redoctobermsz

Kto szuka ten znajdzie, a kto nie chce szukać to nigdy nic nie znajdzie

Ostatnie credo – mój list o odejściu

21 Komentarzy


Pisząc ten list do zboru, byłem szcześliwy, że zamykam 20-letni okres i rozpoczynam swoistą ucieczkę Czerwonego Pażdziernika…
Wiesbaden, dnia 04 VII 2009
Niniejszym oświadczam, że poniższe fakty nie pozwalają mi dłużej reprezentować organizacji pod nazwą Świadkowie Jehowy – zgodnie z zasadą z Rz. 14:23 – "wszystko zaś, co nie wypływa z przekonania jest grzechem" (BW)

Dlaczego?

1.Towarzystwo Strażnica w latach 1992-2002 było członkiem ONZ jako organizacja pozarządowa, i nadal byłoby jej członkiem, gdyby nie artykuł w brytyjskim czasopiśmie "Guardian" z listopada 2001, pt. Hipokryzja Świadków Jehowy – kilka dni póżniej Towarzystwo złożyło wniosek o rezygnacji z członkostwa w ONZ (zobacz: hasło w Internecie "świadkowie Jehowy a ONZ" lub książka Raymonda Franza – był 9 lat członkiem Ciała Kierowniczego – Kryzys sumienia).

Warto zaznaczyć, że ONZ powstała w 1945 r. z woli iluminatów (tajne stowarzyszenie, które de facto rządzi światem – zgodnie z Łk 4:6 – "i rzekł do niego: Dam ci całą tę władzę oraz ich chwałę, gdyż została mi przekazana i daję ją komu chcę". (NW)
Ich faktyczny członek, D. Rockefeller, podarował grunt pod budowę gmachu ONZ w Nowym Jorku. Stowarzyszenie to posiada strukturę piramidy (która jest widoczna na odwrocie banknotu jednodolarowego) i realizuje swoje plany przy pomocy masonerii – to ich organ wykonawczy.
Biblia jasno się na ten temat wypowiada: "cudzołożnicy, czy nie wiecie że przyjażń ze światem jest nieprzyjażnią z Bogiem?. Kto więc chce być przyjacielem świata, czyni siebie nieprzyjacielem Boga"- Jakuba 4:4 (NW)

2. Fakt finansowania Towarzystwa Strażnica przez masonerię – poniżej cytat z artykulu w szwajcarskim czasopiśmie "Morgen" z dnia 19.12.1924

"Kochany bracie! Co do drugiego zapytania, tyczącego się Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Pisma św. z główną siedzibą w Brooklynie, oczywiście, ludzie ci są nam bardzo pomocni. Dajemy im na znanej pośredniej drodze dużo pieniędzy za pomocą braci (którzy podczas wojny zarobili duże pieniądze, dla ich grubych portfeli to nie jest bolesne!…) Prawdopodobnie na wiosnę przyszłego roku przyjedzie do Europy wybitny prawnik, który już był parokrotnie w Europie, mister Rutherford, który rozwinie propagandę przez odczyty. Mam teraz sposobność wyjawić prośbę do Was, Kochany Bracie. Proszę, zechciejcie postarać się, by czasopisma w Szwajcarii nie zamieszczały żadnych artykułów, które by zwalczały owe odczyty. Wy macie wśród braci w Szwajcarii wielu swoich ludzi w prasie codziennej. Również proszę się postarać, by działalność Badaczy Pisma św. nie została nieprzychylnie potraktowana w dziennikach. Ludzie ci są nam bardzo potrzebni. Muszą być naszymi pionierami. Co mam wam więcej powiedzieć? Wy sami przecież wiecie dość. Zasadą, służącą do zdobycia kraju jest wykorzystać jego słabe strony i podkopać jego fundamenty. Naszymi wrogami w Europie są zarówno protestanci, jak i katolicy, ich dogmaty są dla naszych planów niewygodne, dlatego musimy wszystko uczynić, aby zmniejszyć liczbę ich zwolenników, aby je ośmieszyć. Boston, Mass. U.S.A. 27 XII. 1923 r. W. Br.)

