,ten jest za nami"(Mk 9.37-40).Podawałem często ten argument "ŚJ" ,aby mogli zrozumieć,że nie tylko oficjalne Zgromadzenie może działać,ale są też ludzie,którzy biblijnie wierzą i prowadzą działalność misyjną niezależną od wierzeń Zgromadzenia -nie mam na myśli tutaj Organizacji "ŚJ".Odstępstwo po śmierci apostołów( o czym napisał autor) jest inaczej nazwane w Biblii grzechem.Ci,którzy zgrzeszyli i trwali w grzechu,chcieli organizacji, aby mogli panować nad sumieniami ludzi,o czym napisał Salomon:Kaz.Sal.8:10. „To wszystko widziałem, zwracając swoją uwagę na to wszystko, co się dzieje pod słońcem, dopóki człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie”Odpowiedzmy sobie na pytanie: czy potrafimy panować nad sobą?Przyp.Sal.25:28bw- Człowiek nieopanowany jest jak miasto z rozwalonym murem.bg- Mąż, który nie ma mocy nad duchem swoim, jest jako miasto rozwalone bez muru.Innymi słowy: W każdym wyznaniu doszukamy się błędów i wypaczeń.Czy znajdziemy je u Zbawiciela?On sam powiedział: „Któż z was może mi dowieść grzechu?”(Jan 8,46 cz.I).Wniosek:Błędy i wypaczenia,odstępstwa, to grzechy złych przekonań,złej wiary,złego zrozumienia Biblii i przyjmowania tegoż zrozumienia do swojego życia (…).Same słowa „organizacja”.”wspólnota”, „zgromadzenie”, itp. nie są z gruntu złe, zależy jednak od ludzi,jaki z nich zrobią użytek.Cóż pomyślimy o tekście z Listu do Efezjan św. ap. Pawła 4,11-16.(Przeczytajcie na spokojnie).Czyż nie chodzi tutaj o Zgromadzenie Ludu Bożego?Z poważaniem-Janek

 7. Jola writes:Bogna (Mulier Religiosa)cytuje jej wypowiedz "Jak sam slusznie napisales: "Jedynym imieniem, jakie w Biblii dotyczy Wszechmogącego Boga, jest słowo "Jestem" (Ex. 3:14). A przeciez w "JESTEM, KTORY JESTEM" (podkr. BT) zawiera sie WSZYSTKO – takze destrukcje, krzywdy i cierpienie". Z tej wypowiedzi wynika ze nie rozruznia i nie posiada wiedzy Biblijnej bowiem "Jestem ktory Jestem " to osobowe Imie Stworcy. Dziwi mnie fakt ze auror bloga nie wyjasnil to Pani Bognie. Prosze autora o sprostowanie pani Bogny. Bo dojde do wniosku ze na tym blogu sa sami ateisci?

 8. Dziekuje za sprostowanie. Pozostane jednak przy moim rozumieniu frazy "JESTEM, KTORY JESTEM" – tak wlasnie literowanej w Biblii Tysiaclecia. Ateisty na tym blogu dotad nie spotkalam, ale serdecznie zapraszam na moj, moze sie jakis znajdzie. http://my.opera.com/iambogna/blog/

 9. Originally posted by iambogna:

  Wystarczy przywolac historie potopu, zniszczenia Sodomy i Gomory, dziesieciu plag egipskich… lista destruktywnych dzialan (badz polecen) Boga Izraela jest zbyt dluga, zeby ja tu wyczerpac.

  Raczej to jest reakcja na destrukcję diabła, bo gdyby nie reagował to byłoby jeszcze gorzej a tak ratował sytuację.Przed potopem nefilimowie by doprowadzili do całkowitej samolikwidacji społeczeństwa ludzkiego2P 2:5 nwt-pl "i nie powstrzymał się od ukarania starożytnego świata, lecz Noego, głosiciela prawości, ocalił z siedmiorgiem innych, gdy sprowadził potop na świat ludzi bezbożnych;"(NW)Originally posted by iambogna:

  A przeciez w "JESTEM, KTORY JESTEM" (podkr. BT) zawiera sie WSZYSTKO – takze destrukcje, krzywdy i cierpienie.

  W tym wersecie nie zawiera destrukcji tylko pojęcie wieczności.Czyli ten co zawsze jest innymi słowy.Destrukcyjne działanie dotyczy tylko diabła , dlatego jest to Jehovah – niszczyciel , burzyciel, krzywdziciel.

 10. Jola writes:Dziekuje Panu Mariuszowi za sprostowanie, widze ze ma pan milosc do Boga w przeciwienstwie do innych ktorym zalezy tylko na wiedzy. Pan Mariusz mysle ze wesprze Te bladzoce "owce" i moze nawet zrobi filmik na ten temat. Lubie Pana mariusza filmy, pozdrawiam serdecznie oby Pan Jezus udzielil Panu Ducha Swietego. Obserwuje temat na bierzaco.

 11. Jan. 7:28 28. Wołał tedy Jezus w kościele ucząc a mówiąc: I mnie znacie, i skądem jest, wiecie; a nie przyszedłem sam od siebie, ale jest prawdziwy, który mię posłał, którego wy nie znacie. (BG) Jan. 8:19 19. Tedy mu rzekli: Gdzież jest ten twój Ojciec? Odpowiedział Jezus: Ani mnie znacie, ani Ojca mego; byście mnie znali, i Ojca byście mego znali. (BG) Jan. 8:42 42. Tedy im rzekł Jezus: Być był Bóg Ojcem waszym, tedy byście mię miłowali, gdyżem ja od Boga wyszedł i przyszedłem, anim sam od siebie przyszedł, ale mię on posłał. (BG) Jan. 8:55 55. Lecz go nie znacie, a ja go znam; i jeźlibym rzekł, że go nie znam, byłbym podobnym wam, kłamcą; ale go znam i słowa jego zachowuję. (BG) CHRYSTUS, PAN mówi jednoznacznie że Żydzi nie znają BOGA. Powtórzmy że nie znają. Oczywiście że głównie nie znają KIM jest BÓG, nie znają CHARAKTERU i WOLI BOGA. Czy możemy zatem powiedzieć że znali IMIĘ BOGA? Skadże! BÓG objawił się w CHRYSTUSIE JEZUSIE a IMIĘ CHRYSTUS JEZUS jest Objawionym IMIENIEM BOGA.————————————————————–BÓG powiedział o SOBIE Mojżeszowi;EHYEH ASHER EHYEHJESTEM KTÓRY JESTEMTak PAN, BÓG się przedstawił Mojżeszowi, określił SWOJE JESTESTWO.—————————————————————http://bible.4um.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s