W związku z powyższym odbyła się rozprawa sądowa w Bern (Szwajcaria), gdzie wspomniana gazeta została pozwana o zniesławienie przez oddział Towarzystwa Strażnica (Towarzystwo przegrało ten proces). To tylko jeden cytat – szerzej ten temat opisuje G. Fels w książce Świadkowie Jehowy bez retuszu, Niepokalanów 1995, w rozdziale pt. Powiązania świadków Jehowy z masonerią, s. 37-41.

Podsumowując te dwa punkty, zacytuję Jezusa w Łk. 8:17 – "bo nie ma nic ukrytego, co by nie stało się jawne, ani nic starannie skrytego, co by się nigdy nie stało znane i nie wyszło na jaw" (NW)

3. Istnienie niebiblijnego zakazu przyjmowania transfuzji krwi. Podstawą tego ma być Dz 15:29. A jak rozumieli to pierwsi chrześcijanie? – odpowiedź daje broszura Jak krew może ocalić życie:

Euzebiusz mówi o młodej kobiecie, która pod koniec II wieku zmarła na torturach, ale na krótko przedtem oświadczyła, że chrześcijanom "nie wolno jeść krwi nawet nierozumnych zwierząt".

Powyższa broszura odpowiada też na pytanie, czym jest transfuzja krwi: transplantacją tkanki (czyli przeszczepem) – dlatego krwią dożylnie nigdy nie odżywi się organizmu i z tego powodu podaje się glukozę w kroplówce. Aby do takich wniosków dojść, nie trzeba być lekarzem – wystarczy zdrowy rozsądek. Prawda zawsze jest prosta.
Podsumowując: Biblia nie zawiera tzw. kwestii krwi. Wprowadził ją w 1945 r. drugi prezes Towarzystwa, Joseph F. Rutherford, i od tego czasu zakaz transfuzji zbiera krwawe żniwo. Historia powstania doktryny o krwi to istny dramat: http://www.ajwrb.org/media/polish/index.htm
Co ciekawsze, prezes Sądu Najwyższego w Kolumbii tak skomentował w/w zakaz: "To morderstwo pierwszego stopnia". Taki zakaz uwłacza Jehowie, dlatego w Ez. 22:2-4 jest napisane: "A ty, synu człowieczy, czy będziesz sądzić? Czy będziesz sadzić miasto winne krwi, czy sprawisz, żeby poznało wszystkie swe obrzydliwości?. I powiedz: tak rzekł Wszechwładny Pan Jehowa: przez twą krew, którąś przelało, stałoś się winnym… Dlatego uczynię cię przedmiotem znieważania dla narodów oraz pośmiewiskiem dla wszystkich krajów." (I to już jest.)

Zakończenie:
To, co powyżej napisałem, to tylko wierzchołek góry lodowej. Podobnych tematów jest dużo więcej, nie mówiąc już o porównaniu nauk Towarzystwa z sama Biblią. Z powyższych faktów jasno wynika, że organizacją nie kieruje duch Jehowy. Dotychczasowy, praktycznie nieskrępowany rozwój Organizacja zawdzięcza iluminatom i masonerii, którym była potrzebna dla osłabienia chrześcijaństwa i innych religii. A pokrętne wykorzystywanie Biblii i ludzkich potrzeb duchowych temu właśnie służyło. Takie są moje osobiste wnioski. List jest publiczny i został napisany w celu uniknięcia spekulacji na temat mojego odejścia. Dziękuję wszystkim za współpracę.

Mariusz Szczytyński

red-october61@myopera.com

Reklamy

21 thoughts on “Ostatnie credo – mój list o odejściu

 1. No, to dokonales publicznego aktu apostazji – i to na forum miedzynarodowym. Brawa za odwage nieukrywania sie i za kulture argumentacji.Bardzo ciekawe informacje – i rozumiem, ze "wierzcholek gory lodowej" bedzie sukcesywnie odslaniany w kolejnych wpisach.Ze swiadkami Jehowy mialam sporadyczne kontakty (ich wizyty) jeszcze w Polsce, a od ponad 20-tu lat odwiedzaja mnie w moim amerykanskim domu… co mnie bardzo cieszy. Co jakis czas nastepuje przerwa w odwiedzinach (poniewaz nie robie postepow w poznawaniu "Prawdy"), a po jakims czasie "zmiana warty", tzn. przychodza nowi swiadkowie z propozycja studiowania Biblii i nadzieja na uratowanie mnie ze zblizajacego sie Armagedonu.W moim przekonaniu to bardzo porzadni i szczerze wierzacy ludzie, a ja chetnie ich slucham, jako ze interesuja mnie wszystkie religie. Mam nadzieje, ze nie marnuje ich cennego czasu i nie zwodze nadzieja pozyskania nowej czlonkini – co o tym myslisz?

 2. Originally posted by iambogna:

  W moim przekonaniu to bardzo porzadni i szczerze wierzacy ludzie, a ja chetnie ich slucham, jako ze interesuja mnie wszystkie religie. Mam nadzieje, ze nie marnuje ich cennego czasu i nie zwodze nadzieja pozyskania nowej czlonkini – co o tym myslisz?

  Wielu ŚJ to porządni ludzie i staraja się wprowadzać w czyn rady Biblijne.Ale łacznie z zasadami Biblijnymi , ich ciało kierownicze wprowadziło i utrwaliło w ich umysłach twierdzenie ze jest to "organizacja Boża"i tak wielu za namową CK uwierzyło na przykład że zakaz transfuzji krwi jest biblijny i swięcie przekonani odmawiając przyjecia krwii, poszli do …piachu.W efekcie CK wprowadzając zakaz transfuzji krwi w 1945 uruchomiło w organizacji SJ….dostarczanie demonom ofiar. Pewnie sie zdziwisz ale słowo Jehovah wg. "strong concordance" Je hovah :znaczy Jestem burzycielem, krzywdzicielem. Jak sie im to powie to "skaczą jak szakale do gardła".Jest wiele róznych "przepisów" wprowadzonych przez CK na bazie zasad biblijnych ktore są tak przedstawiane aby zachowywać niebiblijną strukturę organizacji np.tajność organizacji, istnienie biur odziałów,duchownych(ukrytych). Z drugiej strony przychodzac do ciebie w ciagu wielu lat wiedzac ze nie robisz postepów to w rzeczywistosci przychodzą odpocząć i mają okazję coś powiedzieć kiedy ich nikt indziej nie chce słuchać: w ten sposób "wytapiają czas".Ale za to jesteś dla nich "oazą wytchnienia".Za moich czasów była nawet wskazówka zeby takim osobom nie poswiecac czasu i isc szukac tych co bedą "robić postepy", ale jak widać różnie to bywa…

 3. Paweł writes:Mówiłem przed moim odejściem i po, że Towarzystwo jest częścią globalnego systemu. Śmiech i pukanie się w czoło, taka była reakcja na moje tłumaczenia.PozdrawiamPaweł (http://znakchleba.pl/)

 4. Originally posted by FlyOnLittleWing:

  Ciekawi mnie… Jak zareagowało pańskie otoczenie na wieść o tym liście? Te osoby które dotarły do jej treści- jaki był odzew na pana decyzję podpartą powyższymi argumentami?Pozdrawiam bardzo serdecznie!

  Krótko mówiąc ci co dotarli i dostali w/w list i znali mnie, mówią mi "dzień dobry" na ulicy ale siedzą dalej w organizacji. Nikt nie idzie na konfrontację ze znajomymi i całą organizacją. Przy tej okazji dowiedziałem się ile jest oficjalnych SJ, którzy chodzą na zebrania wiedząc że to fałsz. To własnie oni dzień po odejściu witali mnie jako bohatera narodowego.Pozdrawiam serdecznie.

 5. Witam serdecznie 🙂 Bardzo się cieszę, że trafiłam do tego wpisu, problem ŚJ jest mi dobrze znany i dość bliski, gdyż mam znim styczność niemal co dzień, przyglądam się od lat manipulacjom jakim poddawana jest moja rodzina i aż serce ściska, że nic nie mogę na to poradzić, gdyż jak Pan wie dyskusje jakiekolwiek i próba naświetlenia problemów jest z góry skazana na niepowodzenie…Ciekawi mnie… Jak zareagowało pańskie otoczenie na wieść o tym liście? Te osoby które dotarły do jej treści- jaki był odzew na pana decyzję podpartą powyższymi argumentami?Pozdrawiam bardzo serdecznie!

 6. Originally posted by red-october61:

  Originally posted by FlyOnLittleWing:

  Ciekawi mnie… Jak zareagowało pańskie otoczenie na wieść o tym liście? Te osoby które dotarły do jej treści- jaki był odzew na pana decyzję podpartą powyższymi argumentami?Pozdrawiam bardzo serdecznie!

  Krótko mówiąc ci co dotarli i dostali w/w list i znali mnie, mówią mi "dzień dobry" na ulicy ale siedzą dalej w organizacji. Nikt nie idzie na konfrontację ze znajomymi i całą organizacją. Przy tej okazji dowiedziałem się ile jest oficjalnych SJ, którzy chodzą na zebrania wiedząc że to fałsz. To własnie oni dzień po odejściu witali mnie jako bohatera narodowego.Pozdrawiam serdecznie.

  Ciebie witali jako bohatera a mnie traktują jak powietrze 🙂

 7. Originally posted by sentensed:

  Ciebie witali jako bohatera a mnie traktują jak powietrze

  A to znaczy żę tam u ciebie nie ma U-bootów (zakamuflowanych SJ, którzy wiedzą ze ta religia to lipa), albo są i się bunkrują. Nie chcą sie nawet przyznać tobie że są po drugiej stronie.Pozdrawiam.

 8. no wiesz to taki zbór w górach , wszyscy "ojak fajnie , idziemy na grupową dziś " i podniecają sie

 9. Tak, jak bochatera! Jak don Kichota, moze giermka!

 10. A nawet się odezwałeś. Witamy. Dawno cie tu nie było. Jak na SJ to komentarze dajesz stosownie do stopnia sprania mózgu. Ale my się temu nie dziwimy.

 11. Czy to prawda, że jeśli ktoś odchodzi ze wspólnoty ŚJ, to reszta jest zobowiązana do zerwania jakichkolwiek z taką osobą kontaktów? Włącznie z zakazem witania, podania nawet ręki i powiedzenia takiej osoby "dzień dobry"?

 12. Originally posted by FlyOnLittleWing:

  Czy to prawda, że jeśli ktoś odchodzi ze wspólnoty ŚJ, to reszta jest zobowiązana do zerwania jakichkolwiek z taką osobą kontaktów? Włącznie z zakazem witania, podania nawet ręki i powiedzenia takiej osoby "dzień dobry"?

  Tak jest. To nakaz organizacyjny wsparty zmanipulowanymi wersetami Biblii. Dlatego większość się stosuje do tego.

 13. Niedorzeczne. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.Gdzie tu tolerancja, gdzie poszanowanie inności, gdzie jakiekolwiek zrozumienie? To jest miłosierdzie boże?Wstydziłabym się boga nakazującego w ten sposób.Gdzie Ci ludzie mają jakikolwiek instynkt samozachowawczy??Gdzie zdolność do myślenia, do refleksji i samodzielnego wysnuwania jakichkolwiek wniosków?Jak u licha można dać się tak zniewolić…

 14. Originally posted by FlyOnLittleWing:

  Niedorzeczne. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.Gdzie tu tolerancja, gdzie poszanowanie inności, gdzie jakiekolwiek zrozumienie? To jest miłosierdzie boże?Wstydziłabym się boga nakazującego w ten sposób.Gdzie Ci ludzie mają jakikolwiek instynkt samozachowawczy??Gdzie zdolność do myślenia, do refleksji i samodzielnego wysnuwania jakichkolwiek wniosków?Jak u licha można dać się tak zniewolić…

  u mnie w firmie co pracuje , na zmiane po mnie przychodzi jeden ze ŚJ z mojego starego zboru , kiedyś było witanie żarciki , itp , a teraz jakby mnie nie widział , jakby szedł koło powietrze , zero szacunku , kultury , tylko grobowa mina …

  więc myśle że poziool sprania jest wysoki 🙂

 15. Mariusz. My to kto? Sadze ze odstepcy, a dziwic sie nie musicie. Czytajcie Biblie. Wtedy sie zdziwicie!

 16. Witaj Andrzeju , tak masz racjej bardzo sie zdziwiłem , jak zacząłem czytać biblie bez srażnicy , wreszcie uznałem Boskość Pana Jezusa , i jest mi z tym bardzo dobrze , malymi kroczkami dzięki pomocy Ducha Świętego wiele rzeczy zrozumiałem , i powiem to odrzuciłem wszystkie nauki Towarzystwa Strażnicy . widze dokładdnie jak ŚJ wyparli sie Biblijnego Jezusa a zastąpili go kosmicznym Chrystusem , na koniec :Tyt 2:13 oczekując błogosławionej nadziei i objawienia się chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Jezusa Chrystusa,

 17. Witaj Michal. Czytaj dalej a dowiesz sie ze Jezus nie byl bogiem lecz jego synem. Celowo nie podam cytatow bo sam do nich dojdziesz. A gdy pojmiesz sam ocenisz! Powodzenia. Andrzej.

 18. Originally posted by endriu090:

  Witaj Michal. Czytaj dalej a dowiesz sie ze Jezus nie byl bogiem lecz jego synem. Celowo nie podam cytatow bo sam do nich dojdziesz. A gdy pojmiesz sam ocenisz! Powodzenia. Andrzej.

  Witaj Andrzeju 🙂 chciałem żebys to napisał , teraz już wiem że nie łapiesz , ale cóż skoro nie uznajesz Ducha Świętego, to i On nie pomaga Ci zrozumień , Wszakrze nikt bez pomocy Ducha Świętego nie może wyznać że jezus jest PANEM .Syn Boźże jest zrodzony z Ojca , co do natury jest równy swojemu Ojcu , więc jest Bogiem a nie bogiem , jak to ŚJ , wmawiają katolikom którzy nie znają doktryny o Jezusie …nawet faruzeusze to rozumieni , za to chccieli ukamieniować Jesusa że mówiąc o sobie że jest Synem Boga cvzynil siebie równym Bogu , ale świadomie go odrzucili . więc zastanów sie nadswoim spojżeniem , i nie wciskaj bajeczek o tym że Jezus jest aniołem . Dla ŚJ Jezus tak na pawde niezmartwychwstał lecz przestał istnieć , trzeciego dnia Bóg Ojciec stworzył od zera duchoe stworzenie , archanioła Michała . smutne ale prawdziwe . pozdrawiam

 19. Masz Pan power ! Nie łatwo się wyrwać samemu z łap takich systemów i zachować jasny umysł.

 20. do red-october61
  w piśmie jest zakaz spożywania krwi, bo jest w niej „dusza” i najpierw czytali to żydzi i stosowali dokładnie rytuał oczyszczania mięsa (przez 4 tyś lat) oraz stosowali podany sposób zabijania zwierząt, mięso było koszerne..
  nie wolno spożywać krwi z powodów, których nie rozumiesz i nie chcesz poznać, a wynikają z konstrukcji tworzenia Ciała, nie chodzi o energię tylko głównie o właściwości hemoglobiny o których nie masz pojęcia, oraz pośrednio innych czynników stresu metabolicznego.
  krew jest tkanką i oznacza to, że każdy przeszczep jest naruszeniem zasad prawidłowej eksploatacji konstrukcji Ciała. śmierć nie istnieje więc czego się tu bać, natomiast istnieją konsekwencje niemożliwości opuszczenia ciała, – jak lubisz cytować Pismo to napisane ” będą chcieli umrzeć, a nie dadzą im”!!
  w przeszczepach chodzi tylko o kasę dla farmakologicznej ….
  zadaję pytania ale ich nie publikujesz, boisz się prostych faktów podważających Twoje teorie.
  nie bronię jechowych, bo to głupki i dokładnie opisałeś ich początki i powiązania, wyrażam szacunek, że umiałeś się wyzwolić, dobrze czasami „główkujesz” choć neurony nie myślą ale starasz się myśleć, szkoda tylko, że nie zajrzysz głębiej…

  • Na razie to zawracasz „Wisłę kijem” , słuchaj jest taka zasada : gdybym chciał kopać każdego psa co szczeka, to bym daleko nigdy nie …zaszedł 🙂

   NC nie jest teorią 🙂 , teorie mozesz podważać ale NC sie nie da , wiesz dlaczego? , bo ma dowody geodezyjne i optyczne , co każdy sobie może sprawdzić 🙂 o ile o to ci chodzi. 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s